در درون “موج بزرگ” اطلاعات نادرست آمریکایی های لاتین

[ad_1]

واشنگتن (AP) – قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، تبلیغات فیس بوک با هدف قرار دادن رأی دهندگان آمریکای لاتین، جو بایدن را یک کمونیست توصیف می کرد. در طی مراسم تحلیف او، نظریه توطئه دیگری به زبان اسپانیایی در فضای مجازی و رادیویی پخش شد و هشدار داد که سنجاق سینه ای که لیدی گاگا بر تن کرده بود نشان می دهد که بایدن با چهره های چپ گرا در خارج از کشور کار می کند.

و در مرحله نهایی انتخاب ویرجینیا به عنوان فرماندار، داستان هایی که به زبان اسپانیایی نوشته شده است، بایدن را متهم می کند که دستور دستگیری مردی را در جلسه هیئت مدیره مدرسه داده است.

هیچ کدام از اینها درست نبود. اما چنین اطلاعات نادرستی تهدیدی فزاینده برای دموکرات‌ها ایجاد می‌کند، که نگران موقعیت خود در میان رای دهندگان آمریکای لاتین پس از ضررهای شگفت‌انگیز سال گذشته در مناطقی مانند فلوریدا جنوبی و دره ریو گراند در تگزاس هستند.

با تمرکز بر انتخابات میان‌دوره‌ای که در آن کنترل کنگره در خطر است، قانون‌گذاران، محققان و فعالان در حال آماده‌سازی برای حمله دروغ دیگری به رای دهندگان اسپانیایی زبان هستند. و آنها می گویند که پلتفرم های رسانه های اجتماعی که اغلب میزبان این دروغ ها هستند، آماده نیستند.

گای منتل، مدیر عامل Global Americans، یک اندیشکده که تحلیلی از مسائل کلیدی در سراسر آمریکا ارائه می دهد، گفت: بسیاری از مردم بسیار نگران هستند که سال 2022 موج بزرگ دیگری باشد.

انتخابات این ماه می تواند پیش نمایشی از آنچه در پیش است باشد.

پس از اینکه فیل مورفی، دموکرات فعلی در رقابت برای فرمانداری نیوجرسی پیروز شد، ویدئوهای اسپانیایی به دروغ ادعا می‌کنند که در رای‌گیری تقلب شده است، اگرچه هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده در رای‌دهندگان وجود ندارد – واقعیتی که نامزد جمهوری‌خواه به آن اذعان کرد و نتایج را “قانونی و منصفانه” خواند. “

در ویرجینیا، جایی که گلن یانگکین جمهوری‌خواه برای وعده‌هایی مبنی بر حمایت از «حقوق والدین» در کلاس درس مبارزه می‌کند، سرفصل‌های جعلی پیرامون جلسه بحث‌برانگیز هیئت‌مدیره مدرسه منتشر شد.

یکی از چندین مقاله گمراه‌کننده خوانده می‌شود: «دستور بایدن Padre De Una Yoven Violada Por Un Trans را دستگیر می‌کند».

این نادرست از یک نزاع در خلال یک جلسه پر هرج و مرج هیئت مدیره مدرسه ماه ها قبل در لودون کانتی، که منجر به دستگیری پدری شد که دخترش توسط دانش آموز دیگری در حمام مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود، به وجود آمد. پدر ادعا کرد که مظنون یک “سکس سیل” بوده که باعث نارضایتی از سیاست مدرسه برای اجازه دادن به دانش آموزان ترنسجندر برای استفاده از حمام مطابق با هویت جنسی آنها شده است.

در واقع کاخ سفید در این دیدار شرکت نداشت. این مرد توسط کلانتر محلی دستگیر شد. همچنین مشخص نیست مظنون چگونه شناسایی شده است.

ماریا ترزا کومار، رئیس و مدیر عامل، گفت که شهرستان لودون در حال حاضر کانون بحث های سیاسی داغ در مورد چگونگی آموزش تاریخ نژادپرستی در مدارس بوده است – موضوع دیگری که در تابستان امسال به غذای اطلاعات نادرست و حملات سیاسی به وب سایت های اسپانیایی زبان تبدیل شده است. از Voto Latino، یک سازمان غیرانتفاعی که اسپانیایی زبانان را برای مشارکت سیاسی بسیج می کند.

همه چیز در مورد اعتماد به نهادها است. کومار که گروهش برای مبارزه با اطلاعات نادرست کار می کند، گفت به دولت اعتماد کنید. از بین رفتن این اعتماد نه تنها رأی در دوره موقت، بلکه صرفاً به جدایی کامل از دولت شما منتقل خواهد شد.»

دیگو گرویسمن، تحلیلگر پژوهشی در پروژه دموکراسی امنیت سایبری دانشگاه نیویورک، گفت که حقایق گسترده ای که برخی از دموکرات ها را به سوسیالیست یا کمونیست بودن متهم می کنند نیز ممکن است بر داستان آنلاین غالب باشد.

در طول انتخابات 2020، گرویسمن تبلیغات فیس بوک را که رای دهندگان آمریکای لاتین در تگزاس و فلوریدا را هدف قرار می دهد، که بایدن را “کمونیست” توصیف می کردند، علامت گذاری کرد. تبلیغات در فلوریدا – جایی که بیشتر جمعیت ونزوئلا در آن متمرکز است – بایدن را با نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست این کشور مقایسه می کند.

لورا ادلسون، محقق ارشد در برنامه دانشگاه نیویورک، گفت: «به وضوح جوامع اسپانیایی زبان خاصی مورد هدف قرار گرفتند.

اولین پرز-وردیا، یک دموکرات از فلوریدا که الگوهای اطلاعات نادرست در اسپانیا را رصد می کند، می گوید که بسیاری از داستان های آنلاین عمدا “ترس را در جوامع اسپانیایی زبان” برمی انگیزند.

یک تئوری توطئه ذکر شده در رادیو گفتگو از سنجاق پرنده طلایی لیدی گاگا در زمان روی کار آمدن بایدن بیرون آمد. برخی معتقدند که سنجاق سینه مشابهی که زمانی کلودیا لوپز هرناندز، اولین شهردار همجنس‌باز بوگوتا، کلمبیا، پوشیده بود، نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور جدید با چپ‌گرایان خارجی کار می‌کند.

«آنها متوقف نخواهند شد. پرز-وردیا در مورد اطلاعات نادرست گفت، آنها آن را دو برابر خواهند کرد.

منتقدان می‌گویند شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند متا که مالک فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ هستند، در مقایسه با زبان‌های دیگر مانند اسپانیایی به حذف یا بررسی اطلاعات نادرست به زبان انگلیسی توجه زیادی کرده‌اند.

اسناد خود فیس بوک، که توسط یکی از کارمندان سابق فیس بوک که در اوایل سال جاری خبرچین فرانسیس هاگن شد، فاش شد، این نگرانی ها را منعکس می کند. کوین مک آلیستر، سخنگوی متا گفت که این شرکت 87 درصد از بودجه خود را صرف اطلاعات نادرست در مورد محتوای آمریکایی می کند.

یک پست داخلی فیس بوک در ماه مارس نشان داد که توانایی این شرکت در تشخیص لفاظی ها و اطلاعات نادرست ضد واکسن در نظرات غیر انگلیسی “به طور کلی وجود ندارد”.

برای مثال، سال گذشته اینستاگرام و فیس‌بوک «#plandemic» را ممنوع کردند، یک هشتگ مرتبط با ویدیویی پر از تئوری‌های توطئه درباره COVID-19. با این حال، کاربران تنها تا ماه گذشته با استفاده از #plandemia، نسخه اسپانیایی هشتگ، اطلاعات نادرست را در پلتفرم‌ها منتشر کردند.

تجزیه و تحلیل سال گذشته توسط آواز، یک گروه مدافع جناح چپ که اطلاعات نادرست آنلاین را ردیابی می کند، همچنین نشان داد که فیس بوک نتوانسته است 70 درصد از اطلاعات نادرست اسپانیایی در مورد COVID-19 را علامت گذاری کند، در حالی که تنها 29 درصد از این اطلاعات به زبان انگلیسی است.

مک آلیستر گفت که این شرکت در حال حذف ادعاهای نادرست به زبان اسپانیایی در مورد تقلب در رأی دهندگان، COVID-19 و واکسن ها است. چهار خبرگزاری از جمله آسوشیتدپرس نیز در حال بررسی حقایق دروغ های اسپانیایی زبان منتشر شده در مورد محتوای آمریکایی در اینستاگرام و فیس بوک هستند.

در همین حال، محققان از شاخص جهانی اطلاعات نادرست غیرحزبی تخمین می‌زنند که گوگل امسال ۱۲ میلیون دلار از تبلیغات در وب‌سایت‌هایی که اطلاعات نادرست درباره COVID-19 به زبان اسپانیایی منتشر می‌کنند، درآمد خواهد داشت. مایکل آسیمان، سخنگوی شرکت در ایمیلی گفت: گوگل نمایش تبلیغات را در اکثر صفحات به اشتراک گذاشته شده در گزارش متوقف کرد.

اوکاسیو کورتز، جمهوری دموکراتیک اسکندریه نیویورک، یکی از صداهای پیشرو پیشرو حزب، “کمپین های اطلاعات نادرست اسپانیایی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، واتس اپ و غیره منفجر می شود.” توییت ها پس از انتخابات دوم نوامبر

این انفجار تا حدی توسط بازخورد بین ایالات متحده و آمریکای لاتین ایجاد می شود، که اجازه می دهد دروغ ها چند برابر شوند.

اطلاعات نادرستی که در وب سایت های آمریکایی شروع می شود، گاهی اوقات از صفحات رسانه های اجتماعی در کشورهای آمریکای لاتین مانند کلمبیا و ونزوئلا ترجمه می شود. نادرستی ها از طریق ویدیوهای YouTube یا برنامه های پیام رسانی با اسپانیایی زبانان در جوامع مهاجر مانند میامی و هیوستون به اشتراک گذاشته می شود.

بر اساس گزارش نیلسن در ماه اکتبر، این دروغ‌ها بیشتر به لاتین‌های آمریکایی می‌رسند، زیرا تمایل دارند زمان بیشتری را در سایت‌هایی مانند یوتیوب، واتس‌اپ، اینستاگرام و تلگرام صرف کنند.

منتل گفت: «ما حساب‌های یوتیوب یا ایستگاه‌های رادیویی را می‌بینیم که اطلاعات نادرست یا نادرست را درباره مجموعه‌ای از چیزهایی که از دستگاه‌های جانبی آمریکایی می‌گیرند، منتشر می‌کنند.

برخی برای پر کردن شکاف اطلاعات قابل اعتماد در این جوامع تلاش می کنند.

سرویس خبری در اوکلند، کالیفرنیا، ال تیمپانو هر هفته یک پیام متنی با اخبار محلی به زبان اسپانیایی به تقریباً 2000 مشترک ارائه می‌کند. مادلین بلر، که ال تیمپانو را راه‌اندازی کرد، گفت: مشترکین می‌توانند پیام‌هایی با سوالاتی ارسال کنند که کارمندان برای پاسخ به آنها تلاش می‌کنند.

این سرویس خبری بیش از 1500 سوال در سال گذشته ارسال کرده است، از جمله سوالاتی در مورد داروهای تقلبی برای COVID-19.

بلر گفت: «ما واقعاً قوی‌تر شدیم زیرا واضح بود که جوامعی که به آنها خدمات می‌دهیم بیشتر به اطلاعات اولیه بهداشت عمومی نیاز دارند و این اطلاعات به آنها نمی‌رسد.»

برخی دیگر از دولت خواستند که نقش نگهبان را به عهده بگیرد. ربکا کلی اسلاتر، کمیسر کمیسیون تجارت فدرال، یک دموکرات، گفت که تنظیم کننده می تواند تفاوت هایی را در نحوه نظارت Big Tech بر اطلاعات غلط انگلیسی زبان در مقایسه با سایر زبان ها بررسی کند.

اسلاتر در یک کمیته نوامبر متشکل از قانونگذاران گفت: “اولین کاری که فکر می کنم باید انجام دهیم این است که تحقیق کنیم.”

___

نویسندگان آسوشیتدپرس مارکوس مارتینز چاکون از مونتری، مکزیک، ابریل مولاتو از مکزیکوسیتی و مارسی گوردون از واشنگتن در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers