تهدید جدید ناشی از نوع کووید در سراسر جهان سر و صدا ایجاد کرده است

[ad_1]

بروکسل (AP) – تقریباً دو سال پس از همه‌گیری کووید-19، جهان در حال رقابت برای حفظ نوع جدیدی از کروناویروس است که به طور بالقوه خطرناک‌تر از آن چیزی است که امواج بی‌امان عفونت را در تقریباً همه قاره‌ها تحریک می‌کند.

هیئتی از سازمان بهداشت جهانی، واریانت omicron را نامید و آن را به عنوان یک ویروس بسیار قابل انتقال نگران کننده طبقه بندی کرد، همان دسته ای که شامل واریانت دلتای غالب است، که هنوز یک بلای بزرگ است که باعث موارد عمده بیماری و مرگ در اروپا و بخش هایی از یونایتد می شود. ایالت ها.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه در مورد نسخه جدید، درست یک روز پس از جشن از سرگیری گردهمایی های روز شکرگزاری برای میلیون ها خانواده آمریکایی و احساس بازگشت زندگی عادی حداقل برای واکسینه شده ها، گفت: “به نظر می رسد که به سرعت در حال گسترش است.” وی با اعلام محدودیت های جدید سفر به خبرنگاران گفت: تصمیم گرفتم مراقب باشیم.

خطرات واقعی Omicron درک نشده است. به گفته WHO، اما شواهد اولیه نشان می‌دهد که خطر ابتلا به عفونت مجدد در مقایسه با سایر گونه‌های بسیار قابل انتقال، افزایش می‌یابد. این بدان معناست که افرادی که به COVID-19 مبتلا شده اند و بهبود یافته اند می توانند مجدداً آلوده شوند. ممکن است هفته ها طول بکشد تا بفهمیم آیا واکسن های فعلی در برابر آن مؤثر نیستند یا خیر.

در واکنش به کشف این گزینه در آفریقای جنوبی، ایالات متحده، کانادا، روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر به اتحادیه اروپا پیوسته اند تا سفر برای بازدیدکنندگان از این منطقه را محدود کنند، جایی که این گزینه منجر به هجوم جدیدی از عفونت ها شده است.

کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده از روز دوشنبه سفر از آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر در منطقه را محدود خواهد کرد. بایدن اواخر روز جمعه بیانیه‌ای صادر کرد و ممنوعیت سفر را به استثنای شهروندان و ساکنان ایالات متحده برای چندین گروه دیگر، از جمله همسران و سایر خانواده‌های نزدیک، رسمی کرد.

کارشناسان پزشکی، از جمله WHO، در مورد هرگونه واکنش بیش از حد قبل از مطالعه دقیق این گزینه هشدار داده اند. اما دنیای عصبی پس از اینکه یک ویروس پایدار باعث ایجاد یک بیماری همه گیر شد که باعث مرگ بیش از 5 میلیون نفر در سراسر جهان شد، از بدترین ترس می ترسید.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا خطاب به قانونگذاران گفت: ما باید سریع و در اسرع وقت اقدام کنیم.

Omicron قبلاً در مسافران بلژیک، هنگ کنگ و اسرائیل و همچنین در آفریقای جنوبی مشاهده شده است.

هیچ نشانه فوری مبنی بر اینکه این نوع باعث بیماری جدی تری می شود وجود نداشت. به گفته کارشناسان آفریقای جنوبی، مانند سایر گزینه ها، برخی از افراد آلوده هیچ علامتی ندارند. پانل WHO در نامگذاری نوع omicron از الفبای یونانی استفاده می کند، همانطور که با انواع اصلی قبلی این ویروس انجام داد.

اگرچه برخی از تغییرات ژنتیکی نگران کننده به نظر می رسند، اما مشخص نیست که چقدر تهدیدی برای سلامت عمومی ایجاد می کنند. برخی از نسخه های قبلی، مانند نسخه بتا، در ابتدا دانشمندان را تحت تاثیر قرار دادند، اما گسترش چندانی نداشتند.

ترس از شوک های اقتصادی بزرگ ناشی از یک بیماری همه گیر باعث کاهش سهام در آسیا، اروپا و ایالات متحده شده است. میانگین صنعتی داوجونز بیش از 1000 واحد افت کرد. شاخص S&P 500 2.3 درصد سقوط کرد که بدترین روز از فوریه تاکنون بود. قیمت نفت حدود 13 درصد کاهش یافت.

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان گفت: آخرین چیزی که ما نیاز داریم ارائه گزینه جدیدی است که مشکلات بیشتری را ایجاد کند. اعضای 27 کشور اتحادیه اروپا اخیراً شاهد جهش بزرگی در پرونده ها بوده اند.

بریتانیا، کشورهای اتحادیه اروپا و برخی دیگر از روز جمعه محدودیت های سفر خود را اعمال کردند، برخی از آنها ظرف چند ساعت پس از اطلاع از این گزینه. بایدن در پاسخ به این سوال که چرا ایالات متحده تا روز دوشنبه منتظر مانده است، تنها گفت: “زیرا این توصیه تیم پزشکی من بود.”

کاخ سفید گفت آژانس های دولتی برای همکاری با خطوط هوایی و اعمال محدودیت های سفر به زمان نیاز دارند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت تا زمانی که خطرات این گزینه جدید را به وضوح درک نکنیم، پروازها باید متوقف شوند و مسافرانی که از منطقه باز می گردند باید قوانین قرنطینه سخت را رعایت کنند.

او هشدار داد که “جهش‌ها می‌توانند منجر به ظهور و گسترش انواع خطرناک‌تر ویروس شوند که می‌توانند در عرض چند ماه در سراسر جهان پخش شوند.”

فرانک واندنبروک، وزیر بهداشت بلژیک که اولین کشور اتحادیه اروپا بود که یک مورد را اعلام کرد، گفت: “این یک گزینه مشکوک است.” ما نمی دانیم که آیا این گزینه بسیار خطرناکی است یا خیر.

دکتر آنتونی فائوچی، متخصص برجسته بیماری های عفونی در دولت ایالات متحده، گفت که Omicron هنوز در ایالات متحده یافت نشده است. او به سی‌ان‌ان گفت: «در حالی که ممکن است نسبت به سایر گزینه‌ها قابل حمل‌تر و مقاوم‌تر به واکسن‌ها باشد، در حال حاضر به طور قطع نمی‌دانیم.

بایدن در صحبت با خبرنگاران در مقابل یک کتابفروشی در جزیره نانتاکت، جایی که تعطیلات آخر هفته را در آنجا گذراند، گفت که گزینه جدید یک “نگرانی بزرگ” است که “باید واضح تر از همیشه نشان دهد که چرا تا زمانی که واکسیناسیون جهانی نداشته باشیم، این بیماری همه گیر پایان نخواهد یافت.” “

او مجدداً درخواست خود را از آمریکایی‌های واکسینه‌نشده برای دریافت دوزهای قابل دسترس خود و از دولت‌ها برای کنار گذاشتن حفاظت از مالکیت معنوی برای واکسن‌های کووید-19 تکرار کرد تا بتوانند با سرعت بیشتری در سراسر جهان تولید شوند.

اسرائیل، یکی از واکسینه‌ترین کشورهای جهان، روز جمعه اعلام کرد که اولین مورد از نوع جدید را در مسافری که از مالاوی بازمی‌گشت کشف کرده است. مسافر و دو مظنون دیگر جدا شدند. اسرائیل گفت که هر سه واکسینه شده بودند، اما مقامات در حال بررسی وضعیت دقیق واکسیناسیون مسافران هستند.

پس از یک سفر 10 ساعته شبانه، مسافران پرواز KLM پرواز 598 از کیپ تاون، آفریقای جنوبی به آمستردام، صبح روز جمعه در فرودگاه اسخیپول به مدت چهار ساعت در باند فرودگاه اسکیپول نگه داشته شدند و منتظر آزمایش های ویژه بودند. مسافران پروازی از ژوهانسبورگ نیز جدا شده و مورد آزمایش قرار گرفتند.

فرانچسکا دی مدیچی، مشاور هنری مستقر در رم که در این پرواز حضور داشت، گفت: “این مضحک است. اگر قبلاً این حشره وحشتناک را ندیده‌ایم، اکنون آن را می‌گیریم.”

برخی از کارشناسان می گویند که ظهور این گزینه نشان می دهد که چگونه انباشت واکسن ها در کشورهای ثروتمند باعث طولانی شدن همه گیری می شود.

کمتر از 6 درصد از مردم آفریقا به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند و میلیون ها کارمند بهداشتی و گروه های آسیب پذیر هنوز یک دوز دریافت نکرده اند. این شرایط می تواند گسترش ویروس را تسریع کند و فرصت های بیشتری را برای تبدیل آن به یک گزینه خطرناک ارائه دهد.

مایکل هد، محقق ارشد بهداشت جهانی در دانشگاه ساوت همپتون، گفت: «این یکی از پیامدهای نابرابری در انتشار واکسن‌ها است و اینکه چرا گرفتن واکسن‌های مازاد از کشورهای ثروتمندتر به ناچار روی همه ما تأثیر می‌گذارد.» . او از رهبران گروه 20 خواست که «از وعده‌های مبهم فراتر رفته و عملاً به تعهدات خود در زمینه تقسیم دوز عمل کنند».

نسخه جدید به نگرانی سرمایه‌گذاران مبنی بر معکوس شدن ماه‌ها پیشرفت حاوی COVID-19 افزود.

جفری هالی از کارگزار ارز Oanda گفت: «سرمایه‌گذاران احتمالا ابتدا شلیک می‌کنند و بعداً سؤالات خود را می‌پرسند تا زمانی که اطلاعات بیشتری مشخص شود.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا از هرگونه ممنوعیت سفر به کشورهایی که گزینه جدید را اعلام می کنند، جلوگیری کرده است. این گزارش می گوید تجربه گذشته نشان داده است که چنین ممنوعیت های مسافرتی “به نتیجه معنی داری منجر نشده است”.

محدودیت های ایالات متحده برای بازدیدکنندگان از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، زیمباوه، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، موزامبیک و مالاوی اعمال خواهد شد. کاخ سفید پیشنهاد کرده است که این محدودیت ها منعکس کننده سیاست همه گیر قبلی است که همه خارجی هایی را که در دو هفته گذشته به مناطق خاصی سفر کرده اند ممنوع می کند.

بریتانیا پروازهای آفریقای جنوبی و پنج کشور دیگر آفریقای جنوبی را ممنوع کرده و اعلام کرده است که از افرادی که اخیراً از این کشورها وارد شده اند، از آنها خواسته می شود که آزمایش کرونا انجام دهند.

کانادا تمامی اتباع خارجی را که در دو هفته گذشته به آفریقای جنوبی سفر کرده اند ممنوع کرده است.

دولت ژاپن اعلام کرده است که شهروندان ژاپنی که از اسواتینی، زیمبابوه، نامیبیا، بوتسوانا، آفریقای جنوبی و لسوتو سفر می‌کنند، باید به مدت 10 روز در اقامتگاه‌های تعیین‌شده توسط دولت قرنطینه شوند و در این مدت سه آزمایش برای COVID-19 انجام دهند. ژاپن هنوز پذیرای اتباع خارجی نیست. روسیه محدودیت های سفر را از روز یکشنبه اعلام کرد.

____

وودوارد از واشنگتن گزارش داد. نویسندگان آسوشیتدپرس، لورن کوک در بروکسل؛ کالین بری در میلان؛ پان پیلاس در لندن; جیمی کیتون در ژنو; مایک کوردر در لاهه، هلند؛ دیو مک هیو در فرانکفورت، آلمان؛ کارلی پتش در داکار، سنگال؛ اندرو ملدروم در ژوهانسبورگ؛ فرانک جردنز در برلین؛ و دارلین سوپرویل در نانتاکت، ماساچوست، به این گزارش کمک کردند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin kusadasi escortkusadasi escortbetroad girişbahis siteleri