جانی ایساکسون، سناتور سابق جمهوری خواه گرجستان درگذشت


آتلانا (AP) – جانی ایساکسون، یک سیاستمدار مهربان جمهوری‌خواه از جورجیا که از رده‌های مجلس قانونگذاری ایالات متحده بالا رفت و به عنوان یک سناتور آمریکایی شناخته شد که به عنوان یک اجماع‌ساز مؤثر و پشت پرده شناخته می‌شد، روز یکشنبه درگذشت. او 76 سال داشت.

پسرش جان آیزاکسون به آسوشیتدپرس گفت که آیزاکسون قبل از طلوع صبح در خانه اش در آتلانتا در خواب درگذشت. او گفت که اگرچه پدرش به بیماری پارکینسون مبتلا بود، اما علت مرگ بلافاصله مشخص نشد.

جان آیزاکسون گفت: “او مرد بزرگی بود و دلم برایش تنگ خواهد شد.”

جانی ایساکسون که تجارت املاک و مستغلات او را به یک میلیونر تبدیل کرد، بیش از چهار دهه را در زندگی سیاسی جورجیا گذرانده است. در مجلس سنا، او برای اولین بار معمار یک اعتبار مالیاتی محبوب برای خریداران خانه بود که به گفته او به تقویت بازار مسکن کمک می کند. به عنوان رئیس کمیته امور کهنه سربازان سنا، او در تلاش است تا برنامه هایی را گسترش دهد که مراقبت های بهداشتی خصوصی بیشتری را برای جانبازان ارائه دهد.

شعار معروف ایزاکسون این بود: «دو نوع آدم در این دنیا وجود دارد: دوستان و دوستان آینده». این رویکرد باعث محبوبیت فوق العاده در بین همکاران شد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که به همراه ایزاکسون در کمیته روابط خارجی سنا حضور داشت، روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که او و سناتور فقید “زبان مشترکی پیدا کردند که بر اساس احترام متقابل برای یکدیگر و نهادهای حاکم بر کشور ما بنا شده است.”

میچ مک کانل، رهبر اقلیت، جمهوریخواه کنتاکی، روز یکشنبه آیزاکسون را “یکی از بهترین دوستان من در سنا” خواند.

مک‌کانل در بیانیه‌ای گفت: «گرمی و جذابیت مسری، سخاوت و صداقت او، جانی را به یکی از محبوب‌ترین و محبوب‌ترین افراد در کاپیتول تبدیل کرده است».

در سال 2015، در حالی که آیزاکسون برای سومین بار در مجلس سنا آماده می شد، فاش کرد که به پارکینسون مبتلا شده است، یک اختلال حرکتی مزمن و پیشرونده که راه رفتن او را به طور قابل توجهی کندتر و گیج کرده است. مدت کوتاهی پس از پیروزی مجدد در انتخابات 2016، او تحت عمل جراحی برنامه ریزی شده کمر قرار گرفت تا با وخامت ستون فقرات مقابله کند. اغلب به عصا یا ویلچر در سالهای بعد بستگی دارد.

در آگوست 2019، پس از شکستن چهار دنده هنگام سقوط به آپارتمان خود در واشنگتن، ایزاکسون اعلام کرد که در پایان سال و در حالی که دو سال از ریاست جمهوری باقی مانده است، بازنشسته خواهد شد.

در سخنرانی خداحافظی سنا، او در زمان اختلافات شدید بین جمهوری خواهان و دموکرات ها، خواستار دو حزب شد. او دوستی دیرینه خود با جان لوئیس، دادستان ایالات متحده، دموکرات آتلانتا و قهرمان حقوق مدنی، را به عنوان نمونه ای از دو مردی که مایلند حزب را کنار بگذارند تا روی مسائل مشترک کار کنند، ذکر کرد.

ایزاکسون گفت: “بیایید مشکل را حل کنیم و سپس ببینیم چه اتفاقی می افتد.” اکثر افرادی که به نام مردم را صدا می کنند و با انگشت اشاره می کنند، افرادی هستند که به تنهایی راه حلی ندارند.

بایدن روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «به یاد جانی، بیایید به حکمتی که او پس از بازنشستگی از سنا ارائه کرد گوش دهیم».

لوئیس که سال گذشته درگذشت، در سال 2019 در کف مجلس به آیزاکسون سلام کرد و گفت: “ما همیشه راهی برای درک یکدیگر و انجام کاری که مردم شایسته آن هستند، پیدا کرده ایم.”

ایساکسون که در آتلانتا به دنیا آمد، در اولین نامزدی خود برای ریاست جمهوری شکست خورد: یک کرسی در کمیسیون شهرستان کاب در سال 1974. دو سال بعد، او به مجلس نمایندگان جورجیا انتخاب شد و تنها جمهوری خواه بود که رئیس جمهور فعلی دموکرات ها را شکست داد. در گرجستان در همان سال، جیمی کارتر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. ایزاکسون 17 سال در ایالت و سنا خدمت کرد. او که همیشه یک اقلیت در مجمع عمومی جورجیا بود، به هموار کردن راه برای ظهور حزب جمهوری خواه در دهه 2000 کمک کرد که با رونق در حومه آتلانتا تقویت شد. با پایان کار ایساکسون، برخی از این حومه ها به دموکرات ها بازگشتند.

برایان کمپ، فرماندار جورجیا در بیانیه ای گفت: “به عنوان یک تاجر و یک سیاستمدار خرده فروشی با استعداد، جانی راه را برای حزب جمهوری خواه مدرن در جورجیا هموار کرد، اما هرگز اجازه نداد سیاست چریکی در آنچه درست است دخالت کند.”

ایزاکسون قبل از رسیدن به مجلس سنا شکست های تحقیرآمیزی را متحمل شد. در سال 1990، او در رقابت برای فرمانداری به زل میلر دموکرات شکست خورد. در سال 1996، گای میلنر او را در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای مجلس سنا شکست داد، قبل از اینکه میلنر به ماکس کلیلند دموکرات شکست بخورد.

بسیاری از ناظران این از دست دادن را به این واقعیت نسبت می دهند که ایساکسون به اندازه کافی در مورد سقط جنین قاطعیت ندارد. در رقابت های مقدماتی، ایساکسون یک تبلیغ تلویزیونی پخش کرد و گفت که در حالی که با بودجه دولتی یا ترویج سقط جنین مخالف است، “به اصلاح قانون اساسی برای مجرم ساختن زنان و پزشکان آنها رای نخواهد داد.”

او گفت: من به همسر، دخترم و زنان گرجستانی اعتماد دارم که انتخاب درستی داشته باشند.

او بعداً نظر خود را در مورد این موضوع تغییر داد.

جهش ایساکسون در کنگره در سال 1998 اتفاق افتاد، زمانی که نیوت گینگریچ، رئیس مجلس نمایندگان تصمیم گرفت برای انتخاب مجدد شرکت نکند. ایزاکسون در سال 1999 در انتخابات ویژه ای پیروز شد تا جای خود را در حومه آتلانتا بگیرد.

او سرانجام در سال 2004 به سنای ایالات متحده رسید، زمانی که دنیس ماجیت دموکرات را با 58 درصد آرا شکست داد. او با ساکسبی چامبلیس، سناتور ارشد جورجیا، دوست نزدیک و همکلاسی دانشگاه جورجیا، خدمت می کند.

ایزاکسون خیلی زود به عنوان گزینه مورد علاقه برای جانشینی سانی پردو جمهوری خواه در عمارت فرماندار در سال 2010 در نظر گرفته شد. اما در عوض او انتخاب کرد که برای دومین دوره در سنا نامزد شود. در زمان حضور در آنجا، او به عنوان یک میانه رو شهرت پیدا کرد، اگرچه به ندرت راه خود را از حزب خود در آراء کلیدی جدا می کرد.

او مذاکره کننده اصلی در سال 2007 در مورد قوانین مهاجرت بود که رئیس جمهور جورج دبلیو بوش از آن حمایت کرد اما در نهایت پس از مواجهه با مخالفت شدید جناح راست از آن کنار کشید. ایزاکسون از کوپن‌های محدود مدارس حمایت کرد و نقش کلیدی در طراحی برنامه آموزشی قابل توجه بوش، قانون بی‌کودکی، داشت. او همچنین برای یک لایحه مصالحه ناموفق در مورد موضوع سیاسی تحقیقات سلول های بنیادی فشار آورد، که بودجه تحقیقات را افزایش می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که جنین های انسان آسیبی نمی بینند.

این رویکرد برای چانه زنی مورد توجه بسیاری از رای دهندگان قرار نگرفت، اما خط ایساکسون همچنان در سیاست گرجستان باقی مانده است. کریس کار، دادستان کل، رئیس دفتر سناتور سابق بود. کار یکشنبه گفت: «زمانی که من یک مرد جوان بودم که به تازگی وارد عرصه سیاست شده بودم، می خواستم مانند جانی آیزاکسون باشم.

سناتور دموکرات رافائل وارناک گفت: «تمام جورجیا» برای مرگ ایزاکسون عزادار است. وارناک، که پس از شکست دادن کلی لوفلر جمهوری خواه در دور دوم ژانویه، جایگاه قدیمی آیزاکسون را گرفت، رابطه ویژه ای با آیزاکسون داشت که در مراسم سالانه بزرگداشت کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور در کلیسای باپتیست ابنزر در آتلانتا شرکت می کرد. منبر کلیسا متعلق به کینگ بود و بعدها به منبر وارناک تبدیل شد.

وارناک روز یکشنبه گفت: «مدل خدمات عمومی ایزاکسون نمونه‌ای برای رهبران نسل‌های آینده است که چگونه در کنار مدیریت با دلسوزی و دلسوزی برای سازش در کنار هم بایستند و پیشرفت کنند.»

ایزاکسون در سال 1966 از دانشگاه جورجیا فارغ التحصیل شد و یک سال بعد به ملکی شمال ساید خانواده اش در شهرستان کاب پیوست. بیش از 20 سال است که به یکی از بزرگترین کارگزاری های مستقل املاک مسکونی در کشور تبدیل شده است. ایزاکسون همچنین از سال 1966 تا 1972 در گارد ملی جورجیا خدمت کرد.

او از همسرش دایان که در سال 1968 با او ازدواج کرد، زنده ماند. سه فرزند و نه نوه

___

بایوم از ساوانا، جورجیا گزارش داد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر