باب دول رئیس جمهور سنا در سن 98 سالگی درگذشت

[ad_1]

TOPEKA، Can. (AP) – باب دول که بر زخم های ویرانگر جنگ غلبه کرد و به رهبر تیز سنای کانزاس، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری و سپس نماد و تجلیل از نسل رو به کاهش خود از جانبازان جنگ جهانی دوم تبدیل شد، درگذشت. او 98 سال داشت.

همسرش الیزابت دول این پیام را روز یکشنبه در توییتر منتشر کرد.

دول در فوریه 2021 اعلام کرد که به سرطان ریه مرحله 4 مبتلا شده است. دول در طول 36 سال فعالیت خود در کاپیتول هیل به یکی از تأثیرگذارترین قانونگذاران و رهبران حزب در سنا تبدیل شد و استعداد سازش را با زخم زخم ترکیب کرد. شوخ طبعی که اغلب به خود می چرخید، اما از روی آوردن به دیگران نیز دریغ نمی کرد

دول در طول 36 سال فعالیت خود در کاپیتول هیل به یکی از تأثیرگذارترین قانونگذاران و رهبران حزب در سنا تبدیل شد و استعداد سازش را با شوخ طبعی زخمی ترکیب کرد که اغلب برای خودش جذاب بود اما از روی آوردن به دیگران نیز دریغ نمی کرد.

این قانون سیاست مالیاتی، سیاست خارجی، برنامه های کشاورزی و تغذیه، و حقوق افراد دارای معلولیت را با حمایت از تبعیض در استخدام، آموزش و خدمات عمومی در قانون آمریکایی های دارای معلولیت شکل می دهد.

دفاتر دولتی و پارک‌های ملی در دسترس امروزی، رمپ‌های پیاده‌رو و مترجمان زبان اشاره در رویدادهای رسمی محلی، تنها برخی از نشانه‌های بارز میراث او و نمایندگانی هستند که او 30 سال پیش برای این قانون گسترده حقوق مدنی جمع‌آوری کرد.

دول آخرین سالهای خود را وقف آرمان جانبازان مجروح، رفقای کشته شده آنها در گورستان ملی آرلینگتون و خاطره نسل در حال محو شدن دامپزشکان جنگ جهانی دوم کرد.

هزاران سرباز قدیمی در سال 2004 در مرکز خرید ملی گرد هم آمدند تا دول که در مراسم وقف یادبود جنگ جهانی دوم در آنجا صحبت می کرد، آن را “آخرین گردهمایی ما” نامید. او نیروی محرکه ایجاد آن بود.

او در آن زمان گفت: «درجات ما کوچک شده است. «اما اگر در گرگ و میش جمع شویم، با این علم روشن می‌شود که با رفقای خود ایمان داشته‌ایم.

مدت ها پس از ترک کانزاس، دول زندگی خود را در پایتخت، در مرکز قدرت و سپس در سایه آن پس از بازنشستگی، زندگی می کرد و تمام مدت در مجتمع آپارتمانی واترگیت زندگی می کرد. هنگامی که او سیاست را ترک کرد و به یک شرکت حقوقی با کارکنان برجسته دموکرات پیوست، به شوخی گفت که سگ خود را به محل کار آورده است تا یک جمهوری خواه دیگر برای صحبت با او داشته باشد.

او سه بار تلاش کرد تا رئیس جمهور شود. آخرین مورد در سال 1996 بود، زمانی که او نامزدی جمهوری خواهان را به دست آورد، اما رئیس جمهور بیل کلینتون دوباره انتخاب شد. او در سال‌های 1980 و 1988 به‌دنبال نامزدی ریاست‌جمهوری حزبش بود و در سال 1976 نامزد جمهوری‌خواهان برای معاونت رئیس‌جمهوری بود که در مقابل جرالد فورد باخت.

در همه اینها او نشان جنگ را داشت. دول در سال 1945 با حمله به یک مواضع آلمانی در شمال ایتالیا، مورد اصابت یک قطعه پرتابه قرار گرفت که دو مهره را له کرد و دست ها و پاهای او را فلج کرد. فرمانده جوان لشگر ارتش سه سال در بیمارستان دوران نقاهت را سپری کرد و نتوانست از دست راست خود استفاده کند.

برای اینکه دست راست او را شرمنده نکند، دول همیشه خودکاری را در آن نگه می داشت و دست چپش را دراز می کرد.

دول می تواند با رقبای خود، خواه دموکرات یا جمهوری خواه، بی رحم باشد. زمانی که جورج دبلیو بوش در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در نیوهمپشایر در سال 1988 او را شکست داد، دول گفت: “در مورد سابقه من دروغ نگویید.” اگر این در برابر توهین های سوزان عرصه سیاسی امروز محو شود، تکان دهنده بود.

اما زمانی که بوش در دسامبر 2018 درگذشت، زمانی که دول در روتوندای کاپیتول در مقابل تابوت بوش ظاهر شد، رقابت های قدیمی فراموش شد. هنگامی که یک دستیار او را از روی صندلی چرخدار بلند کرد، یک دول بیمار و غمگین به آرامی آرام شد و با چانه‌اش می‌لرزید با دست چپش به دشمن سابقش سلام کرد.

در مناظره معاون رئیس جمهور دو دهه قبل با والتر موندل، دول به طور معروف و جسورانه همه جنگ های آمریکا در این قرن را “جنگ های دموکراتیک” نامید. موندل گفت که دول به تازگی “به عنوان یک مرد تبر ثروتمند شده است.”

دول در ابتدا سخنان خود را در این صحنه عمومی انکار کرد، سپس از موضع خود عقب نشینی کرد و در نهایت اعتراف کرد که خیلی زیاده روی کرده است. او گفت: “من باید به ژوگولار می رفتم و کارم را انجام دادم.”

او علیرغم همه بی‌تفاوتی‌اش، به سنا به‌عنوان یک نهاد معتقد بود و احترام و حتی محبت بسیاری از دموکرات‌ها را برانگیخت. تنها چند روز پس از اینکه دول تشخیص جدی سرطان خود را اعلام کرد، رئیس جمهور جو بایدن در خانه اش با او دیدار کرد تا برای او آرزوی سلامتی کند. کاخ سفید گفت که این دو از روزهای حضور در سنا با هم دوستان صمیمی بوده اند.

دول در سال 1960 به نمایندگی از ناحیه غربی کانزاس هاوس، کرسی در کنگره به دست آورد. او هشت سال بعد، زمانی که فرانک کارلسون، جمهوری خواه فعلی بازنشسته شد، به سنا رفت.

او در آنجا به دستور رئیس جمهور ریچارد نیکسون، با همتایان خود در سنا با لفاظی های تند حزبی و کنایه آمیز روبرو شد. کانسان برای وفاداری خود با ریاست کمیته ملی جمهوری خواهان در سال 1971، قبل از سقوط ریاست جمهوری نیکسون در رسوایی واترگیت، پاداش دریافت کرد.

او در دهه های 1980 و 1990 به عنوان رئیس کمیته، رهبر اکثریت و رهبر اقلیت در سنا خدمت کرد. به طور کلی، او نزدیک به 11 سال و نیم رهبر جمهوری خواهان در سنا بود، رکوردی که تا زمانی که سناتور کنتاکی میچ مک کانل در سال 2018 آن را شکست. در این دوره بود که او به عنوان یک قانونگذار زیرک، عمل گرا و خستگی ناپذیر در ایجاد شهرت به دست آورد. از مصالحه

پس از اینکه جمهوری‌خواهان کنترل سنا را به دست گرفتند، دول رئیس کمیته مالی در نوشتن مالیات شد و به دلیل کارش در لایحه مالیاتی در سال 1982 که کاخ سفید رونالد ریگان را متقاعد کرد با افزایش درآمد به میزان 100 میلیارد دلار، از سوی کسری بودجه و دیگران به رسمیت شناخته شود. برای کاهش کسری بودجه فدرال

اما برخی از جمهوری خواهان محافظه کارتر از اینکه دول برای مالیات های بیشتر فشار می آورد، وحشت داشتند. نیوت گینگریچ، سخنگوی گرجستان، آن را “مالیات دولت رفاه” خواند.

دول در سال 1985 رهبر سنا شد و بسته به اینکه کدام حزب را رهبری می کرد، به عنوان رهبر اکثریت یا اقلیت خدمت کرد تا اینکه در سال 1996 برای ادامه ریاست جمهوری استعفا داد.

این کمپین، آخرین کمپین Dole، از همان ابتدا پر از مشکلات بود. پول او در بهار تمام شد، و تبلیغات دموکرات ها، نامزد جمهوری خواه و رئیس مجلس نزاع جینجریش را با همان قلم مو نشان داد: جمهوری خواهانی که می خواهند مدیکر را لغو کنند. کلینتون با اختلاف زیادی پیروز شد.

او همچنین زمانی که در سن ۷۳ سالگی، مدت‌ها قبل از انتخاب شدن بایدن، چند هفته قبل از ۷۸ سالگی در سال ۲۰۲۰، برای ریاست‌جمهوری نامزد شد، با سؤالاتی درباره سن خود مواجه شد.

دول که از زندگی خصوصی کنار گذاشته شد، به یک دولتمرد مسن تری تبدیل شد که به کلینتون کمک کرد تا معاهده سلاح های شیمیایی را بپذیرد. او همچنین از جاه طلبی های سیاسی همسرش مراقبت می کند. الیزابت دول در سال 2000 برای نامزدی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری نامزد شد و پس از آن به عنوان سناتور از کارولینای شمالی خدمت کرد.

دول همچنین از مردم به عنوان یک رهبر خود ویرانگر در داروی ناتوانی جنسی ویاگرا و سایر محصولات استفاده کرد.

وی همچنین به اظهار نظر درباره مسائل و حمایت از نامزدهای سیاسی ادامه داد.

در سال 2016، دول در ابتدا از جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا برای نامزدی جمهوری خواهان حمایت کرد. او بعدها عاشق دونالد ترامپ شد و در نهایت از او حمایت کرد.

اما شش هفته پس از انتخابات 2020، زمانی که ترامپ همچنان از اعتراف و تشویق اتهامات بی اساس تقلب در رأی دهندگان خودداری می کند، دول به کانزاس سیتی استار گفت: «انتخابات به پایان رسیده است.

وی گفت: این یک قرص بسیار تلخ برای ترامپ است، اما این واقعیتی است که او از دست داد.

در سپتامبر 2017، کنگره رای به اعطای بالاترین ابراز قدردانی به دول برای کمک برجسته او به ملت، مدال طلای کنگره داد. این یک دهه پس از دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری صورت گرفت.

کنگره مجدداً در سال 2019 از دول تجلیل کرد و او را از کاپیتان ارتش به سرهنگ ارتقا داد تا از خدمت سربازی اش که دو قلب بنفش برای او به ارمغان آورد.

رابرت جوزف دول در 22 ژوئیه 1923 در راسل، یک جامعه کشاورزی و نفت در غرب کانزاس به دنیا آمد. او بزرگترین فرزند از چهار فرزند بود. پدرش یک تجارت خامه و تخم مرغ و یک آسانسور غلات اداره می کرد و مادرش برای کمک به خانواده در دوران رکود، چرخ خیاطی و جاروبرقی می فروخت. دول قبل از ثبت نام در ارتش در سال 1943 به مدت دو سال در دانشگاه کانزاس تحصیل کرد.

دول با فیلیس هولدن، یک درمانگر در یک بیمارستان نظامی، در حالی که زخم هایش را از جنگ 1948 بهبود می بخشید، ملاقات کرد. آنها ازدواج کردند و یک دختر به نام رابین داشتند. این زوج در سال 1972 طلاق خواهند گرفت.

دول کار سیاسی خود را به عنوان دانشجو در دانشگاه واشبرن آغاز کرد و در مجلس نمایندگان کانزاس به دست آورد.

او با همسر دومش، الیزابت دول، زمانی که برای کاخ سفید نیکسون کار می کرد، آشنا شد. او همچنین در کمیسیون تجارت فدرال و به عنوان وزیر حمل و نقل و وزیر کار در زمانی که دول در سنا بود خدمت کرد. آنها در سال 1975 ازدواج کردند.

در سال 2005، دول خاطرات خود را در مورد تجربیات و بهبودی خود از جنگ منتشر کرد، داستان یک سرباز. مؤسسه سیاست دول در دانشگاه کانزاس آرشیوی از جانبازان جنگ جهانی دوم کانزاس را در اختیار دارد.

___

وودوارد از واشنگتن کمک کرد. نویسندگان آسوشیتدپرس جنیفر کی کر و کندیس اسمیت در این گزارش مشارکت داشتند.

___

برخط:

یادبود ملی جنگ جهانی دوم: http://www.wwiimemorial.com

ویدئوی یادبود جنگ جهانی دوم در آدرس زیر موجود است: http://customwire.ap.org/dynamic/files/specials/interactives/wwii_memorial/ index.html[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers