هری رید از خود به عنوان یک جنگنده یاد می کرد، یک فروشنده باتجربه سنا


لاس وگاس (AP) – او یک بوکسور آماتور با تجربه بود که رقصیدن را ترجیح می داد. اما هری رید دوست داشت به مخالفانش یادآوری کند که او نیز جنگیدن را بلد است.

این مهارت او را از فقر در سرچ لایت، نوادا، به بالای سنای ایالات متحده برد.

رید در سال 2010 پس از پیروزی قاطعانه در انتخابات به نیویورک تایمز گفت: “هیچ کسی وجود ندارد که بگوید “او بهترین سخنران است”، “او خوش تیپ است”، “او یک مرد شهری است.” “اما من واقعاً اهمیتی نمی دهم. من با جایگاهم در تاریخ خیلی احساس راحتی می کنم.»

رید که روز سه شنبه در سن 82 سالگی پس از یک مبارزه چهار ساله با سرطان لوزالمعده درگذشت، یکی از مجرب ترین مذاکره کنندگان کنگره بود که در اختلافات پشت صحنه که بسیاری از پیشینیانش را ناامید کرد، پیشرفت کرد. او به عنوان رهبر اکثریت 2007-2015، در دوران پرتلاطم دو قطبی شدن مراقبت های بهداشتی و سیاست های اقتصادی، رکود اقتصادی و جنگ، و با رئیس جمهور جمهوری خواه و سپس دموکرات، سنا را در دست دموکرات ها داشت.

رید که یک شومن نیست، گاهی اوقات مانع از صحنه سیاسی ملی می شود. او زمانی پرزیدنت جورج دبلیو بوش را “بازنده” خطاب کرد، از آلن گرینسپن، رئیس فدرال رزرو به عنوان “هکر سیاسی” انتقاد کرد و وضعیت یک سناتور بیمار دموکرات، ادوارد ام. کندی را که در آن زمان در حال مرگ بر اثر سرطان مغز بود، نادرست معرفی کرد. . او از پرزیدنت باراک اوباما عذرخواهی کرد که او را “روشن پوست” خواند و “هیچ لهجه سیاهپوستی وجود ندارد مگر اینکه او بخواهد.”

رید یک ادعای سیاسی اثبات نشده داشت که از انکار آن خودداری کرد. در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2012، او در سنا گفت که نامزد جمهوری خواه و متحد سنت میت رامنی روز آخر در یک دهه مالیات پرداخت نکرده است. رامنی این موضوع را رد کرد و بازرسان در آن زمان هیچ مدرکی برای حمایت از ادعای رید پیدا نکردند.

او اغلب دست کم گرفته می شد. در کاندیداتوری مجدد خود در سال 2010، او شبیه افراد خارجی مهمانی چای مورد علاقه خود، شارون اینگل بود. دموکرات های جاه طلب، با پذیرش شکست او، شروع به مبارزه برای رهبری او کردند. اما رید 50 درصد به 45 درصد Engle را شکست داد.

رید به جای اینکه در سال 2016 به دنبال انتخاب مجدد باشد، پس از یک تصادف در حین تمرین که باعث نابینایی یک چشمش شد، با اکراه بازنشسته می شود. زندگی پس از عمومی او شامل بورسیه تحصیلی در دانشگاه نوادا، لاس وگاس، دانشکده حقوق و نقش رئیس یک اتاق فکر جدید در مدرسه با جان بونر رئیس سابق مجلس نمایندگان بود. جمهوری‌خواه اوهایو و رقیب سابق کنگره، روز سه‌شنبه از رید به‌عنوان یک «جنگنده تا آخر» یاد کرد.

کلینتون در بیانیه‌ای رید را «مذاکره‌کننده‌ای باهوش و سرسخت خواند که هرگز از گرفتن یک تصمیم غیرمحبوب اگر به معنای انجام کاری درست برای کشور باشد، نترسیده است». اوباما نامه ای را که اخیراً برای رید ارسال کرده بود منتشر کرد و به دموکرات بیمار گفت که “اگر تشویق و حمایت شما نبود من رئیس جمهور نمی شدم.”

رید در 2 دسامبر 1939، پسر الکلی از معدنچی سنگ سخت که در سن 58 سالگی خودکشی کرد و مادری که به عنوان لباسشویی فاحشه خانه خدمت می کرد، به دنیا آمد. او در یک کلبه کوچک بدون لوله کشی داخلی بزرگ شد و با بچه های دیگر در یک فاحشه خانه محلی شنا کرد.

او به دبیرستان هندرسون، در 40 مایلی خانه اش در سرچلایت، با اتوتو رفت، جایی که در سال 1959 با زنی که قرار بود با او ازدواج کند، لاندرا گولد، ملاقات کرد. او از آن جان سالم به در می برد در دانشگاه ایالتی یوتا، این زوج به عضویت کلیسای عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان درآمدند. او دانشکده حقوق را در دانشگاه جورج واشنگتن گذراند و شب ها به عنوان افسر پلیس در کنگره آمریکا کار می کرد.

رید در سن 28 سالگی به عضویت مجلس نوادا انتخاب شد و در 30 سالگی به عنوان نامزد فرماندار مایک اوکالاگان در سال 1970 به جوانترین معاون فرماندار در تاریخ نوادا تبدیل شد. در سال 1982 به عضویت مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد. 1984 و به سنا. از سال 1986 در ایالات متحده، رید بیش از هر شخص دیگری در تاریخ نوادا در کنگره خدمت کرده است. در سال 1998، پس از بازشماری مجدد که در ژانویه ادامه یافت، جان انساین جمهوری خواه را با 428 رأی بازداشت کرد.

پس از انتخاب شدنش به عنوان رهبر اکثریت سنا در سال 2007، رید با قرار دادن نوادا در نقشه سیاسی، تلاش کرد تا سواره نظام این ایالت به فوریه، آغاز فصل نامزدی ریاست جمهوری منتقل شود. این امر هر حزب ملی را وادار کرده است که منابع را به کشوری تزریق کند که در حالی که سریع ترین رشد کشور در دو دهه اخیر را در خود جای داده است، اما هنوز تنها شش رأی در هیئت الکترال دارد.

شبکه گسترده رید از مقامات و داوطلبان مبارزات انتخاباتی دو بار به امنیت ایالت برای اوباما کمک کرده است.

بانفوذترین سیاستمدار نوادا برای بیش از یک دهه، رید صدها میلیون دلار به این ایالت اختصاص داده است و به تنهایی مانع از ساخت تاسیسات ذخیره سازی زباله های هسته ای در کوه های یوکا در نزدیکی لاس وگاس شده است.

او اغلب برای دفاع از برنامه‌های اجتماعی کار می‌کرد و امنیت اجتماعی را «یکی از برنامه‌های بزرگ دولت در تاریخ» نامید و با داستان پدرش از پیشگیری از خودکشی حمایت کرد. او در سال 2010 هنگامی که به پارلمان نوادا گفت که زمان پایان دادن به فحشا قانونی در این ایالت فرا رسیده، جنجال برانگیخت.

اعتدال سیاسی رید به این معنی بود که او هرگز از لحاظ سیاسی در ایالت خود امن نبود یا به سنا که به طور فزاینده قطبی شده اعتماد کامل نداشت. دموکرات‌ها درباره رای او به قطعنامه‌ای درباره جنگ عراق در سال 2002، ممنوعیت به اصطلاح سقط جنین‌های ناقص و قطعنامه‌های حمایت از روو علیه وید، رای دادگاه عالی که سقط جنین را قانونی می‌کند، گلایه کردند.

او همچنین به اکثر لوایح کنترل اسلحه رأی منفی داد و در سال 2013، پس از قتل عام مدرسه ابتدایی سندی هوک، پیشنهاد ممنوعیت سلاح های تهاجمی را در قانون کنترل اسلحه دموکرات ها رد کرد. او گفت که این بسته از تحریم عبور نخواهد کرد.

سنای رید بویژه خشم اعضای مجلس نمایندگان، اعم از جمهوریخواه و دموکرات را برانگیخته است. زمانی که نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان در سال 2009 اصلاحات عضلانی در مراقبت های بهداشتی اوباما از طریق مجلس نمایندگان انجام داد، نسخه متفاوتی در سنا تصویب شد و روند آشتی آنقدر متوقف شد تا جمهوری خواهان آن را به سلاح سال تبدیل کنند. انتخابات برای شیطان جلوه دادن پلوسی و ارائه قانون به عنوان تصرف قدرت توسط دولت بزرگ.

اوباما این اقدام را به عنوان یک قانون در مارس 2010 امضا کرد. اما رای دهندگان با خشم از رکود اقتصادی بزرگ و با الهام از مهمانی چای دولت کوچک، دموکرات ها را از اکثریت مجلس دور کردند.

رید به صورت دستی نامزد دموکرات ها، دادستان کل سابق نوادا، کاترین کورتس ماستو را انتخاب کرد، که در انتخابات به جای او در سال 2016 پیروز شد. او یک ماشین سیاسی در این ایالت ساخت که به دموکرات ها کمک کرد در یک سری انتخابات کلیدی در سال های 2016 و 2018 پیروز شوند.

هنگام خروج از قدرت، او بارها از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و او را یک “اجتماعی پات” و “غارتگر جنسی که صدای مردم را از دست داد و کمپین خود را با تعصب و نفرت تقویت کرد” خواند.

رید درگیری های لفظی را با آرامش ظاهری یک کهنه سرباز سیاسی حذف کرد. از این گذشته، او قبل از رسیدن به واشنگتن با یکی از آنها روبرو شده بود. رید به‌عنوان رئیس کمیسیون بازی‌های نوادا، که در مورد جنایات سازمان‌یافته تحقیق می‌کند، در سال 1980 هدف یک خودروی بمب‌گذاری شده قرار گرفت. پلیس آن را یک سوء قصد نامید. رید جک گوردون را متهم کرد که به دلیل تلاش برای رشوه دادن به او در عملیاتی به دلیل تلاش های غیرقانونی برای معرفی بازی های کازینوی جدید در سال 1978 به زندان رفت.

رید که در نوجوانی بوکسور آماتور موفقی بود، اغلب در مسابقات قهرمانی لاس وگاس در رینگ دیده می شد. او گفت که ملاقات با محمد علی یکی از بزرگترین هیجانات او بود. او همچنین از طرفداران پر و پا قرص بیسبال بود و می‌توانست جزییاتی را در مورد حرفه‌های هر یک از بازیکنان بازگو کند.

اعتقاد او به قدیسان روزهای آخر به این معنی بود که رید گاهی از محافظه کاران اجتماعی نوادا حمایت می کرد. او علاوه بر دفاع از حق حمل اسلحه و مخالفت با سقط جنین، گفت که معتقد است ازدواج باید بین زن و مرد باشد، اما ایالت ها باید تصمیم بگیرند که آیا برای همان کار قانونی است یا خیر.sex زوج ها برای ازدواج

از سوی دیگر، رید از حمایت شدید طرفداران محیط زیست در بسیاری از مسائل برخوردار بود و به دلیل اینکه نوادا را به یکی از ایالت هایی با کمترین صحرای محافظت شده فدرال به یکی از بیشترین ایالت ها در دوره مجلس سنا تبدیل کرد، مورد تحسین قرار گرفت.

قانونی که او در سال 1986 تدوین کرد، اولین و تنها پارک ملی را در نوادا ایجاد کرد، پارک ملی حوضه بزرگ در خط یوتا. رید همچنین اوباما را بر آن داشت تا در سال‌های 2015 و 2016 بناهای ملی Basin and Range و Gold Butte را ایجاد کند و از حدود 1 میلیون هکتار از بیابان‌ها، کوه‌ها و دره‌های ناهموار محافظت کند.

در سال 1997، او رئیس جمهور بیل کلینتون و معاون رئیس جمهور ال گور را متقاعد کرد که میزبان نشستی در دریاچه تاهو باشند. دو دهه بعد، او اوباما را متقاعد کرد که چنین دیداری داشته باشد. اوباما از تلاش‌های رید برای حفاظت از محیط‌زیست در آن زمان قدردانی کرد و گفت: بدون او نمی‌توانستم به آنچه به دست آورده‌ام دست پیدا کنم.

رید دائماً با صنعت زغال سنگ مبارزه می کند و انرژی های تجدیدپذیر را ترویج می کند، اما با رد اصلاحات قانون معدن فدرال که توسط متحدانش در صنعت معدن طلای نوادا مخالفت می کرد، حافظان محیط زیست را ناامید کرد.

پس از نطق طولانی خداحافظی رید در سنا در سال 2016، دین هلر، همکار جمهوری‌خواه او در نوادا گفت: «گفته شد اگر نمی‌توانید هر دو باشید، بهتر است بترسید تا دوست داشته باشید. و از آنجایی که همکاران من امروز در اینجا و کسانی که در گالری هستند احتمالاً با من موافق هستند، هیچ کس در سیاست آمریکا این حال و هوای امروز را بیشتر از همکار من در نوادا، هری میسون رید، مجسم نمی کند.

___

کلمن، نویسنده آسوشیتدپرس در اورشلیم، در زمان رید به عنوان رهبر اکثریت سنا، کنگره را پوشش می داد. نویسندگان AP میشل ال پرایس از نیویورک و اسکات سونر از رنو، نوادا، در این گزارش مشارکت داشتند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر