همه دانستنی ها در مورد دوچرخه ثابت

استفاده از دوچرخه ثابت نشسته اینتنزا مدل 550RBI مانند دیگر دستگاه های هوازی می تواند به شما برای رسیدن به اندامی عالی، زیبا و ایده آل کمک کند. کار با این وسیلهی شادیبخش ورزشی اگر صحیح و اصولی باشد، به مفاصل و زانو فشار نمیآورد و در مقایسه با دیگر ابزار ورزش خانگی کمترین آسیب و عارضه را به همراه دارد. همچنین پدال دوچرخه به جای پایینتر بودن از زانو، تقریباً هم سطح با زانو است تا فشار وارد شده بر زانو کمتر شود. در نتیجه برای افرادی که خواهان ورزش سطح بالاتر و سنگین تری هستند، خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ توصیه میشود. دوچرخه ثابت نشسته به دلیل سطح استثنایی آن در راحتی و سهولت در استفاده، مشهور است و مطمئناً در راه رسیدن به تناسب اندام به شما کمک می کند. نگرانی از تأثیر سمومی که چند سالی هست با چشمان غیرمسلح هم میتوان در تهران دید؛ در پیادهرویی خلوت با درختان زرد و نارنجی پاییزی که به رنگ خاکستری درآمدهاند، کوههایی که دست سیاه آلودگی آنها را از افق تهران پاک کرده و مردمی که با چشمان قرمز و سرهای سنگین از سرب بیحوصلهتر شدهاند، اما در این میان سالمندان بیشترین آسیب را میبینند. دوچرخه ثابت نسبت به تردمیل فضای کمتری را اشغال کرده و سر و صدای کمتری نیز دارد.

از فواید این دستگاه میتوان به اشغال فضای کم – راحتی در استفاده – افزایش و یا کاهش شدت تمرین , قیمت خرید دوچرخه ثابت لطیفی وزن کم دستگاه و قابلیت جابجایی آسان اشاره کرد. دوچرخه ثابت ایستاده علاوه بر اینکه وزن کمی دارد ، جای کمی را نیز اشغال میکنند به همین دلیل نیز بهترین انتخاب برای منازل کوچک به حساب میآیند. قبل از اینکه به سراغ خرید دوچرخه ثابت بروید، روی لپ تاپ یا گوشی خود مدلهای دوچرخه ثابتی را که میتوانند به نیازهای شما پاسخ دهند، شناسایی کنید. قبل از اینکه دوچرخه را بخرید حتما سوار آن شوید و موارد مختلف و ویژگیهای آن را تست کنید. حتما به برگه گارانتی نگاهی بیاندازید. قبل از خرید دوچرخه ثابت حتما روی صندلی آن بنشینید و مدلی را انتخاب کنید که زین مناسبی دارد و مناسب ارگونومی بدن شماست. صفحه نمایشگر: مثل سایر وسایل ورزشی دیگر، وجود یک نمایشگر بزرگ بر روی این وسیله ورزشی کاملا محبوب نیز از هر مدلی هم که باشد؛ قطعا سبب پیشرفته بودن محصول ورزشی مورد نظر شما خواهد بود. این امر سبب میشود که شما در بلند مدت انگیزه کافی برای ورزش کردن با استفاده از این وسیله را از دست بدهید و به برنامه ورزشی تعیین شده خود پایبند نباشید.

سرعت پدال زدن، مسافت طی شده، کالری سوزانده شده، برنامههای ورزشی و همچنین برنامه ورزش دورهای از جمله المانهایی هستند که روی نمایشگر یک دوچرخه به شما نشان داده میشوند. جهت راحتی در هنگام پدال زدن، لازم است زین دوچرخه از پهنا مناسب و نرمی برخوردار باشد. به گزارش ایسنا، بنابراعلام کراس اسپرت، ورزش هایی که برای سلامت قلب و عروق نیز مناسب بوده و برای بسیاری از مردم شهر نشین آشنا هستند. استفاده از این دستگاه برای آن دسته از افرادی که از بیماریهای شایع کمر مانند کمر درد رنج می برند و یا افرادی که دارای اضافه وزن هستند و افراد مسن بسیار مناسب است. • تسمه نمدی: این نوع سیستم مقاومت، بسیار شبیه مقاومت دوچرخه های معمولی است. نوع تنظیمات سیستم دوچرخه ثابت میتواند سهم بسزایی در روند افزایشی و یا کاهشی قیمت آن داشته باشد. اگر عادت دارید که در هنگام دوچرخه سواری روی پدال بایستید و به سرعت پا بزنید، دوچرخه ثابت سرعتی میتواند بهترین گزینه خرید برای شما باشد.

همچنین آگاهی از قیمت اصلی دوچرخه ثابت هم میتواند به شما دورنمایی را از آنچه که میخواهید بخرید، بدهد. میتوان گفت که وسایل ورزشی همانند دوچرخه ثابت و تردمیل که توسط افراد مختلف به مدت طولانی استفاده میشوند، همیشه در معرض خرابی و استهلاک هستند، لذا نباید جانب احتیاط را فراموش کنید. تردمیل و دوچرخه ثابت از جمله ورزش های خانگی هستند که مانند پیاده روی ورزش هوازی محسوب میشوند البته نسبت به پیاده روی کمتر ظرفیت هوازی را افزایش میدهند. به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه ایران، خوشحالی فروکشکردن کرونا بهسرعت جای خود را به نگرانی از آلودگی هوا داده است؛ سالمندانی که میتوانستند کمی با خیال راحت به فعالیت روزمره و ورزش سبک در پارکها برگردند، حالا دلهره جدیدی پیدا کردهاند. موردعلاقه خود را ببیند یا کتاب مطالعه کند. اگر در منزل دستگاه تردمیل یا دوچرخه ثابت باشد میتوان از آنها استفاده کرد وگرنه با حرکاتی مانند راهرفتن درجا و رفت و برگشت در دو الی سه قسمت در طول روز به مدت یک ربع تا ۲۰ دقیقه برای هر ست این برنامه تمرینی را انجام دهند.

ایندکسر