توطئه شورشیان: 11 نگهبان سوگند متهم به شورش در 6 ژانویه

[ad_1]

واشنگتن (AP) – مقامات روز پنجشنبه گفتند که استوارت رودز، بنیانگذار و رهبر شبه نظامیان راست افراطی سوگند، و 10 عضو یا شریک دیگر به شورش در حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره آمریکا متهم شده اند.

علیرغم صدها اتهامی که قبلاً در یک سال از زمان حمله شورشیان طرفدار ترامپ به ساختمان کنگره در تلاش برای جلوگیری از پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در انتخابات 2020 مطرح شده است، اینها اولین اتهامات مربوط به توطئه شورشیان در ارتباط با این حمله است. 6 ژانویه 2021

این یک تشدید جدی در بزرگترین تحقیقات در تاریخ وزارت دادگستری بود – بیش از 700 نفر دستگیر و متهم به جنایات فدرال شدند – و کار انجام شده برای جمع آوری پیچیده ترین پرونده ها را برجسته کرد. این اتهامات تا حدی تعداد فزاینده ای از قانونگذاران جمهوری خواه را که علناً جدیت قیام را به چالش کشیده اند، رد می کند و استدلال می کند که از آنجایی که هنوز کسی به شورش یا خیانت متهم نشده است، نمی تواند تا این حد خشونت آمیز باشد.

در کیفرخواست ادعا شده است که نگهبانان سوگند هفته‌ها در مورد تلاش‌ها برای لغو نتایج انتخابات بحث می‌کنند و با خرید سلاح و ایجاد نقشه‌های جنگی برای محاصره آماده می‌شوند. آن‌ها مکرراً در چت‌ها درباره چشم‌انداز خشونت و نیاز، همانطور که رودز در متنی گفته است، نوشته‌اند که «ترعیده توسط کنگره وجود دارد». و در 6 ژانویه، طبق کیفرخواست، آنها با جمعیت زیادی از شورشیان وارد ساختمان کنگره شدند که به موانع پلیس هجوم بردند و شیشه ها را شکستند و ده ها تن از مقامات را مجروح کردند و قانونگذاران را فراری دادند.

مقامات گفتند که سوگند داران و همکارانشان به گونه ای کار می کردند که گویی در حال رفتن به جنگ با بحث درباره سلاح و آموزش هستند. دادستان ها گفتند که چند روز قبل از حمله، یک متهم در یک پیام متنی به او پیشنهاد کرد که با قایق برای حمل سلاح از رودخانه پوتوماک به “سلاح های انتظار” خود برود.

مقامات گفتند که در 6 ژانویه، چندین عضو با لباس های استتار در دوربین دیده شدند که از میان جمعیت راه می یابند و با آرایش نظامی وارد ساختمان کنگره می شوند.

کیفرخواست علیه رودز ادعا می‌کند که نگهبانان سوگند دو تیم یا «پشته» تشکیل داده‌اند که وارد کاپیتول شده‌اند. اولین پشته در داخل ساختمان تقسیم شد و به طور جداگانه بعد از مجلس و سنا رفت. در کیفرخواست آمده است که دسته دوم با مقامات روتوندای کاپیتول مواجه شدند. در خارج از واشنگتن، در کیفرخواست ادعا شده است که گارد سوگند دو «نیروهای واکنش سریع» را که دارای سلاح بودند «در حمایت از توطئه خود برای توقف انتقال قانونی قدرت» مستقر کردند.

رودز، 56 ساله، از گرنبری، تگزاس، بالاترین رتبه یک گروه افراطی است که در محاصره مرگبار دستگیر شده است. او و ادوارد والجو 63 ساله از فینیکس، آریزونا، روز پنجشنبه دستگیر شدند. 9 نفر دیگر قبلاً با اتهامات جنایی مرتبط با این حمله روبرو بودند.

اتهامات شورش به سختی به دست می‌آیند و به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما متهمان در صورت مجرم شناخته شدن با 20 سال زندان روبرو می‌شوند، در حالی که برای سایر اتهامات توطئه پنج سال زندان وجود دارد. آخرین باری که دادستان های ایالات متحده چنین توطئه شورشی را ثبت کردند در سال 2010 در یک توطئه ادعایی در میشیگان توسط اعضای شبه نظامی هوتاری برای تحریک قیام علیه دولت بود. اما یک قاضی او را از اتهام توطئه برای شورش در طول یک محاکمه در سال 2012 تبرئه کرد و گفت که دادستان ها به شدت به افشاگری های نفرت انگیز محافظت شده توسط متمم اول متمم اول تکیه کردند و نتوانستند، همانطور که لازم بود، ثابت کنند که متهم برنامه های دقیقی برای شورش داشته است.

یکی از آخرین احکام موفقیت‌آمیز برای یک توطئه سرکش، ناشی از حمله فراموش‌شده دیگری به کاپیتول در سال 1954 است، زمانی که چهار ملی‌گرای پورتوریکویی در طبقه اتاق تیراندازی کردند و پنج عضو را مجروح کردند.

بیشتر صدها نفری که به خشونت متهم شده اند، با جنایات سطح پایین تر روبرو هستند. بیش از 150 نفر به حمله به پلیس در کاپیتول متهم شده اند. بیش از 50 نفر به توطئه متهم شده اند، که عمدتاً افرادی هستند که با گروه راست افراطی Proud Boys و باپتیست های ضد دولت مرتبط هستند. هیچ اتهامی برای اغتشاش علیه پسران مغرور مطرح نشده است.

رودز در 6 ژانویه وارد ساختمان کاپیتول نشد، اما متهم است که به شروع خشونت کمک کرده است. جاناتان موزلی، وکیلی که گفت او وکالت رودز را برعهده داشت، گفت که رودز قرار بود در مقابل کمیته مجلس نمایندگان که در مورد قیام 6 ژانویه تحقیق می کرد شهادت دهد، اما لغو شد.

موزلی تا کنون در شورش‌های 6 ژانویه گفت: «او مورد سوء ظن بسیاری بود که چرا او متهم نشده است. من نمی دانم که آیا این در پاسخ به این بحث ها است یا خیر، اما فکر می کنیم مایه تاسف است. این یک وضعیت غیرعادی است.”

وکیل دومی که نماینده این گروه است، کلی سورل، گفت که بعدا بیانیه ای صادر کرد و گفت که موزلی وکالت رودز را بر عهده نداشت.

رودز در مصاحبه با مجریان جناح راست گفت که هیچ طرحی برای هجوم به کاپیتول وجود ندارد و اعضایی که این کار را انجام دادند کلاهبرداران بودند. اما او همچنان به تحمیل این دروغ مبنی بر دزدیده شدن انتخابات 2020 ادامه داد، در حالی که نشریات در وب سایت Oath Keepers این گروه را قربانی آزار و شکنجه سیاسی معرفی کردند.

دیگر متهمان توطئه در دادگاه می گویند که تنها طرح این بود که امنیت تجمع را قبل از قیام تامین کنند یا از حملات احتمالی فعالان چپ افراطی ضدفا محافظت کنند.

رودز، چترباز سابق ارتش ایالات متحده و فارغ التحصیل دانشکده حقوق ییل که در سال 2009 شرکت Oath Keepers را تأسیس کرد، ماه هاست که در اسناد دادگاه در این توطئه به عنوان “شخص یک” ظاهر شده است.

مقامات می گویند رودز چند روز پس از انتخابات، GoToMeeting را برگزار کرد و به پیروانش گفت که به واشنگتن بروند و به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اطلاع دهند که “مردم پشت سر او هستند.” رودز به اعضا گفت که باید برای مبارزه با آنتیفا آماده باشند و برخی از حافظان سوگند باید “خارج بمانند” و در صورت لزوم “آماده ورود مسلحانه شوند”.

ما از رئیس جمهور، رئیس جمهور منتخب به درستی دفاع خواهیم کرد و از او خواهیم خواست تا آنچه را که برای نجات کشورمان لازم است انجام دهد. رودز گفت: “پسرا اگر این کار را نکنید، در یک جنگ داخلی خونین و خونین و یک جنگ خونین قرار خواهید گرفت – می توانید آن را قیام یا جنگ یا نبرد بنامید.” به اسناد دادگاه .

مقامات گفتند رودز بخشی از گفتگوی رمزگذاری شده امضا با نگهبانان سوگند از بسیاری از کشورها منتهی به 6 ژانویه، به نام “DC OP: 6، 21 ژانویه” بود و این نشان می دهد که این گروه “طرحی را برای استفاده از زور فعال می کند. “این روز

بعد از ظهر روز ششم، مقامات گفتند رودز به گروه سیگنال گفت: «تمام چیزی که ترامپ انجام می‌دهد شکایت است. من هیچ قصدی از او برای انجام کاری نمی بینم. بنابراین میهن پرستان آن را به دست خود می گیرند. همین برایشان کافی است.»

مقامات گفتند که حدود ساعت 2:30 بعد از ظهر، رودز 97 ثانیه با کلی مگز، رهبر نظامی مشهور این گروه در فلوریدا تماس تلفنی برقرار کرد. حدود 10 دقیقه بعد، رودز عکسی از گروه ارسال کرد که سمت جنوب شرقی کاپیتول را با عنوان “سمت جنوبی کاپیتول ایالات متحده نشان می داد. میهن پرستان درها را می زنند. دادستان ها گفتند: «تقریباً در همان زمان، اعضای گروه به زور وارد کاپیتول شدند.

او قرار بود روز جمعه در دادگاهی در تگزاس برگزار شود.

بیش از 70 متهم به اتهام شورش همچنان در بازداشت هستند. حداقل 183 متهم به شورش های 11 ژانویه اعتراف کرده اند. حداقل 78 نفر از آنها مجرم شناخته شده اند، از جمله 35 نفر که محکومیت های زندان یا حبس یا مدتی را که قبلاً سپری کرده اند، دریافت کرده اند.

___

نویسندگان آسوشیتدپرس ژاک بیلو در فینیکس، جیک بلیبرگ در دالاس، لیندسی وایتهرست در سالت لیک سیتی و نومان مرچنت، اریک تاکر، مایکل کونزلمن در واشنگتن دی سی در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum https://www.kusadasibest.comkusadasi escortmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme