بایدن گفت اگر پوتین به اوکراین حمله کند «بهای گزافی» خواهد پرداخت

[ad_1]

واشنگتن – جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که معتقد است ولادیمیر پوتین خواهان یک جنگ تمام عیار در اوکراین نیست و اگر به تهاجم نظامی ادامه دهد، “بهای زیادی” خواهد پرداخت.

بایدن در یک کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت یک سالگی حکومتش گفت که معتقد است روسیه در حال آماده شدن برای اقدام علیه اوکراین است، اگرچه فکر نمی‌کند پوتین تصمیم نهایی را گرفته باشد. او پیشنهاد کرد که اگر روسیه همچنان به اوکراین حمله کند، دسترسی روسیه به سیستم بانکی بین‌المللی را محدود خواهد کرد.

بایدن گفت: «من چندان مطمئن نیستم که او مطمئن باشد که قرار است چه کاری انجام دهد. وی افزود: حدس می‌زنم حرکت کند.

اظهارات بایدن ساعاتی پس از آن بیان شد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در جریان سفر به کی‌یف، روسیه را به برنامه‌ریزی برای تقویت بیش از 100000 سرباز مستقر در امتداد مرز اوکراین متهم کرد و پیشنهاد کرد که این تعداد «اگر دستور نسبتاً کوتاهی داشته باشد» می‌تواند دو برابر شود. بلینکن جزئیاتی ارائه نکرد، اما روسیه تعداد نامشخصی از نیروها را از خاور دور این کشور به متحد خود بلاروس، که هم مرز با اوکراین است، برای بازی های جنگی بزرگ ماه آینده فرستاد.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت که معتقد است تصمیم پوتین “فقط” خواهد بود و گفت که کاملاً مطمئن نیست که مقامات روسی که مقامات ارشد کاخ سفید با آنها مذاکره کرده اند کاملاً از تفکر پوتین مطلع هستند.

بایدن گفت: «این یک سوال است که آیا افرادی که با آنها صحبت می کنند می دانند که قرار است چه کاری انجام دهند یا خیر.

بایدن همچنین پیشنهاد کرد که «تهاجم جزئی» واکنش کمتری نسبت به تهاجم تمام عیار به اوکراین برانگیزد و گفت: «بسیار مهم است که همه ما ناتو را در یک صفحه نگه داریم».

بایدن درباره پوتین گفت: او در تلاش است تا جایگاه خود را در جهان بین چین و غرب پیدا کند.

در همین حال، اوکراین گفته است که برای بدترین شرایط آماده است و از هر مشکلی جان سالم به در خواهد برد. رئیس جمهور از کشور خواست وحشت نکند.

سفر بلینکن به پایتخت اوکراین دو روز قبل از دیدار وی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در ژنو انجام شد. به دنبال آن یک سری مذاکرات بی‌ثمر در هفته گذشته انجام شد که نتوانست تنش‌های فزاینده را کاهش دهد.

فعالیت نظامی روسیه در هفته های اخیر تشدید شده است، اما ایالات متحده به نتیجه ای نرسیده است که آیا پوتین قصد حمله به این کشور را دارد یا نمایش قدرت با هدف کاهش امتیازات امنیتی بدون درگیری واقعی است.

بلینکن در کی‌یف درخواست‌های واشنگتن از روسیه را برای کاهش تنش از طریق خروج نیروهایش از منطقه مرزی تکرار کرد، چیزی که مسکو قاطعانه از انجام آن سرباز زده است. و بلینکن گفت که در دیدار او و لاوروف در ژنو، پاسخ کتبی را که از خواسته هایش انتظار دارد، به روسیه نخواهد داد.

در همین حال، یک دیپلمات ارشد روسیه گفت که مسکو از اصرار بر این که ایالات متحده رسماً اوکراین را از پیوستن به ناتو منع کرده و حضور نظامی و ائتلاف این کشور در شرق اروپا را کاهش دهد، عقب نشینی نخواهد کرد. سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارد، اما درخواست‌هایش برای تضمین‌های امنیتی غیرقابل مذاکره است.

ایالات متحده و متحدانش گفته‌اند که خواسته‌های روسیه اصیل نیست، روسیه می‌داند که چنین است و پوتین تا حدی از آنها برای ایجاد بهانه‌ای برای حمله به اوکراین استفاده می‌کند که پیوندهای قومی و تاریخی قوی با روسیه دارد. جمهوری شوروی سابق به دنبال پیوستن به این ائتلاف است، اگرچه امید چندانی به انجام این کار در آینده قابل پیش بینی ندارد.

بلینکن از کشورهای غربی خواست تا در برابر تجاوز روسیه متحد بمانند. او همچنین به رهبر اوکراین از حمایت ناتو اطمینان داد و از اوکراینی‌ها خواست قوی باشند.

بلینکن به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که ایالات متحده و متحدانش در حمایت از کشورش و آرمان‌های دموکراتیک آن در برابر تلاش‌های روسیه برای تحریک تفرقه و درگیری از طریق «تجاوز بی‌رحمانه» ثابت قدم هستند.

او به زلنسکی گفت: «قدرت ما به حفظ وحدتمان بستگی دارد و این شامل وحدت در اوکراین است. “من فکر می کنم یکی از اهداف دیرینه مسکو تلاش برای ایجاد اختلاف بین و در داخل کشورهای ما است، و ما نمی توانیم و نمی توانیم به آنها اجازه انجام این کار را بدهیم.

دولت بایدن پیشتر گفته بود که 200 میلیون دلار کمک نظامی دفاعی به اوکراین ارائه می کند. بلینکن گفت که کمک های بیشتری در راه است و تنها در صورت حمله روسیه افزایش خواهد یافت.

زلنسکی از بلینکن برای کمک تشکر کرد که در اواخر دسامبر تصویب شد اما تا روز چهارشنبه تایید نشد.

وی با اشاره به تمایل کی یف برای پیوستن به ناتو گفت: «این حمایت (نظامی) نه تنها حاکی از برنامه های استراتژیک ما برای الحاق اوکراین به ائتلاف، بلکه مهمتر از آن، سطح ارتش ما، تجهیزات نظامی ما است.

زلنسکی گفت: دیدار شما بسیار مهم است. این یک بار دیگر بر حمایت قوی شما از استقلال و حاکمیت ما تأکید می کند.

زلنسکی چهارشنبه شب یک سخنرانی ویدیویی خطاب به ملت منتشر کرد و از اوکراینی‌ها خواست که از ترس تهاجم احتمالی وحشت نکنند. اما او گفت که این کشور سال ها با تهدید روسیه زندگی کرده است و باید همیشه برای جنگ آماده باشد. او از همه اوکراینی‌ها، به‌ویژه افراد مسن خواست تا «نفس بکشند» و «آرام شوند».

رئیس جمهور اوکراین همچنین اطمینان داد که این کشور در حال تقویت توانایی های دفاعی خود و انجام هر کاری برای حل بحران از طریق دیپلماسی است.

زلنسکی گفت: اوکراین خواهان جنگ نیست، اما باید همیشه برای آن آماده باشد.

بلینکن از کیف، در نظر دارد روز پنجشنبه قبل از دیدار با لاوروف، سفری کوتاه به برلین برای گفتگو با آلمان و دیگر متحدان اروپایی داشته باشد.

روز چهارشنبه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، از اتحادیه اروپا خواست تا طرحی برای کاهش تنش با روسیه طراحی کند: “ما باید آن را در میان اروپایی ها بسازیم، سپس آن را با متحدان خود در ناتو به اشتراک بگذاریم و سپس آن را برای مذاکره به روسیه پیشنهاد کنیم.” او گفت.

واشنگتن و متحدانش درها را برای گفتگوهای احتمالی کنترل تسلیحات و اقدامات اعتمادساز برای کاهش پتانسیل خصومت ها باز نگه داشته اند.

با این حال، ریابکوف تاکید کرد که اگر غرب به خواسته‌های اصلی روسیه برای عدم گسترش ناتو با پاسخ رسمی گوش ندهد، نمی‌توان گفت‌وگوهای معناداری در مورد این موضوعات انجام داد. وی گفت که خواسته های روسیه “یک بسته است و ما حاضر نیستیم آن را به بخش های مختلف تقسیم کنیم تا به قیمت انفعال برخی دیگر، رسیدگی به برخی از آنها را آغاز کنیم.”

با این حال، بلینکن گفت که چنین پاسخ رسمی وجود ندارد. وی گفت: در آن زمان گزارشی به لاوروف وزیر امور خارجه ارائه نخواهم کرد. ما باید ببینیم کجا هستیم و ببینیم آیا هنوز فرصت‌هایی برای ادامه دیپلماسی و گفتگو وجود دارد یا خیر.

دولت بایدن و متحدانش پوتین را به ایجاد بحران متهم کرده اند و می گویند که این به او و روس ها بستگی دارد که تصمیم بگیرند که آیا حمله کنند و متحمل عواقب شدید اقتصادی شوند.

روسیه درخواست برای خروج نیروهای خود را رد کرده و گفته است که این حق را دارد که نیروهای خود را در هر کجا که بخواهد مستقر کند. او همچنین ادعاهای آمریکا مبنی بر تدارک “عملیات تحت پرچم دروغین” را رد کرد تا بهانه ای برای مداخله باشد. روسیه با عصبانیت این اتهام را رد کرد.

قبل از سفر بلینکن به کیف، هیئتی از سناتورهای آمریکایی به اوکراین سفر کردند تا بر حمایت کنگره از این کشور تأکید کنند.

روسیه در سال 2014 پس از برکناری دوست مسکو، رهبر اوکراین، شبه جزیره کریمه را تصرف کرد و همچنین از قیام جدایی طلبان در شرق اوکراین حمایت کرد. بیش از 14000 نفر در نزدیک به هشت سال جنگ بین شورشیان مورد حمایت روسیه و نیروهای اوکراینی در مرکز صنعتی این کشور به نام دونباس کشته شده اند.

___

لی از کیف گزارش داد. نویسندگان آسوشیتدپرس، ولادیمیر ایساچنکوف در مسکو و یوراس کارماناو در کیف، در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و موضوع آن است منشور رفتار. ستاره از این دیدگاه ها پشتیبانی نمی کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin kusadasi escortkusadasi escortbetroad girişbahis siteleri