دفترچه یادداشت 2021: در 6 ژانویه، هرج و مرج در داخل و خارج ساختمان کنگره

[ad_1]

پس‌زمینه: در 6 ژانویه، زمانی که کنگره برای اعلام پیروزی جو بایدن تشکیل جلسه داد، صدها نفر از حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که ادعا می‌کردند انتخابات به زور به سرقت رفته است، پلیس را هل دادند، پنجره‌ها و درها را شکستند و وارد ساختمان کنگره شدند تا کارشان را قطع کنند. کار کن و فرار کن در میان کسانی که کارشان مختل شد، معاون رئیس جمهور مایک پنس بود که ریاست مجلس سنا را بر عهده داشت و مجبور بود از شورشیانی که خواستار اعدام او بودند پنهان شود.

یک افسر پلیس کاپیتول پس از برخورد با شورشیانی که به ساختمان حمله کرده بودند، سقوط کرد و جان باخت. پزشک معالج بعداً تشخیص داد که او به مرگ طبیعی فوت کرده است. بسیاری دیگر از افسران مجروح شدند. یک زن کالیفرنیا به ضرب گلوله پلیس کاپیتول کشته شد و سه نفر دیگر در شرایط اضطراری در جریان هرج و مرج جان باختند. در هفته ها و ماه های بعد، چهار نفر از افسرانی که به شورش واکنش نشان دادند، خودکشی کردند.

دادستان های فدرال حدود 700 شورشی را به جرائمی مانند ورود اجباری و بی نظمی در ساختمان کنگره، حمله به یک افسر مجری قانون فدرال و تهدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان متهم کرده اند. تاکنون بیش از 120 متهم به اتهامات شورش، عمدتاً جنایات، اعتراف کرده اند. کمیته ای از مجلس نمایندگان اکنون در حال بررسی منشأ این حمله و اقداماتی که ترامپ برای متوقف کردن آن انجام داده یا نکرده است.

در اینجا، دو خبرنگار آسوشیتدپرس، یک بار در کاپیتول و یکی بیرون، تاریخ و تجربیات خود را منعکس می کنند.

___

JOHN MINCILLO، عکاس، نیویورک، که توسط شورشیان مورد ضرب و شتم قرار گرفت:

من با این درک وارد شدم که خشونت احتمالی وجود خواهد داشت. … به همین دلیل من در وهله اول آنجا بودم. مکانی که به ما منصوب شده بود، در کنار بنای یادبود واشنگتن در کنار کاخ سفید بود. و ما متوجه شدیم که این وضعیت حتی قبل از صحبت کردن POTUS به سرعت در حال بدتر شدن است، زیرا اقدامات گرم کردن به ویژه تهاجمی بود.

صفحه های تلویزیون برافراشته بود و حس کنسرت. او یک کیفیت سیرک داشت. و آنها صفحه نمایش بزرگی دارند و عکسی که گرفتم واقعاً به من می چسبد. آنها یک نمای نزدیک از چشم ها (ترامپ) آورده اند و درجه بندی رنگ واقعاً تهاجمی است، کنتراست بسیار بالا. بنابراین تاریک‌ها واقعاً تاریک هستند، و نورها واقعاً روشن هستند، و رنگ‌ها واقعاً اشباع شده است، و … تقریباً شبیه تریلر یک فیلم مایکل بی است، مانند Transformers، چیزی شبیه به رمبو. و بالای سر آنها هواپیماها و موسیقی واقعاً میهن پرستانه به پرواز درآمد، استتار، لباس و مردم در حال اهتزاز پرچم بود. موسیقی واقعاً شدیدی وجود داشت و بسیار نظامی بود.

___

(سپس، خولیو کورتس، عکاس و عکاس AP و من به سمت کاپیتول دویدیم.) می چرخیم و به بنای یادبود واشنگتن نگاه می کنیم، و فقط دریایی از مردم وجود دارد و آنها شروع به جمع شدن کرده اند. و در آن لحظه می‌دانستیم که خیلی سریع کنار می‌رویم چون پشت سرمان را نگاه می‌کردیم و 20 پلیس و چند سنگر فلزی وجود داشت. آنها سنگرهای فلزی بیشتری را برای یک رژه معمولی در نیویورک برپا کردند تا آنجا که آنجا بودند.

___

من به طور ضمنی می دانستم، زمین نخورید و مقابله نکنید. باید تنش زدایی کنی … و من فکر می کنم، “اگر من کاری انجام دهم که این بچه ها شروع به حمله به من کنند، آنها به دیگران حمله خواهند کرد.” …. می دانستم که اگر شروع به تکان دادن کنم … آنها را انجام می دهم. مرا می کشند، اینطور نیست؟ آنها دستی به گردن شما می زنند و شما آماده اید. … و هرکسی که اعتبار مطبوعاتی داشته باشد را می گیرند. بعد از اینکه من و خولیو به آنها اطمینان دادیم، آنها برگشتند و گفتند: «او آنتیفا است!»… از اینکه من را اینطور «پرس» صدا می کنند تا «آنتیفا». و بعد مرا روی دیوار انداختند.

___

مطمئن شدم که بیرون بودیم. و بعد عصبانی بودم که ما را جلوتر می کشیدند. سعی کردیم از سه در مختلف به عقب برگردیم. در مقابل مرکز خرید و بالای پله ها بودیم. دوباره شوم بود و دوباره به من حمله کردند. بنابراین می دانستیم که در این مرحله وارد نمی شویم. ما از این موضوع بسیار ناامید شدیم.

___

مری کلار جالونیک، گزارشگر کنگره، واشنگتن دی سی، در اتاق بود.

شمارش انتخابات از ساعت 13 آغاز شد. به طور معمول شروع شد و هر دو طرف در مورد شمارش انتخابات از ایالت های خاص بحث می کردند … اما وقتی آنها وارد آن شدند، ما شروع به دریافت سیگنال های امنیتی روی تلفن هایمان کردیم و می بینید که اعضای طبقه هستند که به تلفن های خود نگاه می کنند. در یک نقطه به سردبیرم گفتم: «من می‌روم بیرون و سعی می‌کنم از پنجره به بیرون نگاه کنم و ببینم چه خبر است.» هم من و هم یکی از کارمندان گالری رفتیم و از جلوی ساختمان کاپیتول به بیرون نگاه کردیم. این به نوعی شبیه یکی از آن لحظات در یک فیلم بود که در آن دقیقاً مانند “اوه خدای من” است، زیرا ما به بیرون نگاه می کردیم و افراد زیادی بودند. معمولاً در چنین رویدادهایی یک محیط وجود دارد، اما هیچ محیطی وجود نداشت و مردم دقیقاً روبروی ساختمان بودند.

___

ناگهان در ساختمان کنگره محاصره شد. خانه در حال تسلیم بود و جلسه را ترک می کرد و هرج و مرج زیادی روی زمین بود زیرا اعضا سعی می کردند بفهمند چه خبر است. و سپس در یک نقطه آنها برای آخرین بار از هم جدا شدند و یک افسر پلیس کنگره بر روی تریبون قرار گرفت و شروع به صحبت در میکروفون کرد. اینجاست که رئیس جمهور را در حال سخنرانی در ایالت اتحادیه می بینید – عادی نیست که یک افسر پلیس کنگره با اعضای تریبون صحبت کند. و او گفت: “یک رخنه رخ داد و گاز اشک آور در روتوندا کاپیتول پراکنده شد.” او به اعضا گفت: «شما باید ماسک‌های گاز خود را از زیر صندلی‌هایتان بیرون بیاورید» و فکر نمی‌کنم بسیاری از اعضا حتی از وجود ماسک‌های ضد گاز زیر صندلی‌هایشان خبر داشته باشند. بنابراین یک رسوایی کامل روی زمین بود. مردم فریاد می زنند: “درها را قفل کنید، درها را قفل کنید!” درها را قفل کن!» برخی از اعضا در مورد ترامپ فریاد می زدند، و یک دموکرات خطاب به جمهوری خواهان فریاد می زد: «تقصیر شماست!» این فقط هرج و مرج بود. یکی از اعضا پشت میزش بود و سعی می کرد به مردم کمک کند تا ماسک های ضد گاز خود را بزنند، و در نهایت در گالری مطبوعات به ما ماسک های ضد گاز دادند و ما سعی می کنیم آنها را درک کنیم و نمی دانیم چگونه این مورد را باز کنیم یا اینکه آیا باید آن را بگذاریم. . و وقتی آن را باز می کنید، صدای زمزمه واقعاً بسیار بلندی را می شنوید. بنابراین ناگهان این وزوز بلند در سراسر اتاق طنین انداز می شود. و در یک لحظه به پایین نگاه کردیم و کشیش خانه که چند روز قبل شروع کرده بود مشغول دعا بود. قطعاً زمانی بود که اینطور بود، “خوب، این خیلی جدی است.”

___

پلیس همه اعضای مجلس را که روی زمین بودند تخلیه کرد، اما همه ما در گالری بالا، مطبوعات و اعضای مجلس هنوز آنجا بودیم، زیرا شورشیان در راهرو درست بیرون بودند. همه را به یک سر گالری منتقل کردند و پلیس به ما گفت که برویم پایین. در یک لحظه، وقتی همه خم شدند، صدای بلندی در سراسر دوربین پیچید. معلوم شد که این تیراندازی باعث کشته شدن اشلی بابیت، شورشی که می‌خواست از پنجره شکسته بالای در درست در کنار سالن خانه وارد شود، بوده است. و وقتی این اتفاق افتاد، اعضا واقعاً شروع به وحشت کردند. برخی از آنها فریاد می زدند که سنجاق های شما را بردارید و مشخصاً ترس زیادی وجود داشت.

___

برای مروری کامل بر رویدادهایی که سال 2021 را شکل دادند، “سالی که ما را تغییر داد: 12 ماه در 150 عکس”، مجموعه ای از عکس های AP و خاطرات روزنامه نگاران، اکنون در دسترس است: https://www.ap.org/ books / سال-که-ما را تغییر می دهد[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers