در کشوری که با خود جنگ دارد، یک شهر در حال آزمایش یک جام تمدن است


لاوتس ویل، ویرجینیا (AP) – وقتی مورین دانلی موریس از نزدیک لیزبورگ آمد تا کافی شاپ خود را در لاوتسویل باز کند، استقبال گرمی از او شد. همسایگانش به کمک آمدند. واحدهایی که شهر و کشورشان را متلاشی می کردند کنار گذاشته شدند. خشم رعد و برق آمریکا دور بود.

ستون های تابلوهای پارکینگ او غرق شده بود. آنها نور خورشید را به فضای مفرح در فضای باز آوردند، چوب شور آن را تیز کردند و به گیاهان کمک کردند، همه اینها برای اعلام چیزی که به مرکز اجتماعی و جامعه مدنی شهر، یعنی Back Street Brews تبدیل خواهد شد.

حداقل یک ثانیه قرمز، آبی، چپ، راست، طرفدار ترامپ، ضد ترامپ را فراموش کنید. هیچ کس از زن لیزبورگ نپرسید: شما در کدام طرف هستید؟ (و اگر آن‌ها می‌گفتند آن را نمی‌گفت. هنوز هم نمی‌گفت.)

در این جامعه حدود 2200 نفری و افراد دیگری مانند او در ایالات متحده، روابط حسن همجواری و روابط اجتماعی همچنان ادامه دارد، حتی در کشوری که به نظر می رسد با خودش در جنگ است. این نیرویی آرام‌تر از همه فریادهایی است که آمریکایی‌ها را از هم جدا می‌کند. اما رستگاری یک ملت و آینده دموکراسی آن ممکن است با نزدیک شدن به سالگرد قیام 6 ژانویه در کنگره ایالات متحده به آن بستگی داشته باشد.

حداقل در میان همسایه‌های کافه، مو، همانطور که همه او را صدا می‌کنند، می‌گوید: «تو اجازه داری جمهوری‌خواه باشی و من از شجاعتت متنفر نیستم. و شما اجازه دارید یک دموکرات باشید، و امیدوارم که اگر من نباشم، از من خوشتان بیاید.”

در آمریکای به شدت تقسیم شده، دیگر نمی توان این احساس را بدیهی دانست.

یک سال پس از حمله اجباری کاپیتول توسط حامیان رئیس جمهور شکست خورده دونالد ترامپ، ایالات متحده تقریباً از هر جهت ممکن تقسیم شده است. قربانی مشترک به نظر یک مصنوع است. در برابر ویروس کرونا و سایر مشکلات، همانطور که کلیشه همه گیر ادعا می کند، ما واضح است که «همه با هم نیستیم». هیچ مجموعه ای از حقایق مشترک وجود ندارد.

آمریکایی‌ها که هنوز در معرض تهدید و فرسودگی COVID-19 هستند، نمی‌توانند موافق باشند که بهتر است واکسینه شوند. مقامات منتخب، حتی جمهوری خواه شماره 2 مجلس نمایندگان، از گفتن اینکه انتخاب درست، قانونی و منصفانه رئیس جمهور جو بایدن از ترامپ ربوده نشده است، امتناع می ورزند. برای روشن شدن، اینطور نبود.

نبردها به ورزش حرفه ای تبدیل شد، جایی که برخی از بازیکنان حاضر بودند در هر بازی 400000 دلار از دست بدهند تا حق خود و دیگران را در معرض بیماری قرار دهند که بیش از 800000 نفر را در کشور کشته است. سقط جنین، موضوع یک قانون اساسی قدیمی اما یک بحث سیاسی مداوم، ایالات متحده را حتی بیش از حد معمول از هم جدا می کند، زیرا دادگاه عالی بررسی می کند که آیا روو علیه وید را لغو کند یا خیر.

مسائل عمیقاً پیچیده نژاد، حقوق والدین، آموزش و تدریس تاریخ، شعارهای آتشین، ساده انگارانه و این احساس را در میان رأی دهندگان در ویرجینیا و جاهای دیگر در جریان انتخابات نوامبر برانگیخته است که دموکرات ها هیچ ارتباطی با هم ندارند. ویرجینیایی ها انتقال از قرمز به آبی را متوقف می کنند و برای اولین بار در یک دهه گذشته یک فرماندار جمهوری خواه را انتخاب می کنند.

حزب جمهوری‌خواه زندانی مردی است که تئوری‌های توطئه را از بالا منتشر می‌کند، جمهوری‌خواهان محلی را برای تحریف قوانین انتخاباتی تحریک می‌کند، پیروزی را – و شاید او – را آسان‌تر می‌کند و جمهوری‌خواهانی را در انتخابات مقدماتی تهدید می‌کند که از دروغ او حمایت نمی‌کنند. انتخابات 2020 یک فریب است.

افکار عمومی در مورد اینکه آیا بایدن عادلانه دموکرات انتخاب شده را باور کنند، عمیقاً اختلاف دارند. پس از 6 ژانویه، حدود دو سوم جمهوری خواهان با این ایده که انتخاب بایدن نامشروع بود موافق بودند و در پاییز علاقه آنها به آزار و شکنجه شورشیان کاهش یافت.

برای فیونا هیل، که در سه رئیس جمهور قبلی حزب به عنوان یک تحلیلگر روسی خدمت می کرد، همه اینها به سیاست های ایالات متحده مانند Mortal Kombat، بازی ویدیویی، اضافه می شود.

هیل که کتاب جدیدش به بررسی علل ریشه ای ظهور ترامپ و دیگر رهبران پوپولیست می پردازد، گفت: «شما باید دشمن خود را بکشید. «همه چیز اساساً مانند پیروزی- باخت، پیروزی-شکست، قرمز در مقابل آبی، جناح های مختلف و سایه های آبی در حال جنگ با خودشان است. … حزب جمهوری خواه، حزب افرادی که در زمان تازه کار در دولت بوش با آنها کار می کردم، همه ناپدید شدند.»

این در حال جنگ با آمریکاست. این در واشنگتن، در جلسات شهری کاملاً غیر مدنی در سراسر کشور و روی آنتن اتفاق می‌افتد. این رسانه های اجتماعی را آلوده می کند، جایی که مردم، به اعتراف خودشان، ذهن خود را از دست می دهند.

آمریکای دیگر، ساکت تر، وجود دارد. او در مورد خانواده تعجب می کند. با قبض آب همدردی می کند و با نسیم شلیک می کند. اینجا جایی است که افرادی که می توانند در فیس بوک بد اخلاق باشند رو در رو مودب هستند. اغلب در قهوه یافت می شود.

___

‘به سلامتی’

شکی نیست که ترامپ مردم را حتی بیشتر به زوایای سیاسی خود سوق داده و اوضاع را پر سر و صدا تر، خشن تر و آشفته تر کرده است. و یکی دو ضربه به فاصله گذاری سیاسی و فاصله گذاری اجتماعی تاثیر گذاشته است.

کریس کنسول، یک فعال چپ‌گرا و کمیسر سابق برنامه‌ریزی شهری در لاوتسویل می‌گوید: «ترامپ و همه‌گیری تا حد زیادی سوراخی در مرکز شهر ایجاد کرده‌اند.

این پیشرفت به Back Street Brews وارد شد، که در ساختمانی مشترک با فروشگاه صنایع دستی Painted Pig در اواخر سال 2017 ساخته شد، سپس در سال 2021 گسترش یافت تا پس از ماه‌ها خدمت رسانی به مردمی که از یک بیماری همه گیر رنج می‌بردند، فضا را پر کند. شهر اولین مکان خود را برای بیرون رفتن، نشستن با لپ تاپ یا نواختن گیتار به دست آورد.

گروه های عبادت، گردهمایی مادران جوان و انواع کیک های قهوه دیگر ریشه دوانده است. بحث‌های سیاسی در حال ظهور هستند، البته به ندرت بحث‌های تند. و وقتی در یک کابین عطسه می کنید، غریبه ای در کابین دیگر فریاد می زند: «خوشا به حال تو».

مو، که به هر کسی که وارد می شد لبخندی درخشان نشان داد، گفت: “واقعاً یک آشفتگی نیست.” “من فقط او را دعوت نمی کنم. و اگر او ظاهر شد، می دانید، تا زمانی که او محترم است، می توانید در مورد هر اعتقادی که دارید صحبت کنید. برایم مهم نیست. اگر به این یا آن قانع شده اید، همیشه می گویم این را دور نگه دارید.

جان فرگوسن، یک افسر خدمات خارجی که مدت‌ها بازنشسته شده بود، که پنج سال پیش به اینجا نقل مکان کرد، پرچم‌ها و نور خورشید را در خیابان بک در خیابان پنسیلوانیا در لاوتسویل فراهم کرد، خطی که به اندازه کافی پهن بود تا دو ماشین را پشت سر بگذارد. او اغلب آنجاست و برای Mo به کوستکو می دود. وقتی ترامپ کاخ سفید بزرگ در دیگر خیابان پنسیلوانیا در واشنگتن را خالی کرد، بسیار راحت شد.

فرگوسن بر اساس سنت دموکرات های FDR در هارتفورد، کانکتیکات بزرگ شد، جایی که جمهوری خواهان تاجران ثروتمند بودند و دموکرات ها تقریباً همه افراد دیگر بودند.

فرگوسن که دانشجوی تاریخ و دیپلمات حرفه ای است، از خاطرات تازه ترامپ در صحنه های تظاهرات می لرزد، «مانند موسولینی، فاشیست ایتالیایی جنگ جهانی دوم، با چانه بیرون راه می رود.

فرگوسن درباره میراث ترامپ گفت: «این یک آشفتگی و تراژدی عظیم است. در مورد دفاع از یکپارچگی انتخابات و هوشیاری در برابر شورش‌های بیشتری مانند 6 ژانویه، «فکر نمی‌کنم در حال حاضر بتوانید راه بروید و مطمئناً نمی‌توانید زمانی که ترامپ در صحنه است».

اما دموکرات ها چطور؟

فرگوسن گفت: «به نظر می رسد که آنها یک نگرش از خود راضی دارند. آنها با رای دهندگان ترامپ طوری رفتار می کنند که انگار احمق هستند. این یک اشتباه بزرگ است. بیگانه کردن آنها بسیار خطرناک است.”

اریک نچیایی، مشاور آژانس های فدرال، بیش از 10 سال پیش خانواده خود را به حومه لاوتسویل آورد. در اوایل دهه 2000، او به عنوان دستیار جان کری دموکرات سنا از ماساچوست و المپیا اسنو جمهوری خواه از مین در کمیته مشاغل کوچک خدمت کرد. او از دو حزبی عجیب و غریب خبر دارد. با بیل هم راحت است.

بنابراین وقتی همسایه دیگری برای پارکینگ باریک خیابان پشتی تیرهای چوبی ساخت، نچیا بتن را خرید، سوراخ ها را حفر کرد و پایه ها را ریخت.

او که دیدگاه خود را میانه رو توصیف کرد، گفت: «همه ما دیدگاه های سیاسی متفاوتی داریم. «امروزه گفتگو در جمع بسیار دشوار است. اما اخیراً من اینجا در این کافه نشسته بودم … و یک موضوع مطرح شد و یکدفعه داشتیم پنج یا شش موضوع مختلف سیاسی را حل می کردیم. روسیه، در مورد آن چه باید کرد؟ چین؟

«نظر همه به شدت پذیرفته شد. و من فکر می کنم ما به کمی بیشتر از این نیاز داریم. ما اکنون در دنیایی زندگی می کنیم که در آن بهتر یاد می گیریم که افراد را از روی ظاهرشان قضاوت نکنیم. و با این حال، اگر کسی با یک کلاه خاص – یک کلاه قرمز … بلافاصله آنها را قضاوت می کنیم. زمانی که ما مجبور نیستیم آنها را بشناسیم.”

جسیکا سالیوان، یک کارت خوان حرفه ای تاروت که همچنین در پشت پیشخوان در خیابان بک کار می کند، 15 سال پیش به لاوتسویل نقل مکان کرد تا به عنوان معلم در یک مدرسه خصوصی در آن سوی رودخانه در مریلند مشغول به کار شود. این شهر در آن زمان به عنوان یک پس‌آب در شهرستان لودون شهرت داشت، منطقه‌ای در حال رشد سریع در شمال ویرجینیا که یک راهرو فناوری خارج از واشنگتن و شهرک‌ها و مزارع روستایی را در بر می‌گرفت.

او گفت: «خدایا عزیزم فکر می‌کنم، خواهش می‌کنم اجازه نده اینجا بمیرم، زیرا این مکان چیزی ندارد و من کسی را نمی‌شناسم. اما با رشد شهر در سال های بعد، وابستگی او به مردم نیز افزایش یافت.

حالا او می گوید: «من نمی خواهم جای دیگری زندگی کنم. من خیلی آرام و خونسرد هستم و نیازی ندارم کسی به همان چیزهایی که من فکر می کنم فکر کند تا بتواند برای من آدم خوبی باشد.

___

خطرات “نقاب”

با این حال، سالیوان گفت: “گاهی اوقات ما شبیه یک جریان تاریک زیر آب هستیم.”

در یک اقدام تحریک آمیز، یک رژه طرفدار ترامپ که در طول مبارزات انتخاباتی 2020 از شهر عبور کرد، از خیابان اصلی منحرف شد و در مقابل خانه کنسال فعال و همسرش شریل فرای متوقف شد و برای ترساندن این زوج بوق می زد.

همچنین در سال 2020 بود که این زوج خط حصار پراکنده خود را به یک نمایشگاه تبدیل کردند و آن را به رنگ های پرچم رنگین کمان همجنس گرایان نقاشی کردند. این به‌عنوان بیانیه‌ای در حمایت از جوانان دگرباش جنسی بود که مانند دیگران در طول همه‌گیری در خانه منزوی شدند.

تزئینات جشن بسیاری را در شهر خوشحال می کند، در حالی که برخی از قوانین فرهنگی را به هم می زند.

همانطور که Consal توضیح می دهد که چگونه 20 نفر برای کمک به رنگ کردن حصار حاضر می شوند، گربه او روی آغوش او در ایوان می نشیند و جوجه های سرگردانش با سرهای خم شده به یک طرف دیگر گوش نمی دهند.

رژه نشانه آشکاری از اصطکاک بود. اما در پشت سپر رسانه های اجتماعی، جایی که می توانید نظر خود را بیان کنید و مجبور نیستید به چشمان کسی نگاه کنید، لحن تند و تقابلی است.

صاحب یک مغازه اسلحه فروشی محلی که به طور معمول شعارهای تحریک آمیز و متنفر از لیبرال را بر روی تابلویی در مقابل مغازه خود منتشر می کند و در رسانه های اجتماعی شورش می کند، در سال 2020 از فروش تفنگ های سبک AR خبر داد. این تابلو فروش “کراز” کریس و همسایه اش را – با درهم ریختگی نام آنها – در فراخوان “مسلح باشید”.

با این حال، در هر دو طرف شکاف، مردم در مورد چندین چیز اتفاق نظر دارند. یکی این که Lovettsville مکانی مناسب برای خانواده است که می توانید کودک 10 ساله خود را بدون نگرانی به 7-Eleven بفرستید.

یکی دیگر از موارد توافق این است که فیس بوک به چند صدای زشت یک مگافون بزرگ داده است – نیمه پنهان در پشت یک حجاب آنلاین، که مو آن را “کتاب ماسک” می نامد.

در یک تبادل بدون تغییر در گروه محلی فیس بوک، خانه و خانواده ای در مرکز شهر که بنرهای متعددی را به نفع ترامپ نمایش می دادند، به عنوان «آشپزخانه ترامپ» محکوم شدند. از سوی دیگر، توهین های ناپسند به همجنس گرایان و همه افراد چپ وجود دارد.

بسیاری در شهر از این رقابت ظالمانه آنلاین منصرف شده اند. انگار مالش یک تصادف ماشین است، دیگران نمی توانند نگاهشان را برگردانند.

این زن که حیاط خانه اش احساسات طرفدار ترامپ و همسرش را جسورانه نشان می دهد، گفت: در این انجمن، “مردم احساس آزادی بیشتری می کنند تا آنچه را که می خواهند بگویند و حمله کنند.” “من همه چیز را شنیدم.” او به دلیل تنش های محلی خواست نامش فاش نشود.

همانطور که او صحبت می کرد، گربه اش با یک بنر ترامپ در سال 2024 روی یک حصار بلند پرید و با اصرار به صورت مصاحبه کننده مالید.

خارج از فیس بوک، حامی ترامپ چندین دوست لیبرال دارد و از بازدید از خیابان بک ابایی ندارد و مو را «قطعاً در وسط» توصیف می کند. ما بچه هایمان را برای میلک شیک و چیزهایی از این قبیل می بریم.»

چپ های رادیکال هم همینطور. میانه روها هم همینطور. مردم عادی هم همینطور.

همه در باد تیراندازی می کنند، در مورد خانواده می پرسند، از قبض آب یا چیزی شکایت می کنند.

سپس به دیوارهای قلعه برمی گردد. این آمریکا برای شماست.

مو در مورد خطرات این سن گفت: «این بر مردم تأثیر می گذارد. “این من نیستم. نه در حباب من. همه خوب می شویم! در حباب قهوه ام روی پاهایم فرود می آییم.”
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر