خانه هوشمند چیست ؟

تهیه بهترین و بهروزترین ابزارها و تجهیزات هوشمند در ایران کاری دشوار است و احتمالا هزینهاش نیز -بهدلیل جدیدتر بودن این فناوری در ایران- بیشتر از جاهای دیگر خواهد بود. 4. قفلهای هوشمند: قفلهای هوشمند، محصولاتی برای ایمنسازی منازل هستند و بیشتر از سایر محصولات هوشمند، مورد استفاده قرار میگیرند. بسیاری از شرکت های معتبر فروش تجهیزات هوشمند در کشور محصولات خود را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان قرار می دهند، در این صورت مشتری می تواند به راحتی با فروشنده در ارتباط باشد و از او برای نصب و را ه اندازی انواع پکیج های هوشمند راهنمایی بخواهد. در اینصورت برای کنترل آنها باید برنامهای مجزا نصب و استفاده کنید. ارتباط این بخش ها با یکدیگر در هر شرایطی باید حفظ شود تا بتوان از مزایای یک خانه هوشمند بهره مند شد. اولین قدم در فناوری هوشمندسازی خانگی مدل X10 بود که به افراد اجازه میداد دستگاههای الکتریکی را با استفاده از سیمهای خاص، فرکانس رادیو و قطعات با اینترنت بیسیم به یکدیگر وصل کنند. چراغها به یک هاب متصل میشوند و سپس به سوکتها وصل میشوند، با ویژگیها و ادغامهای متنوعی که شامل کنترل صوتی، روشنکردن/تدریج سفارشی و کنترل همزمان اتاق میشود.قیمت یک کیت روشنایی Phillips Hue حدود 180 دلار است، در حالی که یک کیت روشنایی هوشمند Amazon Alexa 50 دلار قیمت دارد.

اینبار میخواهیم با بهترین سیستمهای روشنایی هوشمند آشنا شویم. اینجا میخواهیم با هم نگاهی به بهترین ابزارهایی که یک خانه را هوشمند میکنند بیندازیم تا پیش از تصمیمگیری برای هوشمندسازی خانهتان، با بهترین وسیلههای هوشمند و تجهیزات موجود آشنا شوید. اگر شما هم تجربهتان را از روترهای هوشمند با ما در میان بگذارید عالی میشود. اگر شما نیز از وسیله هوشمند خاصی استفاده کردهاید و راضی بودهاید، لطفا در بخش دیدگاهها آنها را به ما و خوانندگان فانیبو نیز معرفی کنید. برای این منظور معمولا در سقف کیوسک های فروشگاهی قلاب های مخصوصی جهت بارگیری سازه به وسیله جرثقیل تعبیه شده که به راحتی به کمک آنها سازه از زمین بلند و بر روی کف یک تریلی سوار شده و مجددا پس از انتقال آن را در محل جدید به همین روش پیاده و در محل نهایی نصب می شود. سیستم­ های نصب شده در ساختمان­ های هوشمند از امکانات متنوعی برخوردارند که آسایش و راحتی را برای ساکنان خانه به ارمغان می­ آورد. حمل و نصب کانکس پانلی تقریبا تمامی انواع کانکس های پانلی بجز نوع هایی که در محل ساخته می شوند به وسیله جرثقیل بارگیری و با تریلی حمل می شوند. ترموستات ­های هوشمند توسط کاربر از قبل تنظیم می­شود که این امر باعث مصرف بهینه انرژی توسط افراد می­ شود.

خبر خوب این است که در حال حاضر شرکتهای سازنده تجهیزات هوشمند تلاش میکنند تا ابزارها را کامل تولید کنند تا کاربر بتواند با استفاده از یک اپلیکیشن کنترل همۀ آنها را هوشمند سازی خانه مشهد در دست بگیرد. در حال حاضر آنقدر بالاست که بودجهبندی و برنامهای حسابشده میطلبد. به طور مثال زمانی که فضای سبز شما نیاز به آبیاری داشته باشد سیستم ساختمان هوشمند این مسئله را متوجه می شود و اقدام به ابیاری می کند. به دلیل آبیاری منظمی که سیستم در اختیار می گذارد با کمترین مقدار آب بیشترین بهره وری را خواهید داشت. این سامانه به کمک چند سنسور می تواند مدیریت خوبی روی آبیاری فضاهای سبز بزرگ مثل پارک ها یا فضای سبز ادارات داشته باشد. ما میخواهیم با کمک شما مشخص کنیم که لقب بهترین روتر وایفای هوشمند تا سال 2020 میتواند به کدام محصول از کدام کمپانی تعلق بگیرد. اگر در خانه ی خود از کودکان و یا افراد مسن نگهداری می کنید داشتن سیستم های هوشمند می تواند به راحتی و امنیت بیشتر خانه کمک کند. اگر قصد راهاندازی یک خانه هوشمند را دارید، حتما یکی از این گزینهها انتخاب شما خواهد بود.

در ادامه میخواهیم شما را با بهترین نمایشگرهای هوشمند جهان آشنا کنیم. Knx یکی از پرکاربردترین این استانداردها بوده که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همچنان همراه بمانید تا با بهترین نمونههای موجود در بازار آشنا شوید. البته هرکسی میتواند یکی دو تا از ابزار هوشمند را تهیه و خانهاش را هوشمندسازی کند. البته میزان این هزینه نیز با توجه به نوع لامپ انتخابی شما متغیر خواهد بود. سیستم های تهویه با توجه به گستره تنوع دمایی منطقه، میزان رطوبت، فرهنگ و قیمت انرژی در مدل های بسیار مختلفی موجود است. علاوه بر اینها میتواند میزان مصرف انرژی را گزارش بدهد یا به شما یادآوری کند نیاز به تعویض فیلتر یا قطعات دیگر دارید. اگر شما هم تجربهای در زمینه اسپیکرهای هوشمند دارید لطفا با ما و دیگر علاقهمندان به این فناوری درمیان بگذارید. اگر پیگیر اخبار تکنولوژی روز دنیا باشید حتما با نام شبکه مش (Mesh networking) آشنا هستید. اگر بخواهیم کیفیت پخش صدا را ملاک گزینش قرار دهیم نمایشگر The JBL Link View بهترین انتخاب است. پس از این، قیمت، کیفیت و دیگر المانهای انتخاب مطرح خواهند بود. تغییر ناگهانی از یک خانه سنتی به خانهای هوشمند با تمام آن پیچیدگیها و تکنولوژیهای مدرن گاهی اوقات کاری دشوار است.

ایندکسر