ادعای مصونیت گله ای بحث در مورد سیاست بریتانیا در مورد کووید را دوباره برانگیخت


لندن – طی چهار ماه از زمانی که نخست‌وزیر بوریس جانسون برای برداشتن تقریباً تمام محدودیت‌های کرونا در انگلیس قمار کرد، کشورش وارد یک هنجار هشداردهنده جدید شده است: بیش از 40000 مورد جدید در روز و حدود 1000 مرگ در هفته.

یکی از تأثیرگذارترین مشاوران علمی دولت در این هفته گفت، با این حال، این ارقام وحشتناک بریتانیا را «تقریباً در مصونیت دسته جمعی قرار داده است» – یک وضعیت اپیدمیولوژیک بسیار مورد بحث اما گریزان که به گفته برخی کارشناسان می تواند کشور را در موقعیت خوبی برای مقاومت در برابر شرایط جدید قرار دهد. موجی از عفونت ها که اکنون در سراسر قاره اروپا در حال گسترش است.

نظراتی که در مصاحبه با نیل فرگوسن، محقق بهداشت عمومی در امپریال کالج لندن – که پیش‌بینی‌های همه‌گیرش اغلب بر سیاست‌های دولت تأثیر گذاشته است – به احتمال زیاد بحث در مورد وضعیت بریتانیا به عنوان یک وضعیت اضطراری COVID-19 را احیا می‌کند: کشوری که آماده است تا به طور گسترده این وضعیت را تحمل کند. ویروس در گردش و تعداد ثابت مرگ و میر به عنوان بهایی برای بازگشت به حالت عادی اقتصادی.

آنها همچنین می توانند اعصاب را در کشوری لمس کنند که مصونیت گله از زمان مطرح شدن آن توسط پاتریک والانس، مشاور ارشد علمی انگلستان، در مارس 2020، زمانی که ویروس برای اولین بار به بریتانیا حمله کرد، یک مفهوم شلوغ بوده است. صراحت او نسبت به مزایای مصونیت گله چنان واکنشی را برانگیخت که از آن زمان دولت هرگونه پیشنهادی مبنی بر اتخاذ چنین استراتژی را رد کرد.

فرگوسن روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با گروهی از خبرنگاران بین‌المللی گفت که انتظار دارد بریتانیا بیشتر از جهش مواردی که در هفته‌های اخیر در این قاره مشاهده شده، اجتناب کند. به گفته وی، این تا حدی به این دلیل است که بسیاری از بریتانیایی‌ها از زمان لغو محاصره جولای به این ویروس مبتلا شده‌اند و به جمعیت عمومی مصونیت بیشتری می‌دهد.

او گفت: «ممکن است شاهد رشد آهسته چند هفته ای باشیم، اما به یک معنا تقریباً در مصونیت گله ای هستیم. از نو. در پس زمینه افزایش سطح عفونت.

سایر کارشناسان بهداشت عمومی نسبت به نظریه فرگوسن بدبین هستند، به ویژه به این دلیل که نرخ بالای عفونت در بریتانیا نشان می دهد که هنوز تعداد زیادی از افراد با ایمنی کم یا بدون ایمنی وجود دارند. آنها می گویند که عوامل دیگری مانند گزینه های جدید یا کاهش محافظت در برابر واکسن ها را نیز در نظر نمی گیرند.

دوی سریدار، رئیس برنامه بهداشت عمومی جهانی در دانشگاه ادینبورگ گفت: «این یک بیانیه جسورانه است. «فکر نمی‌کنم مدل‌سازان اطلاعات کافی برای قضاوت در مورد اینکه آیا ما به مرحله مصونیت گله‌ای اسطوره‌ای رسیده‌ایم، ندارند. با کووید، یا زمانی اتفاق می‌افتد که همه مبتلا به کووید باشند و زنده بمانند، بر اثر آن بمیرند یا علیه آن واکسینه شده باشند.»

طبق گفته کلینیک مایو، مصونیت گله زمانی به وجود می‌آید که بخش بزرگی از جامعه (گله) نسبت به یک بیماری مصون می‌شوند، که باعث می‌شود گسترش بیماری از فردی به فرد دیگر بعید باشد. در نتیجه، کل جامعه محافظت می شود – نه فقط کسانی که واکسینه شده اند.»

سریدار گفت با توجه به گسترش سریع نوع دلتا، این امکان وجود دارد که بریتانیا پس از زمستان به این آستانه برسد. اما این بستگی به مقاومت واکسن ها و ایمنی طبیعی دارد. در همین حال، او گفت که نگران ظرفیت بیمارستان از دسامبر تا فوریه است، زمانی که هوای سردتر احتمالاً از عفونت‌های کووید-19 و آنفولانزای فصلی تغذیه می‌کند.

علیرغم انکار مکرر دولت مبنی بر اینکه استراتژی مصونیت گله ای را دنبال می کند، سوء ظن ها وجود داشت، به خصوص پس از اینکه جانسون تمام محدودیت ها را در انگلستان در 19 جولای لغو کرد و مطبوعات لندن را وادار کرد تا آن را روز آزادی اعلام کنند. اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی محدودیت هایی را در آن زمان اعمال کردند.

سپس مقامات بهداشتی می‌گویند که بهتر است در ماه‌های تابستان شاهد افزایش احتمالی عفونت‌ها باشیم تا در زمستان، زمانی که ویروس به راحتی گسترش می‌یابد و بیمارستان‌های شلوغ تحت فشار اوج قرار دارند.

(شروع بازگشت اختیاری.)

فرگوسن در میان دانشمندانی که در طول همه گیری به چهره هایی شناخته شده تبدیل شدند، برجسته است. در مارس 2020، تیم مدل او هشدار داد که گسترش کنترل نشده این بیماری می تواند منجر به مرگ 510000 نفر در بریتانیا و تا 2.2 میلیون نفر در ایالات متحده شود – پیش بینی های هشدار دهنده ای که هر دو انتقال آنها به محاصره را تسریع کرده است. (بریتانیا 144137 مرگ و ایالات متحده 774580 مورد مرگ ثبت کردند.)

فرگوسن که توسط مطبوعات بریتانیایی «پروفسور لاک‌دان» نامیده می‌شود، پس از اعتراف به نقض قوانین مسدود کردن با سرگرم کردن یک زن در خانه‌اش، برای مدت کوتاهی به عنوان مشاور دولتی در ماه مه ۲۰۲۰ ترک کرد. اما دیدگاه‌های او همچنان وزن دارد و او بار دیگر عضوی از گروه مشاوران علمی دولت با نفوذ در موارد اضطراری است.

این بار، فرگوسن پیام اطمینان‌بخش‌تری دارد: افزایش سطح مصونیت در بریتانیا به این معنی است که در حال حاضر نیازی به محدودیت‌های بیشتر نیست، حتی اگر تعداد موارد تا حدودی افزایش یابد.

(پایان خروج اختیاری.)

فرگوسن گفت که تصمیم برای لغو محدودیت‌ها در انگلیس به دلیل عزم سیاستمداران برای بازگشت به حالت عادی به جای ایجاد مصونیت با اجازه دادن به ویروس در بین مردم است.

(شروع بازگشت اختیاری.)

اما تا حدودی این تفاوت بدون تمایز است: تعداد موارد گزارش شده در بریتانیا از ماه جولای 5 میلیون نفر است، که بیش از نیمی از کل گزارش شده از زمان شروع همه گیری است. فرگوسن گفت که این رقم معادل 7.5 درصد از جمعیت است و اگر کسانی که هیچ علامتی از خود نشان ندادند اضافه شوند، این رقم می تواند دو برابر شود.

او گفت که این گردش سریع کووید-19 ایمنی را در جوانان و نوجوانان واکسینه نشده و همچنین در افراد واکسینه شده تقویت کرد – که به طور موثر ایمنی آنها را “مکمل” کرد. همراه با معرفی مؤثر واکسن‌ها و واکسن‌های تقویت‌کننده در بریتانیا – حدود 80 درصد از جمعیت حداقل دو دوز دریافت کرده‌اند – سطوح بالای ایمنی تعداد موارد را نسبتاً ثابت نگه می‌دارد، البته در سطح بالایی.

البته، او افزود، رویکرد بریتانیا “رایگان نیست”. تعداد روزانه مرگ و میر در این کشور همچنان از همسایگانش بیشتر است.

فرگوسن گفت: مصونیت گله همه یا هیچ نیست. “این چیزی است که انتقال و وجود یک انتقال مسطح اولیه را محدود می کند، زمانی که ما – در انگلیس – هیچ محدودیت واقعی نداریم، نشان دهنده این است که ما تقریباً در آستانه مصونیت هستیم که انتقال را متوقف می کند.

(پایان خروج اختیاری.)

با این حال، برای افراد بدبین، هنوز ترفندهای زیادی وجود دارد تا نتیجه گیری شود که همه گیری در بریتانیا رو به پایان است.

تیم اسپکتور، استاد اپیدمیولوژی ژنتیک در کالج کینگ لندن که مطالعه ZOE COVID را هدایت می کند، که علائم COVID-19 را ردیابی می کند، گفت: ما واقعاً کووید و بسیاری از انواع جدید آن را درک نمی کنیم.

اسپکتور گفت که پیش‌بینی‌های قبلی در مورد مصونیت گله اشتباه بوده است و فرضیات مربوط به پیش‌شرط‌های آن همچنان مورد بازنگری قرار می‌گیرند. در سال 2020، دانشمندان گفتند که یک کشور می تواند به مصونیت گله ای دست یابد اگر تقریباً 60٪ از جمعیت آن واکسینه شوند. اخیراً، دانشمندان این تخمین را به 85 درصد یا بیشتر اصلاح کرده‌اند – و برخی استدلال می‌کنند که حداقل در ایالات متحده ممکن است هرگز به آن نرسد.

مدل های اپیدمیولوژیک نیز کاهش ایمنی را در نظر نمی گیرند. اسپکتور گفت: “واکسن ها تا حدی کار می کنند.” “اما آنها همچنین به درجات مختلف فرسوده می شوند. با ضعف ایمنی، این نبردی است که احتمالا هرگز برنده نخواهد شد.

اینها بیشتر از استدلال های آکادمیک است. او گفت که بحث در مورد مصونیت گله نقش “استراتژی کل دولت برای ترسیم تصویر صورتی” را ایفا می کند. «شما می شنوید که وزرای دولت می گویند 40000 پرونده در روز یک داستان موفقیت آمیز است.

در پشت بحث مصونیت گله، یک سوال اساسی نهفته است که آیا دولت حق داشت تابستان گذشته اقتصاد و جامعه انگلیس را باز کند، حتی زمانی که ویروس هنوز به طور گسترده در بین مردم پخش می شد.

سریدار گفت: «ما طوری رفتار می‌کنیم که انگار اروپا خیلی بدتر است، اما به تازگی تعداد بالای مرگ و میر و سطوح بالاتر عفونت را برای مدت طولانی‌تری پذیرفته‌ایم.

این مقاله در ابتدا در مجله نیویورک تایمز.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر