خبر درست نیست: ببینید این هفته چه اتفاقی نیفتاد

[ad_1]

مروری بر برخی از محبوب ترین اما کاملاً نادرست داستان ها و تجسم های هفته. هیچ یک از آنها قانونی نیستند، اگرچه به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شدند. آسوشیتدپرس آنها را بررسی کرد. در اینجا حقایق وجود دارد:

____

ناسا خداشناسانی را برای مطالعه واکنش حیات فرازمینی استخدام نکرده است

بیانیه: “ناسا به تازگی 24 خداشناس را استخدام کرده است تا ارزیابی کنند که اگر ما حیات فرازمینی را کشف کنیم، جهان چگونه واکنش نشان می دهد.”

حقایق: ناسا الهیدانانی را برای بررسی واکنش بالقوه ای که انسان ها نسبت به کشف حیات فرازمینی خواهند داشت، استخدام نکرده است. ناسا در سال 2015 مقداری بودجه در اختیار مرکز مطالعات الهیاتی، که اغلب CTI نامیده می‌شود، در پرینستون، نیوجرسی، برای برنامه‌ای برای مطالعه تأثیر اجتماعی بالقوه یافتن حیات در خارج از زمین قرار داد. سخنگوی این آژانس به آسوشیتدپرس گفت، بخشی از این برنامه که توسط ناسا تامین مالی شده بود در سال 2017 پایان یافت. ادعاهایی مبنی بر اینکه ناسا اخیراً دوجین الهیات را برای این مطالعه استخدام کرده است، به دنبال بیانیه کشیش اندرو دیویسون، که در این مطالعه شرکت کرده بود، مبنی بر انتشار کتابی به نام اخترزیست شناسی و دکترین مسیحی بود. دیویسون از دانشگاه کمبریج به آسوشیتدپرس تایید کرد که توسط ناسا یا CTI “مستقیماً استخدام نشده است یا حقوقی دریافت نکرده است”. او گفت که کمبریج به پرداخت حقوق خود در حین شرکت در برنامه ادامه داد. در یکی از توییت‌هایی که نزدیک به 25000 بار به اشتراک گذاشته شد، به شوخی آمده بود که به اصطلاح کارمندان ناسا “در حال کاشت بذر برای خط داستانی اصلی 2022 هستند.” به گفته سخنگوی آژانس، در حالی که برنامه آژانس اختر زیست شناسی در حال اهدای پول به CTI برای “ارزیابی تأثیر عمومی تلاش های اختر زیست شناسی ناسا و جستجوی حیات” است، ناسا در انتخاب محققان دخالتی نداشته است. کارکنان به طور مستقل از طریق مرکز کار می کردند و کارمندان ناسا محسوب نمی شدند. علاوه بر این، بخش هایی از این مطالعه که توسط ناسا تامین مالی شده بود، چهار سال پیش به پایان رسید. سخنگوی ناسا در ایمیلی به AP گفت: «افرادی که از ناسا کمک مالی دریافت می کنند، کارمندان، مشاوران یا سخنگویان آژانس نیستند. بنابراین، محققان و دانشمندان درگیر در این مطالعه توسط ناسا استخدام نشدند، بلکه در عوض از CTI بودجه دریافت کردند تا این کار را انجام دهند. ویلیام استورار، مدیر CTI، به AP گفت که هدف از این برنامه توصیه به ناسا نیست، بلکه گرد هم آوردن دانشمندان علوم انسانی برای بحث در مورد تحقیقات در زمینه اختر زیست شناسی است، رشته ای که پتانسیل جهان را برای میزبانی حیات فراتر از زمین مطالعه می کند. «این تأملات علمی در مورد پیامدهای اجتماعی اختر زیست‌شناسی در مجموعه‌ای از تک نگاری‌های مجزا و مقالات داوری شده از مجلات دانشگاهی توسط الهی‌دانان، الهی‌دانان، فیلسوفان و محققان ادبی منتشر شده است که در برنامه‌های تحقیقاتی ما برای دانشمندان مهمان در مرکز تحقیقات الهیات شرکت کرده‌اند. ” در ایمیل

– Sofia Crowd نویسنده آسوشیتدپرس از کانزاس سیتی، کانزاس، در این گزارش مشارکت داشت.

____

استفاده از آب در آزمایشات COVID-19 نتایج نادرستی می دهد

بیانیه: ریختن آب روی آزمایش‌های خانگی برای COVID-19 نتیجه مثبت می‌دهد، دلیلی بر غیرقابل اعتماد بودن آنها یا تشخیص بیماری در آب لوله‌کشی است.

حقایق: ویروسی که باعث COVID-19 می شود در آب آشامیدنی یافت نشده است. این تست ها برای استفاده با مایعات دیگر از جمله آب طراحی نشده اند و در این شرایط نتایج نادرستی ارائه می دهند. ویدئوها و عکس‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی آزمایش‌های سریع کووید-۱۹ را در خانه نشان می‌دهد که پس از پاشیده شدن با آب، نتایج مثبتی را نشان می‌دهد. یک ویدیوی TikTok که نشان‌دهنده مثبت بودن تست خانه پس از قرار گرفتن در زیر شیر آب است، بیش از 10 میلیون بار دیده شده است. برای حمایت از ادعاهای نادرست مختلف در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده شده است. مشخص نبود که از چه مارکی تست استفاده شده است. پستی با بیش از 82000 لایک در اینستاگرام، عکس‌ها و فیلم‌هایی از چندین آزمایش خانگی BinaxNOW را نشان می‌دهد که با آب استفاده شده و آزمایش آنها مثبت بوده است. در بخشی از کپشن نوشته شده است: «حالا باعث می‌شود عمیق‌تر نگاه کنم، آیا آب است؟» اما ویدیوها نشان نمی‌دهند که ویروس کرونا در آب لوله‌کشی است. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این ویروس در آب آشامیدنی شناسایی نشده است. به گفته سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونا از طریق آب نیز منتقل نمی شود. همچنین ویدیوها غیرقابل اعتماد بودن تست ها را نشان نمی دهند. در تمام این موارد، آزمایش ها به اشتباه استفاده می شوند. دکتر نام تران، مدیر ارشد آسیب شناسی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، که در گروه ویژه کووید-19 کالیفرنیا خدمت می کند، گفت: آزمایش های کووید-19 برای استفاده دقیق مانند سایر دستگاه های آزمایش پزشکی طراحی شده اند. آزمایش کردن. انجام آزمایشی که برای آزمایش در نظر گرفته نشده است ممکن است منجر به نتایج نادرست شود. تران گفت: «این دستگاه برای آزمایش چیزی طراحی شده است، و زمانی که شما از چیزی که برای آن طراحی شده است منحرف شوید، گاهی اوقات نتایج غیرقابل پیش بینی می دهد. در مورد BinaxNOW، تولید شده توسط Abbott Laboratories، کاربر محلولی به نام معرف استخراج را برای آزمایش اعمال می‌کند، آن را روی سوراخ‌های بینی خود می‌مالد و یک سواب روی آزمایش قرار می‌دهد. در صورت شناسایی ویروس، دو خط روی نوار تست نمایش داده می شود. طبق گزارش‌های AP، برخی از آزمایش‌های خانگی منجر به نتایج منفی کاذب می‌شوند، اما به ندرت پیش می‌آید که آزمایش‌ها نتیجه آزمایش مثبت کاذب را نشان دهند. سخنگوی آزمایشگاه Abbott در ایمیلی به AP تأیید کرد که BinaxNOW برای استفاده با آب یا سایر غذاها یا مایعات نیست. مایعات دیگر خواص شیمیایی متفاوتی دارند و می توانند منجر به نتایج نادرست شوند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «انتشار اطلاعات نادرست از طریق سوء استفاده عمدی از یک دستگاه پزشکی در طول همه‌گیری، گمراه‌کننده، غیرمسئولانه و برای سلامت عمومی خطرناک است.»

– کارنا فن نویسنده آسوشیتدپرس از ساکرامنتو، کالیفرنیا، در این گزارش مشارکت داشت.

____

نشریات در مورد مصاحبه با اندرسون کوپر گمراه می کنند

بیانیه: اندرسون کوپر، روزنامه‌نگار سی‌ان‌ان، می‌خواهد پرداخت‌های تامین اجتماعی از کسانی که واکسینه نشده‌اند، خودداری شود.

حقایق: کوپر در مصاحبه ای در 4 آگوست از بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، در مورد موضع خود درباره اینکه آیا دولت فدرال باید با خودداری از تامین اجتماعی یا سایر مزایای فدرال برای افرادی که از این قانون پیروی نمی کنند، دستوراتی برای واکسن کووید-19 اعمال کند، پرسید. کوپر نگفت که شخصاً از چنین دستوراتی حمایت می کند. کاربران شبکه های اجتماعی ویدئوی مصاحبه «اندرسون کوپر 360» را ماه ها پیش به اشتراک گذاشتند و سوال مجری را نادرست بیان کردند. «اندرسون کوپر می‌خواهد امنیت اجتماعی توسط افراد ناامن پنهان شود. چه مرد بدبختی!» یک توییت به‌طور گسترده به اشتراک گذاشته شده را بخوانید که شامل ویدیوی متنی اصلی نمی‌شود. اما ویدیو و متن کامل قسمت کوپر به سادگی درخواست مصاحبه کرد. در طول مصاحبه، کوپر از گیتس پرسید: “بدیهی است که شرکت ها به طور فزاینده ای می گویند که برای کار در شرکت ما باید واکسینه شوید. آیا این چیزی است که شما از آن حمایت می کنید؟ و آیا فکر می کنید که دولت فدرال یا دولت های ایالت ها یا حداقل دولت فدرال باید تحمیل کنند، اگر می خواهید سوار هواپیما شوید، باید واکسینه شوید. اگر می خواهید تامین اجتماعی دریافت کنید، باید واکسینه شوید. اگر می خواهید از آنها سود ببرید، باید واکسینه شوید. آیا این کاری است که ایالات متحده می‌تواند و باید انجام دهد؟ «گیتس مستقیماً به سؤال تأمین اجتماعی پاسخ نداد، اما به کوپر گفت: «خب، البته، اگر موردی مانند خانه‌های سالمندان را در نظر بگیرید، جایی که، می‌دانید، ما بیشتر پخش رادیویی را می‌بینیم. از طریق افراد واکسینه نشده. شما می توانید یک مورد بسیار قانع کننده در آنجا ایجاد کنید. اگر پس از فراتر رفتن از آن، این سوال مطرح می شود که آیا برای بیشتر کردن مردم کار می کند – به دنبال واکسن باشید؟ وی همچنین به اصرار فرماندار آرکانزاس آسا هاچینسون برای لغو ممنوعیت استفاده از ماسک در ایالت خود اشاره کرد و افزود که مردم “باید نسبت به تاکتیک هایی که می تواند به محافظت از مردم کمک کند” باز باشند. کوپر در هیچ نقطه ای از مصاحبه نگفت که از برداشتن مزایای تامین اجتماعی برای افراد واکسینه نشده حمایت می کند. شیمریت شیتریت، سخنگوی روابط عمومی سی‌ان‌ان، در ایمیلی به آسوشیتدپرس گفت: «اندرسون سؤالی می‌پرسید، به هیچ وجه به این معنا نیست که از این موضع حمایت می‌کند.

– آسوشیتدپرس

____

این تصویر به دروغ نقل قول هایی در مورد تورم ساکی نسبت می دهد

بیانیه: جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت: “اگر چیزی نخرید، تورم نخواهید داشت.”

حقایق: هیچ مدرکی دال بر اینکه ساکی این اظهارات را گفته است وجود ندارد و تصویری که این نقل قول را به اشتراک گذاشته است قبلاً به عنوان طنز منتشر شده بود. جن ساکی توضیح می‌دهد که تصویری که در فیس‌بوک منتشر می‌شود این است: “اگر چیزی نخرید، تورم را تجربه نخواهید کرد.” او ادامه می دهد که مردم باید «معامله» کنند تا «حتی برچسب قیمتی هم نبینید». به نظر می رسد عکس همراه پساکی او را نشان می دهد صحبت كردن در یک کنفرانس مطبوعاتی در 12 نوامبر. تورم در این نشست مورد بحث قرار گرفت، اما هیچ مدرکی مبنی بر نقل قول ساکی از تصویر وجود ندارد. این تصویر قبلاً در اواسط دسامبر توسط یک حساب کاربری طنز اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود و برچسب تصویر به وضوح آن را به عنوان چنین علامت گذاری کرده بود. این برچسب توسط نسخه ای که اکنون در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است از قلم افتاده است، و در حالی که برخی از نظر دهندگان می گویند نقل قول ها احتمالا جعلی هستند، بسیاری حدس می زنند که آنها فکر می کنند درست است. یکی از آنها نوشت: «این نمونه کاملی از احمق بودن این دولت است. دیگری گفت: نمونه ای از ناشنوا بودن این دولت. کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

– آنجلو فیچرای نویسنده آسوشیتدپرس از فیلادلفیا در این گزارش مشارکت داشت.

____

برنامه کریس والاس در سرویس استریم CNN پخش نشده است

بیانیه: “اولین پخش CNN از مجری سابق فاکس نیوز، کریس والاس، کمترین امتیاز را در تاریخ کابل دریافت کرد.”

حقایق: نمایش CNN + والاس هنوز شروع نشده است و در یک سرویس پخش پخش می شود نه اخبار کابلی. اما گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتباه حاکی از آن است که برنامه جدید والاس CNN + مورد استقبال تماشاگران قرار نگرفت و «اولین برنامه CNN» او رتبه‌بندی پایینی را دریافت کرد. با این حال، این غیرممکن است، زیرا این نمایش حتی یک نمایش هم نداشت. وقتی او این کار را انجام دهد، مانند برنامه های تلویزیونی سنتی رتبه بندی وجود نخواهد داشت. سخنگوی سی‌ان‌ان به آسوشیتدپرس گفت که این بیانیه به دلایلی نادرست است. امیلی کوهن در ایمیلی گفت: “نمایش کریس با CNN +، سرویس اشتراک استریم که در سه ماهه اول سال 2022 آغاز به کار کرد، راه اندازی خواهد شد.” «از آنجایی که CNN + یک سرویس پخش است، رتبه‌بندی سنتی مانند تلویزیون خطی نخواهد داشت، بنابراین پست در سطوح مختلف جعلی است.» از وب‌سایت‌های طنز که محتوای آنها اغلب در رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان واقعی به اشتراک گذاشته می‌شود. والاس در جریان برنامه یکشنبه خود در فاکس نیوز در 12 دسامبر خروج خود از فاکس نیوز را اعلام کرد. CNN در همان روز گفت که والاس در سال 2022 به CNN + خواهد پیوست.

“آنجلو فیچرا.”

____

بررسی های واقعیت AP را در اینجا پیدا کنید: https://apnews.com/APFactCheck

____

APFactCheck@ را در توییتر دنبال کنید: https://twitter.com/APFactCheck[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort