هری رید، رهبر سابق اکثریت سنا، در سن 82 سالگی درگذشت

[ad_1]

لاس وگاس (AP) – هری رید، رهبر سابق اکثریت در سنای ایالات متحده و طولانی ترین عضو کنگره نوادا درگذشت. او 82 سال داشت.

به گفته اعضای خانواده و بیانیه لاندر رید، همسر 62 ساله‌اش، رید روز سه‌شنبه، در «آرامش» و در محاصره دوستان در خانه‌ای در حومه هندرسون، «در پی نبردی شجاعانه و چهار ساله با سرطان پانکراس» درگذشت. .

او گفت: “هری یک مرد خانواده متعهد و یک دوست عمیقا وفادار بود.” “ما از حمایت افراد زیادی در چند سال گذشته قدردانی می کنیم. به ویژه از پزشکان و پرستارانی که از او مراقبت کردند سپاسگزاریم. لاندر رید گفت: لطفاً بدانید که این برای او ارزش جهانی داشت.

وی گفت: مراسم تشییع جنازه در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

هری میسون رید، بوکسور سابق کشتی کج که وکیل شده است، به طور گسترده به عنوان یکی از سرسخت ترین تاجران کنگره شناخته شده است، یک دموکرات محافظه کار در مجلسی که به طور فزاینده قطبی شده است و قانونگذاران هر دو حزب را به شدت آزار داده است: من ترجیح می دهم برقصم تا دعوا کنم. اما من می دانم چگونه بجنگم.”

رید در طول 34 سال فعالیت خود در واشنگتن در اختلافات پشت صحنه پیشرفت کرد و سنا را از طریق دو رئیس جمهور – جورج دبلیو بوش جمهوری خواه و باراک اوباما دموکرات – کنترل کرد – یک رکود فلج کننده و تسلط جمهوری خواهان بر مجلس پس از انتخابات 2010. .

او در سال 2016 پس از تصادفی که یک چشمش را نابینا کرد، بازنشسته شد و در می 2018 فاش کرد که به سرطان لوزالمعده مبتلا شده است و تحت درمان است.

کمتر از دو هفته پیش، کارمندان و یکی از پسرانش، روری رید، تغییر نام فرودگاه شلوغ لاس وگاس به فرودگاه بین المللی هری رید را جشن گرفتند. روری رید رئیس سابق کمیسیون شهرستان کلارک و نامزد فرمانداری حزب دموکرات نوادا است.

نه هری و نه لاندر رید در مراسم 14 دسامبر در این مرکز که از سال 1948 به نام فرودگاه بین‌المللی مک‌کاران به نام سناتور سابق نوادا، پت مک‌کارن، شناخته می‌شود، شرکت نکردند.

رید در واشنگتن به خاطر سبک تند و تیزش که مشخصه عادت او به قطع کردن تلفن بدون خداحافظی بود، شهرت داشت.

اوباما در ویدئویی به افتخار رید در سال 2019 گفت: «حتی زمانی که من رئیس جمهور بودم، او مرا زندانی می کرد».

رید اغلب دست کم گرفته می شد، اخیراً در انتخابات 2010، زمانی که او شبیه شارون انگل مورد علاقه مهمانی چای بود. دموکرات های جاه طلب، با پذیرش شکست او، شروع به مبارزه برای رهبری او کردند. اما رید 50 بر 45 انگل را شکست داد و به اوج قدرت خود بازگشت. برای رید، زمان ارث بود.

رید در دسامبر همان سال به نیویورک تایمز گفت: “هیچ کسی وجود ندارد که بگوید “او بهترین سخنران است”، “او خوش تیپ است”، “او یک مرد شهری است”. “اما من واقعاً اهمیتی نمی دهم. من با جایگاهم در تاریخ خیلی احساس راحتی می کنم.»

رید که در چرچلایت نوادا از پدری الکلی که در سن 58 سالگی خودکشی کرد و مادری که به عنوان لباسشویی خدمت می کرد، به دنیا آمد، در یک کابین کوچک بدون لوله کشی داخلی بزرگ شد و با بچه های دیگر در استخری در فاحشه خانه محلی شنا کرد. او به دبیرستان پایه در هندرسون، نوادا، در 40 مایلی (64 کیلومتری) از خانه با اتوسو رفت و در آنجا با همسرش که در سال 1959 با او ازدواج کرد، لاندرا گولد، ملاقات کرد. در دانشگاه ایالتی یوتا، این زوج به عضویت کلیسای عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان درآمدند.

سناتور آینده دانشکده حقوق را در دانشگاه جورج واشنگتن گذراند و شبانه به عنوان افسر پلیس در کاپیتول ایالات متحده کار می کرد.

رید در سن 28 سالگی به عضویت مجلس نوادا انتخاب شد و در 30 سالگی به عنوان معاون فرماندار مایک اوکالاگان در سال 1970 به جوانترین معاون فرماندار در تاریخ نوادا تبدیل شد.

رید که در سال 1982 به مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد، بیش از هر کس دیگری در تاریخ نوادا در کنگره خدمت کرد. او در سال 1998 با 428 رای در بازشماری که تا ژانویه ادامه داشت از جان انسین جمهوری خواه که در آن زمان یکی از اعضای مجلس نمایندگان بود، به سختی از شکست در رقابت های سنا فرار کرد.

پس از انتخاب وی به عنوان رهبر اکثریت سنا در سال 2007، او با فشار دادن برای انتقال قفقاز ایالات متحده به فوریه، یعنی شروع فصل نامزدی ریاست جمهوری، نوادا را در نقشه سیاسی قرار داد. این امر هر حزب ملی را وادار کرده است که منابع را به کشوری تزریق کند که در حالی که سریع ترین رشد کشور در دو دهه اخیر را در خود جای داده است، اما هنوز تنها شش رأی در هیئت الکترال دارد. شبکه گسترده رید از مقامات و داوطلبان مبارزات انتخاباتی دو بار به امنیت ایالت برای اوباما کمک کرده است.

در سال 2016، اوباما از رید به خاطر کارش در سنا تمجید کرد و گفت: “من بدون او در کنارم نمی توانستم به آنچه به دست آوردم دست پیدا کنم.”

بانفوذترین سیاستمدار نوادا برای بیش از یک دهه، رید صدها میلیون دلار به این ایالت اختصاص داده است و تقریباً به تنهایی مانع از ساخت تاسیسات ذخیره سازی زباله های هسته ای در کوه های یوکا در نزدیکی لاس وگاس شده است. او اغلب تمام تلاش خود را برای دفاع از برنامه های اجتماعی که اهداف آسان سیاسی هستند به کار می برد و امنیت اجتماعی را «یکی از برنامه های بزرگ دولت در تاریخ» می خواند.

رید از پیشگیری از خودکشی حمایت می کرد و اغلب داستان پدرش را تعریف می کرد، معدنچی سنگ سخت که جان خود را گرفت. او در سال 2010 هنگامی که به پارلمان نوادا گفت که زمان پایان دادن به فحشا قانونی در این ایالت فرا رسیده، جنجال برانگیخت.

اعتدال سیاسی رید به این معنی بود که او هرگز از لحاظ سیاسی در ایالت خود امن نبود یا به سنا که به طور فزاینده قطبی شده اعتماد کامل نداشت. دموکرات‌ها در مورد رای او برای ممنوعیت سقط جنین‌های ناقص و قطعنامه 2002 در مورد جنگ عراق غر می‌زنند، چیزی که رید بعداً گفت که بیشتر از همه در کنگره پشیمان شد.

او به اکثر لوایح کنترل اسلحه رأی منفی داد و در سال 2013، پس از قتل عام در یک مدرسه ابتدایی، سندی هوک ممنوعیت پیشنهادی سلاح های تهاجمی از قانون کنترل اسلحه دموکرات ها را رد کرد. او گفت که این بسته از تحریم عبور نخواهد کرد.

سنای رید بویژه خشم اعضای مجلس نمایندگان، اعم از جمهوریخواه و دموکرات را برانگیخته است. زمانی که نانسی پلوسی، رئیس وقت مجلس نمایندگان، دموکرات، اصلاحات سلامت عضلانی اوباما را از طریق مجلس نمایندگان در سال 2009 انجام داد، نسخه متفاوتی در سنا تصویب شد و روند آشتی آنقدر شکست خورد که جمهوری خواهان آن را به سلاحی برای سال انتخابات تبدیل کردند. آنها دموکرات کالیفرنیا را شیطان جلوه می دادند و این قانون را به عنوان تصرف قدرت توسط دولت بزرگ ارائه می کردند. اوباما این مصوبه را در مارس 2010 امضا کرد. اما رای دهندگان که از رکود اقتصادی خشمگین بودند و با الهام از مهمانی چای کوچک دولت، دموکرات ها را از اکثریت مجلس نمایندگان در سال بعد حذف کردند.

رید نامزد دموکرات‌ها را که در سال 2016 در انتخابات پیروز شده بود، به جای خود انتخاب کرد، کاترین کورتس ماستو، دادستان کل سابق نوادا، و یک ماشین سیاسی در این ایالت ساخت که به دموکرات‌ها کمک کرد در یک سری انتخابات کلیدی در سال‌های 2016 و 2018 پیروز شوند.

رید هنگام خروج از قدرت، بارها از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و او را یک “اجتماعی پات” و “غارتگر جنسی” خواند که صدای مردم را از دست داد و کمپین خود را با تعصب و نفرت تقویت کرد.

معلوم است که رید که با آرامش ظاهری یک جانباز سیاسی بر درگیری‌های لفظی غلبه کرده است، به کارمندانش می‌گوید که این موقعیت‌های مرگ یا زندگی نیست.

سرانجام رید قبل از رسیدن به واشنگتن با یکی از آنها روبرو شد. رید، رئیس وقت کمیسیون بازی‌های نوادا، که در مورد جنایات سازمان‌یافته تحقیق می‌کرد، در سال 1980 هدف یک خودروی بمب‌گذاری شده قرار گرفت. پلیس آن را یک تلاش برای ترور نامید. رید جک گوردون را متهم کرد که به دلیل تلاش برای رشوه دادن به او در عملیاتی که در آن رید در تلاشی غیرقانونی برای آوردن بازی های جدید به کازینو در سال 1978 شرکت داشت، به زندان رفته است.

پس از سخنرانی طولانی خداحافظی رید در سنا در سال 2016، همتای او در نوادا، سناتور جمهوری خواه دین هلر، گفت: “گفته شده است که اگر نمی توانید هر دو باشید، بهتر است بترسید تا دوست داشته باشید. و از آنجایی که همکاران من امروز در اینجا و کسانی که در گالری هستند احتمالاً با من موافق هستند، هیچ کس در سیاست آمریکا این حال و هوای امروز را بیشتر از همکار من در نوادا، هری میسون رید، مجسم نمی کند.

___

کلمن، نویسنده آسوشیتدپرس در اورشلیم، در زمان رید به عنوان رهبر اکثریت سنا، کنگره را برای AP پوشش داد. میشل ال پرایس، نویسنده آسوشیتدپرس از نیویورک و اسکات سونر خبرنگار از رنو، نوادا، در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıElf Bar 5000hipercasino bedava bonusaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleri