قوس رفتار جنسی

 

قصد استفاده از جام قاعدگی و اثرات تعدیل کننده جهت گیری جنسی و ویژگی های جنسیتی در میان دانشجویان دختر دانشگاه در تایوان: کاوش مبتنی بر نظریه

پین تزو هوانگ 1 ، جیون هاو هوانگ 2 3

وابستگی ها گسترش می یابد

 

چکیده

قاعدگی نقش مهمی در زندگی زنان دارد  قیمت کاپ قاعدگی زیرا تقریباً نیمی از سالهای زندگی آنها را همراهی می کند. با این حال ، اطلاعات کمی در مورد قصد استفاده زنان از فنجان قاعدگی ، یک محصول قاعدگی نسبتاً جدید در تایوان ، در دسترس است. بنابراین ، این مطالعه با هدف بررسی سیستماتیک عوامل مرتبط با قصد استفاده از جام قاعدگی (MCU) در میان دانشجویان دختر دانشگاه در تایوان ، با استفاده از تئوری رفتار برنامه ریزی شده (TPB) انجام شد. داده های 1245 دانشجوی دختر دانشگاه در تایوان با استفاده از یک نظرسنجی آنلاین ناشناس بر اساس TPB از دسامبر 2016 تا ژانویه 2017 جمع آوری شد. رگرسیون لجستیک چند متغیره عوامل TPB زیر را در ارتباط با قصد MCU بالا یافت: نگرش های مثبت در مورد مثبت (نسبت شانس تعدیل شده [AOR ] = 4.35 ، 95٪ فاصله اطمینان [CI] 2.87-6.60) و منفی (AOR = 2.32 ، 95٪ CI 1.54-3.49) نتایج MCU ، هنجارهای ذهنی حمایتی (AOR = 1.88 ، 95٪ CI 1.33-2.65) و کنترل زیاد درک شده بر MCU تحت شرایط محدود کننده (AOR = 3.40 ، 95٪ CI 2.24-5.16). گرایش جنسی و ویژگی جنسیتی نیز دارای اثرات تعدیل کننده بودند. به عنوان مثال ، دختران کالج دوجنسیتی با ویژگی های مردانه که کنترل بالایی بر MCU تحت شرایط محدود کننده درک می کنند ، قصد MCU بالا رفته است (AOR = 2.45 ، 95٪ CI 1.04-5.76). بنابراین ، برای بهبود سلامت قاعدگی زنان ، آموزش بهداشت در آینده می تواند بیشتر بر روی معرفی ویژگی های مختلف محصولات مختلف قاعدگی ، از جمله لیوان های قاعدگی باشد ، و به کاربران کمک می کند تا آگاهانه تصمیم بگیرند که کدام محصولات قاعدگی می تواند بهترین نیازهای آنها باشد.

 

کلمات کلیدی: دانشجویان دختر دانشگاه؛ مشخصه جنسیتی فنجان قاعدگی استفاده از قصد؛ گرایش جنسی تایوان نظریه رفتار برنامه ریزی شده.

 

مقالات مشابه

آیا فنجان های قاعدگی خطر اخراج IUD را افزایش می دهد؟ بررسی میزان استفاده از IUD و استفاده از محصولات بهداشت قاعدگی در ایالات متحده

Ariela N Schnyer 1 ، Jeffrey T Jensen 1 ، Alison Edelman 1 ، Leo Han 1

وابستگی ها گسترش می یابد

 

چکیده

هدف: جمع آوری داده های اولیه در مورد استفاده از محصولات بهداشت قاعدگی و خطر مرتبط با اخراج دستگاه داخل رحمی (IUD). مواد و روش ها: ما یک نظرسنجی مبتنی بر اینترنت با استفاده از پلت فرم Amazon Mechanical Turk (MTurk) و Researchmatch.org انجام دادیم. شرکت کنندگان واجد شرایط زنانی بودند که حداقل 18 سال سن داشته باشند و به عنوان کاربران فعلی یا قبلی IUD معرفی شده باشند. یافته ها: از 902 پاسخ نظرسنجی ، 71٪ استفاده از IUD فعلی یا قبلی و 19.7٪ استفاده از جام قاعدگی را گزارش کرده اند. کاربران آی یو دی به طور قابل توجهی بیشتر از کاربران غیر آی یو دی استفاده از فنجان قاعدگی یا تامپون داشتند. در میان تمام کاربران آی یو دی ، 56 نفر گزارش کردند که حداقل یک اخراج (8.8) را تجربه کرده اند. ما ارتباط مثبتی بین استفاده همزمان فنجان قاعدگی و اخراج IUD (OR: 2.75 ، 95٪ CI: 1.40-5.42 ، p = 0.002) پیدا کردیم ، اما هیچ ارتباطی با استفاده همزمان از تامپون یا پد وجود ندارد. از بین کاربران همزمان آی یو دی و فنجان که اخراج را تجربه کرده اند ، یکی گزارش داده است که “هنگام استفاده از فنجان قاعدگی است” ، و دیگران اخراج را در حوادث دیگر گزارش کردند. نتیجه گیری: استفاده از فنجان قاعدگی ممکن است بیشتر از مواردی باشد که قبلاً گزارش شده بود ، به ویژه در کاربران آی یو دی. استفاده همزمان از فنجان قاعدگی ممکن است خطر اخراج IUD را افزایش دهد. تحقیقات آینده نگر برای کشف کامل رابطه بین استفاده از محصولات بهداشت قاعدگی و اخراج IUD ضروری است.

 

کلمات کلیدی: پیشگیری از بارداری؛ اخراج IUD ؛ وسیله داخل رحمی؛ جام قاعدگی؛ بهداشت قاعدگی

 

مقالات مشابه

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی