آزمایش های موشکی کره شمالی نشانه بازگشت به لبه پرتگاه است

[ad_1]

سئول، کره جنوبی (AP) – رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، با مبارزه با مشکلات همه گیر و تحریم های ایالات متحده به خاطر جاه طلبی های هسته ای خود، می تواند کتاب سال 2017 خود را در مورد لبه های هسته ای و موشکی احیا کند تا امتیازاتی را از واشنگتن و همسایگانش بگیرد.

پرتاب موشک های کوتاه برد کره شمالی در روز دوشنبه چهارمین دور آزمایش های موشکی این کشور در ماه جاری بود که نشان دهنده امتناع دولت بایدن از نادیده گرفتن آن بود که بیشتر بر روی مقابله با دشمنان بزرگتر مانند چین و روسیه تمرکز کرده است.

کارشناسان می‌گویند که این آزمایش‌ها همچنین می‌تواند نشان‌دهنده فوریت فزاینده نیاز او به کمک خارجی باشد، زیرا اقتصاد این کشور تحت تحریم‌های سنگین و دو سال بسته شدن مرزها به روی یک بیماری همه‌گیر بیشتر فروپاشید.

این دو موشک روز دوشنبه در نزدیکی پیونگ یانگ، پایتخت این کشور شلیک شد و به دنبال از سرگیری ترافیک حمل و نقل ریلی با چین بود که به دلیل ترس از شیوع بیماری همه گیر متوقف شد و احتمالاً در تلاشی برای احیای یک اقتصاد ناامید بود.

سخنگوی وزارت خارجه چین، ژائو لیجیانگ، روز دوشنبه گفت که تا زمانی که کنترل بیماری همه گیر پابرجا باشد، تجارت بین دندانگ در چین و سینوجو در کره شمالی ادامه خواهد داشت.

اگرچه کره شمالی احتمالاً در هفته های آینده به نمایش تسلیحات خود ادامه خواهد داد، اما ممکن است در آستانه افتتاحیه المپیک زمستانی فوریه در چین، متحد اصلی و راه نجات اقتصادی آن، که موشک های کوتاه برد شناخته شده را به جای سامانه های تحریک آمیز پرتاب می کند، نسبتاً ساکت بماند. . .

اما می تواند نرخ ها را پس از بازی های پکن به طرز چشمگیری افزایش دهد. دو هیوگن چا، تحلیلگر مؤسسه مطالعات سیاسی آسان در سئول، گفت که کیم می تواند آزمایش های مواد منفجره هسته ای و موشک های بالستیک قاره پیما را از سر بگیرد.

کیم در سال 2018 هنگام مذاکره با رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ، آزمایش های هسته ای و ICBM را به حالت تعلیق درآورد. اما دیپلماسی پس از دومین نشست سران آنها در سال 2019، زمانی که آمریکایی‌ها درخواست کره شمالی برای کاهش تحریم‌های سنگین در ازای تسلیم بخشی از قابلیت‌های هسته‌ای خود را رد کردند، از مسیر خارج شد.

در ماه‌های اخیر، کره شمالی آزمایش‌های موشک‌های کوتاه‌بردی را که برای ضربه زدن به پدافند موشکی منطقه طراحی شده‌اند، افزایش داده است.

رهبران او ممکن است بگویند که او نیاز به سازماندهی آزمایش‌های تحریک‌آمیز بیشتری دارد تا با دولت بایدن مذاکره کند، دولت بایدن گفت‌وگوهای آزاد را پیشنهاد کرده است اما تمایلی به کاهش تحریم‌ها نشان نداده است، مگر اینکه کیم گام‌های واقعی برای کنار گذاشتن برنامه‌اش یعنی سلاح‌های هسته‌ای بردارد.

چا گفت، مشخص نیست که آیا آزمایش‌های هسته‌ای یا ICBM به مصالحه واشنگتن منجر می‌شود، که احتمالاً با تحریم‌های اضافی و فشار نظامی، احتمالاً از سرگیری مانورهای نظامی بزرگ با کره جنوبی، پاسخ خواهد داد.

نام سونگ اوک، کارشناس کره شمالی در دانشگاه کره در سئول، گفت که آزمایش هسته ای محتمل تر از آزمایش ICBM است، زیرا باعث شوک بالاتری می شود. کره شمالی می تواند از این آزمایش استفاده کند تا ادعا کند که توانایی تولید کلاهک هسته ای به اندازه کافی کوچک و متناسب با موشک مافوق صوت ادعایی خود را که برای اولین بار در ماه سپتامبر آزمایش کرد، به دست آورده است.

او به ما گفت که کره شمالی آزمایشی را برای به حداکثر رساندن تأثیر سیاسی خود برنامه ریزی می کند، در حالی که انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی برای ماه مارس برنامه ریزی شده است و جو بایدن، رئیس جمهور این کشور با یک انتخابات میان دوره ای مهم در نوامبر مواجه خواهد شد. کره شمالی ششمین و آخرین آزمایش بمب هسته ای خود را در سپتامبر 2017 انجام داد.

نام گفت: «در ذهن پیونگ یانگ، راهی جز یک تحریک بزرگ برای جلب توجه واشنگتن وجود ندارد.

کره شمالی از زمانی که کیم در سال 2021 برنامه توسعه نظامی جدید پنج ساله خود را اعلام کرد، با فهرست آرزوهای بلندپروازانه ای که شامل موشک های مافوق صوت، ICBM های سوخت جامد، ماهواره های جاسوسی و موشک های هسته ای شلیک شده از زیردریایی ها می شود، تلاش ها برای گسترش قابلیت های تسلیحاتی خود را افزایش داده است.

با این حال، فراوانی آزمایش‌ها از آن زمان به بعد از ضرب‌الاجل‌های معمول فناوری فراتر رفته و به وضوح نشان‌دهنده تمایل کیم برای خروج از عمیق‌تر مشکلات اقتصادی کنونی کشور و انزوای بین‌المللی است – که به نظر می‌رسد سخت‌ترین دوره دهه او باشد.

کره شمالی در خارج از کشور تلاش می کند بیانیه ای بدهد که علی رغم تحریم ها به مسیر خود ادامه خواهد داد. در داخل، رهبری تلاش می‌کند به مردم خود بگوید که وعده‌های مقام معظم رهبری بدون توجه به توسعه سلاح یا غلبه بر تحریم‌ها از طریق اقتصاد مستقل، محقق خواهد شد.

اما آنها با سرعت بسیار زیادی به آزمایش‌ها ادامه می‌دهند و این احساس نگرانی را در رهبری پیونگ یانگ نشان می‌دهد که آنها باید در سال 2022 کاری با ایالات متحده انجام دهند یا ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد.

کره جنوبی تخمین می زند تجارت کره شمالی با چین در سال 2020 حدود 80 درصد کاهش یافته است، قبل از اینکه در 9 ماه اول سال 2021 دوباره دو سوم کاهش یابد. انقباض سال 2020 بزرگترین کاهش از سال 1997 بود. از زمانی که کیم در سال 2011 به قدرت رسید.

کره شمالی با توصیف کمپین ضد کروناویروس خود به عنوان یک موضوع «وجود ملی»، در دو سال گذشته ترافیک و تجارت فرامرزی را به شدت محدود کرده است و حتی گمان می‌رود که به سربازان دستور داده است تا با مشاهده هر متجاوزی که از مرزهایش عبور می‌کنند، شلیک کنند.

کارشناسان می گویند شیوع گسترده COVID-19 به دلیل سیستم بهداشتی ضعیف کره شمالی عواقب مخربی خواهد داشت و حتی می تواند باعث بی ثباتی شود.

پارک وون گون، استاد مطالعات کره شمالی در دانشگاه اوها وومنز در سئول، گفت که از سرگیری مسیر قطار با چین نشان می دهد که مقاومت در برابر تنش های اقتصادی ناشی از بسته شدن مرزها برای رهبری این کشور چقدر دشوار شده است.

برای چندین دهه، کره شمالی قبل از ارائه مذاکرات امتیازی، بر هنر حاشیه‌سازی تسلط داشت و با آزمایش‌های اسلحه و تهدید، بحران‌های دیپلماتیک ایجاد کرد. کیم در سال 2017 با چرخه بسیار تحریک‌آمیز آزمایش‌های هسته‌ای و آزمایش‌های موشک‌های بالون میانی، این روند را تسریع بخشید، در حالی که پیش از آغاز دیپلماسی خود در سال 2018 با ترامپ تهدیدهای نابودی هسته‌ای را مبادله کرد.

کره شمالی سال 2022 را با دو آزمایش موفقیت آمیز موشکی مافوق صوت آغاز کرد که کیم به گفته کیم به طور قابل توجهی “بازدارندگی از جنگ” او را تقویت می کند. پس از آنکه دولت بایدن تحریم‌های جدیدی را علیه پرتاب‌ها اعمال کرد، کره شمالی قول اقدامات سخت‌تر و قاطع‌تر را داد و روز جمعه دو موشک از یک قطار شلیک کرد.

تصاویر رسانه های دولتی از پرتاب روز دوشنبه نشان می دهد که کره شمالی سلاحی را آزمایش کرده است که شبیه به سامانه موشکی تاکتیکی MGM-140 ارتش آمریکا است. موشک هایی که کره شمالی برای اولین بار در سال 2019 آزمایش می کند بخشی از تسلیحات کوتاه برد در حال گسترش این کشور است که برای مانورپذیری و پرواز در ارتفاع پایین طراحی شده است و به طور بالقوه شانس آنها را برای فرار از سیستم های دفاع موشکی افزایش می دهد. کره جنوبی و ژاپن.

پارک گفت تلاش‌های کره شمالی برای توسعه و تولید انبوه چنین موشک‌هایی بخش مهمی از تلاش‌های این کشور برای تحکیم وضعیت قدرت هسته‌ای خود است. او گفت که کارزار فشار او نه تنها با هدف به دست آوردن منافع اقتصادی، بلکه با هدف مذاکره با واشنگتن از موضع قدرت و تبدیل دیپلماسی هسته ای به مذاکرات برای کاهش تسلیحات متقابل است.

___

کیم تانگ هیونگ از سال 2014 برای آسوشیتدپرس کشورهای کره را پوشش می دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort