باب دول، مرد جنگ، قدرت، خشم و جاه طلبی انکار شده

[ad_1]

واشنگتن (AP) – باب دول می خواست دوباره راه برود پس از جراحات فلج ناشی از جنگ، دویدن برای کنگره با دست راست خود، بیش از حد آسیب دیده برای دست دادن، و در مجلس سنا برای تبدیل شدن به یک رهبر جمهوری خواه و قهرمان خستگی ناپذیر سرسخت خود. مهمانی – جشن.

او تجسم یک عزم شکننده برای موفقیت بود.

با این حال، دول که یکشنبه در سن 98 سالگی درگذشت، بیشتر به دلیل شکست شناخته شد.

او در از دست دادن جرالد فورد پس از واترگیت، یکی از نامزدهای معاونت ریاست جمهوری بود و خود سه بار نامزد ریاست جمهوری شده است. او در آخرین رقابت‌های خود نزدیک‌ترین فاصله را داشت و نامزدی جمهوری‌خواهان را در سال 1996 به دست آورد و تنها با ماشین انتخاب مجدد رئیس‌جمهور بیل کلینتون به قدرت رسید.

دول بعداً گفت که شروع به قدردانی از شکست ها و همچنین پیروزی ها کرد: “آنها بخشی از یک تصویر هستند – تصویر یک زندگی کامل.”

دول که نزدیک به 36 سال نماینده کانزاس در کنگره بود، در کاپیتول هیل به عنوان قانون‌گذار زیرک و عمل‌گرا شناخته می‌شد که به او برای میانجی‌گری مصالحه‌های حزبی اعتماد داشت. تأثیر زیادی بر سیاست مالیاتی، برنامه های کشاورزی و تغذیه و حقوق افراد دارای معلولیت دارد.

همکاران نیز هوش مرده او را تحسین کردند. دول خیلی پرحرف نبود. برای او راحت‌تر بود که از طریق یک سری زنگ‌ها ارتباط برقرار کند و به کناری اشاره کرد.

با این حال، این ویژگی ها در صحنه سیاسی ملی نادر است.

دموکرات ها ابتدا او را مرد تبر جمهوری خواه نامیدند و به نظر می رسید که دول برای ایفای این نقش متولد شده است. صدایش سنگریزه، صورتش سنگی، زایمانش ثابت بود، حتی وقتی شوخی می کرد. زمانی که به مخالفان سیاسی حمله می‌کرد، می‌توانست خشمگین، تلخ، یا ساده به نظر برسد.

با هر گردهمایی ریاست جمهوری، دول سعی می کرد چهره عمومی خود را نرم کند. او هرگز نمی توانست این کار را انجام دهد – حداقل تا زمانی که برای همیشه از سیاست خارج شد.

تنها سه روز پس از آن که آخرین مسابقه او با شکست بزرگی به پایان رسید، دول با کمدین دیوید لترمن تا دیروقت از تلویزیون جدا شد.

لترمن با گستاخی به او سلام کرد: باب، این اواخر چه کار می کردی؟

دول با لبخند گفت: «معلوم است که کافی نیست.

دول تازه منتخب در شنبه شب لایو خود را تقلید کرد، دو مجموعه طنز سیاسی نوشت و یک تبلیغ غافلگیرکننده برای داروی ضد ناتوانی جنسی ویاگرا ساخت، در زمانی که مسائل جنسی چندان آشکارا مورد بحث قرار نمی گرفت.

دول بعداً گفت که مردم همیشه به او می‌گفتند که در سال 1996 فقط در صورتی به او رای می‌دهند که در مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری‌اش اینقدر آزاد و بامزه باشد. اما او معتقد است که رای دهندگان جاذبه و محدودیت را در سیاستمداران خود ترجیح می دهند.

او گفت: «شما باید خیلی مراقب شوخ طبعی خود باشید. “این باید خود را تحقیر کند، یا می تواند افراطی و کشنده باشد، اگر شما آنجا هستید، فقط خود را به دیگران تقلید می کنید، و من این را در طول سال ها به نوعی یاد گرفته ام.”

در خارج از دفتر، دول همچنان متعهد به کمک به جانبازان دارای معلولیت و احترام به مردگان بود. او یک نیروی محرکه در ساخت بنای یادبود جنگ جهانی دوم در مرکز خرید ملی بود. تا قبل از 90 سالگی، دول همچنان به طور منظم در روزهای شنبه برای احوالپرسی از جانبازان این یادبود ظاهر می شد.

در سپتامبر 2017، کنگره رای به اعطای بالاترین ابراز قدردانی به دول برای کمک برجسته او به ملت، مدال طلای کنگره داد. در سال 2019 از کاپیتان ارتش به سرهنگ ارتقا یافت.

اعلامیه او در فوریه 2021 مبنی بر اینکه به سرطان ریه مرحله 4 مبتلا شده است، موجی از همدردی، دعا و آرزوهای خوب را از سراسر طیف سیاسی برانگیخت. رئیس جمهور جو بایدن مدت کوتاهی پس از تشخیص شدید دول از خانه دول در مجتمع افسانه ای واترگیت بازدید کرد. کاخ سفید گفت آنها دوستان صمیمی بودند.

دول در 22 ژوئیه 1923 در راسل، کانزاس، یک جامعه کوچک کشاورزی و نفت به دنیا آمد. پدرش در دوران ممنوعیت یک تجارت خامه و تخم مرغ داشت و ویسکی قاچاق می کرد. خانواده شش نفره در طول سال های رکود و کاسه گرد و غبار دست و پنجه نرم کردند. آنها آنقدر شکسته بودند که به زیرزمین خود نقل مکان کردند و بقیه خانه را اجاره کردند.

در سال 1943، دول، یک بسکتبالیست 6 فوتی 2 در دانشگاه کانزاس و آرزوی دکتر شدن را داشت، عازم جنگ شد.

ارتش دوم ستوان دول در حال رهبری حمله به لانه مسلسل آلمانی در ایتالیا بود که آتش دشمن ستون فقرات و دست راست او را پاره کرد. او تقریباً از دنیا رفت و سه سال را تحت عمل های جراحی متعدد و فیزیوتراپی دردناک گذراند.

دول باید راه رفتن، حمام کردن و نوشتن را یاد می گرفت، این بار با یک خراش ناخوشایند دست چپ.

او هرگز استفاده از دست و دست راست یا احساس شست و انگشت اشاره چپ خود را به دست نیاورد که بستن پیراهن یا بریدن گوشت او را دشوار می کرد. با این حال، دول در سال 1952 مدرک حقوق را از دانشگاه Washburn در توپکا، کانزاس دریافت کرد.

برای اینکه کسانی را که می خواستند دست راستش را تکان دهند شرمنده نشود، خودکاری را در آن گرفت و دستش را با چپ دراز کرد.

او یک بار گفت: “بیشتر تلاش می کنم.” اگر این کار را نمی کردم، هنگام نقاشی در یک خانه استراحت، در یک راک، با معلولیت می نشستم.

این بدون شک بخشی از انگیزه او برای متقاعد کردن کنگره برای تقویت حمایت در برابر تبعیض علیه افراد دارای معلولیت در مشاغل، آموزش و خدمات عمومی بود.

امروزه، دفاتر دولتی و پارک‌های ملی در دسترس، رمپ‌های پیاده‌رو و مترجمان زبان اشاره در رویدادهای رسمی محلی، تنها برخی از نشانه‌های بارز میراث او و نمایندگانی هستند که او 30 سال پیش برای این قانون حقوق مدنی جمع‌آوری کرد.

دول قانونگذار کانزاس و دادستان منطقه شد، در سال 1960 کرسی در مجلس نمایندگان ایالات متحده به دست آورد و در سال 1968 به سنا نقل مکان کرد. مربی او، رئیس جمهور ریچارد نیکسون، دول را برای حمله به منتقدان جنگ ویتنام و دیگر سناتورهایی که در تضاد با کاخ سفید

نیکسون به او پاداشی برای دوران ریاست کمیته ملی جمهوری خواهان، از جمله دوره نفوذ واترگیت که ریاست جمهوری نیکسون را نابود کرد، داد. دول، معاف از هرگونه دخالت، دوست داشت به شوخی بگوید: “من همان شب رفتم.”

او بعداً از نیکسون رسوا قدردانی کرد و به نوبه خود به روسای جمهور سابق جیمی کارتر، فورد و نیکسون اشاره کرد: “من بد نمی بینم، من شر نمی شنوم … و شر”.

پرخاشگری دول اولین موفقیت بزرگ را در سیاست ملی برای او به ارمغان آورد.

فورد دول را به عنوان کاندیدایی انتخاب کرده است که می تواند در زمانی که رئیس جمهور در سطح بالایی است، حملات کلامی انجام دهد. دول شاید با غیرت بیش از حد مأموریت را آغاز کرد.

او با اعلام همه جنگ‌های قرن بیستم «جنگ‌های دموکراتیک» که به اندازه کافی آمریکایی‌ها را کشته یا مجروح کردند تا دیترویت را پر کنند، بینندگان را در اولین مناظره معاونت ریاست‌جمهوری کشور شوکه کرد.

دول بعداً گفت که از اظهار نظری که او را بسیار آزرده می کرد و دیدگاه های خودش را به عنوان یک کهنه کار منعکس نمی کرد، پشیمان است. در آن کمپین، دول گفت: «من باید به ژوگولار می رفتم. و من آن را انجام دادم – خودم.»

در سنا، دول ارزش اتحاد با دموکرات ها را درک کرد و این به یک عادت مادام العمر تبدیل شد. او با دموکرات ها برای حمایت از حقوق مدنی، گسترش کوپن های غذایی، تامین امنیت اجتماعی و ایجاد تعطیلات فدرال مارتین لوتر کینگ جونیور و تصویب قانون آمریکایی های دارای معلولیت همکاری کرده است.

به عنوان رئیس کمیته مالی سنا، دول به خاطر کارش با یک لایحه مالیاتی در سال 1982 که درآمد را برای کاهش کسری بودجه افزایش داد، مورد تحسین قرار گرفت. اما برخی از جمهوری خواهان از مالیات های بالاتر وحشت زده شدند. نماینده نیوت گینگریچ، R-Ga.، او را “جمع کننده مالیات دولت رفاه” نامید.

در آن زمان، دول زیاد به گینگریچ فکر نمی کرد. او گفت: «کار کردن با او سخت است. “این یا جاده نیوت است یا بزرگراه.” او ایده های زیادی دارد. برخی از آنها خوب هستند. نه زیاد.”

با این حال، جمهوری خواهان در سال 1984 دول را رهبر اکثریت کردند و او برای بیش از 11 سال در صدر سنای حزبش بود، یک رکورد تا زمانی که میچ مک کانل از کنتاکی در سال 2018 آن را شکست.

نامزدی دول برای ریاست جمهوری در سال 1980 کوتاه مدت بود. در انتخابات مقدماتی سال 1988، او قبل از باخت به جورج اچ. دبلیو بوش در نیوهمپشایر، در آیووا برنده شد، جایی که دول به دوربین تلویزیون خیره شد و گفت که بوش نباید «درباره رکورد من دروغ نگوید».

او که از شکست حیرت زده است، هنوز از آن برای مسخره کردن خود استفاده می کند. او گفت: روز بعد از نیوهمپشایر، من به خانه رفتم و در کودکی به خواب رفتم. هر دو ساعت یکبار از خواب بیدار می شدم و گریه می کردم.

زمانی که سرانجام در سال 1996 به نوبت رسید، دول 73 ساله بود و برای اولین بار او را به مسن ترین نامزد برای مبارزه با یکی از جوان ترین روسای جمهور تبدیل کرد.

دول سعی کرد فاصله سنی 23 ساله را با معرفی خود به عنوان بزرگترین نسل از سربازان، در مقابل یک کودک بی انضباط که از خدمت در ویتنام اجتناب می کرد، به نفع خود تبدیل کند. اما او نتوانست کاریزمای واضح را با کلینتون پر کند.

کلینتون 31 ایالت و Dole 19 را برد.

اولین ازدواج دول با فیلیس هولدن، کاردرمانگر، که در دوران نقاهت از جراحات نظامی با او آشنا شد، در سال 1972 به طلاق ختم شد. آنها یک دختر به نام رابین دارند. در سال 1975، او با الیزابت هانفورد، منصوب به نیکسون، که بعداً با جاه‌طلبی‌های خود برای ریاست‌جمهوری سناتور شد، ازدواج کرد. مسابقه به طول انجامید.

در سال 2014، وقتی از دول پرسیدند که امیدوار است میراث او چه باشد، از کار سخت برای مردم کانزاس صحبت کرد و نتوانست درگیر یک شوخی مقاومت کند.

دول که در آن زمان 91 سال داشت، گفت: «تا 200 سالگی زندگی کردم. “یا حداقل 100. و اینکه من هرگز فراموش نکرده ام که از کجا آمده ام.”

___

کاس نویسنده سابق آسوشیتدپرس است. جنیفر کی کر، نویسنده AP و تام راوم، نویسنده فقید AP در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers