قضات به آنها اشاره می کنند که ممکن است قلیه پرتاب کنند و محدودیت های جدیدی برای سقط جنین مجاز کنند

[ad_1]

واشنگتن (AP) – شش قاضی محافظه‌کار دادگاه عالی که بزرگترین چالش حقوق سقط جنین در دهه‌های اخیر را شنیدند، گفتند از قانون می‌سی‌سی‌پی که سقط جنین پس از 15 هفته بارداری را ممنوع می‌کند، حمایت خواهند کرد.

اکثریت محافظه‌کار در دادگاه 9 نفره روز چهارشنبه نشان داد که به ایالت‌ها اجازه می‌دهد تا سقط جنین را خیلی زودتر در دوران بارداری ممنوع کنند و حتی می‌تواند قوانین سراسری را که تقریباً 50 سال است که وجود دارد، لغو کند.

در حالی که صدها معترض در بیرون شعارهای موافق و مخالف قضات را سر می دادند، آنها استدلال کردند که می تواند سرنوشت حکم دادگاه تاریخی رو در مقابل وید در سال 1973 را که سقط جنین را قانونی می کند در ایالات متحده و حکم او در سال 1992 والدین برنامه ریزی شده علیه کیسی را تعیین کند، که روو تایید کرد.

بعید است که نتیجه تا ژوئن آینده مشخص شود. اما پس از نزدیک به دو ساعت جنجال، شش قاضی محافظه کار، از جمله سه قاضی منصوب شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، گفته اند که از قانون می سی سی پی حمایت خواهند کرد. حداقل، چنین تصمیمی باعث تضعیف رو و کیسی می شود، که به ایالت ها اجازه می دهند سقط جنین را در حدود هفته 24 تنظیم کنند، اما نه ممنوعیت آن را تا حد زنده ماندن جنین.

همچنین حمایت قابل توجهی در میان قضات محافظه کار برای حذف کامل رو و کیسی وجود داشت. قاضی کلارنس توماس تنها عضو دادگاه است که آشکارا خواستار رد این دو پرونده شده است.

قاضی برت کاوانا که به سمت ترامپ منصوب شد، پرسید که آیا بهتر است دادگاه به طور کامل از موضوع سقط جنین کناره گیری کند و تصمیم گیری را به ایالت ها بسپارد.

کاوانو پرسید: «چرا این دادگاه باید داور باشد و نه کنگره، قوه مقننه ایالتی، دادگاه های عالی ایالتی، و مردم بتوانند این اجازه را بدهند؟» و پاسخ‌های متفاوتی در می‌سی‌سی‌پی و نیویورک وجود خواهد داشت، پاسخ‌های متفاوتی در آلاباما نسبت به کالیفرنیا وجود خواهد داشت.

به گفته مؤسسه Gutmacher، یک سازمان تحقیقاتی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند، اگر رو و کیسی لغو شوند، به زودی در نیمی از ایالت ها غیرقانونی یا به شدت محدود می شود. قانونگذاران در بسیاری از ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان، بسته به حکم دادگاه عالی، آماده اقدام هستند. روز چهارشنبه، دادگاه استیناف ناحیه ششم ایالات متحده تصمیمات قبلی را که قانون تنسی را که سقط جنین را پس از تشخیص ضربان قلب جنین ممنوع می‌کرد – حدود شش هفته – مسدود می‌کرد، لغو کرد و دستور دادرسی مجدد توسط دادگاه کامل را صادر کرد.

طرفداران سقط جنین می گویند سیاه پوستان و افرادی که منابع کمتری دارند به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

سه قاضی لیبرال دادگاه گفتند که روی آوردن به رو و کیسی به مشروعیت دادگاه آسیب قابل توجهی می‌زند.

قاضی سونیا سوتومایر پرسید: «آیا این نهاد از بوی تعفنی که این امر در افکار عمومی ایجاد می‌کند که قانون اساسی و قرائت آن فقط اعمال سیاسی هستند، جان سالم به در می‌برد؟»

قاضی استفان بریر با دلایل غیرمعمول قوی برای استدلال در دادگاه عالی به همکاران خود هشدار داد که “بهتر است قبل از کنار گذاشتن تصمیمات قطعی سقط جنین مطمئن باشید”.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که از نگهداری Roe حمایت می‌شود، اگرچه برخی نظرسنجی‌ها نیز از محدودیت‌های بیشتر برای سقط جنین حمایت می‌کنند.

در میان محافظه کاران، جان رابرتز، قاضی ارشد، به نظر می رسید که بیش از همه به تصمیمی در مقیاس کوچکتر علاقه مند است که قانون می سی سی پی را تأیید کند، اما رو و کیسی را به صراحت لغو نکند.

رابرتز با اشاره به درخواست می سی سی پی برای لغو پرونده گسترده تر علاوه بر حفظ قانون خود، گفت: “آنها ممکن است بخواهند، اما مسئله امروز ما 15 هفته است.”

به گفته مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری، بیش از 90 درصد از سقط جنین ها در 13 هفته اول بارداری، مدت ها قبل از زنده ماندن انجام می شود.

حدود 100 بیمار در سال هر 15 هفته در سازمان بهداشت زنان جکسون، تنها کلینیک سقط جنین در می سی سی پی، سقط جنین می کنند. بعد از 16 هفته سقط جنین در موسسه انجام نمی شود.

حتی حفظ ممنوعیت 15 هفته ای به معنای رد خط ده ساله دوام است. حامیان حقوق سقط جنین می گویند که این امر عملاً Rowe را لغو می کند و هیچ خطی در مورد ممنوعیت سقط جنین باقی نمی گذارد.

قاضی نیل گورسوچ، یکی دیگر از منصوبان ترامپ، پیشنهاد کرد که فقدان یک جایگزین دقیق می تواند دلیل ابطال کلی رو و کیسی باشد.

گورسوش از وکیل کل الیزابت پرسید: “شما تاکید کردید که اگر 15 هفته تصویب شود، ما پرونده هایی در حدود 12 و 10، 8 و 6 خواهیم داشت، بنابراین سوال من این است که آیا در داخل خطی وجود دارد که دولت فکر می کند اصولی است یا خیر.” پرلوگار، وکیل دولت بایدن که از کلینیک می سی سی پی حمایت می کند.

پرلوگار گفت: “من فکر نمی کنم خطی وجود داشته باشد که بتواند اصولی تر از دوام باشد.”

طرفداران دو طرف بحث سقط جنین، پیاده رو و خیابان مقابل دادگاه را پر کرده بودند و تجمعات دوئل آنها حتی در داخل ساختمان به گوش می رسید. در تابلوهای مقابل، احساساتی مانند “بدن او انتخاب شده است” و “خدا از ریختن خون بیگناه متنفر است” نوشته شده است. دادگاه تدابیر امنیتی از جمله بستن برخی از خیابان های اطراف ساختمان را تشدید کرد.

شاید برای تشخیص جدی بودن مشکل پیش روی خود، داوران ساعت 10 صبح بدون هیچ لبخند یا شوخی خصوصی که گاهی اوقات به اشتراک می گذارند، روی نیمکت نشستند.

این پرونده با اکثریت 6-3 محافظه کار به دادگاه رسید که توسط قضات پیشنهادی ترامپ – گورسوش، کاوانا و امی کانی بارت تغییر کرد.

یک ماه پیش، قضات همچنین استدلال هایی را برای قانون منحصر به فرد تگزاس شنیدند که تصمیمات رو و کیسی را دور زد و سقط جنین را در دومین ایالت بزرگ این کشور پس از حدود شش هفته بارداری ممنوع کرد. شکایت بر سر قانون تگزاس در مورد این است که آیا می توان آن را در دادگاه فدرال به چالش کشید، نه حق سقط جنین.

دادگاه هنوز در مورد قانون تگزاس تصمیم نگرفته است و قضات از بازداشت آن تا زمانی که موضوع در حال بررسی قانونی است خودداری کرده اند.

پرونده می سی سی پی مسائلی را مطرح می کند که بیشتر در مورد حق سقط جنین اهمیت دارد. دادستان کل اسکات استوارت گفت رو و کیسی “در کشور ما ساکن هستند” و “هیچ مبنایی در قانون اساسی ندارند.”

او این تصمیمات را با Plessie v. Ferguson مقایسه می‌کند، حکم رسواکننده دیوان عالی سال 1896 که جداسازی رسمی را قبل از لغو شدن توسط براون علیه شورای آموزش و پرورش 58 سال بعد توجیه می‌کرد.

ما 50 سال است که روی Roe کار می کنیم. وی گفت: «این یک تصمیم فوق‌العاده اشتباه است که لطمات بزرگی به کشور ما وارد کرده است و ادامه خواهد یافت و جان افراد بی‌شماری را خواهد گرفت، مگر اینکه و تا زمانی که دادگاه آن را لغو کند».

کلینیک می سی سی پی ادعا می کند که این دو پرونده تقریباً نیم قرن توسط زنان و شرکای آنها به درستی حل و فصل شده و به آنها استناد شده است که قاضی النا کاگان نیز به آن اشاره کرده است.

او گفت که تصمیمات سقط جنین “بخشی از بافت زندگی زنان در این کشور است.”

بارت از منظری متفاوت به موضوع اتکای زنان به تصمیمات سقط جنین می پردازد. او پیشنهاد کرد که قوانین به اصطلاح پناهگاه امن در تمام 50 ایالت، که به مادران اجازه می دهد از حقوق والدین چشم پوشی کنند، به این معنی است که زنان نمی توانند مجبور به مادر شدن شوند، که می تواند اشتغال و فرصت های دیگر را محدود کند.

او پرسید: «چرا قوانین پناهندگی به این موضوع رسیدگی نمی‌کنند؟»

بارت، با سابقه طولانی در مخالفت شخصی با سقط جنین، اذعان داشت که دادگاه همچنان باید با موضوع اجبار زنان به ماندن در بارداری بر خلاف میل آنها برخورد کند.

او چنین بارداری را به عنوان “نقض استقلال بدنی، می دانید، که ما در زمینه های دیگر مانند واکسن ها داریم” توصیف کرد.

___

پارکر پوریفوی نویسنده آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers