روز جهانی بهداشت قاعدگی چیست؟ و منظور از COVID-19 برای بهداشت قاعدگی چیست؟

به اشتراک بگذارید

تیم MOONCUP

روز جهانی بهداشت قاعدگی چیست؟

روز جهانی بهداشت قاعدگی (MHD) ، با هدایت سازمان غیرانتفاعی WASH United ، مستقر در برلین ، هر ساله در 28 مه برگزار می شود. این یک روز آگاهی است که برای تأکید بر نیاز به حقوق بهداشت قاعدگی برای همه در سراسر جهان ایجاد شده است.

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی از طریق کمپین های رسانه های اجتماعی ، روز جهانی بهداشت قاعدگی با هدف از بین بردن ننگ اطراف قاعدگی ، دسترسی به آموزش بهداشت قاعدگی و ایجاد فرصت برای همه برای دسترسی به آنچه برای مدیریت موثر دوره های خود لازم هستند ، است.

 

منظور از همه گیری جهانی برای بهداشت قاعدگی چیست؟

قبل از همه گیری Covid-19 ، حدود 500 میلیون زن در سراسر جهان از امکانات کافی برای مدیریت دوره های خود برخوردار نبودند. جای تعجب نیست که همه گیر جهانی این وضعیت را بدتر کرده است.

 

در اکثر کشورها ، مدارس و مکانهای دیگری که افراد معمولاً می توانند به اطلاعات مهم مربوط به قاعدگی دسترسی داشته باشند ، بسته شده اند. توزیع رایگان محصولات قاعدگی در مدارس پراکنده بوده و اغلب به حالت تعلیق درآمده است.

 

تأثیر اقتصادی Covid-19 بسیاری را مجبور می کند که سایر نیازهای اساسی را نسبت به محصولات قاعدگی بی خطر قرار دهند. تغییر و دفع محصولات دوره ای با خیال راحت و راحت می تواند مانع دیگری برای کسانی باشد که از قبل برای دسترسی به امکانات آب ، بهداشت و شستشوی دست دست و پنجه نرم می کنند.

 

هشتگ مبارزات روز جهانی بهداشت قاعدگی #ItsTimeForAction خواستار اقدام فوری برای رسیدگی به بحران جهانی بهداشت قاعدگی و بهداشت پس از پایان همه گیری است.

 

اینفوگرافیک بین المللی را برنامه ریزی کنید

 

چرا مدیریت بهداشت قاعدگی بسیار مهم است؟

دسترسی به محصولات قاعدگی و امکانات بهداشتی و ایمن که در آن استفاده از آنها برای هر کس که قاعدگی دارد ضروری است. ما با شور و حرارت اعتقاد داریم که همه باید از حق اساسی قاعدگی بدون شرم و لکه برخوردار باشند.

 

با این حال ، برای خیلی ها ، اینطور نیست.

 

مدیریت ضعیف بهداشت قاعدگی (MHM) از چندین طریق می تواند بر سلامت فردی و بهزیستی اجتماعی تأثیر بگذارد. از اجتناب از جامعه برای اقامت در کلبه های قاعدگی غیرقانونی و خطرناک در نپال ، تا غیبت در مدرسه ، میلیون ها نفر تحت تأثیر مسائل مربوط به بهداشت قاعدگی ضعیف قرار دارند.

 

کمبود محصولات قاعدگی در مناطق فقیرتر می تواند منجر به راه حل های مفید برای استفاده از ژنده پوش تا پته گاو ، پتو یا برگ قدیمی (که گاهی برای جلوگیری از قاعدگی در داخل بدن می شود) شود. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که غیر معمول نیست که دختران این مناطق برای به دست آوردن کالاهای اساسی ، از جمله نوار بهداشتی ، به یک رابطه جنسی معامله ای روی می آورند.

 

خطرات بهداشتی این روش ها روشن است ، اما عواقب کمتر آشکار دیگری نیز وجود دارد که با دسترسی ناکافی به مدیریت بهداشت قاعدگی مرتبط است. این موارد شامل حضور ضعیف در مدرسه در سالهای پس از شروع قاعدگی است که می تواند بر سطح تحصیلات تأثیر بگذارد و شکاف برابری جنسیتی را بیشتر گسترش دهد.

 

فقر دوره ای در انگلستان

روز جهانی بهداشت قاعدگی روزی است که هم به بررسی مشکلات رخ داده در سراسر جهان می پردازد و هم به خانه نزدیک تر است.

 

مطالعه ای که توسط پل اینترنشنال در سال 2017 انجام شد ، نشان داد که در انگلستان ‘از هر 10 دختر بین 14 تا 21 سال ، یک دختر قادر به تهیه محصولات بهداشتی نیست ، در حالی که 49٪ به دلیل دوره خود کل مدرسه را از دست داده اند.’ این تحقیق همچنین نشان داد که تقریبا نیمی از آنها (48 درصد) دختران در انگلیس از پریود خجالت می کشند.

 

به دنبال این گزارش ، کمپین دوره های رایگان توسط نوجوان بریتانیایی آمیکا جورج آغاز شد. هدف آن این بود که اطمینان حاصل کند هیچ کس به دلیل دوره خود مدرسه را از دست نمی دهد.

 

تحقیقات جدید انجام شده توسط برنامه بین الملل در اولین قفل نشان داد که 30٪ از افراد 14-21 ساله برای تهیه محصولات دوره ای در انگلیس در طی همه گیری تلاش می کردند. بیش از نیمی از آنها از دستمال توالت به عنوان گزینه جایگزین استفاده کردند.

 

موسسه خیریه WaterAid تحقیقات خود را انجام داد و دریافت که 54٪ از زنان انگلیسی 18 تا 55 ساله نیز چالش های بیشتری را در مدیریت دوره های خود در حین قفل تجربه کرده اند.

 

محصولات دوره رایگان در مدارس موجود است

دولت اسکاتلند برای اولین بار کالاهای رایگان را در سال 2018 به زبان آموزان در مدارس و کالج ها ارائه داد. ولز از آوریل 2019 بودجه کالاهای رایگان را در مدارس معرفی کرد. از آن زمان پارلمان اسکاتلند لایحه ای را تصویب کرد که محصولات دوره رایگان را در دسترس همه قرار می دهد.

 

در ژانویه 2020 یک طرح برابری دوره ای با بودجه دولت در انگلیس آغاز شد ، به این معنی که مدارس و کالج های دولتی در انگلیس اکنون می توانند محصولات دوره رایگان را برای دانش آموزان سفارش دهند. محصولات قابل استفاده مجدد مانند Mooncup® نیز موجود است.

 

سالهای ریاضت اقتصادی و عواقب مالی ناشی از ویروس کرونا احتمالاً زنان بیشتری را در انگلیس به فقر سوق می دهد ، از جمله فقر دوره ای. با این حال ، در کشورهایی که گاهی اوقات به عنوان جنوب جهانی توصیف می شوند ، متأسفانه این مشکل حتی بیشتر خواهد شد.

 

فنجان قاعدگی Mooncup که با مدیریت بهداشت قاعدگی به گروهی از زنان و دختران تحویل داده می شود

ما برای کمک به روز جهانی بهداشت قاعدگی چه کاری انجام می دهیم؟

در Mooncup Ltd ما p

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی