برای نگهبانان سوگند و بنیانگذار، 6 ژانویه هفته ها در حال آماده سازی بود

[ad_1]

ویلمینگتون، دل. (AP) – دو روز پس از انتخابات ریاست جمهوری در 2 نوامبر 2020، نگهبانان سوگند قبلاً متقاعد شده بودند که پیروزی توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ به سرقت رفته است و اعضای یک گروه شبه نظامی راست افراطی قصد داشتند به ایالات متحده راهپیمایی کنند. کاپیتول

بر اساس اسناد دادگاه، رهبر این گروه، استوارت رودز، به همکارانش گفت: “ما بدون جنگ داخلی از این وضعیت عبور نخواهیم کرد.” “برای آن خیلی دیر است. ذهن خود را آماده کنید. بدن روح. “

پنج روز پس از انتخابات، زمانی که آسوشیتدپرس و سایر خبرگزاری‌ها جو بایدن دموکرات را برنده اعلام کردند، اسناد نشان می‌دهد که رودز به نگهبانان سوگند گفته است که «از پذیرش او و راهپیمایی دسته جمعی به سمت ساختمان کنگره خودداری کنند».

کیفرخواست هفته گذشته رودز، رهبر نگهبانان سوگند، و 10 عضو یا شریک دیگر، تا حدی مبهوت کننده بود زیرا دادستان های فدرال، پس از یک سال تحقیق در مورد قیام 6 ژانویه 2021، آنها را به شورش متهم کردند، وضعیتی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. از دوران جنگ داخلی، فقط مختص جدی ترین جنایتکاران سیاسی است.

اما این اسناد همچنین نشان می‌دهد که سرسخت‌ترین و خطرناک‌ترین حامیان ترامپ با چه سرعتی بسیج شدند تا نتایج انتخابات را با زور و خشونت، با تمام ابزارهای ضروری، تضعیف کنند، حتی با وجود اینکه هیچ تقلب گسترده در انتخابات وجود نداشت و کابینه ترامپ و مقامات انتخابات محلی گفتند رأی‌گیری آزاد است. و منصفانه

صدها نفر متهم به توقف اجباری تایید پیروزی بایدن توسط بایدن شده اند. سخنرانی ترامپ در یک تظاهرات در نزدیکی کاخ سفید درست قبل از قیام، بسیار متحرک شد، جایی که او گفت: “ما مثل جهنم می جنگیم. و اگر مثل جهنم نجنگی، دیگر حالتی نخواهی داشت.»

اما رودز و دیگران نیازی به سخنان تشویق آمیز ترامپ نداشتند. این اقدام از قبل برنامه ریزی شده بود.

___

المر استوارت رودز، 56 ساله، Oath Keepers را در سال 2009 تأسیس کرد. او و برخی از دوستانش تصمیم گرفتند سازمانی را پیرامون درک “استبداد اجتناب ناپذیر”، با نگرانی از نفوذ بیش از حد دولت فدرال و یک سری تهدیدات ناشناخته، مانند دولت قصد دارد به شهروندان خود حمله کند.

بر اساس بیوگرافی در وب سایت مرکز حقوقی جنوب برای فقر برای افراط گرایی، یک فارغ التحصیل دبیرستان در رودز به ارتش پیوست و چترباز شد، اما پس از مجروح شدن در یک حادثه چتر نجات شبانه، با افتخار اخراج شد.

او در مدرسه شبانه در دانشگاه نوادا در لاس وگاس شرکت می کند. اولین کار او در سیاست نظارت بر کارآموزان برای ران پل بود که در آن زمان نماینده جمهوری خواه کنگره در تگزاس بود. رودز بعداً به دانشکده حقوق ییل رفت و در سال 2004 با یکی از کارکنان قاضی دادگاه عالی آریزونا، مایکل رایان فارغ التحصیل شد.

رودز به مونتانا نقل مکان کرد و تمرینات دفاعی خود را به آنجا منتقل کرد، اما SPLC گفت که “نگهبانان سوگند” را راه اندازی کرد.

او در حال استخدام تیم های نظامی، پلیس و کمک های اولیه فعلی و سابق است. رودز گفت که حدود 40000 نگهبان سوگند در اوج آن وجود داشت. یکی از کارشناسان افراط گرایی تخمین می زند که این گروه حدود 3000 عضو در سطح ملی دارد. رودز به زودی از وکالت خود غافل شد و روی نگهبانان سوگند کار کرد. او در سال 2015 برکنار شد.

اعضا متعهد می‌شوند به «سوگندهایی که تمام سوگندهای نظامی و پلیسی برای حفاظت از قانون اساسی در برابر همه دشمنان خارجی و داخلی» و دفاع از قانون اساسی سوگند یاد کرده‌اند، عمل کنند.

شعار آنها: “در زمان ما نیست!”

نگهبانان سوگند در سال های ریاست جمهوری باراک اوباما در یک سری از رویارویی ها با دولت شرکت کردند. برجسته ترین آنها مخالفت مسلحانه با دولت فدرال در مزرعه باندی در بانکرویل، نوادا بود.

ترامپ سپس در سال 2016 انتخاب شد. در حالی که رودز اصرار داشت که محافظان اوکس غیرحزبی هستند، آنها در ژانویه 2017 زمانی که ترامپ روی کار آمد برای محافظت از “میهن پرستان آمریکایی” صلح آمیز در برابر “چپ رادیکال” به پایتخت کشور آمدند.

طبق کتاب “وطن پرستی و لبه خشونت در سمت راست توسط گروه ضد دولتی جناح”، در طی این مدت، رودز به طور فزاینده ای توطئه گر شد و با کمک دوستش الکس جونز، تعدادی از تئوری های توطئه راست افراطی را پذیرفت و منتشر کرد. توسط استادیار دانشگاه آلبانی سام جکسون. جونز یک نظریه پرداز توطئه و میزبان Infowars است.

دادستان ها گفتند زمانی که به نظر می رسید ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 به بایدن می بازد، نگهبانان سوگند وارد عمل شدند.

___

در 9 نوامبر 2020، رودز طی یک گفتگوی GoToMeeting به پیروان خود دستور داد که به واشنگتن بروند تا به ترامپ اطلاع دهند که “مردم پشت سر او هستند” و او ابراز امیدواری کرد که ترامپ با پلیس تماس بگیرد تا به او کمک کند تا در قدرت بماند. .

رودز هشدار داد: «این یک نبرد خونین و ناامیدکننده خواهد بود. “مبارزه خواهیم کرد. این را نمی توان اجتناب کرد.”

اولیای سوگند طوری کار می کردند که انگار به جنگ می رفتند، بحث سلاح و آموزش می کردند. دادستان ها گفتند که چند روز قبل از حمله به ساختمان کنگره، یک متهم در پیامکی به او پیشنهاد کرد که با قایق برای حمل سلاح از رودخانه پوتوماک به سمت “سلاح های انتظار” خود برود.

در 14 دسامبر 2020، زمانی که رای دهندگان آمریکایی رای دادند، رودز نامه ای را در وب سایت Oath Keepers ارسال کرد که بر اساس این اسناد از استفاده از زور برای جلوگیری از انتقال قانونی قدرت ریاست جمهوری حمایت می کرد.

با نزدیک شدن به انتقال به واشنگتن، نگهبانان سوگند درباره زرادخانه‌ای صحبت می‌کنند که تنها چند دقیقه طول می‌کشد و در صورت لزوم به دست می‌آورد. دادستان گفت رودز متهم است که 15500 دلار برای اسلحه گرم و تجهیزات مربوطه از جمله تفنگ، AR-15، پایه‌ها، ماشه‌ها، دوربین‌های نوری و کارتریج هزینه کرده است.

دیگران آماده آمدند.

ادواردو والخو که در این طرح نیز متهم شده بود، نوشت: «هر کسی که می آید تجهیزات فنی خود را دارد و می داند چگونه از آن استفاده کند.

نگهبانان سوگند، سلاح ها را در هتل هایی در خارج از ناحیه کلمبیا قرار دادند. بر اساس اسناد دادگاه، رودز گفت که آنها “QRF” هستند – به زبان نظامی برای یک نیروی واکنش سریع.

___

در صبح روز 6 ژانویه 2020، والهو و دیگران در پادکستی بودند که در مورد امکان درگیری مسلحانه بحث می کردند. اعضا با لباس های استتار و کلاه ایمنی ظاهر شدند. آنها با جمعیت زیادی از شورشیان وارد کاپیتول شدند که به موانع پلیس یورش بردند و شیشه ها را شکستند و ده ها تن از مقامات را مجروح کردند و نمایندگان را به فرار فرستادند.

کیفرخواست علیه رودز ادعا می کند که نگهبانان سوگند دو تیم یا “پشته” را تشکیل داده اند که یک اصطلاح نظامی است. اولین پشته در داخل ساختمان تقسیم شد و به طور جداگانه بعد از مجلس و سنا رفت. در کیفرخواست آمده است که دسته دوم با مقامات روتوندای کاپیتول مواجه شدند.

سایر حامیان ترامپ نیز به این مبارزه پیوستند.

ساختمان شکسته شد. صدور گواهینامه کنگره به حالت تعلیق درآمده است. شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه آنتیفای چپ، مقر دموکراسی آمریکا را زیر پا گذاشته است. “نه. من اینجا هستم، اینها میهن پرست هستند، “رودز در یک گفتگوی دفاعی به گروه رهبری خود نوشت.

به گفته دادستان رودز نوشت: تنها چیزی که ترامپ انجام می دهد شکایت است. «من هیچ تلاشی از سوی او برای انجام کاری نمی بینم. بنابراین میهن پرستان آن را به دست خود می گیرند. همین برایشان کافی است.»

یکی از انبوه ها به دنبال نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از کالیفرنیا بود، اما نتوانست او را پیدا کند. اعضای کنگره از ترس کوچک شدند و پلوسی به مکان امنی فرستاده شد. این محاصره ساعت ها به طول انجامید تا اینکه در نهایت مجریان قانون کنترل را به دست گرفتند.

یکی در عذاب نوشت: «ما مانند پدران بنیانگذار رفتار می کنیم. “من نمی توانم عقب نشینی کنم.”

___

ولی سوگند اولین متهمی بود که در غوغای 6 ژانویه به جرم خود اعتراف کرد. جان رایان شفر همچنین موافقت کرد که با تحقیقات دولتی همکاری کند و وزارت دادگستری قول داده است که او را در برنامه امنیتی شاهد قرار دهد و به او به عنوان یک بازپرس ارزشمند نگاه می کند.

سایر کرک های گروه نمایش داده می شوند. رودز قبل از دستگیری سعی کرد از بازداشت شدگان فاصله بگیرد و اصرار داشت که اعضا کلاهبردار هستند و هرگز برنامه ای برای ورود به کاپیتول نداشتند.

اسناد دادگاه حاکی از اختلافات بین گروه در شب حمله است. اسناد دادگاه گفته است که شخصی که در پرونده ها به عنوان “شخص یازده” معرفی شده است، در یک “شوخی بزرگ” فوران کرد و رودز را “احمقانه – شنیدم که تو بودی”.

در پی این شورش، شعبه نگهبانان سوگند کارولینای شمالی اعلام کرد که از گروه رودز جدا می شود. رئیس‌جمهور او به خبرنگار نیوز گفت که او “بخشی از چیزی که موجب وحشت یا در تضاد با اجرای قانون باشد” نخواهد بود.

یکی از رهبران ایالت آریزونا نیز از رودز و افرادی که متهم به اتهامات هستند انتقاد کرده و در 60 دقیقه شبکه CBS گفت که این حمله “بر خلاف هر چیزی است که ما تا به حال آموخته ایم، هر چیزی که به آن اعتقاد داریم.”

اولیای قسم هم با پول مشکل دارند. رودز در مصاحبه ای در ماه مارس برای وب سایت راست افراطی Gateway Pundit گفت که گروه پس از اینکه شرکت از رودز خواست اعضای دستگیر شده را کنار بگذارد، توانایی پردازش پرداخت های کارت اعتباری آنلاین را از دست داد و او نپذیرفت. در عوض، به مردم دستور داده می‌شود که درخواست‌ها و هزینه‌ها را پست کنند.

___

برای مدت طولانی به نظر نمی رسید که رودز شارژ شود. بیش از ده ها نفر از اعضای آن به اتهام توطئه دستگیر شده اند و رودز به عنوان “شخص یک” نامیده می شود.

اما در طول ماه‌ها، کمتر و کمتر به نظر می‌رسید که کسی با چیزی جدی‌تر از شورش مواجه شود – وقتی دو یا چند نفر در ایالات متحده باشند. توطئه برای «سرنگونی، سرنگونی یا نابودی به زور» دولت، یا جنگ با آن، یا مخالفت با زور و تلاش برای جلوگیری از اجرای هر قانونی.

این تا حدی به این دلیل است که چنین هزینه هایی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و به دست آوردن آنها دشوار است. آخرین باری که دادستان های ایالات متحده یک توطئه سرکش را باز کردند در سال 2010 در یک توطئه ادعایی در میشیگان توسط اعضای شبه نظامی هوتاری برای تحریک قیام علیه دولت بود. اما یک قاضی او را از اتهام توطئه برای شورش در سال 2012 تبرئه کرد. آخرین موفقیت در سال 1995 بود، زمانی که یک روحانی مصری و 9 پیرو آن به اتهام شورش و دیگر اتهامات توطئه برای منفجر کردن سازمان ملل، ساختمان FBI و دو تونل محکوم شدند. پلی که نیویورک و نیوجرسی را به هم متصل می کند.

تحقیقات 6 ژانویه طولانی و خسته کننده بود. اف‌بی‌آی همچنان در جستجوی مظنونان است و ماموران با بررسی انبوهی از شواهد، افراد را به تصاویر روز مرتبط می‌کنند.

بیش از 700 نفر تاکنون متهم شده اند. بیشتر افراد با جرایم سطح پایین تر از ورود به یک ساختمان محدود روبرو می شوند. حدود 150 نفر به اتهام حمله به پلیس در کاپیتول متهم شده اند. و اعضای یک گروه راست افراطی دیگر، پسران مغرور، به اتهامات ساده توطئه متهم شده اند که اگر مجرم شناخته شوند، پنج سال پشت میله های زندان خواهند ماند.

رودز روز پنجشنبه دستگیر شد و روز جمعه در برابر قاضی حاضر شد که دستور بازداشت او را صادر کرد. پس از جلسه، وکلای او به او گفتند که او بی گناه است و قصد دارد با اتهامات علیه خود مبارزه کند.

جکسون، نویسنده کتاب نگهبانان سوگند، گفت رودز در گذشته در جلوگیری از مشکلات خوب بود، اما لفاظی عمومی او بسیار تحریک‌کننده‌تر شد و منجر به حمله 6 ژانویه شد.

او گفت: “این یک حدس و گمان محض از جانب من است، اما رودز ممکن است احساس کرده باشد که اگر میانه‌روی خود را ادامه دهد و مجبور شود در لفاظی‌های خود تحریک‌آمیزتر شود، دیگر توجهی را که نیاز دارد دریافت نخواهد کرد.”

___

نویسندگان آسوشیتدپرس مایکل کونزلمن در کالج پارک، مریلند، ژاک بیلو در فینیکس، لیندسی وایتهرست در سالت لیک سیتی، آلانا دارکین ریچر در بوستون، جیک بلیبرگ در دالاس و مایکل بالسامو در واشنگتن در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort