جلسه استماع سقط جنین در دیوان عالی، سؤالاتی را برای سناتورها ایجاد می کند

[ad_1]

واشنگتن (AP) – برت کاوانا در طی تاییدیه خود در دیوان عالی، سناتور سوزان کالینز را متقاعد کرد که او حق زنان برای سقط جنین را یک “قانون ثابت شده” می داند و دعاوی تایید کننده این امر را “سابقه بر سابقه” خواند که نمی تواند قابل اجرا باشد. بی دقت وارونه شده

امی کانی بارت در جلسه تایید سنا به سناتورها گفت که قوانین را نمی توان صرفاً با اعتقادات شخصی، از جمله اعتقادات خود، لغو کرد. او به شوخی گفت: «این قانون امی نیست.

اما در طول جلسه مهم این هفته دادگاه عالی در مورد قانون می سی سی پی که می تواند حق زنان برای سقط جنین را محدود کند، اگر نگوییم پایان می دهد، دو قاضی جدید لحن کاملا متفاوتی را بیان کردند و خطوطی از بازجویی را ترسیم کردند. تصمیمات چندین دهه برای دسترسی به خدمات سقط جنین را لغو کند.

این تعویق سؤالات جدیدی را در مورد ماهیت، هدف و صحنه روند تصویب سنا ایجاد می کند که برخی می گویند به شدت مختل شده است. و این سیاست سختی را برای کالینز و یکی دیگر از جمهوری خواهان سنا که از حقوق سقط جنین حمایت می کند، سناتور لیزا مارکوفسکی آلاسکا، ایجاد می کند، زیرا کشور با افشای احتمالی مواجه است.

کالینز در حالی که اندکی پس از دعوای دادگاهی در روز چهارشنبه از آسانسور پایین می آمد گفت: “من از رو حمایت می کنم.” جمهوریخواه مین به تایید کاوانو رای داد، اما با نامزدی بارت مخالفت کرد زیرا به انتخابات ریاست جمهوری 2020 نزدیک بود.

مورکوفسکی روز پنجشنبه مصاحبه در راهروی کاپیتول را رد کرد و نظر عمومی بیشتری ارائه نکرد. او با کاوانا مخالفت کرد و از بارت حمایت کرد، هر دو نامزد از نزدیک‌ترین افراد مورد تایید در سنا تقسیم شده بودند.

ممکن است حکم دادگاه می سی سی پی تا ژوئن مشخص نشود، اما نتیجه بحث های این هفته این نگرانی را زنده می کند که قوه قضاییه، مانند دیگر نهادهای مدنی در کشور، عمیقا سیاسی شده است و کنگره – به ویژه سنا – باید در نقش قانون اساسی خود بهتر عمل کند. مشاوره و رضایت دادن به نامزدهای ریاست جمهوری.

نیل سیگل، استاد حقوق دانشگاه دوک که به عنوان مشاور ویژه دموکرات های سنا، از جمله زمانی که جو بایدن سناتور بود، گفت: «اینطور نیست که سناتورها ساده لوح بودند و بیش از حد به آنها اعتماد داشتند. «من فکر می‌کنم مشکل بیش از همه این است که ما عمیقاً دو قطبی شده‌ایم و قانون اساسی نامزدی و تأیید قضات فدرال، از جمله قضات را به یک فرآیند سیاسی تبدیل می‌کند.

جلسات استماع تأییدیه در کمیته قضایی سنا مواردی پرتنش است، جلسات یک ساعته که معمولاً برای روزها به طول می انجامد، زیرا یکی از سناتورها نامزدهای رئیس جمهور را برای رویکرد خود به قانون موفق می کند.

جلسه استماع کاوانو در سال 2018 در میان ادعاهای خیره کننده مبنی بر اینکه او دهه ها پیش در یک مهمانی خانگی به کریستین بلیزی فورد تجاوز جنسی کرده بود منفجر شد، او ادعا می کند که قاطعانه آن را رد کرده است.

بحث سقط جنین در مرکز جلسات تایید قرار داشت، اما سناتورها زمانی تمرکز کردند که دونالد ترامپ جمهوری‌خواه سه قاضی محافظه‌کار را در دوران ریاست‌جمهوری خود نامزد کرد و احتمالاً دادگاه 9 نفره را از میانه‌روها و لیبرال‌ها دور کرد.

ناگهان، آنچه که یک بحث طولانی در مورد سوابق قانونی ایجاد شده توسط پرونده‌های قابل توجه Rowe v. Wade و Planned Parenthood v. Casey برای زنان آمریکایی به موضوعی بسیار واقعی تبدیل شد، زیرا جمهوری‌خواهان به هدف طولانی مدت لغو دسترسی به سقط جنین دست یافتند.

کاوانو بارها به سناتورهایی که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را کباب می‌کنند گفته است که حق زنان برای سقط جنین تایید شده است.

او به سناتور لیندسی گراهام از RS.C گفت: “دیوان عالی حق سقط جنین را از زمان روو علیه وید در سال 1973 به رسمیت شناخته است – بارها آن را تایید کرده است.”

کاوانا در مقابل سناتور دایان فاینشتاین، کالیفرنیا، بر “اهمیت سابقه” در تصمیمات قبلی دادگاه تاکید کرد و “یک زن بر اساس قانون اساسی حق دارد قبل از زنده ماندن، سقط جنین انجام دهد”، با اشاره به 24 هفته بارداری که در حال حاضر است. طبق قانون می سی سی پی، که آستانه را به 15 هفته کاهش می دهد.

او کالینز جمع آوری نشده را پس از اطمینان هایش در طی یک جلسه دو ساعته برد.

با این حال، در طول جلسه دادگاه این هفته، کاوانو از فهرست بلندبالایی از دعاوی که سوابق گذشته را باطل می‌کردند، خواند و متعجب بود که چرا دادگاه نمی‌تواند همین کار را با سقط جنین انجام دهد.

او گفت: «اگر به برخی از مهم‌ترین پرونده‌ها، مهم‌ترین پرونده‌های تاریخ این دادگاه فکر کنید، پرونده‌هایی وجود دارد که در آن‌ها مواردی سابقه دارد.

کاوانو در طول جلسه دادگاه گفت که بحث سقط جنین “دشوار” است و شاید دادگاه باید آن را به ایالت ها منتقل کند تا تصمیم بگیرند – اساساً به دفاع فدرال پایان می دهد.

سناتورها گفتند که قضات می توانند به سادگی یک سری سؤال بپرسند و وکلای ایالتی و فدرال را مجبور به پاسخگویی به جای تأمل در خوانش خود از قانون کنند.

اما سناتور امی کلوبوچار، دموکرات، که در جریان نبردهای تایید صلاحیت با کاوانا و کانی بارت گفتگوهای شدیدی داشت – و به هر دو رای منفی داد – گفت که شایعه دادگاه در مورد چیزی بود که او انتظار داشت.

کلوبوچار گفت: «من تعجب نمی کنم.

بارت به سناتورها گفت که روو علیه وید در رده “ابر سابقه” که توسط وکلای دادگستری به عنوان پرونده هایی که به قدری حل و فصل شده بودند که درخواستی برای بررسی مجدد وجود نداشت، قرار نمی گرفتند.

با این حال، او به عنوان یک مسیحی محافظه کار، اصرار داشت که دیدگاه های خودش نقشی ندارد. او به سناتورها گفت: «این قانون امی نیست. این قانون مردم آمریکاست.»

این هفته، بارت وکلا را تحت فشار قرار داد تا توضیح دهند که چرا زنان نمی توانند نوزادان را به فرزندخواندگی بسپارند، اکنون که قوانین امن پناهندگی در ایالت ها وجود دارد. “چرا به قوانین پناهگاه امن نگاه نکردید و چرا آنها اهمیتی ندارند؟”

سناتور ریچارد دوربین، رئیس کمیسیون قضایی، در پاسخ به سوالی درباره وقفه بین جلسات سنا و بحث های دادگاه، اذعان کرد که جلسات دادگاه محدودیت هایی دارد، اما تا زمانی که دادگاه حکمی صادر نکرد، از صدور حکم خودداری کرد.

شاید نه از زمانی که روث بادر گینزبرگ در جریان استماع تاییدیه خود در سال 1993 به سناتورها گفت که تصمیم برای داشتن یک فرزند “مرکز حق زن، شأن و منزلت او” است، نامزدهای انتخاب شده تا این حد در مورد نظرات خود صریح هستند. هنجار اکنون این است که نامزدها نظرات خود را حفظ کنند.

دوربین گفت: «ما نمی توانیم سوگند یاد کنیم. “باور من این است که مرد و تجربه زندگی او برای نتیجه پرونده های آینده قابل پیش بینی تر از هر اظهاراتی است که آنها در یک کمیته می کنند.

سناتور جمهوری خواه جان کورنین از تگزاس، قاضی سابق، تفاوت بین آنچه در جلسات استماع کمیته گفته شد را به عنوان یک واقعیت زندگی در سیاست رد کرد.

کورنین که رای مثبت داد، گفت: «من تبدیل‌های تأییدیه زیادی را دیده‌ام که در آن افراد اساساً کارهایی را که در گذشته انجام داده‌اند و گفته‌اند رد می‌کنند تا تأیید شود، اما وقتی کسی تأیید شد، واقعاً کاری نمی‌توانیم درباره آن انجام دهیم.» کاوانو و بارت.

او گفت: “من فکر نمی کنم آنها جعلی باشند.” من فکر می‌کنم بحث‌های مفیدی وجود دارد، اما بدیهی است که رای دادن به روشی غیر از آنچه در جلسه گفتید، عواقبی ندارد.»

___

مری کلر جالونیک، نویسنده آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonus