مذاکرات بایدن و پوتین منجر به قطع تنش در اوکراین نشد

[ad_1]

واشنگتن (AP) – رئیس جمهور جو بایدن و ولادیمیر پوتین پس از دو ساعت گفتگو در مورد تشدید بحران ناشی از تجمع ده ها هزار نیروی روسی در نزدیکی مرز خود با اوکراین، هنوز از هم دور بودند.

بایدن روز سه‌شنبه طی یک مصاحبه ویدیویی با پوتین پیام ساده‌ای داد: دوباره به اوکراین حمله کنید و با تحریم‌های دردناکی روبرو شوید که آسیب‌های زیادی به اقتصاد شما وارد می‌کند. به گفته یوری اوشاکوف، مشاور خارجی وی، پوتین نظر قوی برای خود داشت و به رئیس جمهور آمریکا گفت که “نیروهای روسیه در قلمرو آنها هستند و کسی را تهدید نمی کنند.”

بدون دستیابی به موفقیت فوری برای کاهش تنش ها بر سر اوکراین، ایالات متحده بر لزوم دیپلماسی و کاهش تنش تاکید کرد و در عین حال روسیه را به هزینه بالای تهاجم نظامی تهدید کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: بایدن مستقیماً به رئیس جمهور پوتین گفت که اگر روسیه بیشتر به اوکراین حمله کند، ایالات متحده و متحدان اروپایی ما با اقدامات اقتصادی قوی پاسخ خواهند داد. وی افزود که بایدن گفت که ایالات متحده همچنین “مواد دفاعی بیشتری را در اختیار اوکراینی ها قرار خواهد داد… و ما متحدان ناتو خود را در جناح شرقی با قابلیت های بیشتری در پاسخ به چنین تشدید تنش ها تقویت خواهیم کرد.”

مقامات کاخ سفید به صراحت گفته اند که بایدن هیچ علاقه ای به به خطر انداختن نیروهای آمریکایی در دفاع از اوکراین ندارد. با این حال، سالیوان افزود که تلاش‌های بالقوه برای تقویت متحدان منطقه‌ای می‌تواند منجر به استقرار بیشتر نیروهای آمریکایی در متحدان اروپای شرقی ناتو شود.

ویکتوریا نولند، نماینده ایالات متحده گفت که حمله روسیه به اوکراین همچنین خط لوله بحث برانگیز روسیه-آلمان موسوم به نورد استریم 2 را تهدید خواهد کرد. او روز سه شنبه به کمیته روابط خارجی سنا گفت که اگر روسیه به این کشور حمله کند، “انتظار ما این است که این خط لوله تعطیل شود.” “

اوشاکوف در اظهارات خود در جمع خبرنگاران پس از نشست رهبران، تهدید به تحریم را رد کرد.

اوشاکوف گفت: در حالی که رئیس جمهور ایالات متحده درباره تحریم های احتمالی صحبت می کند، رئیس جمهور ما بر آنچه روسیه نیاز دارد تأکید کرد. «تحریم‌ها جدید نیستند، مدت‌هاست که اعمال شده‌اند و هیچ تأثیری ندارند.

وی کنفرانس ویدئویی روسای جمهور را “صادقانه و کاسبکارانه” توصیف کرد و افزود که آنها هر از گاهی جوک هایی نیز رد و بدل می کردند.

این دو رهبر در هشتادمین سالگرد حمله ژاپن به پرل هاربر، لحظه تعیین کننده ای که منجر به ورود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم شد، ملاقات کردند. اوشاکوف گفت که آنها با هزینه این درگیری برای خانواده های خود همدردی کردند. ساعاتی قبل از سخنرانی پرمخاطره، بایدن و بانوی اول جیل بایدن به مناسبت این سالگرد از یک بنای یادبود جنگ در واشنگتن بازدید کردند.

در گزیده ای کوتاه از ابتدای دیدار خود که از تلویزیون دولتی روسیه پخش شد، رهبران دو کشور با یکدیگر احوالپرسی دوستانه کردند.

پوتین در حالی که پرچم روسیه پشت سرش بود و یک مانیتور ویدیویی که بایدن را در مقابل او نشان می داد، گفت: «به شما سلام می کنم، آقای رئیس جمهور».

سالیوان در کاخ سفید آن را یک “جلسه مفید” نامید و به بایدن اجازه داد آمریکا کجاست.

اما همانطور که روسای جمهور ایالات متحده و روسیه صحبت می کنند، اوکراین به طور فزاینده ای در مورد ده ها هزار سرباز روسی در نزدیکی مرز خود نگران شده است.

مقامات اوکراینی می گویند روسیه با فرستادن تانک ها و تک تیراندازها به شرق اوکراین برای “برانگیختن آتش تلافی جویانه” و بهانه ای برای تهاجم احتمالی، بحران را تشدید کرده است.

به گفته سخنگوی دولت که خواست نامش فاش نشود، مقامات اطلاعاتی ایالات متحده نتوانسته اند به طور مستقل این ادعا را تایید کنند.

اما این مقام گفت که کاخ سفید مستقیماً نگرانی هایی را در میان روس ها ایجاد کرده است که آنها در تلاش برای تحریک اوکراینی ها “به کتاب قدیمی خود متوسل می شوند”.

پوتین به این گفتگو ملحق شد و از بایدن اطمینان داد که گسترش ائتلاف نظامی ناتو هرگز شامل اوکراین نخواهد شد، درخواستی که آغازی برای ایالات متحده و متحدانش در ناتو نبود.

کرملین در بیانیه‌ای پس از این تماس اعلام کرد که ناتو تلاش‌های خطرناکی برای گسترش حضور خود در خاک اوکراین و گسترش پتانسیل نظامی خود در نزدیکی مرزهای روسیه انجام می‌دهد.

بر اساس گزارش کرملین، پوتین در مورد دیگری پیشنهاد کرد که همه محدودیت‌های متقابل در مأموریت‌های دیپلماتیک برداشته شود و به عادی‌سازی سایر جنبه‌های روابط دوجانبه کمک کند. سالیوان گفت که رهبران کارکنان خود را برای ادامه مذاکرات راهنمایی خواهند کرد.

گفتگوی بین رهبران – بایدن از سالن موقعیت کاخ سفید، پوتین از محل اقامتش در سوچی – یکی از مهم ترین گفتگوها برای ریاست جمهوری بایدن بود و در زمان خطرناکی انجام شد.

مقامات اطلاعاتی ایالات متحده می گویند روسیه 70000 سرباز خود را به نزدیکی مرز با اوکراین منتقل کرده و برای حمله احتمالی اوایل سال آینده آماده می شود.

سالیوان گفت که ایالات متحده معتقد است پوتین هنوز تصمیم نهایی در مورد تهاجم نگرفته است. بایدن در سال 2014 معاون رئیس جمهور بود، زمانی که نیروهای روسیه وارد شبه جزیره کریمه دریای سیاه شدند و این سرزمین را از اوکراین ضمیمه کردند.

دستیاران می گویند اپیزود کریمه – یکی از تاریک ترین لحظات برای باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا در صحنه بین المللی – در حالی که بایدن به بحران جاری نگاه می کند، نزدیک است.

مخالفان جمهوریخواه بایدن در واشنگتن این لحظه را به عنوان آزمونی کلیدی برای رهبری رئیس جمهور در صحنه جهانی تعریف می کنند. پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر سیاست خارجی «اول آمریکا» تاکید کرد، بایدن قول داده است که رهبری آمریکا را به عنوان نامزد بازگرداند.

سالیوان پس از تماس ویدیویی رهبران به خبرنگاران گفت: “من به چشمان شما نگاه خواهم کرد و به شما خواهم گفت همانطور که پرزیدنت بایدن به چشمان رئیس جمهور پوتین نگاه کرد و امروز به او گفت که کارهایی که در سال 2014 انجام ندادیم، اکنون آماده انجام آن هستیم.” . .

جمهوری خواهان بایدن را متهم کرده اند که در کند کردن حرکت ایران به سمت تبدیل شدن به یک قدرت هسته ای ناکارآمد بوده و برای مقابله با رهبران خودکامه از جمله شی جین پینگ چین و پوتین کم کاری کرده است.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا از سنا پیش از دیدار بایدن و پوتین گفت: «دیگر اقتدارگرایان در پکن و تهران واکنش جهان آزاد را مشاهده خواهند کرد.

اما حداقل یک زمینه وجود داشت که در آن دو رهبر در گفتگوی روز سه شنبه نقاط مشترکی پیدا کردند.

سالیوان گفت بایدن و پوتین درباره تلاش‌ها برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای «بحث خوبی» داشتند و آن را حوزه‌ای خواند که دو کشور می‌توانند در آن همکاری کنند.

وی گفت: «هرچه ایران عدم جدیت در میز مذاکره را بیشتر نشان دهد، احساس وحدت بین ایالات متحده و کشورهای حاضر در توافق هسته‌ای 2015 از جمله روسیه و اتحادیه اروپا بیشتر خواهد شد».

بایدن روز سه شنبه برای دومین روز متوالی با رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برای هماهنگی ارتباطات و تحریم های احتمالی صحبت کرد. همچنین قرار است بایدن روز پنجشنبه با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز گفتگو کند.

___

ایساچنکوف از مسکو اعلام کرد. داشا لیتونوآ نویسندگان آسوشیتدپرس در مسکو و رابرت برنز، زیک میلر و نومان مرچنت در واشنگتن در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort