نوت بوک 2021: تغییرات آب و هوا، بحران های آب و هوا و آنچه در آینده است


پس‌زمینه: ذوب یخچال‌های طبیعی، سیل‌های مرگبار در آلمان، دمای بالای تابستان در اورگان معمولاً ملایم، درخواست‌های فوری‌تر برای کمک از کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام. با افزایش فوریت، اثرات تغییرات آب و هوا در سال 2021 در سراسر جهان احساس شد.

کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد در گلاسکو، اسکاتلند، در نوامبر – به نام COP26 – با توافق نزدیک به 200 کشور با مصالحه ای با هدف زنده نگه داشتن یک هدف کلیدی گرمایش جهانی، اما حاوی تغییری در آخرین لحظه که زبان را برای حذف تدریجی آن کم رنگ کرد، به پایان رسید. زغال سنگ

در حالی که بسیاری از کشورها شکایت دارند که توافق به اندازه کافی دور یا سریع پیش نرفت، آنها گفتند که این بهتر از هیچ است و پیشرفت تدریجی را تضمین می کند.

در اینجا، برخی از خبرنگاران آسوشیتدپرس به تاریخ و تجربیات خود می پردازند.

____

ست بورنشتاین، نویسنده علمی، واشنگتن دی سی:

COP26 ما را در جایی که قبلا بودیم رها می کند. کمی بیشتر برای کنترل انتشار گازهای گلخانه ای انجام می شود، وعده های بسیار بیشتری برای انجام کارها. اما بسیاری از این وعده ها هنوز در آینده بسیار زیاد است. این وعده‌های صفر خالص تا سال 2050، 2060 – اینها وعده‌هایی است که توسط رهبرانی داده شده است که وقتی وعده‌هایشان سررسید شود، زنده نخواهند بود.

همچنین سال جالبی بود، زمانی که شما یک گزارش آب و هوایی بزرگ در ماه اوت داشتید. اما بیشتر از همه، سال دیگری است که در آن تغییرات آب و هوایی در شرایط آب و هوایی شدید در سراسر جهان ادامه می یابد. اما امسال، شاید در کشورهای غربی و ثروتمندتر، کمی بیشتر از گذشته باشد: در آلمان، در بلژیک، سیل های وحشتناک در تنسی، مکان هایی مانند آن. ناگفته نماند آتش سوزی های جنگلی و گرمای 116 درجه (47 درجه سانتیگراد) در پورتلند، اورگان. منظورم این است که اگر باید یک چیز عجیب و غریب را انتخاب کنید، شمال غربی اقیانوس آرام به نرمی اش معروف است، اما رکوردهایی وجود دارد، و سپس رکوردهایی وجود دارد، و آنها آنقدر از مقیاس فاصله دارند که چشمان شما به بیرون می رود. و آن پورتلند بود.

___

کشورهای ثروتمند آزاد نمی شوند. اما وقتی ثروتمند هستید، می توانید راحت تر از پس آن بر بیایید. وقتی در شمال جهانی هستید، می توانید شرایط آب و هوایی شدید را تحمل کنید، بسیار بهتر از جنوب. اما پس از آن افراط و تفریط می آیند که آنقدر بزرگ هستند که ثروت نمی تواند آنقدر به شما کمک کند.

___

بنابراین، این یکی از مسائل سازگاری است: کشورهای ثروتمند جهان می توانند و فقیرها نمی توانند. و این یکی از موضوعات اصلی بود که در اسکاتلند در کنفرانس دیدیم. آنچه ما دیده‌ایم… این نوع ترکیب امید است، زیرا ملت‌ها حرف درستی را گفته‌اند و قول درستی را داده‌اند که به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در آینده کمک می‌کند. بیشتر از همیشه. با این حال، درجه حرارت همچنان در حال افزایش است، اما افراط همچنان رو به وخامت است. بنابراین شما این ترکیبی از خوش بینی را دارید – و خوش بینی زیادی در آنجا وجود داشت – و همچنین یک واقعیت تلخ که به صورت یکدیگر ضربه می زند. و در آنجا می توانید پینگ پنگ از «اوه، این به نظر امیدوارکننده است» تا «اوه، خدای من» بازی کنید.

___

فرانک اردن، خبرنگار، برلین:

با فکر کردن به این که بازتاب آب و هوا در سال جاری چه ویژگی خاصی داشت، به من تعجب کرد که معمولاً بازتاب تغییر آب و هوا از آلمان کمی شبیه به بازتاب یک جنگ در 100 مایلی خط مقدم است، درست است؟ چون فکر می کنید کل عمل در جای دیگری اتفاق می افتد. و مطمئناً درست است که بیشتر بدترین تأثیرات در کشورهای به اصطلاح جنوب جهانی رخ می دهد. یا در شمال دور، چون خیلی سریعتر از هر جای دیگری گرم می شود.

اما امسال دو رویداد در آلمان داشتیم که واقعا شگفت انگیز بودند. یکی از آنها تصمیم دادگاه عالی در ماه آوریل در آلمان بود. در اصل، دادگاه حکم داد که دولت برای ترسیم مسیری که کشور باید تعیین کند، اگر می‌خواهد انتشار گازهای گلخانه‌ای را با سرعت کافی برای دستیابی به این اهداف پاریس کاهش دهد، به اندازه کافی کار نکرده است. و قضات اساساً گفتند که فشار زیادی بر نسل‌های جوان وارد می‌کنند و بعد از سال 2030 فشار زیادی را وارد می‌کنند. و آنها گفتند که این در واقع آزادی‌های نسل جوان را محدود می‌کند. … قضات دیوان عالی در اینجا در واقع گفته اند که اگر با تغییرات آب و هوایی مقابله نکنیم، آزادی های اساسی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. و با گفتن این موضوع، این لحظه بسیار مهمی بود که می‌تواند مسیر نحوه نگرش دولت‌های آینده را تغییر دهد.

دومی سیل هایی بود که ست در آلمان و بلژیک به آن اشاره کرد. البته اینجا گاهی سیل می آید اما هیچ شباهتی به آنچه در ماه جولای دیدیم نیست. و در حالی که برخی از مردم گفتند، خوب، ما باید ببینیم که واقعاً، عموم مردم برای این کار آماده نبودند. و واقعاً مردم را از خواب بیدار کرد که دیدند تقریباً 200 نفر در چند ساعت کشته شدند و کل روستاها را فراگرفت. منظورم این است که در کشوری مانند آلمان، آنها می توانند از پس بازسازی برآیند، اما هنوز میلیاردها (خسارات) در سیل ویرانگر وجود دارد.

___

NOAH BERGER، عکاس، سانفرانسیسکو:

من 26 سال است که عکاس خبری هستم، بنابراین یکسری آتش سوزی های جنگلی را اینجا و آنجا انجام داده ام. اما در واقع، Rim Fire 2013 در نزدیکی Yosemite اولین چیزی بود که باعث شد به عنوان یک تخصص روی آن تمرکز کنم. من بیرون رفتم و چند روزی را با یکی از همکارهای گتی آنجا گذراندم، با ماشین دور زدیم و من فقط دوست داشتم آنجا باشم.

در کالیفرنیا، ما به مطبوعات در مناطق اضطراری دسترسی داریم. …. بنابراین زمانی که شروع کردم، بیشتر به این بود که چقدر می توانید نزدیک شوید، زیرا من تمام ابزارهایی را که الان دارم در اختیار نداشتم. دانستن مکان های مناسب برای بودن سخت تر بود، اما تجربه خوبی بود. و بعد، گفتم، این کاری است که می خواهم با تابستان و پاییزم انجام دهم. و از آن زمان تاکنون، من واقعاً تجهیزاتی که استفاده می کنم، دانشی که دارم، تعامل با آتش نشانان را افزایش داده ام. چه چیزی فیزیکی باشد، مانند ردیاب مونوکسید کربن یک ماشین، یا یک پناهگاه اعلام حریق، یا درک بهتر تکنیک های اطفاء حریق.

هر سال دانش خود را در زمینه آتش نشانی افزایش دادم. و خوب شد، زیرا آتش های ما نیز به طرز باورنکردنی افزایش یافت. از آن زمان، هر سال، به استثنای چند مورد، شما فقط چیزهای برتر جدید را می بینید: خانه های بیشتر، جان های از دست رفته بیشتر، شدت بیشتر. به خصوص از حدود سال 2015.

تعامل با آتش نشان ها آسان است. من لباس آتش نشانی پوشیده ام. من لغتش را بلدم می دانی، من می ایستم و آنها می دانند که من یک آتش نشان نیستم، اما من هم مخلوط می کنم … همیشه برای من با (غیر نظامیان) سخت است. منظورم این است که ما به سراغ کسی می رویم و معمولاً شخصی است که یا در حین خاموش شدن شعله های آتش از خانه فرار می کند، در خطری قریب الوقوع است یا به خانه مسطح خود برمی گردد. و واقعاً سخت است که به عنوان یک شخص به مردم برسیم. میدونی این یکی از بدترین روزهای زندگیشونه و میگی هی میتونم باهات معاشرت کنم؟

___

من فکر می کنم شدت برای همه ما تکان دهنده بود و چقدر افزایش یافت. من نمی دانم چند درصد می توانید روی تغییرات آب و هوایی بگذارید، چند درصد PG&E، چند درصد از مرگ سوسک های پوستی، که بخشی از خشکسالی اینجا بود، جایی که بسیاری از درختان بسیار قابل اشتعال و اشتعال هستند. اما اینکه آتش سوزی ها قطعا تشدید شده است کاملا غیر قابل انکار است. من فکر می کنم شما می توانید به دنبال عدد دقیق باشید. اما طبق گفته CalFire، آژانس آتش نشانی ایالتی ما، 15 مورد از 20 ویرانگرترین آتش سوزی کالیفرنیا در شش سال گذشته رخ داده است. این یک آمار بسیار چشمگیر است. من فقط هشت سال است که این کار را انجام می دهم و 14 مورد از 20 ویرانگرترین آتش سوزی در تاریخ کالیفرنیا را پوشش داده ام.

___

برای مروری کامل بر رویدادهایی که سال 2021 را شکل دادند، “سالی که ما را تغییر داد: 12 ماه در 150 عکس”، مجموعه ای از عکس های AP و خاطرات روزنامه نگاران، اکنون در دسترس است: https://www.ap.org/ books / سال-که-ما را تغییر می دهد
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر