داده ها نشان می دهد که موج Omicron در فلوریدا احتمالا در اواسط ژانویه با 90000 مورد در روز به اوج خود می رسد.


میامی – به گفته کارشناسان مدل‌سازی بیماری‌های ناشی از این بیماری، احتمالاً تعداد فزاینده موارد COVID-19 در فلوریدا تا اواسط ژانویه به اوج خود می‌رسد، زیرا نسخه بسیار مسری Omicron به طور بالقوه اکثر جمعیت این ایالت را تنها در طول این موج آلوده می‌کند. موسسه پاتوژن های نوظهور در دانشگاه فلوریدا.

زیست شناسان و دانشمندان UF می گویند که پیش بینی خود را برای موج Omicron تجدید نظر کرده اند تا سرعت و گستردگی شگفت انگیزی که ویروس در ماه دسامبر در فلوریدا پخش شد را در نظر بگیرد که منجر به رکورد تعداد موارد COVID-19 در طول موج چهارم شد. همه گیری در این ایالت .

مدل دانشگاه همچنان از Omicron می خواهد که مرگ و میر کمتری نسبت به امواج همه گیر قبلی ایجاد کند، و انتظار می رود که مانند امواج قبلی، با همان سرعتی که افزایش یافت کاهش یابد – که می تواند منجر به یکی از کوتاه ترین اما همچنان ویرانگر امواج شود. همه گیری

ایرا لونگینی، استاد آمار زیستی در UF و یکی از خالقان مدل دانشگاه Omicron، می‌گوید: «همه چیز پویایی بسیار سریع‌تری نسبت به آنچه در ابتدا مشاهده کردیم نشان می‌دهد».

دوره کمون کوتاهتر Omicron

محققان UF برای گزارش آنچه در فلوریدا و ایالات متحده در ماه دسامبر دیدند، پیش‌بینی دوره کمون Omicron را به جای پنج روز به حدود سه روز کاهش دادند، به این معنی که یک فرد مبتلا می‌تواند حدود دو روز بعد از عفونت شروع به انتشار ویروس کند. با ویروس، چه علائمی داشته باشند یا نه.

لونگینی گفت: “اگر آنها علائم را نشان دهند، به طور متوسط ​​روز سوم ابتلا است.” بنابراین تا آن زمان آنها در حالی که هنوز بدون علامت بودند، تمام روز به او خیانت کردند.

بر اساس گزارش اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در مقایسه، نوع دلتا دارای دوره نهفتگی حدود چهار روز است که سریعتر از میانگین پنج روز یا بیشتر مشاهده شده در نسخه اصلی ویروس است.

به گفته توماس هلدیش، محقق دانشگاه فلوریدا، فلوریدا اولین مورد شناخته شده در ایالت نوع Omicron را در 6 دسامبر گزارش کرد و با گسترش سریع ویروس، دانشمندان UF به سرعت متوجه شدند که چرا این سویه باعث رشد تصاعدی عفونت ها و موارد گزارش شده است. دپارتمان زیست شناسی UF و یکی از نویسندگان مدل.

هلدیش گفت: «افزایش به قدری واضح بود که اگر حدود دو روز اطلاعاتی در مورد این افزایش داشته باشیم، می‌توانیم در آن نقطه چیزهای زیادی بگوییم». بیشتر چیزهایی که باید بدانیم، می‌دانیم.

هلادیش گفت که مهم‌ترین تغییر در این مدل، کوتاه شدن زمان از زمانی که فردی به ویروس آلوده می‌شود تا زمانی که فرد مبتلا می‌شود، است.

دوره نهفتگی کوتاه‌تر Omicron توضیح می‌دهد که چرا نمودارهای آخرین موج کووید-19 در فلوریدا یک خط شیب دار و تقریباً عمودی از افزایش موارد در دسامبر را نشان می‌دهد – اطلاعاتی که مدل‌سازان UF هنگام ایجاد پیش‌بینی اولیه خود با استفاده از داده‌ها نداشتند. از آفریقای جنوبی برای نوامبر.

لونگینی گفت، اگرچه به نظر می‌رسد Omicron دوره عفونت کوتاه‌تری نسبت به سایر گزینه‌ها ایجاد می‌کند، اما افراد مبتلا به Omicron در این مدت نسبت به افرادی که به گونه‌های قبلی ویروس آلوده شده‌اند مسری‌تر هستند. او گفت که یک عفونت معمولی Omicron باعث می شود که فرد در حدود یک هفته مبتلا شود.

وی با بیان اینکه برخی از افراد تا چند روز پس از آن آزمایش مثبت می دهند، گفت: اما به نظر می رسد دوره عفونی حدود 5 روز باشد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد Omicron باعث بیماری خفیف‌تری نسبت به سویه‌های قبلی می‌شود، اگرچه لونگینی گفت مشخص نیست که چقدر از شدت بیماری را می‌توان با ایمنی موجود در جمعیت نسبت به واکسیناسیون و عفونت قبلی کاهش داد.

90000 مورد ابتلا به کووید در روز

همانطور که فلوریدا به اوج پیش بینی شده موج Omicron در اواسط ژانویه نزدیک می شود، مدل سازان UF تخمین می زنند که این ایالت به حدود 90000 مورد گزارش شده در روز خواهد رسید.

روز جمعه، فلوریدا 76887 مورد را به CDC گزارش داد – بزرگترین افزایش یک روزه در ایالت برای همه گیری.

با این حال، تغییرات در موارد روزانه به شدت تحت تأثیر فرآیند گزارش‌دهی قرار می‌گیرد، از جمله زمان سپری شدن از روز آزمایش فرد آلوده تا زمان گزارش مورد توسط ایالت.

هلدیش گفت که کارشناسان مدل‌سازی بیماری نسبت به زمان اوج آن در اواسط ژانویه از تعداد دقیق موارد روزانه که فلوریدا در اوج گزارش می‌کند کمتر مطمئن هستند.

در واقع، این مدل نشان می‌دهد که فلوریدا ممکن است قبلاً اوج عفونت‌های رایج را پشت سر گذاشته باشد – مجموع موارد گزارش‌شده به اضافه افرادی که آلوده شده‌اند اما برای علائم خفیف یا بدون علائم یا دلایل دیگر آزمایش نشده‌اند. اما به دلیل زمان مورد نیاز برای رسیدگی و گزارش آزمایشات، موارد هنوز به اوج خود نرسیده است.

ما فرضیات مختلف زیادی را بررسی کردیم تا ببینیم برای دستیابی به رشد بسیار سریع در مواردی که دیده‌ایم چه چیزی لازم است، و همیشه شاهد بوده‌ایم که اوج آن عمدتاً بین 5 ژانویه و ژانویه اتفاق می‌افتد. 12، گفت: هلادیش.

او افزود: «ممکن است اوج به دلیل عفونت بوده باشد، اما نحوه عملکرد آزمایش و گزارش خنده‌دار است که داده‌هایی که امروز منتشر می‌شوند برای امروز نیستند. واقعاً مهم است که این را به خاطر بسپاریم.”

مرگ و میر کمتر با Omicron

مدل UF برای موج Omicron پیش‌بینی می‌کند که تعداد کل مرگ‌های ناشی از موج Omicron در فلوریدا احتمالاً حدود یک سوم کمتر از آن چیزی است که ایالت در طول پرش تابستانی ناشی از دلتا مشاهده کرد.

لونگینی گفت، اگرچه Omicron خفیف‌تر از سویه‌های قبلی است، اما این مدل پیش‌بینی می‌کند که مرگ و میر ناشی از مرگ Omicron به حدود 300 نفر در روز خواهد رسید “به دلیل تعداد زیاد افراد آلوده.”

او گفت که در اوج موج دلتا، فلوریدا حدود 400 مرگ در روز را تجربه می کرد.

محققان UF گفتند که پیش‌آگهی مرگ می‌تواند تحت تأثیر ورود عوامل درمانی جدید برای COVID-19 باشد، مانند قرص‌های ضد ویروسی که برای کاهش شدت بیماری طراحی شده‌اند. اما آنها همچنین در پیش بینی مرگ و میر برای موج Omicron و تجزیه و تحلیل الگوهای مرگ ناشی از امواج قبلی مشکل داشتند که تا حدی به دلیل تغییرات مکرر در گزارش های رسمی فلوریدا بود.

در 18 ماه اول همه‌گیری، که در مارس 2020 آغاز شد، داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط وزارت بهداشت فلوریدا و گزارش‌شده در وب‌سایت CDC، مرگ و میر را از تاریخ ثبت گزارش کردند – روشی متداول برای تهیه آمار روزانه که در اکثر ایالت‌ها استفاده می‌شود. .

اما با افزایش موج دلتا در ماه اوت، اداره بهداشت نحوه گزارش مرگ و میر CDC را تغییر داد و نوعی بیماری همه گیر در حال کاهش را ایجاد کرد و مرگ و میر را از تاریخ وقوع آنها گزارش کرد.

در ماه نوامبر، CDC گفت که شروع به انتقال ایالت ها برای گزارش مجدد مرگ و میر تا تاریخ گزارش شده است.

قبل از تغییر در گزارش مرگ، وزارت بهداشت فلوریدا داشبورد آنلاین خود را حذف کرد و گزارش روزانه موارد COVID-19 را متوقف کرد و به به‌روزرسانی‌های هفتگی که دیگر شامل اطلاعات مربوط به بستری شدن در بیمارستان و مرگ شهرستان نمی‌شود، رفت.

برای دانشمندانی که سعی در توسعه ابزاری برای ارزیابی همه‌گیری COVID-19 در فلوریدا دارند، تغییر مداوم یک چالش است.

هلدیش گفت: «این واقعاً مانع از توانایی ما برای معنا بخشیدن به مدل‌ها، درک آنچه اتفاق افتاده است وقتی مجموعه داده‌ها را در میانه جریان تغییر می‌دهید، می‌شود. «به همین دلیل است. سپس از گزارش روزانه به هفتگی تغییر دهید. برخی از چیزهایی که قبلاً توسط ایالت منتشر می شد اکنون توسط دولت فدرال منتشر می شود و این اختلافات مداوم بین مقامات ایالتی و فدرال در مورد اینکه اعداد باید چقدر باشند و نحوه تفسیر آنها وجود دارد.

وی گفت: «این کار دانشمندان را در زمانی که معیارهای جمع آوری داده ها همچنان تغییر می کند و نحوه ارائه داده ها تغییر می کند، بسیار دشوار می کند.

لونگینی انتقاد هلدیش از گزارش داده های ایالت را تکرار کرد.

او گفت: «گزارش دادن، هم برای مرگ و هم برای موارد، پیچیده است. “کارها به خوبی پیش نمی رود و تاخیرهایی وجود دارد. آنها این کار را به صورت تکه ای انجام می دهند. او را نادیده می گیرند. در فلوریدا واقعاً بد است.”

گزینه های آینده

یکی از پیش‌بینی‌هایی که بر داده‌ها تکیه نمی‌کند این است که گونه‌های آینده ویروس کرونا چه معنایی برای همه‌گیری می‌تواند داشته باشد، و دانشمندان همیشه در مورد پاسخ درست اتفاق نظر ندارند.

هلادیش و لونگینی هر دو گفتند SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، اینجاست که بماند. هر دو معتقدند که کروناویروس‌ها تمایل به جهش پیدا می‌کنند تا مسری‌تر شوند و بتوانند از مصونیت خود فرار کنند، چه از واکسیناسیون یا یک عفونت قبلی.

لونگینی گفت: “اینها دستورالعمل های واضحی هستند که به نفع ویروس هستند.”

اما آنها در مورد اینکه آیا گزینه های آینده باعث ایجاد بیماری کم و بیش شدید در افراد آلوده خواهد شد یا خیر، توافق ندارند.

لونگینی گفت «هیچ راهی» وجود ندارد که این ویروس به اندازه ابولا که نرخ مرگ و میر آن بیش از 50 درصد است، کشنده شود. وزارت بهداشت فلوریدا نرخ مرگ و میر ناشی از کووید-19 را 1.5 درصد گزارش کرد.

او گفت: «اما من استدلال محکمی در مورد اینکه چرا تکامل خود ویروس به سوی گونه‌های کم‌خطرتر می‌رود، نمی‌بینم، بیشتر به این دلیل که بیشتر انتقال قبل از اینکه فرد به اندازه کافی بیمار شود، به ویژه ویروس، اتفاق می‌افتد. فکر نمی کنم برایم مهم باشد که یک نفر دو هفته بعد بمیرد.

هلدیش گفت که او معتقد است گزینه‌های آینده به نفع ابتلای کمتر یا بیماری شدید است، البته نه به دلایل بیولوژیکی.

هلادیش گفت: «رفتار انسانی مهم است. “شاید با چند نفر اول، مهم نباشد که ویروس میزبان را بکشد، زیرا او قبلاً خیانت کرده است. اما اگر پاتوژنی داشته باشید که افراد چپ و راست را می کشد، رفتار افراد تغییر می کند و این باعث کاهش انتقال می شود.

او گفت: «نیازی نیست که دلیل بیولوژیکی را ذکر کنید که چرا بیماری‌زایی باعث کاهش انتقال می‌شود، زیرا یک دلیل رفتاری وجود دارد.»

اما لونگینی همچنین آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کند که در آن ویروسی که باعث کووید-19 می‌شود به مرور زمان درمان می‌شود، نه به دلیل جهش در ویروس، بلکه به دلیل افزایش ایمنی در برابر واکسیناسیون و عفونت‌های قبلی، مشابه ویروس‌های کرونا که باعث سرماخوردگی می‌شوند.

وی گفت: “تکامل درازمدت جمعیت به سمت بیماری‌های کم‌وخیم‌تر خواهد بود، زیرا افراد بیشتری یا واکسینه می‌شوند یا واکسینه می‌شوند و این می‌تواند به بیماری کودکان بسیار خردسال تبدیل شود. نه به این دلیل که ویروس کم‌خطر است، بلکه به این دلیل که ایمنی جمعیت همچنان در حال افزایش است، به‌ویژه با افزایش سن، احتمال مصونیت در آنها بیشتر می‌شود.

لونگینی خاطرنشان کرد که هنوز نمی توان پاسخ ایمنی طولانی مدت به ویروسی را که تنها دو سال از عمر آن می گذرد و واکسن هایی برای آن در دسامبر 2020 در دسترس قرار گرفت، اندازه گیری کرد.

او گفت: «اما بعد از اینکه به اندازه کافی آلوده شدید و/یا واکسینه شدید، ممکن است نسبت به یک بیماری جدی مصونیت پیدا کنید که واضح است که ما در برابر کروناویروس‌های فصلی داریم. آنها دیگر باعث بیماری جدی در انسان نمی شوند، اما ما بارها و بارها به آنها مبتلا می شویم.”
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر