مشاوره خانواده و ازدواج

خون در انسان سالم حدود 4-6 لیتر می باشد که در کل بدن درحال گردش است و وظایف متعددی مثل اکسیژن رسانی و غذا رسانی به بافتها را دارد.خون شامل سلولهای متنوعی از جمله RBC ، WBC و هموگلوبین و پلاکت است که هریک وظایف خود را در بدن دارند که از سالهای قبل به وظایف و فواید آنها در بدن پی برده شد.در گذشته انتقال خون صورت می گرفت ولی افراد زیادی بعد از آن از بین می رفتند که بعدها پزشکی به نام کارل لندشتاینر گروههای خونی را کشف کرد و متوجه شد خون افراد به گروههای مختلفی تقسیم می شود که همه آنها با هم سازگار نیستند و در صورت مخلوط شدن خونهایی که باهم سازگار نیستند باعث لخته شدن آنها می شود که می تواند عوارض و پی آمدهای جدی در پی داشته باشد. باشد وRH گروه خون زن منفی باشد، یعنی دارای یکی از گروههای O-،A-،B- و یا ABB- باشد در صورت بروز حاملگی و در صورتی که RH جنین مانند RHH مرد (مثبت) باشد در بدن مادر آنتی بادیهایی بر علیه سلولهای قرمز جنین ایجاد میی شود .

یعنی گفتگوی متقابل برای آنها نیاز است. او روش صحبت کردن با هر دو زن را از مشاور یاد گرفت. مشاور به این زوج سه روش ارتباطی مهم را یاد داد تا بتوانند بدون جروبحث با هم صحبت کنند. ناهید یاد گرفت که چگونه مسائل را از دید فرهاد ببیند و چگونه او را با طرز تفکر و دیدگاه خود راجع به زندگی آشنا کند. با این حال ناهید از انجام دادن کاری برای نجات زندگی زناشویی خود میترسید. یعنی گفتگوی متقابل برای آنها نیاز است. امین عاشق همسر و پسرش بود و نمیخواست آنها را از دست بدهد، اما دیگر تحمل این بدبختی را هم نداشت. ازدواج بیشتر با هدف برقراری اتحاد بین دو ایل، دو طایفه، دو تیره و یا دو خانواده که زوجین مستقیماً به آنها تعلق دارند صورت می گیرد. ۲- اطمینان پیدا کنید که هدف مشاور شما کمک کردن به شما برای حل مشکلاتتان است و نه رهایی از آن ها . ازدواج یکی از مراحل مهم رشد در زندگی انسان، وارد شدن از یک مرحله زندگی به مرحله دیگر مستلزم کسب یک سلسله آمادگی در مراحل قبلی است. ّیکی از مهم ترین و راج ترین سوالات مشاوره ازدواج این است که آیا طرفین بطور کامل از نیازهای یکدیگر آگاه هستند؟ در نتیجه اطلاعات جامعی که از این طریق بدست می آورید ، کمک بسیار شایانی به شما در انتخاب شریک زندگی خود می کند .

مشاوره ازدواج ناشنوایان
مشاور سوالهای مهمی را از او پرسید تا وی متوجه شود که واقعاً از زندگی چه میخواهد. به علاوه زهرا پس از بهبود حال روحی خود بهتر میتوانست علائم عارضههای جسمی خود را مدیریت مشاوره ازدواج خوب در کرج کند. انجام این تست تفاوت های میان دختر و پسر را آشکار می کند و اطلاعاتی در این زمینه به زوجین می دهد. به طور معمول تناسب سنی طبیعی بین دختر و پسر را 5 سال می دانند. همان طور که ناهید سعی داشت، در تختخواب سرد خود، باز هم بدون حضور همسرش، فرهاد به خواب برود، متوجه شود که او فقط یک همخانه دارد، نه همسر. البته این موضوع تا زمانی که باعث نارضایتی زوجین نشود نگران کننده نمی باشد ولی همیشه توصیه می شود که کارها را به طور مساوی بین خودتان تقسیم کنید. اگر چنین است، چگونه و چه زمانی می توانید آن را محقق کنید؟ امین در حضور معشوقش احساس سرزندگی و نشاط میکرد، اما در ساعات دیگر روز، زمانی که در محل کار یا در خانه با همسر و فرزندانش بود، احساس میکرد که بدبختتر از او در دنیا وجود ندارد.

زهرای بدبین سابق درباره موفقیت درمان خود با اطرافیان صحبت میکرد و بهرهگیری از مشاوره تخصصی روانشناسی را به دیگران توصیه مینمود. به مشاوره های برای زوج های سابق که قبلاً طلاق گرفته اند اشاره دارد. ناهید و فرهاد به اتفاق هم توانستند راهی را برای بازگشت به روزهای عاشقانه اول ازدواجشان پیدا کنند. او به صورت آنلاین با یکی از مشاوران ما وارد رابطه شد و آن چه را برایش اتفاق افتاه بود تعریف کرد. اما از آنجایی که مشاوره طلاق تلفیقی از خانواده درمانی و زوج درمانی است پس بهتر است اگر قصد مراجعه به روانشناس را دارید چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ جلسه را در نظر بگیرید. مشاور زهرا در آخرین جلسه اعلام کرد که ادامه جلسات دیگر ضرورتی ندارد و برنامهای را برای پس از اتمام جلسات به او توصیه کرد. اکرمی سیدمحمد. اهمیت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج. در طول جلسات مشاوره قبل از ازدواج، شما، شریک زندگی و مشاور خود در مورد آنچه باعث می شود رابطه شما در مسیری درست حرکت کند صحبت می کنید. شاید چون ممکن است این زندگی هم مثل خیلی از زندگیهای دیگر معمولی باشد و شما را به آن حد از کمالطلبیتان که در نتیجه تفکر ذهنی شما برای جبران روزها و سالهای گذشته است نرساند.

ایندکسر