بایدن اغلب از این کلمه در بحث سقط جنین استفاده نمی کند

[ad_1]

واشنگتن (AP) – رئیس جمهور جو بایدن اصرار دارد که قویاً به حقوق تعیین شده در حکم دادگاه عالی رو علیه وید، که اکنون در معرض وحشتناک ترین تهدید در دهه های اخیر قرار دارد، اعتقاد دارد.

اما او به سختی از کلمه “سقط جنین” استفاده می کند، و وقتی از دولتش پرسیده شد که برای حمایت از حقوق باروری چه کاری می تواند انجام دهد، پاسخ بیشتر این بود که کنگره باید تصمیم مهم دادگاه را در قانون تثبیت کند، استراتژی که احتمال شکست آنها وجود دارد.

برای زنانی که در کمپین ریاست جمهوری بایدن تا حد زیادی برای دفاع از حکم دادگاه قابل توجه سال 1973 متحد شدند، این به سختی کافی است.

واکنش سنجیده دولت به یک سری از شکست‌های بزرگ در مورد حق سقط جنین برای بسیاری از مدافعانی که معتقدند بایدن باید اقدامات بیشتری انجام دهد، پس از اینکه دادگاه عالی با اکثریت محافظه‌کار اعلام کرد که آماده است تمام یا بخشی از آن را لغو کند، فوری نیست. حقوق اساسی در موردی که سقط جنین را قانونی می کند.

گرچن بورچلت، معاون حقوق باروری و سلامت در مرکز ملی حقوق زنان، گفت: «آنچه ما می‌خواهیم این است که ببینیم، در حالت ایده‌آل، رئیس‌جمهور از منبر اوباش برای صحبت درباره سقط جنین به شیوه‌ای قوی و مؤثر استفاده می‌کند. این مهم است. این انگی که پیرامون سقط جنین وجود دارد مهم است، و مهم است که نشان دهیم این یک اولویت برای او و دولتش است.»

ناامیدی بخشی از نگرانی گسترده‌تر در میان دموکرات‌ها است که تمرکز رئیس‌جمهور بر مشکلات عظیم اقتصاد و واکنش همه‌گیری، سایر مسائل مبرم از جمله حقوق رای، مهاجرت و کنترل اسلحه را از کانون توجه خارج کرده است.

این رویکردی است که بایدن و دموکرات‌ها را که به سمت ماموریت موقت سال آینده برای گرد هم آوردن وفادارترین رأی‌دهندگان حزب، از جمله زنان و سیاه‌پوستان، برای حفظ کنترل کنگره پیش می‌روند، تهدید می‌کند. این نیز بخشی از مشکل گسترده‌تری است که گروه‌های حقوق زنان با بی میلی عمومی دموکرات‌ها برای پذیرش کامل موضوع سقط جنین به روش جمهوری‌خواهان دارند.

ماریا کاردونا، استراتژیست حزب دموکرات گفت: «این می تواند به عنوان فرصتی برای صحبت در مورد موضوعی در نظر گرفته شود که در سال 2022 برای ما مهم خواهد بود. لازم نیست این کار به قیمت اولویت‌های او تمام شود.» کاردونا گفت: «کاخ سفید و منبر اوباش و شاخ گاو به اندازه‌ای بزرگ است که بتواند همه این پیام‌ها را در خود جای دهد.»

انرژی در زمینه کنترل تسلیحات، مهاجرت و حق رای سال‌ها در سمت چپ افزایش یافته است – حداقل از زمانی که دستور کار قانونی باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا پس از از دست دادن کنترل کنگره توسط دموکرات‌ها در سال 2010 متوقف شد. اما بسیاری از مزایای مورد انتظار کنترل متحد بر واشنگتن وجود دارد. تحت قدرت بایدن هنوز محقق نشده است.

مطالعات، کمیسیون‌ها و تعدادی اقدامات اجرایی وجود داشت، اما بایدن روی موضوعاتی تمرکز کرد که از نظر او ضروری‌ترین مسائل برای کشور، قابل قبول‌ترین برای کنگره، و نشان‌دهنده بالاترین میزان مشارکت در رأی‌دهندگان بود.

بایدن شرط بندی کرد که رای دهندگان میانه رو که پیروزی او را در کاخ سفید بر دونالد ترامپ در سال 2020 تضمین کردند بیش از همه به وعده های او برای پایان دادن به همه گیری و شکست های اقتصادی مرتبط و صرفاً ثابت کردن اینکه واشنگتن می تواند دوباره کار کند، جلب شده است. بایدن برای پر سر و صداترین رای دهندگان دموکرات، که مسائل آنها به همان اندازه مورد توجه قرار نگرفته، شرط می بندد که از ترس اینکه جمهوری خواهان در صورت روی کار آمدن مجدد چه خواهند کرد، همچنان در رای دادن شرکت خواهند کرد.

گروه های مدافع حقوق زنان مدت هاست که نسبت به بایدن بدبین بوده اند. او یک کاتولیک متعهد است که نظرش در مورد این موضوع در طول زمان تغییر کرده است. او در طول مبارزات انتخاباتی خود برای اصلاحیه به اصطلاح هاید روی آورد – فقط با تاخیر با قانونی که استفاده از بودجه فدرال برای پرداخت هزینه سقط جنین را ممنوع می کرد مخالف بود. او سیاست مکزیکوسیتی مبنی بر الزام سازمان‌های غیردولتی به‌عنوان شرط تأمین مالی برای ترویج سقط جنین به‌عنوان روشی برای تنظیم خانواده در کشورهای دیگر را لغو کرد.

بایدن در سخنرانی اخیر خود حتی یک بار هم به حقوق سقط جنین اشاره نکرد که به یک سال جمع آوری کمک های مالی جشن برای کمیته ملی حزب دموکرات می پردازد. فعالان جناح راست زنان در حال تماشا هستند: او به سختی یک کلمه در دفتر گفت، اگرچه هیچ استراتژی شناخته شده ای پشت آن وجود ندارد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، چندین بار از این کلمه استفاده کرد و اخیراً به بایدن گفت: «او متعهد است که با کنگره همکاری کند تا حق قانون اساسی رو برای سقط جنین ایمن و قانونی را تدوین کند، که توسط رو و پیشینه دادگاه عالی بعدی محافظت می‌شود.

معاون رئیس جمهور کامالا هریس اخیراً در مورد این موضوع پر سر و صداتر بوده است، که نشانه احتمالی این است که او احتمالاً در آینده صحبت خواهد کرد.

برای برخی، هدف بایدن درست است و ناشی از تجربه چندین ساله او در دولت و درک این است که انجام بیش از حد سریع دستوری برای انجام هیچ کاری نیست. او قبلاً بیش از هر رئیس‌جمهوری دیگر برنامه خود را به ویژه با تصویب طرح زیرساختی 1.3 تریلیون دلاری خود پیش برده است.

ویلیام گالستون، یکی از نویسندگان مؤسسه بروکینگز و نویسنده کتاب ضد کثرت گرایی: تهدید پوپولیستی برای لیبرال، گفت، علیرغم اینکه نسل مترقی دموکرات ها از او می خواهند جنگ فرهنگی را از بین ببرد، او تصویر بزرگ تری برای تمرکز دارد. دموکراسی”

او گفت: «مهمترین هدف دولت بایدن اطمینان از عدم ورود مجدد دونالد ترامپ به دفتر بیضی شکل در ژانویه 2025 است. “با در نظر گرفتن این موضوع، همه چیز محو می شود.”

لیبرال‌ها می‌گویند، اما حداقل کارهایی وجود دارد که رئیس‌جمهور می‌تواند انجام دهد، غیر از اینکه از کنگره بخواهد قانونی را تصویب کند که حقوق سقط جنین تضمین شده در احکام دادگاه تاریخی را تأیید کند. چنین لایحه ای احتمالا هرگز از سنا عبور نخواهد کرد.

برای برخی، افزودن صندلی های بیشتر به دادگاه به حل مشکل کمک می کند. برای دیگران، تصمیم اخیر سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای کاهش محدودیت‌ها بر روی قرص‌های سقط جنین شروعی عالی است.

و برخی گمانه زنی می کنند که بایدن مجبور نیست خود در کلان شهر باشد – او می تواند هریس و سایرین در دولتش را هدایت کند تا این موضوع را آغاز کنند.

پشتیبانی از حفاظت Roe وجود دارد. در سال 2020، AP VoteCast دریافت که 69 درصد از رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری گفتند که دادگاه عالی باید حکم Roe v. Wade را همانطور که هست رها کند. تنها 29 درصد گفتند که دادگاه باید این تصمیم را لغو کند.

رای تاریخی دادگاه عالی در سال 1973، سقط جنین را در ایالات متحده قانونی کرد و تصمیم آن در سال 1992 در پرونده Planned Parenthood v. Casey، رو را تایید کرد.

اما همین چند هفته پیش، قضات گفتند که از قانون می سی سی پی مبنی بر ممنوعیت سقط جنین پس از 15 هفته حمایت می کنند و به ایالت ها اجازه می دهند سقط جنین را خیلی زودتر در دوران بارداری ممنوع کنند. دادگاه حتی ممکن است قوانین ملی را که نزدیک به 50 سال وجود دارد، لغو کند.

حداقل، دادگاه می تواند تصمیمات رو و کیسی را تضعیف کند، تصمیمی که به ایالت ها اجازه می دهد سقط جنین را تا حد زنده ماندن جنین در حدود 24 هفتگی تنظیم کنند، اما نه ممنوع کنند. نتیجه احتمالا فقط در ماه ژوئن مشخص خواهد شد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort