گل تبریک عید نوروز، شعبان، قربان و …. ویژگی های منحصر به فردی خواهد داشت. اعیاد و یا میلاد های زیادی در تقویم شمسی ما ایرانی ها وجود دارد. هر کدام از عید ها و یا اعیاد بیان گر موضوع منحصر به فردی خواهند بود. عید قربان، عید شعبان، عید نوروز، عید فطر و …. از عید های موجود در تقویم می باشند که داستان هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود.

 تولد های دیگری در تاریخ صورت گرفته است که به روز خاصی نام گرفته اند به عنوان مثال تولد حضرت علی علیه السلام به روز پدر، تولد حضرت فاطمه الزهرا به روز مادر و ….. شناخته شده اند که گرفتن هدیه در چنین روز هایی خالی از لطف نیست. در اینجا قصد داریم به معرفی انواع گل تبریک عید بپردازیم.

انتخاب گل تبریک عید متناسب با عید

همان طور که گفته شد اعیاد و یا عید های متعددی در تقویم شمسی ما ایرانی ها وجود دارد که در هر کدام وقایع منحصر به فردی نهفته است. گل ها یکی از متنوع ترین عنصر ها و یا متریال هایی می باشند که موارد مصرف زیادی دارند. برای انتخاب گل جهت تبریک عید بهتر است به زبان گل ها توجه کنید و متناسب با آن به خرید گل مناسب اقدام کنید. زبان شناسی گل ها یکی از زبان های پر رمز و راز می باشد. این زبان توانسته پیام برخی از گل ها را شناسایی کند که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

گل آفتاب گردان: یکی از انواع گل ها، گل های آفتاب گردان می باشند. علاوه بر این که از این نوع گل می توان برای تهیه بسیاری از فرآورده های گیاهی چون روغن آفتاب گردان، تخمه آفتاب گردان و …. استفاده کرد. می توان از آن به عنوان هدیه و تبریک عید استفاده کرد. این نوع گل بیان کننده وقار، عظمت، بزرگی، متانت و … می باشد. در حقیقت این نوع گل پیام آور زندگی شاد و طولانی، عشق عمیق، روشنایی در راه و …. خواهد بود. این نوع گل را می توان با سایر گل ها استفاده کرد.

گل آفتابگردان

گل آلاله: یکی دیگر از گل هایی که می توان به عنوان گل تبریک عید از آن استفاده کرد، گل آلاله می باشد. این گل در رنگ های مختلف تولید شده است که هر کدام پیام منحصر به فردی را بیان می کنند. اما به طور کلی می توان گفت گل آلاله عاقبت به خیری و نیت خیر را نشان می دهد.

گل آلاله

گل ‌آماریلیس: از گل ‌آماریلیس می توانید به عنوان گل تبریک عید استفاده کنید. این گل نیز در رنگ های مختلف تولید شده است. گل ‌آماریلیس قرمز پیام آور عشق و احساسات، گل ‌آماریلیس سفید نشان دهنده پاکی و صداقت، گل ‌آماریلیس نارنجی سلامتی و شادابی را نشان می دهد. از گل ‌آماریلیس نارنجی می توانید برای تبریک عید استفاده کنید و آرزوی سلامتی را بدرقه آن ها کنید.

آماریلیس

گل آلسترومریا: گل آلسترومریا یکی از گل های بسیار جذاب می باشد که پیام آور افزایش ثروت، خوشبختی، دوستی و موفقیت می باشد. در نتیجه استفاده از این نوع گل جهت تبریک عید می تواند پیام آور بهترین ها باشد.

آلسترومریا

گل ادریسی:  گل ادریسی مانند گل رز در رنگ های مختلف تولید شده است که می توان به رنگ آبی، قرمز، سفید و …. اشاره کرد. هر کدام از گل های نامبرده پیام منحصر به فردی را بیان می کنند. گل ادریسی آبی پیام آور طلب بخشش بوده و نشان دهنده پشیمانی می باشد. گل ادریسی بنفش افزایش ثروت و طول عمر را نشان می دهد.

ادریسی

نحوه آرایش انواع گل تبریک عید

انواع گل ها را می توان به شکل های منحصر به فرد مورد استفاده قرار داد. گل های مورد نظر را می توانید با استفاده از سبد، باکس و …. استفاده کنید. در واقع می توان سبد ها، باکس ها و …. را با استفاده از گل های طبیعی و سایر متریال از تزیین کنید و سپس با استفاده از متن تبریک، عید را تبریک بگویید. نحوه آرایش گل ها به عوامل مختلفی چون عید، سلیقه، توان مالی و …. بستگی دارد. برای آرایش گل ها بهتر است از افرادی کمک بگیرید که در زمینه گل آرایی تجربه کافی و لازم را دارند.

متن پیام تبریک عید 

اگر قصد دارید از گل برای بیان تبریک عید استفاده کنید بعد از انتخاب گل باید سراغ متن پیام تبریک بروید. در حقیقت متن پیام تبریک یکی از مهم ترین عواملی می باشد که برای بیان تبریک عید باید مد نظر قرار دهید. متن تبریک کامل کننده شخصیت شما می باشد. برای تبریک عید می توانید از پیشنهاد های زیر استفاده کنید:

1) این عید بهانه ای شد تا احساسات خود را به شما ابلاغ کنم. امیدوارم ترکیبات بنده را پذیرا باشید.

2) این عید مهم را به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض می نمایم.

3) این روز مهم را مغتنم شمردم تا علاوه بر تبریک عید از زحمات جنابعالی تشکر کنم.

4) سال نو را به شما و خانواده محترمان تبریک عرض می کنم.

5) سال جدید سالی باشد پر از خوشحالی، سعادت و کامیابی برای شما. سال نو مبارک.

6) پدر، این روز بهانه ای شد تا از زحمات شما تشکر کنم. اما می دانم هیچ چیز ارش زحمات شما را ندارد.

7) مادرم، وجودت تنها دلگرمی من در این دنیا خواهد بود. روزت مبارک.

8) پدر، تنها تکیه گاه و پشتوانه من، روزت مبارک.

9) همسر عزیزم، وجودت در زندگی من همیشه لازم و ضروری خواهد بود. روزت هزاران بار مبارک.

10) پسر عزیزم، نور چشم من روز جوان بر تو هزاران بار مبارک باد.

سفارش گل تبریک عید

برای سفارش گل تبریک ازدواج و عروسی به سایت بلدشیم میتوانید مراجعه کنید. در هنگام خرید گل باید به سلیقه فرد مورد نظر، نوع گل های انتخابی، عید، قیمت آن و … توجه کنید. علاوه بر نوع گل های انتخابی، متن پیام تبریک نیز اهمیت ویژه ای دارد. توجه کنید که متنی را انتخاب کنید که با عید هماهنگ باشد. هر چقدر تعداد گل های استفاده شده بیشتر باشد، قیمت نهایی آن ها نیز افزایش پیدا می کند. ناگفته نماند که انتخاب گل تبریک عید به سلیقه افراد بستگی دارد.