تفاوت مهم بین سیر سیاه دکتر بیز و سیر سفید

تفاوت مهم بین سیر سیاه و تازه: آلیسین
 
سیر سیاه نسبت به سیر تازه آلیسین کمتری دارد. آلیسین یک ترکیب گوگردی طبیعی است که از سیر به دست می آید و دارای خواص آنتی بیوتیکی بسیاری از جمله اثرات ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد انگلی و ضد قارچی است. بوی تند سیر ناشی از آلیسین است. این بوی بد در واقع راهی است برای محافظت از سیر و نخوردن آن توسط مهاجمان و حیوانات.
 
اما تکلیف این ماده مفید و معطر در فرآیند تخمیر و تبدیل سیر تازه به سیاه چه می شود؟ آلیسین در فرآیند تخمیر به ترکیبات آنتی اکسیدانی تبدیل می شود. ترکیباتی که خواص درمانی سیر را چند برابر می کند! اگرچه آلیسین به جای آنتی اکسیدان ها کاهش می یابد که خواص مفیدی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها دارند.سیر سیاه 4 تا 5 برابر افزایش می یابد! طبق تحقیقات، فرآیند تخمیر و تبدیل سیر تازه به سیر سیاه، خواص آن را برای بدن انسان بهبود می بخشد. علاوه بر این، تبدیل آلیسین به آنتی اکسیدان، بوی بد سیر را از بین می برد.
 
 
 
به طور کلی، تفاوت های سیر سیاه و سفید عبارتند از:
 
سیر سیاه 4 تا 5 برابر خواص بهتری نسبت به پیشگیری و درمان بیماری ها (آنتی اکسیدان ها) دارد.
 
سیر سیاه شیرین است و خوردن آن آسان است، اما سفید طعم بدی دارد.
 
برخلاف سیر سفید که بو می دهد، سیر سیاه بو نمی دهد.
 
سیر سیاه بافتی نرم و ژله مانند دارد.
 
سیر سیاه آلیسین کمتری دارد.
 
در نهایت رنگ سیر سیاه است و رنگ سیر سفید، سفید!
 
 
جدول تغذیه سیر سیاه
 
هر 100 گرم سیر سیاه تقریباً حاوی 34 گرم آب، 14 گرم پروتئین و 53 گرم کربوهیدرات (شامل 20 گرم فیبر، 27 گرم شکر و 6 گرم کربوهیدرات دیگر) است.
 
علاوه بر این مواد، سیر سیاه حاوی ویتامین C، ویتامین های گروه B شامل B1، B2، B3 و B6، اسید فولیک (ویتامین B9)، کلسیم، منگنز، منیزیم، فسفر، روی و آهن است.
 
یک حبه بزرگ سیر تازه حدود 6 گرم است. یک حبه بزرگ سیر سیاه حدود 3 گرم است.
 خواص سیر سیاه برای زود انزالی بسیار زیاد بوده و می تواند این بیماری را ظرف مدت 6 ماه تا یکسال کاملا درمان نمایید
برای خرید سیر سیاه دکتر بیز با وزن 170 گرم به فروشگاه کالایاب مراجعه نمایید
 
کدام کشور سیر سیاه تولید می کند؟
 
سیر سیاه سیر معمولی است که تخمیر شده و محصول کشور خاصی نیست. بنابراین سیاه دانه سیر وجود ندارد و در هر کشوری قابل تولید است. سیر سیاه را در انگلیسی سیاه سیر می نامند.

 

برای قرن ها، مردم کشورهای شرق آسیا مانند تایلند، جنوا و ژاپن سیر سیاه تولید می کنند. از سیر سیاه به عنوان طعم دهنده و برای درمان استفاده می کردند. در سال های اخیر این ماده غذایی غنی و بی بو در سراسر جهان تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.

ایندکسر