ژنوتیپ عالی به دلیل عملکرد بالا از محبوبیت زیادی در بین باغداران برخوردار است. نهال گردوی فرنور از ارقام نسبتا جدید فرانسه، دیر برگ ده، زود بار ده، تیپ تشکیل جوانه های بارده جانبی زیاد و دارای میوه های بزرگ و با کیفیت عالی و دیررس است. این رقم دارای قدرت رشد زیاد و نسبتا زودبارده بوده و میوه های نسبتا درشت و پیکانی شکل با پوست نازک و بازار پسند دارد. گرده دهنده مناسب این رقم می تواند ارقام فرانكوت، روند و چندلر باشد؛ ولی خود این رقم نیز گرده زیادی تولید می کند. همچنین بیشتر مزارع کشاورزی این استان از سیستم های بسیار پیشرفته هایدروپونیک و آبیاری تحت فشار برای آبیاری استفاده می کند که تا حد بسیار زیادی به ذخیره آب و جلوگیری از هدر رفت آن کمک کرده است.

صادرات نهال گردو فروش نهال گردو ژنوتیپ مراغه زودبازده بسیار ضعیف و لخت ماندن قسمت های پایینی درخت با توجه به قدرت آن دارای اهمیت است. فروش نهال گردو مراغه زودبازده میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت. از مشخصات نهال گردو زودبازده میتوان به طعم بسیار خوب آن اشاره کرد. گردو توسرخ یکی از ارقام گردو پیوندیست که مغز آن قرمز روشن بوده با اندازه ای متوسط که مورد علاقه در بازار است بازدهی این گردو بالا و برداشت آن با عملکرد بالا همراه است مغزش به راحتی از پوسته جدا می شود و تنه درخت گردو توسرخ کمی به قرمز مایل می باشد.

در زمین های نامرغوب و شن زار از کودهای دامی پوسیده به همراه مقداری خاک غنی زراعی استفاده کنید . ضمنا باغداران عزیزتوجه داشته باشند که گردوی چندلر از ارقام گردوی پیوندی حساب میشود که نیاز صد درصد به گرد زا دارد که شما باید همراه هر 20 اصله نهالی که میکارید 1 درخت برای گرده افشان داشته باشید. علاوه بر ظاهر زیبایی که این گردو دارد پوست چوبی این گردو بسیار نازک است و باعث میشود شما به راحتی مغز گردو را از پوست چوبی آن جدا کنید. باردهی جانبی آن، %۹۰ و عملکرد آن زیاد است. خود این رقم به عنوان گرده افشان تلقی می شود؛ ولی برای باردهی بهتر با رقم فرنت کشت می شود. این رقم برای کشت در مناطق کوهستانی مناسب است. حساسیت این رقم نسبت به گرمای تابستان است که توصیه می شود مناطقی با تابستان های خنک برای کاشت این نوع نهال انتخاب شوند.

نهال گردو کوپه
گردو سانلند پیوندی برگ هایی زود رشد و دیر ریز دارد و وزنش حدود ۱۰.۴ گرم مثل محصولات زودبرگ دیگر در کالیفرنیا و در مناطقی که دارای رطوبت و باران زیاد هستند حساس است سانلند درختی با گردوی روشن بوده و گل های زیبایی دارد. وزن میوه آن ۱۲ گرم با درصد مغز %۴۹ و در برابر کرم سیب و بلایت مقاوم است. گل های ماده آن نسبتا دیرتر تشکیل می شود؛ ولی از لحاظ بازشدن جوانه ها در بهار دیر برگده محسوب نمی شود. باردهی آن نسبت جانبی است و نسبتا دیرگل محسوب میشود (جوانه ها ۸ روز قبل از فرانکوت باز می شود). کم آبیاری درختان گردو یا سایر نهال ها مانند نهال گردو فرنور باعث خشک شدن و از بین رفتن درخت می شود. همانطور که میدانید، نیاز به تغذیه در درخت گردو، بالاتر از سایر درختان است.

طرز کاشت نهال گردواگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو لیبل لطفا از صفحه ما بخواهید.