جمهوریخواهان ارشد 6 ژانویه را با سکوت و انحراف جشن می گیرند

[ad_1]

نیویورک (AP) – اوه، چقدر اوضاع تغییر کرده است.

همین یک سال پیش، بسیاری از جمهوری‌خواهان به دموکرات‌ها پیوستند و با وحشت به قیام کنگره واکنش نشان دادند و هم خشونت شورشیان و هم نقشی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در برانگیختن خشم بازی کرد و به اقدامات آنها با دروغ‌های «دزدیده‌شده» دامن زد، محکوم کردند.

اما در سالگرد حمله، جمهوریخواهان ارشد بسیار ساکت تر بودند. برخی به وحشت آن روز اذعان کردند، اما به سرعت به دموکرات ها روی آوردند. بسیاری از جشن های کاپیتول اجتناب کردند. و دیگران اصلاً چیزی نگفتند.

همه اینها بخشی از محاسبات سیاسی در حزبی است که رئیس جمهور سابق در آن پیشتاز باقی می ماند.

گم شده در عمل

رهبران ارشد کنگره حزب در مراسم بزرگداشت روز پنجشنبه در کاپیتول غایب بودند. کوین مک کارتی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان حاضر نشد و بیانیه ای نداد. میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواه سنا، که یکی از تندترین انتقادات ترامپ از زمان حمله را انجام داد، برای مراسم تشییع جنازه سناتور سابق جانی آیزاکسون در آتلانتا حضور داشت.

در واقع، در خلال یک دقیقه سکوت به احترام افسران مجری قانون، تنها دو جمهوری خواه در مجلس نمایندگان حضور یافتند: لیز چنی از وایومینگ، که به دلیل انتقاد از اقدامات ترامپ به عضویت حزب درآمد و پدرش، معاون سابق رئیس جمهور دیک. چنی.

مک کانل در بیانیه ای، 6 ژانویه را “روز تاریک برای کنگره و کشور ما” نامید، پس از اینکه مقر شعبه اول دولت فدرال ما توسط جنایتکارانی که به طرز وحشیانه ای به پلیس حمله کردند و از زور استفاده کردند تا کنگره را از انجام وظیفه خود باز دارند، یورش بردند. کار کن.»

اما او همچنین از دموکرات ها به دلیل آنچه که او سیاسی کردن این حمله بود انتقاد کرد. او گفت: «دیدن برخی از دموکرات‌های واشنگتن که تلاش می‌کنند از این سالگرد برای دستیابی به اهداف سیاسی حزب که مدت‌ها قبل از این رویداد بوده، استفاده کنند، خیره‌کننده بود.

این تغییر قابل توجهی نسبت به اظهاراتی بود که او در سال گذشته پس از رای مخالف سنا به استیضاح ترامپ بیان کرد.

شکی نیست – نه یک – که رئیس جمهور ترامپ از نظر عملی و اخلاقی مسئول تحریک وقایع روز است. در این شکی نیست، “او در آن زمان گفت و آن را “بی‌اعتنایی ناپسند و شرم‌آور از بدهی” نامید.

آن زمان و اکنون

مانند مک‌کانل، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه، دوست و متحد رئیس‌جمهور سابق، بلافاصله پس از حمله 6 ژانویه، ترامپ را کاملاً محکوم کرد.

“تنها چیزی که می توانم بگویم این است که من را بشمار. سپس گفت: بس است، بس است.

با این حال، روز پنجشنبه، گراهام، که همچنان به ترامپ نزدیک است، با ترکیبی از حملات شوک و چریکی به این قضیه اشاره کرد.

«هنوز نمی توانم باور کنم که یک اوباش توانسته اند در چنین لحظه مهمی – صدور گواهینامه انتخابات ریاست جمهوری – ساختمان کنگره ایالات متحده را تسخیر کنند. او نوشت: «برای تروریست‌ها بسیار آسان است که در این اعتراض شرکت کنند و باعث تخریب بیشتر ساختمان کنگره آمریکا شوند.

با این حال، او به سیاست روی آورد و سخنرانی های جو بایدن رئیس جمهور و کامالا هریس معاون رئیس جمهور در کنگره را به عنوان “تلاشی برای احیای یک ریاست جمهوری شکست خورده بیش از جشن گرفتن سالگرد یک روز تلخ در تاریخ آمریکا” توصیف کرد.

او نوشت: «تلاش های وقیحانه آنها برای استفاده از 6 ژانویه برای حمایت از اصلاحات رادیکال انتخاباتی و تغییر قوانین سنا برای دستیابی به این هدف با شکست مواجه خواهد شد.

سیاست اول

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که به عنوان یک نامزد احتمالی ریاست جمهوری در سال 2024 در نظر گرفته می شود، نیز عجله کرد. دیسانتیس در صحبت با خبرنگاران در فلوریدا صبح پنجشنبه، تقریباً همزمان با سخنرانی بایدن در جمع مردم، از دموکرات‌ها و رسانه‌ها به خاطر ایجاد یونجه بسیار از این مراسم انتقاد کرد.

او گفت: “این کریسمس آنها است، 6 ژانویه.” آن‌ها این را می‌گیرند و برای هر چیزی که می‌توانند آن را می‌دوشند تا بتوانند به هر کسی که از دونالد ترامپ حمایت کرده است، تهمت بزنند.»

او به کسانی حمله کرد که شدت رویداد 6 ژانویه را با حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 مقایسه کردند و گفت که اکثر ساکنان فلوریدا مشکلات دیگری در ذهن خود دارند.

او با استفاده از اصطلاحات نظامی برای یک وضعیت آشفته گفت: “من فکر می کنم چارلی فاکستروت امروز فقط سیاسی خواهد شد.” صادقانه بگویم، فکر می‌کنم بد خواهد بود.

بدون شرح

در همین حال، سایر کاندیداهای بالقوه برای سال 2024 به وضوح سکوت کرده‌اند و بر محاسبات پیچیده‌ای که در حزبی که ترامپ با حمایت گروه‌های گسترده از رای‌دهندگان با رای اولیه با آن روبرو هستند، تا حد زیادی در راس آن باقی می‌ماند، سکوت کرده‌اند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق، که در 6 ژانویه زمانی که شورشیان به ساختمان کنگره یورش بردند، با شعار “مایک پنس را آویزان کن!”

پنس گفت که او و رئیس جمهور سابق احتمالاً هرگز یکدیگر را رو در رو با رویدادهای 6 ژانویه نخواهند دید و از نقش خود در آن روز در رد درخواست های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات دفاع کرد – کاری که او قدرت انجام آن را نداشت. او در ماه اکتبر به فاکس نیوز گفت در همان زمان، او رسانه ها را به گزارش در مورد این حمله متهم کرد تا حامیان ترامپ را «تحقیر» کند و توجه را از دستور کار شکست خورده دولت بایدن منحرف کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا، که زمینه را برای یک کمپین احتمالی در سال 2024 فراهم کرد، در مورد موفقیت‌های دولت ترامپ و نیکی هیلی، سفیر سابق سازمان ملل متحد، که وقتی معلوم شد در سمت اشتباه پایگاه حزب قرار داشت، چیزی نگفت. بلافاصله پس از قیام از ترامپ انتقاد کرد. او از آن زمان گفته است که اگر ترامپ تصمیم بگیرد به کارزار بازگشت تحریک آمیز ادامه دهد، برای نامزدی جمهوری خواهان نامزد نخواهد شد.

ضدبرنامه ریزی

از آنجایی که ترامپ کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه در فلوریدا را لغو کرد، چندین تن از پرشورترین پیروان او برنامه متقابل خود را برنامه ریزی کردند.

مت گوتز، سخنگوی حزب جمهوری خواه از فلوریدا در طی یک سخنرانی با مارجوری تیلور گرین، سخنگوی جورجیا، در پادکستی که توسط استیو بنن، استراتژیست سابق ترامپ، که متهم به مخالفت با احضار کمیته کمیته کنگره آمریکا شده است، گفت: ما از هیچ چیز خجالت نمی‌کشیم. بررسی قیام مجلس نمایندگان ما به کاری که در 6 ژانویه انجام دادیم برای ارائه استدلال های مشروع درباره درستی انتخابات افتخار می کنیم.»

گرین از سناتور جمهوریخواه تد کروز از تگزاس، یکی دیگر از رقبای بالقوه برای سال 2024، به دلیل توصیف این سالگرد به عنوان رویدادی برای “حمله تروریستی خشونت آمیز به ساختمان کنگره” انتقاد کرده است.

او کروز را به بی احترامی به “میهن پرستان MAGA” و “افرادی که در کاپیتول شورش کردند و ساختمان کنگره را نقض کردند” متهم کرد.

او گفت: شرم بر تد کروز.

نگهبان قدیمی

تبدیل حزب جمهوری خواه به حزب ترامپ شاید زمانی که معاون رئیس جمهور سابق، دیک چنی، برای حمایت از دخترش که به یکی از مشهورترین صداها علیه ترامپ تبدیل شده است، به کاپیتول سفر کرد، به وضوح مورد توجه قرار گرفت.

چنی که در دوران جورج دبلیو بوش خدمت می کرد، در پاسخ به این سوال که نظر او درباره رفتار رهبری جمهوری خواه در این سالگرد چیست، در ارزیابی خود از نهادی که تقریباً در تصویر ترامپ بازسازی شده است، بسیار عالی عمل کرد.

چنی، یکی از نمایندگان سابق کنگره، به خبرنگاران گفت: «این رهبری شبیه هیچ یک از افرادی نیست که من در زمانی که به مدت 10 سال اینجا بودم، می شناختم.

وی در بیانیه ای افزود: «اهمیت 6 ژانویه به عنوان یک رویداد تاریخی قابل اغراق نیست. من عمیقاً از ناکامی بسیاری از اعضای حزبم در اعتراف به ماهیت شدید حملات 6 ژانویه و ادامه تهدید علیه ملت ما ناامید هستم.

کارل روو، که به عنوان معاون رئیس دفتر در دولت بوش خدمت می کرد و در دوره های تبلیغاتی 2020 به ترامپ مشاوره می داد، در نشریه ای در وال استریت ژورنال خطاب به اعضای حزب خود نوشت: «که برای یک سال اقدامات ترامپ را توجیه می کردند. شورشیانی که به کاپیتول حمله کردند، با دریافت نتایج الکترال کالج، کنگره را نقض کردند و سعی کردند به زور انتخابات را لغو کنند.»

«هیچ پدال نرمی از آنچه اتفاق افتاد و هیچ بخششی برای کسانی که از تلاش برای سرنگونی دموکراسی ما برنامه ریزی، تشویق و حمایت کردند، وجود ندارد. عشق به وطن چیزی کمتر نمی خواهد. این میهن پرستی واقعی است، “او نوشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin kusadasi escortkusadasi escortbetroad girişbahis siteleri