مرد: اجرای واقعی ریچارد جنکینز


نیویورک (AP) – برای مدت طولانی، ریچارد جنکینز نگران بود که شبیه ستاره های سینما که با آنها بزرگ شده است، به نظر نمی رسد. او، پسر یک دندانپزشک دکالب، ایلینوی، چگونه می‌توانست در همان تجارتی که لارنس اولیویه، مارلون براندو و اسپنسر تریسی بودند، رقابت کند؟

«واقعاً سخت است که باور کنی کافی هستی. جنکینز می گوید منظورم این است که برای من افتضاح بود. “گاهی اوقات من هنوز این کار را انجام نمی دهم. اما شما همیشه به این می گویید: “این تو هستی، دوست من. این تمام چیزی است که شما دارید. اگر این کافی نیست، خوب است. اما این تمام چیزی است که شما دارید.”

شایسته است که در مرکز فیلمی به نام «مردم» جنکینز قرار گیرد، مردی خارق‌العاده که کارنامه‌ای نزدیک به استخوان اجراهای زنده داشته است. این فیلم که توسط استفن کارام از بازی برنده تونی او کارگردانی شده است، یک آهنگ گروهی دلخراش است که توسط جنکینز 74 ساله با اجرای معمولی متواضع و در عین حال جذاب رهبری می شود.

او نقش اریک بلیک را بازی می کند که به همراه همسرش دیدر (جین هاودیزل) و مادر سالخورده اش مومو (ژون اسکوئیب) از اسکرانتون، پنسیلوانیا، برای شام روز شکرگزاری به آپارتمان دخترشان در محله چینی ها آمدند. بریجت (بنی فلدشتاین) و دوستش ریچارد (استیون یان) به تازگی به یک زیرزمین دوبلکس کهنسال با زنان بیوه راه راه رو به یک محور هوا نقل مکان کرده اند. در داخل آپارتمان مخروبه، چراغ ها سوسو می زنند و دیگ بخار در آن نزدیکی رعد و برق می دهد. اریک شبیه پیچ و خم مخلوطی از لوله ها و سوراخ هایی است که باید چسبانده شوند.

گفتگوی آنها با خواهر امی (امی شومر) شخصیت هایی را با شکستگی خاص خود نشان می دهد. “انسان ها” که a24 از چهارشنبه در سینماها اکران شد و از شبکه Showtime نیز پخش می شود، با ترس وجودی از خانواده ای که فقط معلق مانده است تپش می یابد. درماندگی و احساس گناه به ویژه بر سر اریک، نگهبان قدیمی مدرسه که تلاش می کند جلوی افشای اطلاعات بلیک را بگیرد، موج می زند.

شما چیزی می خوانید و با خود می گویید: «آیا چیزی برای ارائه این مطلب دارم؟» گاهی اوقات می گویید: «نه، واقعاً نه. جنکینز در مصاحبه اخیر در هتلی در سنترال پارک جنوبی گفت: این شخص دیگری است. “اما این یکی من واکنش او را به چیزها درک کردم. وقتی به او نگاه کردم، فکر کردم: “خدایا، این من زیباست.”

کرم اولین کارگردانی خود را با اقتباسی از فینالیست جایزه پولیتزر در یک قسمت انجام می دهد. برای نمایشنامه که در سال 2016 در برادوی آغاز شد، کرم به شدت از خانواده خود، اسکرانتون، استفاده می‌کند تا درام آزاردهنده چخوف پر از استعاره را خلق کند. کرم با زندگی در آپارتمان های قبل از جنگ و عبور از زیر تیرهای فولادی رنگ شده در ایستگاه های مترو که برای او فسیل به نظر می رسید، پژواک سرزده گذشته را در وجود خودش در نیویورک احساس کرد.

“تو تاریخ را احساس می کنی. کرم می‌گوید: احساس می‌کنید زندگی‌ها زندگی شده است.

برای این فیلم، کرم یک کپی فوق‌العاده دقیق از آپارتمانی که زمانی در آن زندگی می‌کرد، درست تا گرافیتی روی آسانسور ساخت. کرم با حرکت «مردم» از صحنه ای به صفحه دیگر، درام را گسترش و تشدید می کند.

کرم گفت: “فضا در حال تجزیه است، اما به نوعی من فضا را به طرز قابل توجهی انعطاف پذیر می دانم – مانند بدن انسان و انسان.” این خانواده با وجود این همه کشمکش و کشمکش و از هم گسیختگی جنبه‌های مختلف زندگی‌شان – از دست دادن دوست دختر، سلامتی یا مادرشان – در حال عقب‌نشینی هستند. من علاقه مندم که مردم چگونه به پوشیدن یک گالن رنگ ادامه می دهند.

جنکینز به مدت 52 سال در پراویدنس، رود آیلند به همراه همسرش شارون زندگی کرده است. آنها انتظار داشتند چند سال بمانند، اما جنکینز به مدت 14 سال به عضویت Trinity Repertory Company درآمد. “او آنجا زندگی می کرد. او شروع به ساخت فیلم کرد. جنکینز می‌گوید، فقط باقی ماند. آنها دو فرزند داشتند. جنکینز برای تست بازیگری با قطار به نیویورک می رود. او تنها در سن 35 سالگی شروع به دریافت نقش های سینمایی و تلویزیونی کرد. او 60 ساله بود که اولین نقش اصلی خود را در این فیلم، بازدید کننده تام مک کارتی (یکی از دو نامزدی اسکار برای جنکینز و دیگری برای فیلم The Form of گیلرمو دل تورو) دریافت کرد. اب “).

جنکینز با لبخند می‌گوید: «من همیشه می‌گویم در این حرفه یا در جوانی یا پیری به شما لگد می‌زند. “بهتر است این موضوع را تمام کنیم.”

یک نکته کوچک همه چیز را برای او تغییر داد. هارولد گاسکین، مربی بازیگری، نویسنده کتاب چگونه بازیگری را متوقف کنیم، به جنکینز گفت: “از تلاش برای پنهان کردن شخصیت خود دست بردارید.”

“من برای همیشه از خودم به عنوان یک بازیگر ناراضی بودم، این طوری که این کار را کردم. جنکینز گفت: “من فکر کردم که یا باید آن را تغییر دهم و درک کنم یا کار دیگری انجام دهم.” حوصله‌ام سر رفته بود و فکر می‌کردم اگر حوصله‌ام سر رفته باشد، تماشاگران باید واقعاً هیجان‌زده شوند. بنابراین این همان کاری است که من در 20، 25 سال گذشته سعی کرده ام انجام دهم. گاهی اوقات او موفق تر از دیگران است. گاهی خودم را می بینم و با خودم می گویم: «چرا یکی مرا استخدام می کند؟» و گاهی به خودم می گویم: «خوب است».

برای جنکینز، مهم نیست که یک قسمت دارای لهجه، لنگی، خط کشی باشد – هر اجرا شامل احساس راحتی در پوست خود، خود بودن است.

جنکینز گفت: “من فکر می کنم انکار این موضوع و مسدود کردن آن اشتباه است.” «این به سادگی برای من کار نمی کند. این بعدها در زندگی برای من اتفاق افتاد.»

این به جنکینز کمک کرد تا به یکی از آسیب پذیرترین و انسانی ترین شخصیت ها تبدیل شود – کسی که احساس می کنید به نوعی می شناسید. جنکینز نه پدر جان کی رایلی در برادران ترکیبی است، نه پدرسالار کلاهبردار Cagilioner، یا مامور همجنس‌گرای فدرال که ناخودآگاه اسید می‌گیرد و می‌پرسد: «این یک میز موسیقی است؟» در Flirting With Disaster. بخش‌ها بخشی از طبیعت خوب جنکینز را منعکس می‌کنند.

در انسان ها، کرم انتظار داشت که جنکینز از اعتماد به نفس یک مجری کهنه کار برخوردار باشد، اما او را کنجکاو، محترمانه و سخاوتمند یافت.

کرم گفت: “درک این خانواده به قدری خاص بود که تقریبا مجبور شدم سکوت کنم و به صحبت های ریچارد در مورد فرزندانش، زندگی و درک خود از خانواده گوش دهم.” “این برای من به نوعی جادویی بود.”

در اواسط دهه 70 زندگی، جنکینز شاید بیش از هر زمان دیگری به دنبال او بود. او در کابوس “کوچه کابوس” که در دسامبر اکران می شود، دوباره با دل تورو متحد می شود. او نقش پدر جفری دامر را در مینی سریال آینده ساخته رایان مورفی بازی خواهد کرد.

او می‌گوید در صحنه فیلمبرداری، جنکینز عادت کرده است که مسن‌ترین مرد باشد، به استثنای خوشبخت اخیر اسکویب 92 ساله. او اشکالی ندارد. او می گوید او عاشق جوانان است.

«آنچه اتفاق می‌افتد این است که هر چه سن شما بالاتر می‌رود، بیشتر از آن قدردانی می‌کنید. شما به زندگی خود نگاه می کنید. من انجامش میدم. جنکینز می گوید من در گذشته زندگی می کنم. «وَ أَنْ تَنْتُمْ أَنْ أَعْلَى اللَّهِ» افرادی که می گویند بخت با آن ربطی ندارد، پر از (قسم خوردن) هستند. خیلی بزرگ است، اگر این کار را نکرده بودم. اگر این کار را نکرده بودم اگر وارد این اتاق نمی شدم اگر این بازی را بازی نکرده باشم این فقط یکی پس از دیگری است. من خوش شانسم. این منم.”

___

جیک کویل فیلمنامه نویس AP را در توییتر دنبال کنید: http://twitter.com/jakecoyleAP
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر