آشنایی با اصول اولیه طراحی دکور و فروشگاه پوشاک

در این مقاله به نکاتی در خصوص دکور مغازه و چگونگی طراحی آن در نهایت به درآمد بیشتر میانجامد اشاره کردهایم. به طور مثال در چیدمان مغازه­ی خواربار فروشی چیدمان قفسه­ها به شکل شبکه­ای هست چرا که عبور و مرور افراد در آن قابل پیش بینی است و برای حرکت این نوع چیدمان فروشگاهی کارآمد است. اسباب بازی فروشی از جمله مغازه های پردرآمد هست که حاشیه سود بالایی دارد و اگه در کنارش یک فروشگاه اینترنتی هم راه اندازی شود بسیار بسیار درآمد بهتری رو تجربه خواهی کرد. متخصصان این زمینه پیشنهاد می کنند ابتدا شما از یک قالب موجود تقلید کنید و بعد از مدتی قالبی که برای خود انتخاب کرده اید شخصی سازی کنید و در نهایت قالبی که نشان دهنده عنوان و برند شما است، برای خود طراحی کنید. این گونه است که موفقیت با سرعت زیاد و خطای کم محقق خواهد شد. گرچه در نهایت انتخاب دکوراسیون به خود شما بستگی دارد، اما بسیاری از فروشگاه های آب نبات محبوب این طرح کم هزینه را برای خود کرده اند. در صورتی که اگر ابتدای کار بودجه شما کم و مغازه کیف و کفش شما کوچک است، شاید بهتر باشد تمرکز خود را در فروش تک جنسیتی قرار دهید و سعی کنید در راستای همان جنسیتی که بر می گزینید، مسیر را ادامه داده و پس از جلب رضایت مخاطب خود، مغازه کیف و کفش خود را گسترش دهید.

شما می توانید به جای استخدام حسابدار، از نرم افزار حسابداری استفاده کنید و به جای استخدام یک فرد غریبه، سعی کنید یکی از نزدیکان خود را (یا فرزندتان، یا برادر کوچکتان، یا حتی همسرتان (البته اگر مغازه کیف و کفش فروشی زنانه است)) به کمک بگیرید تا هم اعتماد بیشتری به او داشته باشید و هم متحمل هزینه های سنگین نشوید. اگر به چروک شدن لباسهای خود حساس هستید، بهتر است از حلقههای آویز استفاده کنید. وسایل را با بودجه خود تنظیم کنید! این سؤال ارتباط مستقیمی با تنظیم دکوراسیون، مذاکره و ارتباط با وارد کنندگان و تولید کنندگان مختلف و همچنین جلب نظر مشتری دارد. همچنین یک ماده عالی برای افزایش نور بهینه محیط است. یکی شدن درست معنای مخالف تاکید دارد به معنای به کارگیری رنگ ها، جنس ها و اجزای یکسان در قسمت های مختلف یک محیط. یا قسمت های مختلف از یک محیط مانند طراحی ویترین مغازه رعایت شود. تصور کنید مردی که قرار است به مغازه شما بیاید، پدر شما، برادر شما یا حتی خود شما هستید (در صورت مرد بودن البته!!!) و خانمی که وارد مغازه شما می شود، همسر یا مادر شما است. طراحی توسط شرکت معماری و طراحی داخلی ویتنامی صورت گرفته است که با طراحی این فروشگاه شیرینی های جدید پنیری را وارد بازار کرده است.

علت اصلی این امر هم استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ بیس و پایه در دکور است. عامل اصلی جذب مخاطبان. دکوراسیون و طراحی داخلی مغازه از مهمترین عوامل در جذب مشتری است که با در نظر گرفتن ایده هایی خاص و نو می توان یک نمای جذاب را برای مشتری های خود خلق کنید که بیانگر و الهام بخش کسب و کار شما باشد. همان طورکه می دانید گلفروشی یکی از شغل های بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد که به دلیل سر و کار داشتن افراد با گل و گیاه خاص، می تواند توجه بسیاری از مردم و رهگذران را به خود جلب کند.زیرا از ویژگی های زیادی بهره مند می باشد و اغلب افراد به تنوع رنگی گل و گیاه علاقهمند هستند. در حقیقت افراد به طور ناخودآگاه جذب چیزهای جذاب و نو می شوند و این وجه تمایز شکل دکور فروشگاه با سایر دکورهای عمومی از امتیازات بالایی برای شما برخوردار است. طراحی داخل مغازه کیف و کفش بسیار مهم بوده و قالب های پیشنهادی متفاوتی برای این مسئله وجود دارد.

البته یک نکته مهم وجود دارد؛ آن هم اصل مشورت گرفتن از خبرگان مغازه کیف و کفش است. در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم یدکی و قفسه بندی فروشگاه باید توجه داشت که محصولاتی که در یک قفسه یا طبقه قرار میگیرند باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا مشتری بتواند به راحتی به جستجوی محصول مورد نظر خود بپردازد و آن را نیز به راحتی پیدا کند. آبی آرام است. اگر محصول تحریک کننده باشد ، رنگ آمیزی دیوارها به رنگ آبی می تواند به حفظ فضای آرام کمک کند. به خصوص اگر مشتری شما بالاشهری است، تراکم بیش از اندازه کیف و کفش می تواند حس بدی برای او ایجاد کند. یعنی باید بدانید مخاطبین شما چه کسانی هستند و در کجای شهر قرار است مغازه کیف و کفش داشته باشید. این مسئله تابعی از میزان فعالیت شما است؛ یعنی اگر قرار است مغازه شما از 9 صبح تا 12 شب یکسره باز باشد، علی القاعده به تنهایی نمی توانید خودتان در مغازه بمانید و باید به اصطلاح شاگرد داشته باشید. به طور مثال در طراحی داخلی مغازه های کوچک معمولا از قفسه های باز و بلند برای چیدن و نمایش اجناس خود به مشتری استفاده می کنند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد طراحی داخلی مغازه پیتزا فروشی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر