انواع هارد سرور و تکنولوژی آنها – مطلب جامع در مورد هارد سرور

سرعت چرخش این هارد ها بین 5400 تا 7200 RPM (دور در دقیقه) است که در زبان تخصصی 7.2K گفته میشود .سرعت انتقال داده یا transfer rate در نسل سوم این اینترفیس به 6 گیگابیت بر ثانیه میرسد . وظیفه هارد SAS انتقال دادهها از نقطه به نقطه بین دستگاههای سخت افزاری است و از انتقال موازی استفاده نمیکند. یک راه دیگر برای انتقال داده استفاده از درگاه های M.2 است.

یکی از موارد بسیار بهینه در درگاه های M.2 آن است که ابعاد آن ها بسیار کم است و به همین خاطر می توان بدون آن که فضای زیادی را بر روی لب تاپ تان اشغال کند اطلاعات را انتقال تعویض هارد سرور hp dl380 دهد. بسیاری از هاردهای SSD از دو نوع رابط M.2 و تکنولوژی NVMe پشتیبانی کامل می کنند. این تکنولوژی نیز در ساخت هارد SSD استفاده شده است با استفاده از این فناوری امکان انتقال داده تا ۳۲ گیگابایت بر ثانیه افزایش پیدا می کند.

اما سرعت انتقال اطلاعات آن به نزدیک یک گیگابایت بر ثانیه می رسد. رابط های NVMe بیشتر برای هارد SSD سرور به کار می رود. بهعلاوه، از آنجا که از انرژی کمتری استفاده می شود (و هیچ قطعه متحرکی ایجاد اصطکاک نمیکند)، SSD ها گرمای بسیار کمتری نسبت به HDD ها میدهند. این درگاه ها با اندازه ۲٫۵ اینچ و با قطر ۷ میلیمتر عرضه می شوند که مناسب برای هارد دیسک در بسیاری از کیس های کامپیوتر کوچک هستند. Read Intensive: این نوع درایو ها برای اپلیکیشن هایی که به سرعت بالا و تاخیر در پاسخگویی پایین نیاز داشته باشند یک هارد بسیار مناسب نسبت به قیمت می باشند.

یک SAS SSD در مقایسه با SATA SSD از عملکرد پورت دوگانه پشتیبانی کرده و ویژگی هایی را برای بهبود قابلیت اطمینان از جمله اصلاح خطای پیشرفته، فن آوری یکپارچگی داده ها و کیفیت سیگنال بالا در کابل یا صفحه نمایش ایجاد می نماید. HPE SSD ها در مقایسه با محصولاتی که در بازار وجود دارند، بهترینِ بهترینها هستند. با این حال، برخی از تولیدکنندگان سرور وجود دارند که از اتصالات اختصاصی روی درایوهای SATA خود استفاده میکنند تا راهی برای اطمینان از نصب درایوهای درجه سرور در سرور باشند.هم چنین هیچ فرقی نمی کند شما از چه فرم سرور اچ پی استفاده می کنید،چه رکمونت باشد و یا اگر از سرورهای synergy HPE استفاده می کنید یا از سرورهای blade اچ پی می توانید از هر مدل هاردهای سرور در آنها استفاده نمایید.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نصب هارد روی سرور لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر