رمز و راز همه گیری: دانشمندان روی منشا حیوانی کووید تمرکز می کنند

[ad_1]

تقریباً دو سال پس از همه‌گیری کووید-19، منشأ ویروس عذاب‌آور جهان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اکثر دانشمندان بر این باورند که در طبیعت ظاهر شده و مستقیماً یا از طریق حیوان دیگری از خفاش به انسان پریده است. برخی دیگر حدس می زنند که او از یک آزمایشگاه چینی فرار کرده است.

اکنون که تعداد مرگ و میر جهانی ناشی از کووید-19 در دومین سالگرد اولین مرگ و میر انسان ها از 5.2 میلیون نفر فراتر رفته است، گروهی از دانشمندان در حال تلاش هستند تا تمرکز خود را بر آنچه که فکر می کنند محتمل تر است، حفظ کنند. ، نظریه، به این امید که آنچه آموخته می شود به بشریت در مبارزه با ویروس ها و انواع جدید کمک کند.

استفان گلدشتاین، دانشمند دانشگاه یوتا، که به همراه 20 نفر دیگر مقاله ای را تالیف کرده است، گفت: “سناریوی آزمایشگاهی در مکان هایی مانند توییتر بسیار مورد توجه قرار گرفته است”، اما “هیچ مدرکی دال بر وجود ویروس در آزمایشگاه وجود ندارد.” مجله سلول در ماه اوت، شواهدی از منشاء حیوانی را نشان می دهد.

مایکل واروبی، زیست‌شناس تکاملی در دانشگاه آریزونا که در این مقاله مشارکت داشت، بهار گذشته نامه‌ای را با دانشمندان دیگر امضا کرد و گفت که هر دو نظریه قابل اجرا هستند. او گفت که از آن زمان به بعد، تحقیقات خودش و سایر افراد او را حتی بیشتر از آنچه که او در مورد فرضیه حیوانی بود، مطمئن کرده است، که “بسیار بیشتر توسط داده ها پشتیبانی می شود.”

ماه گذشته، Worobey تاریخچه COVID-19 را منتشر کرد که اولین مورد انسانی شناخته شده را به بازار عمده فروشی غذاهای دریایی Huanan در ووهان، چین، که در آن حیوانات زنده فروخته می شد، مرتبط کرد.

او گفت: «ایده نشت آزمایشگاهی تقریباً به طور قطع حواس پرتی بزرگی است که حواس را از آنچه در واقع اتفاق افتاده منحرف می کند.

دیگران چندان مطمئن نیستند. یک نظرسنجی تابستانی به سفارش رئیس جمهور جو بایدن نشان داد که چهار سازمان اطلاعاتی ایالات متحده با اطمینان کمی معتقدند که ویروس در اصل از حیوان به انسان منتقل شده است و یک آژانس با اطمینان متوسط ​​معتقد است که اولین عفونت مربوط به آزمایشگاه بوده است. .

برخی از طرفداران فرضیه نشت آزمایشگاهی این نظریه را مطرح کردند که محققان به طور تصادفی به دلیل اقدامات ایمنی ناکافی در حین کار با نمونه های حیات وحش یا شاید پس از ایجاد ویروس در آزمایشگاه، در معرض قرار گرفتند. مقامات اطلاعاتی ایالات متحده سوء ظن را مبنی بر اینکه چین ویروس را به عنوان یک سلاح بیولوژیکی توسعه داده است، رد کرده اند.

جستجوی مداوم برای یافتن پاسخ به تنش بین ایالات متحده و چین دامن زده است که ایالات متحده را متهم کرده است که آنها را قربانی این فاجعه کرده است. برخی از کارشناسان نگرانند که منشاء همه گیری ممکن است هرگز مشخص نشود.

از خفاش ها گرفته تا مردم

محققان در سند Cell گفتند که SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود، نهمین ویروس کرونای مستندی است که انسان را آلوده می کند. همه موارد قبلی از حیوانات می آیند.

این شامل ویروسی است که در سال 2003 باعث شیوع سارس شد، که همچنین با بازارهای فروش حیوانات زنده در چین مرتبط است.

بسیاری از محققان بر این باورند که حیوانات وحشی میزبان واسط برای SARS-CoV-2 بودند، به این معنی که آنها به ویروس کرونای خفاش آلوده شده بودند، که سپس تکامل یافت. دانشمندان به جستجوی ویروس کرونای خفاش پرداختند و در ماه سپتامبر سه ویروس را در لائوس شناسایی کردند که بیشتر از همه ویروس های شناخته شده به SARS-CoV-2 شبیه هستند.

Worobey شک می کند که سگ های راکون میزبان میانی بودند. او گفت که پستانداران روباه مانند مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند و به صورت زنده در بازار Juanan فروخته می شوند.

گلدشتاین گفت که “اثبات استاندارد طلایی منشا حیوانی” یک حیوان آلوده از آنجا خواهد بود. اما تا آنجا که ما می دانیم، بازار روشن بوده است.

در اوایل سال جاری، گزارش مشترک سازمان بهداشت جهانی و چین، انتقال ویروس خفاش به انسان از طریق حیوان دیگری را محتمل‌ترین سناریو و نشت از آزمایشگاه «بسیار بعید» خواند.

اما این گزارش همچنین در مورد اولین مورد شناخته شده COVID-19 به عنوان یک حسابدار غیر مرتبط در بازار Juanan تردید ایجاد کرد و اولین بار در 8 دسامبر 2019 علائم را نشان داد. Worobey گفت که طرفداران نظریه نشت در آزمایشگاه با این ادعا به این مورد اشاره می کنند. این ویروس از یک مرکز انستیتو ویروس شناسی در ووهان در نزدیکی محل زندگی مرد فرار کرده است.

با این حال، طبق مطالعه Worobey، این مرد در مصاحبه ای گفت که بیماری او در 8 دسامبر در واقع یک مشکل دندانی بود و علائم COVID-19 او در 16 دسامبر شروع شد، تاریخی که در پرونده های بیمارستان تایید شده است.

تجزیه و تحلیل Worobey یک مورد قبلی را شناسایی کرد: فروشنده ای در بازار Juanan که در 11 دسامبر به COVID-19 مبتلا شد.

تهدید برای حیوانات

کارشناسان نگران این هستند که نوع مشابهی از انتقال ویروس از حیوان به انسان می تواند باعث ایجاد همه گیری های جدید شود – و این یکی را بدتر کند.

از زمان ظهور COVID-19، بسیاری از گونه‌های حیوانات از جمله گربه‌های اهلی، سگ‌ها و موش‌های دریایی به این بیماری مبتلا شده‌اند. حیوانات باغ وحش مانند گربه های بزرگ، سمورها و نخستی های غیر انسانی؛ راسو پرورشی؛ و آهوی دم سفید.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، که می گوید انسان ها می توانند آن را در حین تماس نزدیک به حیوانات منتقل کنند، اما خطر انتقال آن از سوی حیوانات به انسان کم است، اکثر آنها ویروس را از انسان دریافت کرده اند.

اما ترس دیگر این است که حیوانات ممکن است گونه های ویروسی جدیدی را منتشر کنند. برخی تعجب می کنند که آیا نوع omicron به این شکل شروع شده است.

دیوید اوکانر، کارشناس ویروس شناسی در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، گفت: «ما ممکن است حیواناتی داشته باشیم که به طور بالقوه این گونه ها را در سرتاسر جهان جوجه کشی می کنند، حتی اگر (کووید-19) تحت کنترل انسان باشیم. ما احتمالاً به این زودی برنامه ایمن سازی زرافه بزرگ را انجام نخواهیم داد.

Worobey گفت که او به دنبال اثر انگشت ژنتیکی است که بتواند نشان دهد که آیا omicron زمانی ایجاد شده است که ویروس از انسان به حیوان منتقل شده، جهش یافته و سپس دوباره به انسان پریده است.

کارشناسان می گویند که پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام نه تنها مستلزم پایان دادن به فروش غیرقانونی حیات وحش است، بلکه به پیشرفت در مسائل مهم جهانی که تماس پرخطر بین انسان و حیوان، مانند تخریب زیستگاه و تغییرات آب و هوایی را افزایش می دهد، نیاز دارد.

دانشمندان در سند Cell می گویند که عدم مطالعه کامل منشاء ویروس حیوانی، “جهان را در برابر همه گیری های آینده آسیب پذیر می کند که ناشی از همان فعالیت های انسانی است که بارها ما را در خط مقدم ویروس های جدید قرار داده است.”

سیاست سمی

اما تحقیقات بیشتر به دلیل سیاست های ابرقدرت با مشکل مواجه می شود. لارنس گوستین از دانشگاه جورج تاون گفت که بین چین و ایالات متحده “نبرد استخوان های برهنه” وجود دارد.

گوستین، مدیر مرکز همکاری‌های بهداشت ملی و جهانی WHO گفت: «سیاست بررسی مبدا به معنای واقعی کلمه چاه همکاری جهانی را مسموم کرده است. «سیاست به معنای واقعی کلمه سمی است.

تحقیقات AP در سال گذشته نشان داد که دولت چین به شدت تمام تحقیقات در مورد منشاء COVID-19 را کنترل کرده و تئوری‌های پیرامونی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد این ویروس می‌تواند از خارج از کشور آمده باشد.

گوستین گفت: «این کشوری است که به طور غریزی بسیار بسته است و هرگز به خارجی ها اجازه دسترسی بلامانع به قلمرو خود را نمی دهد.

با این حال، گوستین گفت که یک پیشرفت مثبت از تحقیقات حاصل شده است.

سازمان جهانی بهداشت یک گروه مشورتی برای مطالعه منشأ همه گیری ایجاد کرده است. و گوستین گفت که در حالی که او شک دارد که این پانل بتواند معما را حل کند، “آنها گروهی از دانشمندان بسیار ماهر را خواهند داشت که برای لحظه ای در همه گیری بعدی آماده هستند.”

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علمی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers