با نزدیک شدن به 800000 مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده، از هر 100 آمریکایی مسن 1 نفر جان خود را از دست داده است.

[ad_1]

از آنجایی که همه گیری ویروس کرونا در دومین سال خود به پایان خود نزدیک می شود، ایالات متحده در آستانه فراتر رفتن از 800000 مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد و هیچ گروهی بیش از آمریکایی های مسن تر آسیب دیده است. همیشه مشخص است که افراد مسن در برابر موارد شدید آسیب پذیرتر هستند، اما مقیاس از دست دادن تنها اکنون قابل مشاهده است.

هفتاد و پنج درصد از افرادی که بر اثر این ویروس در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند – یا حدود 600000 نفر از نزدیک به 800000 نفری که تاکنون فوت کرده اند – 65 سال یا بیشتر بوده اند. از هر 100 آمریکایی مسن، یک نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده است. برای افراد زیر 65 سال، این نسبت به 1 در 1400 نزدیکتر است.

ظهور افزایش خطر برای سالمندان بر زندگی بسیاری از افراد مسلط است. پت هایاشی، 65 ساله، از سانفرانسیسکو، گفت: “شما به نوعی فراموش می کنید.” “در طول همه گیری، انزوا و تنهایی بدتر شد. ما آزادی خود را از دست دادیم و خدمات خود را از دست دادیم.”

از زمانی که واکسن‌ها یک سال پیش ظاهر شدند، آمریکایی‌های مسن‌تر با نرخ بسیار بالاتری نسبت به گروه‌های سنی جوان‌تر واکسینه شدند و عواقب وحشیانه برای آنها همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، نسبت افراد جوان در میان تمام مرگ و میرهای ویروس در ایالات متحده امسال افزایش یافته است، اما نسبت افراد مسن در دو ماه گذشته دوباره افزایش یافته است. روزانه بیش از 1200 نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست می دهند که بیشتر آنها 65 سال یا بیشتر هستند.

به هر دو روش دقیق و ظریف، همه‌گیری شکاف موجود بین آمریکایی‌های مسن و جوان‌تر را تقویت کرده است.

در مصاحبه‌های سراسری، آمریکایی‌های مسن‌تر می‌گویند که مدت‌ها پس از بازگشت ده‌ها میلیون جوان و میانسال به سر کار و مدرسه و تا حد زیادی به زندگی عادی خود، به مقاومت در برابر انزوا و ترس از همه‌گیری ادامه داده‌اند. افراد مسن هنوز در تعداد زیادی به شدت بیمار هستند، به خصوص اگر واکسینه نشده باشند، و بیمارستان‌های غرب میانه، نیوانگلند و جنوب غرب در این ماه با هجوم بیماران مواجه هستند. بسیاری با توجه به خطرات آنها و هشدارهای مداوم متخصصان بهداشت در مورد خطرات اضافی برای سالمندان، هنوز هم سفر و ملاقات با نوه ها را محدود می کنند و کمتر شام می خورند.

راب آیرینگ، مدیر بازرگانی نیمه بازنشسته 70 ساله در میل کریک، واشنگتن، درباره نحوه برخورد او و همسرش با این موضوع می گوید: «وقتی دیدیم چند نفر می میرند، اصلاً ریسک نمی کنیم. همه گیری . . «به همین دلیل است. همه چیز برای ما به درون تبدیل شد.»

امواج بی امان تهدیدات جدید – ظهور نوع دلتا و اکنون نوع جدید Omicron – به ویژه برای آمریکایی های مسن تر استرس زا است و برخی از افراد را وادار می کند که در طول زندگی خود محدودیت های سختگیرانه ای را برای زندگی خود در هنگام برقراری ارتباط و حفظ آمادگی جسمانی و ذهنی در نظر بگیرند. فعال ضروری تلقی می شود.

آن کانینگهام 84 ساله که در یک ساختمان بلند برای سالمندان در شیکاگو زندگی می کند، گفت: “مردم در حال حاضر نگران هستند.” “اگر شما قبلا برای مدت طولانی در داخل خانه بوده اید و تنها زمانی که با کسی صحبت می کنید این است که نامه خود را بردارید یا به اغذیه فروشی بروید، این برای برخی افراد انزوا و تنهایی است. آنها احساس می کنند که هیچ کس در جهان به آنها اهمیت نمی دهد.”

به گفته برخی کارشناسان، در عین حال، فشار دادن بسیاری از شرکت‌ها برای بازگرداندن کارمندان به کار، تنش‌های جدیدی را برای افراد مسن‌تر ایجاد می‌کند – اما همچنان کار می‌کنند – و در صورت آلوده شدن به ویروس در معرض خطر بالاتری در نظر گرفته می‌شوند. لوئیز آرونسون، متخصص طب سالمندی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو و نویسنده کتاب، گفت: «همه این راه‌ها وجود دارد – ظریف، آشکار، مستقیم، غیرمستقیم – که ما نیازهای افراد مسن را در این بیماری همه‌گیر در نظر نمی‌گیریم. کهنسال.

این همه‌گیری دیگر در روزهای ابتدایی و تاریک بهار 2020 نیست، زمانی که ویروس مرموز از خانه‌های سالمندان و مراکز پشتیبانی زندگی عبور کرد و تعداد خیره‌کننده‌ای از مردم، به‌ویژه کسانی را که مشکلات سلامتی موجود داشتند، کشت.

پس از اولین مرگ شناخته شده بر اثر ویروس کرونا در ایالات متحده در فوریه 2020، تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس در این کشور تنها در سه ماه به 100000 نفر رسید. نرخ مرگ و میر در تابستان 2020 کاهش یافت، سپس در پاییز و زمستان شتاب گرفت و در بهار و تابستان امسال دوباره کاهش یافت.

در تابستان، بیشتر افرادی که بر اثر این ویروس جان خود را از دست می دادند، در جنوب متمرکز بودند. اما آخرین 100000 مرگ – که از اوایل اکتبر شروع شد – در سراسر کشور، از پنسیلوانیا تا تگزاس، غرب کوهستانی و میشیگان گسترش یافته است.

این 100000 مرگ اخیر نیز در کمتر از 11 هفته رخ داده است، نشانه ای از این که نرخ مرگ و میر دوباره سریعتر در حال حرکت است – سریعتر از همیشه، به جز جهش زمستان گذشته.

تاکنون، کووید-19 پس از بیماری قلبی و سرطان، سومین عامل مرگ و میر در میان آمریکایی های بالای 65 سال بوده است. عامل حدود 13 درصد از کل مرگ و میرها در این گروه سنی از ابتدای سال 2020 تاکنون است، که بیش از دیابت، تصادفات، بیماری آلزایمر و زوال عقل است.

مرگ سالمندان ناشی از ویروس ها گاهی اوقات به عنوان تلفات نادیده گرفته می شود، که ممکن است به دلایل دیگری رخ داده باشد، اما تجزیه و تحلیل “مرگ بیش از حد” این پیشنهاد را به چالش می کشد. بر اساس گزارش CDC، هجده درصد افراد مسن به هر دلیلی در سال 2020 جان خود را از دست دادند، نسبت به سالی که در یک سال عادی جان خود را از دست می دادند.

اندرو نویمر، دانشیار بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، می‌گوید: «می‌توانید برای هر مرگی بگویید «به هر حال می‌مردند»، زیرا ما جاودانه نیستیم. نکته اینجاست که شما سال‌های از دست رفته را در صدها هزار مرگ ضرب می‌کنید.»

یک سال پیش، زمانی که مقامات بهداشت عمومی در کشور شروع به واکسیناسیون علیه ویروس کردند، اطمینان حاصل کردند که افراد مسن آمریکایی در اولویت واکسیناسیون قبل از اکثر جوانان در نظر گرفته می شوند. آمریکایی‌های مسن در حال حاضر بیشترین واکسینه‌شده‌ترین گروه سنی را در این کشور دارند: طبق گزارش CDC، 87 درصد از افراد بالای 65 سال به طور کامل واکسینه شده‌اند.

با این حال، به گفته متخصصان سالمندی، تضعیف طبیعی سیستم ایمنی و عملکرد اندام ها، سالمندان را آسیب پذیرتر می کند و بسیاری از افراد واکسینه نشده بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند. آخرین داده های موجود CDC در مورد مرگ و میرهای واکسینه شده، که شامل موارد 10 هفته گذشته نمی شود، نشان می دهد که مرگ های انقلابی بخش کوچکی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند. بستگان و مقامات می گویند، اما برخی از شیوع ها در افراد مسن منجر به مرگ شده است و خطر ادامه دار این ویروس برای آنها را برجسته می کند.

هلن سافرانک، 68 ساله، از ونیز، فلوریدا، گفت که همسرش، مارک، 70 ساله، به طور کامل واکسینه شده بود و واکسن های تقویت کننده را سه هفته قبل از ابتلا به ویروس دریافت کرد و در ماه اکتبر درگذشت.

او گفت که این زوج همه جا ماسک می زدند، اما پس از ضربات به اندازه کافی احساس امنیت می کردند تا با سایر ساکنان جامعه بازنشستگی خود به بازی های ورق بپیوندند. مارک سافرانک مشکلات سلامتی دیگری از جمله دیابت داشت، اما او مطمئن بود که حتی یک پیشرفت جدید عفونت کووید نیز خفیف خواهد بود.

هلن سافرانک گفت: «ما هر کاری که به ما گفته شد را انجام دادیم.

در بیشتر سال جاری، نگرانی های همه گیر به سمت ایمنی کالج ها، مشاغل، مدارس و کودکانی که برای واجد شرایط بودن برای واکسیناسیون بسیار جوان هستند تغییر کرده است – اگرچه آمریکایی های مسن تر همچنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به این ویروس بودند. در طول همه‌گیری، برخی از افراد مسن گفتند که اغلب احساس می‌کردند که استقلال و سلامت آن‌ها کمتر از راه‌اندازی مجدد اقتصاد مهم تلقی می‌شود، که در سرفصل‌های مجله تایم در ماه مه ۲۰۲۰ منعکس شد: «راه به سوی بهبودی: چگونه بزرگسالان را هدف قرار می‌دهد. می تواند به بازگشایی ایالات متحده کمک کند.”

الیزابت دوگان، دانشیار رشته پیری شناسی در دانشگاه می گوید: «این واقعیت که ما اینقدر نگران کودکان در مدرسه و مدارس و مراقبت از کودکان هستیم و افراد مسن دور شده اند، تنها شاهد دیگری از پیری گسترده ما در جامعه است. ماساچوست، بوستون

در عین حال، برخی از افراد مسن که دهه‌ها را صرف رد مفاهیم سنتی سن تقویمی کرده‌اند، از این ایده که اصلاً به یک گروه در معرض خطر تعلق دارند یا افراد ۶۵ ساله و بالاتر را می‌توان دور هم جمع کرد، عصبانی هستند. در طول همه گیری، بیلی سیمونز، یک کشاورز ارگانیک 71 ساله در مرکز آیووا، گفت که هشدارهای بهداشت عمومی را در مورد سن خود خیلی جدی نمی گیرد و استدلال می کند که به ندرت بیمار می شود، هرگز نمی نشست و تلویزیون تماشا نمی کرد و گیاهخوار بود. در طول زندگی اش

سیمونز که تصمیم گرفت واکسینه نشود، گفت که دستورالعمل‌های بهداشت عمومی را نادیده می‌گیرد و می‌گوید که افراد مسن در برابر همه‌گیری آسیب‌پذیرتر هستند. او گفت: «من بسیار سالمتر از افرادی هستم که می شناسم و 20 سال از من کوچکتر هستند. «فکر نمی‌کنم آن‌ها به اندازه کافی در مورد سطح استقامت و سلامتی شما صحبت کنند. اگر 65 سال یا بیشتر دارید، اما بسیار سالم هستید و خوب غذا می خورید و نمی خوابید، ممکن است خیلی نگران نباشید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum https://www.kusadasibest.comkusadasi escortmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme