آیا پرونده های مینه سوتا نشان می دهد که محکوم کردن پلیس آسان تر است؟

[ad_1]

MINEAPOLIS (AP) – اول، این محمد نور بود – به دلیل تیراندازی به یک زن غیر مسلح که به جیپ پلیس او نزدیک شد، به قتل محکوم شد. درک شووین بود که پس از آن به دلیل استفاده از زانوی خود برای فشار دادن جورج فلوید به پایین خیابان مینیاپولیس در حالی که او نفس نفس می زد، به قتل محکوم شد. ماه گذشته، این کیم پاتر بود که به دلیل تیراندازی به یک جوان سیاهپوست پس از توقف ترافیک، به قتل عمد متهم شد.

سه حکم اخیر افسران پلیس، همگی در منطقه مینیاپولیس، این سوال را مطرح می کند: آیا تغییری در بی میلی تاریخی هیئت منصفه برای محکوم کردن پلیس برای قتل های خدماتی ایجاد شده است؟

با توجه به اینکه سه افسر دیگر این هفته به دلیل مرگ فلوید با شکایت فدرال روبرو هستند، پاسخ این است: شاید.

کارشناسان حقوقی می گویند که هر پرونده متفاوت است و کیفیت شواهد – به ویژه شواهد ویدئویی – بسیار مهم است. اما برخی می گویند که اعتراضات شدید در برخی شهرها، مانند مینیاپولیس، می تواند آگاهی را افزایش دهد، که می تواند منجر به این شود که هیئت منصفه نسبت به بازجویی از مقامات و دادستان هایی که ممکن است تمایل بیشتری به اتهامات داشته باشند – و قادر به صدور احکام باشند، بازتر هستند.

آلن ترکمایمر، مشاور هیئت منصفه مستقر در شیکاگو، می گوید: «به طور سنتی، این هاله شکست ناپذیری وجود داشت که مردان و زنان آبی پوش در هنگام انجام وظایف خود داشتند. هیئت منصفه در جهانی زندگی می کنند که در آن افسران پلیس مسئول هستند.

اما پروفسوری که پیگردهای کیفری مربوط به تیراندازی های مرگبار در حین انجام وظیفه در ایستگاه پلیس در ایالات متحده را دنبال می کند، می گوید هنوز به ندرت ممکن است که افسران اصلاً متهم شوند. فیلیپ استینسون، استاد عدالت کیفری در دانشگاه ایالتی بولینگ گرین، گفت که داده‌های او نسبتا ثابت باقی مانده است.

استینسون گفت که از سال 2005، 152 مقام مجری قانون غیر فدرال در ایالات متحده به قتل یا قتل عمد متهم شده اند. پرونده های جنایی علیه 46 کارمند در جریان است.

استینسون گفت: «آنچه می‌بینیم این است که کارمندان در مواردی محکوم می‌شوند که رفتارشان به‌طور منطقی قابل توضیح نباشد». «به همین دلیل است. اما ما هنوز شاهد تغییر سیستمیک نیستیم.”

انتخاب هیئت منصفه روز پنجشنبه در شکایت فدرال علیه توماس لین، جی. کوئنگ و تو تائو که در ۲۵ مه ۲۰۲۰ در دستگیری فلوید به شووین پیوستند. مقامات برکنار شده مینیاپولیس به نقض حقوق مدنی فلوید متهم شده‌اند. شووین در ماه دسامبر به اتهامات فدرال اعتراف کرد.

مرگ فلوید در داده های استینسون ثبت نشده است زیرا تیراندازی نبوده است. اما استینسون گفت که این پرونده تغییری را نشان می دهد که می تواند به مسئول نگه داشتن افسران پلیس کمک کند: شهروندان تمایل بیشتری برای اقدام دارند.

هنگامی که فلوید درگذشت، دارنلا فریزر نوجوان تلفن همراه خود را بیرون آورد و شروع به ضبط کرد و بعداً ویدیویی را در فیس بوک منتشر کرد که نقطه اتکای برای محکومیت شووین به قتل شد. مطمئناً این بخشی از پرونده فدرال علیه سه افسر دیگر است.

میشل فلپس، دانشیار جامعه‌شناسی در دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید شهرهایی که جامعه فعالان پر سر و صدای بیشتری دارند، احتمالاً رهبرانی را انتخاب می‌کنند که پلیس را پاسخگو می‌دانند و دادستان‌هایی را که مایل به محاکمه مقامات دادگاه هستند.

فلپس گفت و رای دهندگانی که برای اصلاحات پلیس تلاش می کنند می تواند منجر به تمایل هیئت منصفه بیشتر به قضاوت کارکنان شود.

منطقه مینیاپولیس مدت‌هاست که جنبش اعتراضی فعالی داشته است که از زمان قتل مایکل براون در سال 2014 توسط پلیس در فرگوسن، میسوری، شتاب بیشتری گرفته است. قتل جمار کلارک توسط پلیس محلی در سال 2015 (که هیچ اتهامی برای آن مطرح نشده است) و فیلادو کاستیا در سال 2016 (که در آن افسر تبرئه شد) جنبش را بیشتر تشدید کرد.

سپس مرگ فلوید فرا رسید.

نکیما لوی آرمسترانگ، وکیل حقوق مدنی و بنیانگذار شبکه عدالت نژادی، گفت: «فکر می‌کنم این واقعیت که ما از سال 2014 به‌طور مداوم به خیابان‌ها می‌آییم و تظاهرات و آگاهی را افزایش می‌دهیم، تفاوت بزرگی ایجاد کرده است.

کارشناسان می گویند که پوشش رسانه ای شدید احکام در منطقه مینیاپولیس بعید است در پرونده های آینده بر هیئت منصفه بالقوه تأثیر بگذارد. ترکهایمر گفت که اگر هیئت منصفه بالقوه از یک پرونده اطلاع داشته باشند، خوب خواهد بود – انتخاب هیئت منصفه برای حذف کسانی طراحی شده بود که نظرات نهایی را بر اساس شنیده های خود شکل دادند. هدف یافتن هیئت منصفه ای است که فقط بر اساس شواهد موجود در دادگاه می توانند حکم عادلانه ای صادر کنند.

ترکهایمر گفت که دادستان ها همچنین باید به اعضای هیئت منصفه دلیل قانع کننده ای برای محکومیت ارائه کنند. او افزود که اگر اسلحه وجود داشته باشد، مانند قتل در کاستیا، هیئت منصفه برای یک حدس دوم نسبت به پلیس مردد هستند.

در هر سه پرونده اخیر مینه سوتا که در آنها افسران مجرم شناخته شدند، قربانیان غیر مسلح بودند.

در مورد نور ویدئویی وجود نداشت، اما حقایق مورد مناقشه قرار نگرفت. نور، یک آمریکایی سومالیایی، در سال 2017 پس از تماس با 911 برای گزارش تجاوز جنسی احتمالی، به جاستین روسچیک دایموند شلیک کرد. فعالان از حکم نور استقبال کردند، اگرچه برخی از آنها متعجب بودند که آیا این به این دلیل است که او سیاه پوست بود و قربانیش سفیدپوست بود. محکومیت او به قتل لغو شد، اما او همچنان به قتل عمد محکوم شد.

در پرونده پاتر، افسر پلیس سابق سفیدپوست گفت که هنگام شلیک به دوانت رایت در حومه مینیاپولیس، تپانچه خود را با تفنگ ساچمه ای خود اشتباه گرفته است. دوربین روی بدن او این تیراندازی را ضبط کرده است.

این اتفاق زمانی افتاد که شووین در محاکمه بود. پرونده او فیلم های زیادی داشت – از رهگذران، دوربین های افسران و دوربین های نظارتی. بسیاری از مقامات علیه او شهادت دادند که به گفته کارشناسان حقوقی به معنای تغییر است.

پس از محکومیت شووین، کیت الیسون، دادستان کل مینه سوتا، که دفتر او رسیدگی به این پرونده را بر عهده داشت، مقاله ای را برای بررسی سالانه ژورنال حقوقی جورج تاون در مورد دادرسی کیفری نوشت و از خود پرسید که آیا ایالات متحده در مورد قتل به “نقطه شکست” رسیده است یا خیر. پلیس .

پاسخ الیسون: “بستگی دارد.”

او در مقاله‌ای که در سپتامبر منتشر شد، گفت که واکنش فوری و جهانی به مرگ فلوید با آنچه که کشور از زمان ضرب و شتم رادنی کینگ توسط افسران لس‌آنجلس در سال 1992 دیده است، متفاوت است. او آن را “لحظه ای تاریخی که باید محقق شود” خواند.

الیسون می نویسد که تغییر واقعی در پاسخگویی کارکنان به اقدامات آینده دادستان ها، قانونگذاران، پلیس و جامعه بستگی دارد. او گفت که تعقیب قضایی باید شدید، قابل مشاهده و سریع باشد.

الیسون می‌نویسد: «ما نمی‌توانیم به یک مورد، هرچند از بسیاری جهات استثنایی، تکیه کنیم تا بار سنگین را تحمل کنیم.

در پرونده پاتر، دادستان پیت اورپوت با فشار شدید معترضان از جمله لوی آرمسترانگ برای متهم کردن افسر به قتل مواجه بود. او مقاومت کرد و در نهایت پرونده را قبل از افتادن به دست الیسون به شهرستان هنپین برگرداند.

اورپوت که اواخر امسال بازنشسته خواهد شد، گفت آنچه تغییر کرده است “تکثیر دوربین های تلفن همراه” است و خاطرنشان کرد که دادستان ها و هیئت منصفه دیگر نباید صرفاً به حرف پلیس اعتماد کنند.

اورپوت گفت: “این به این معنا نیست که ما تغییر بزرگی در حساسیت خود نسبت به پاسخگویی پلیس داشته ایم.” “من فکر می کنم آنچه در حال حاضر داریم، شواهد بسیار خوبی است.

فلپس گفت که تعیین اینکه آیا مینه سوتا یا ایالات متحده دستخوش تغییرات پایدار هستند دشوار است. اما او گفت واضح است که شهروندان و رهبران دولت بیشتر در معرض سوء رفتار پلیس هستند – و این پیام را دریافت می کنند که کارمندان فراتر از قانون نیستند.

لوی آرمسترانگ این کنشگری مداوم را نسبت می دهد: “برخی از افسران پلیس ممکن است اکنون دو بار در مورد فشار دادن ماشه یا ارتکاب اعمال خشونت آمیز فکر کنند – زیرا می دانند که می توانند توسط هیئت منصفه ای از همتایان خود پاسخگو باشند.”

___

پوشش کامل AP در مورد مرگ جورج فلوید را در: https://apnews.com/hub/death-of-george-floyd بیابید[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin kusadasi escortkusadasi escortbetroad girişbahis siteleri