آموزش صوتی سئو به زبان فارسی در ۹ فصل

4. معماری اطلاعات و پیوند داخلی
معماری اطلاعات به نحوه سازماندهی صفحات در وب سایت خود اشاره دارد. نحوه سازماندهی وب سایت و ارتباط بین صفحات ، می تواند بر نحوه مرتب سازی محتوای متن در سایت شما در پاسخ به جستجوها تأثیر بگذارد.

دلیل این امر این است که موتورهای جستجو به طور عمده پیوندها را “رأی اعتماد” می دانند و وسیله ای برای کمک به درک هر دو صفحه در مورد چیست ، و چقدر مهم است (و چقدر باید اعتماد داشته باشد).

موتورهای جستجو همچنین به متن واقعی شما برای پیوند به صفحات ، به نام متن لنگر نگاه می کنند – استفاده از متن توصیفی برای پیوند به صفحه ای در سایت شما به Google کمک می کند تا درک کند که آن صفحه در مورد چیست (اما به ویژه در دنیای پس از پنگوئن ، مطمئن باشید در نادیده گرفتن کلمات کلیدی خود در پیوند دادن به متن بیش از حد پرخاشگر نباشید).

به همان روشی که یک لینک از CNN نشانه ای از اهمیت سایت شما باشد ، اگر شما به صفحه خاصی به طور تهاجمی از مناطق مختلف سایت خود پیوند می دهید ، این یک نشانه برای موتورهای جستجو است که آن صفحه خاص برای شما بسیار مهم است. سایت. علاوه بر این: صفحات سایت شما که دارای بیشترین آراء (پیوندها از دیگر سایتهای قابل اعتماد) هستند بیشترین قدرت را برای کمک به صفحات دیگر در سایت خود در نتایج جستجو دارند.

این مربوط به مفهومی به نام “PageRank” می شود. PageRank دیگر به همان روشی که در ابتدا اجرا شد ، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما اگر می خواهید موضوع را عمیق تر درک کنید در اینجا منابع خوبی وجود دارد:

توضیحی خوب بدون ریاضی درباره PageRank
شرح مفصلی درباره نحوه کار PageRank (از چند سال پیش) با تعدادی تصویر مفید
مقاله علمی اصلی منتشر شده توسط بنیانگذاران گوگل
بیایید از یک مثال سریع استفاده کنیم تا به شما در درک مفهوم چگونگی تأثیر حقوق صاحبان سهام (یا تعداد و کیفیت پیوندهای اشاره شده به یک صفحه) در معماری سایت و چگونگی پیوند داخلی خود کمک کنیم. بیایید تصور کنیم مکان حذف برف داریم:
http://tinyurl.com/snuyd2t
https://rebrand.ly/x1t1nzj
https://bit.ly/3ea8IHe
https://xip.li/bFxkl1
https://is.gd/9RqU9s
https://v.gd/ZTLMiJ
https://v.ht/N8GR
https://plink.ir/WDo0J
https://clck.ru/MujCS
http://ulvis.net/7BIY
https://cutt.ly/xtZ8Qwj
https://shrtco.de/IIis
http://tny.im/EyspG
منبع :https://u.nu/jyomm

آموزش صوتی سئو به زبان فارسی در ۹ فصل

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید