دیدگاه قضات در مورد سقط جنین از زبان و صدای خودشان


واشنگتن (AP) – هنگامی که دادگاه عالی به استدلال های روز چهارشنبه در مورد اینکه آیا می سی سی پی می تواند سقط جنین را پس از 15 هفته ممنوع کند یا خیر، می شنود، قضات روی موضوعی تمرکز می کنند که بر این حکم غالب است. نه تنها درخواستی از می سی سی پی برای لغو روو علیه وید وجود دارد، بلکه قضات هم اکنون در حال بررسی قانون تگزاس هستند که سقط جنین را به مدت تقریباً شش هفته ممنوع می کند و نوشته شده است تا اعتراض به قانون علیه او را دشوارتر کند.

قضات در حالی که آینده حقوق سقط جنین در ایالات متحده را بررسی می کنند، روی یک برگه خالی نمی نویسند. آنها در طول سالیان در مورد سقط جنین حرف های زیادی برای گفتن داشتند – در نظرات، رای ها، شواهد تایید سنا و جاهای دیگر. تنها یکی، کلارنس توماس، آشکارا خواستار لغو Roe و Planned Parenthood علیه کیسی شد، دو موردی که حق یک زن را برای سقط جنین ثابت و تأیید می کند.

گزیده ای از نظرات آنها:

رئیس قاضی جان رابرتس

رابرتز به حفظ محدودیت‌ها در دو مورد عمده سقط جنین رأی داد، اکثر آنها در سال 2007 برای حمایت از ممنوعیت روش سقط جنین، که مخالفان آن را «سقط جنین ناقص» می‌نامند، و در سال 2016 که دادگاه محدودیت‌های کلینیک‌های سقط جنین را در تگزاس لغو کرد، مخالفت کرد. به نام سلامت کلی زنان. اما وقتی در سال 2020 قانون لوئیزیانا تقریباً مشابهی به دادگاه آمد، رابرتز به آن رای منفی داد و بیانیه‌ای نوشت و نتیجه پرونده را کنترل کرد و قانون لوئیزیانا را لغو کرد. رئیس قاضی گفت که او همچنان معتقد است که پرونده سال 2016 “به اشتباه تصمیم گیری شده است”، اما سوال این است که “آیا در حل و فصل پرونده حاضر به آن پایبند باشیم یا خیر”.

دیدگاه رابرتز در مورد زمان شکستن سابقه دادگاه ممکن است تعیین کند که او تا چه حد آماده است تا در پرونده می سی سی پی پیش برود. او در جریان استماع تاییدیه خود در سال 2005، گفت که لغو سابقه “یک شوک برای سیستم قانونی است” که تا حدی به ثبات و بی طرفی بستگی دارد. او گفت که فکر کردن به اینکه پرونده قبلی به اشتباه تصمیم گرفته شده کافی نیست. رابرتز در دادگاه گفت: ابطال این پرونده مستلزم این است که “عوامل دیگری مانند انتظارات حل شده، مانند مشروعیت دادگاه، مانند اینکه آیا سابقه قابل اعمال است یا نه، اینکه آیا سابقه با تحولات بعدی از بین رفته است، در نظر گرفته شود.” زمان.

در همان جلسه از رابرتز خواسته شد تا حضور خود را در بولتن قانونی ارائه شده توسط دولت جورج دبلیو بوش توضیح دهد که گفته می شد نتیجه گیری راو مبنی بر اینکه او حق سقط جنین دارد “در متن، ساختار یا تاریخچه حمایتی ندارد. قانون اساسی.” . رابرتز پاسخ داد که این سند منعکس کننده دیدگاه دولت است.

قاضی کلرنز توماس

توماس در سال 1992، در اولین دوره دادگاه خود، زمانی که در پرونده والدین برنامه ریزی شده علیه کیسی مخالف بود، به سرنگونی رو رای داد. از آن زمان، او بارها خواستار لغو رو و کیسی شده است.

در سال 2000، زمانی که دادگاه ممنوعیت “سقط جنین ناقص” در نبراسکا را لغو کرد، یک اختلاف نظر نوشت. وی با اشاره به تصمیم دادگاه رو نوشت: این دادگاه در سال 1973 قانون قانونگذار تگزاس را که از سال 1857 لازم الاجرا بود لغو کرد و به این ترتیب قوانین سقط جنین در ده ها ایالت را مغایر قانون اساسی دانست. همانطور که برخی از همکاران من در دادگاه، در گذشته و حال، ماهرانه نشان دادند، این تصمیم به شدت اشتباه بود. سقط جنین یک عمل منحصر به فرد است که در آن یک زن اعمال کنترل بر بدن خود را بسته به دیدگاه شخصی، زندگی انسانی یا زندگی بالقوه انسانی تکمیل می کند. هیچ چیز در قانون اساسی فدرال ما مردم این کشور را از حق تعیین اینکه آیا عواقب سقط جنین برای جنین و جامعه بیشتر از شدت حاملگی ناخواسته برای مادر است، سلب نمی کند. اگرچه یک ایالت می تواند اجازه سقط جنین بدهد، اما هیچ چیز در قانون اساسی حکم نمی کند که دولت باید این کار را انجام دهد.

قاضی استیون براییر

بریر نویسنده اصلی دو اکثریت قضایی در دفاع از حقوق سقط جنین در سال‌های 2000 و 2016 بود. او هرگز به حفظ محدودیت سقط جنین رأی مثبت نداد، اما مناقشه بر سر سقط جنین را تصدیق کرد.

او در پرونده نبراسکا نوشت: “سقط جنین مانند کشتن یک کودک بی گناه است” در حالی که میلیون ها نفر دیگر “ترس دارند که قانون منع سقط جنین، بسیاری از زنان آمریکایی را به یک زندگی بدون شرافت محکوم کند.” “عملاً آشتی ناپذیر.” با این حال، بریر می نویسد، از آنجا که قانون اساسی «آزادی اساسی فردی» را تضمین می کند و باید حتی زمانی که اختلافات شدیدی در کشور وجود دارد، حکومت کند، «این دادگاه، در طول یک نسل، تعیین و سپس تعریف کرد که قانون اساسی حمایت اساسی از مردم ارائه می کند. حق انتخاب زن.»

قاضی ساموئل آلیتو

آلیتو سابقه طولانی در صداها و نوشته های مخالف حقوق سقط جنین، به عنوان وکیل و سابقاً وکیل ایالتی دارد.

آلیتو به حمایت از هر قانون سقط جنینی که دادگاه پس از تایید آن در سال 2006 در نظر گرفته بود، رای داد و به اکثریت در حمایت از قانون فدرال سقط جنین برای “تولد جزئی” پیوست و در موارد 2016 و 2020 با آن مخالفت کرد.

به عنوان قاضی در دادگاه تجدیدنظر فدرال، او به حمایت از یک سری محدودیت‌های سقط جنین در پنسیلوانیا رأی داد، از جمله الزام زن به اطلاع شوهرش قبل از سقط جنین. دادگاه عالی در نهایت قانون اطلاع رسانی کیسی را لغو کرد و حق سقط جنین را در سال 1992 با 5-4 رای تایید کرد.

آلیتو که در سال 1985 برای دولت ریگان کار می کرد، در یادداشتی نوشت که دولت باید علناً در یک پرونده سقط جنین در حال بررسی، “که ما با رو علیه وید موافق نیستیم” بگوید که او به کار خود “به ویژه افتخار می کند” و مدعی شد که “قانون اساسی از حق سقط جنین حمایت نمی کند.”

قاضی سونیا سوتومایور

سوتومایور در سال 2009 بدون هیچ اطلاعاتی در مورد سقط جنین به دادگاه پیوست، اما از آن زمان تاکنون بارها به نفع حقوق سقط جنین رأی داده است. اخیراً، زمانی که دادگاهی اجازه اجرای قانون محدودیت سقط جنین تگزاس را صادر کرد، سوتومایور همکاران خود را متهم کرد که سرهای خود را در شن دفن کرده اند. او اکثریت موارد سقط جنین در تگزاس و لوئیزیانا بود.

نارضایتی سوتومایور از حکم اخیر دادگاه تگزاس در مشارکت مجازی او مشهود بود. او گفت: “من نمی توانم قانون تگزاس را تغییر دهم، اما شما می توانید.”

قاضی النا کاگان

کاگان همچنین برای بیش از 11 سال به عنوان قاضی بارها به نفع حق سقط جنین رای داده است. او همچنین شاید ثابت‌ترین صدا در دادگاه باشد، و استدلال می‌کند که پایبندی به سوابق مهم است و می‌توان انتظار داشت که تلاش کند همکاران را متقاعد کند که حمایت قانون اساسی برای سقط جنین را رد نکنند.

زمانی که دادگاه محدودیت های کلینیک های سقط جنین در تگزاس و لوئیزیانا را لغو کرد، کاگان در اکثریت بود. اخیراً، کاگان قانون جدید سقط جنین تگزاس را “به وضوح خلاف قانون اساسی” و “یک تضاد آشکار و واقعاً غیرقابل انکار با رو و کیسی” خوانده است.

کاگان پیش از قاضی شدن با موضوع سقط جنین روبرو شده بود. زمانی که در کاخ سفید کلینتون کار می کرد، یادداشتی نوشت که به دلایل سیاسی از رئیس جمهور خواست تا از ممنوعیت سقط جنین که توسط جمهوریخواهان در کنگره پیشنهاد شده بود، حمایت کند، تا زمانی که شامل استثنایی برای سلامت زنان باشد. در نهایت، رئیس جمهور جورج دبلیو بوش ممنوعیت مشابهی را برای سقط جنین های دیررس بدون استثناء پزشکی امضا کرد. دیوان عالی کشور آن را تایید کرد.

قاضی نیل گورسوک

گورسوش شاید کوتاه ترین رکورد سقط جنین را در بین 9 قاضی داشته باشد. او اکثریتی بود که اجازه اجرای قانون محدودیت سقط جنین تگزاس را داد. با مخالفت در سال 2020، او مجدداً محدودیت های کلینیک سقط جنین لوئیزیانا را تأیید کرد. به عنوان قاضی در دادگاه استیناف قبل از پیوستن به دادگاه عالی در سال 2017، گورسوچ زمانی که همکارانش از تجدید نظر در تصمیمی که گری هربرت، فرماندار وقت یوتا را از قطع بودجه برای شاخه ایالتی Planned Parenthood منع می کرد، مخالفت کرد. اما گورسوچ در جلسه تایید سنا تاکید کرد که نگران مسائل رویه ای است نه موضوع. او گفت: “برای من مهم نیست که این یک سقط جنین، ابزار یا چیز دیگری است.”

قاضی برت کاوانو

نام کاوانو مدت کوتاهی پس از اینکه در یک پرونده سقط جنین در سال 2017 در کنار دولت قرار گرفت، به فهرست نامزدهای دادگاه عالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اضافه شد. ترامپ او را برای دادگاه سال آینده انتخاب کرد. به عنوان یک قاضی، کاوانو با تصمیم لوئیزیانا مخالفت کرد و رای داد تا قانون جدید تگزاس اجرایی شود، حتی اگر نسبت به برخی از همتایان محافظه‌کار خود موضع مطلق‌گرایانه‌تری داشت. به عنوان مثال، در مورد لوئیزیانا، کاوانو می نویسد که اطلاعات بیشتری در مورد اینکه محدودیت های ایالتی در کلینیک ها چگونه بر پزشکانی که سقط جنین انجام می دهند تأثیر می گذارد، مورد نیاز است و به نظر می رسد که ممکن است صدای او با دانستن این اطلاعات تغییر کند.

گسترده ترین نوشته کاوانا در مورد سقط جنین زمانی بود که او قاضی دادگاه استیناف فدرال در واشنگتن بود. دولت ترامپ در حال اعتراض به تصمیم دادگاه بدوی مبنی بر اجازه سقط جنین به یک مهاجر 17 ساله باردار است که بازداشت شده است. سیاست دولت این بود که از کمک به این نوجوانان برای سقط جنین در حین بازداشت خودداری کند.

کاوانو هیئتی متشکل از سه قاضی بود که سقط جنین را به تعویق انداخت و استدلال می‌کرد که باید به مقامات یک دوره محدود داده شود تا نوجوان را به خارج از حضانت دولتی منتقل کنند تا مراقبت‌های حمایتی انجام شود. سپس می توانست بدون کمک دولت سقط جنین کند. دادگاه استیناف بعداً این تصمیم را لغو کرد و این نوجوان سقط شد. کاوانو این تصمیم را مغایر با “اکثریت قریب به اتفاق آرای دادگاه عالی، که مکرراً مفاد معقولی را که بار بیش از حدی بر حق سقط جنین به رسمیت شناخته شده توسط دادگاه عالی در روو علیه وید، تحمیل نمی کند، تایید می کنند.”

کاوانو از سوی برخی محافظه کاران مورد انتقاد قرار گرفته است که به اندازه یکی از همکارانش، قاضی کارن هندرسون، که صریحاً گفته است که یک مهاجر به ایالات متحده به طور غیرقانونی حق سقط جنین را ندارد، پیش نمی رود. در جلسه تایید صلاحیت خود در دادگاه استیناف، کاوانو از سوالاتی در مورد اعتقادات شخصی خود در Rowe v. Wade اجتناب کرد.

کاوانو رای داد تا قانون تگزاس در ماه سپتامبر اجرایی شود، اما در جریان بحث های شفاهی در اوایل این ماه، به نظر می رسد که او در مورد ساختار جدید آن و اینکه آیا این قانون منجر به یک سری قوانین کپی برداری از سقط جنین و سایر حقوق مورد حمایت قانون اساسی می شود تردید داشت. .

قاضی امی کانی بارت

تنها رای عمومی بارت در دادگاه عالی در مورد سقط جنین، اجازه اجرای قانون «ضربان قلب جنین» در تگزاس بود. او همچنین دو رای به عنوان قاضی در دادگاه استیناف برای بررسی تصمیماتی که محدودیت‌های سقط جنین را در ایندیانا مسدود می‌کرد، به صندوق انداخت.

در سال 2016، اندکی قبل از انتخاباتی که ترامپ را به قدرت رساند، او در مورد اینکه چگونه فکر می‌کند اگر ترامپ فرصت انتصاب قاضی را داشته باشد، قانون سقط جنین می‌تواند تغییر کند، توضیح داد. بارت، استاد حقوق در نوتردام، گفت: «من… فکر نمی‌کنم مورد اصلی – قلب رو، که ادعا می‌کند زنان حق سقط جنین دارند – تغییر کند.» او گفت که محدودیت‌هایی که او آن‌ها را «سقط‌های بسیار دیرهنگام» می‌خواند و محدودیت‌های کلینیک‌های سقط جنین به احتمال زیاد برآورده می‌شوند.

بارت همچنین تجربه گسترده ای در مخالفت شخصی با حقوق سقط جنین دارد، و در مقاله ای در سال 1998 که قانون «همیشه غیراخلاقی» بودن سقط جنین را بررسی می کند، همکاری می کند. بارت در جلسه رسیدگی به عنوان قاضی در دادگاه تجدیدنظر در سال 2017 به صورت کتبی گفت: در صورت تایید، نظر من در مورد این موضوع یا هر موضوع دیگری هیچ ارتباطی با انجام وظایف من به عنوان قاضی نخواهد داشت.

اگرچه بارت اجازه داد تا قانون تگزاس اجرایی شود، اما در طول مناظره های شفاهی به کاوانا پیوست و سوالاتی را در مورد ساختار آن مطرح کرد و در مورد مقرراتی در قانون پرسید که تامین کنندگان را مجبور می کند یک به یک شکایت کنند و به گفته او، به حقوق قانونی آنها اجازه نمی دهد. به طور کامل پخش شود.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر