ویژگی های برنامه ریزی تحصیلی خوب حرف آخر

در این مقاله با ذکر مثالهای واقعی دانش آموزان و داوطلبانی که با آنها حرف آخر در ارتباط بوده ایم ، ویژگی های یک برنامه ریزی خوب برای کنکور را بررسی خواهیم کرد.

این مقاله به زودی ویرایش و تکمیل خواهد شد

برنامه باید شخصی باشد
مهمترین ویژگی یک برنامه ریزی خوب برای کنکور شخصی سازی آن است. این بدان معنی است که تمام ویژگی ها ، ویژگی ها و شرایط شما باید در برنامه اعمال شود.

در حال حاضر چند ساعت در روز به خواندن عادت دارید ، چه روزهایی حرف آخر به کلاس و فوق برنامه می روید و وقت آزاد کمتری برای مطالعه دارید ، قبلاً چه مباحثی را خوانده و تسلط دارید ، در کدام درس ضعیف هستید؟ به کدام دوره ها بیشتر علاقه دارید و …

چه کسی به جز شما می تواند در برنامه ریزی شخصی نقش اصلی را داشته باشد!

این شما هستید که از همه خصوصیات ، ویژگی ها ، علایق و شرایط خود آگاه هستید. عادتهای خواب و بیداری ، عادتهای مثبت و منفی مطالعه و داشتن آنها در برنامه ریزی کنکور بسیار مهم است.

یک مشاور خوب در هفته اول با پرسش و پاسخ عملی سعی در شناسایی حرف آخر این ویژگی ها ، عادت ها و ویژگی های شما دارد.

تلفیق تجربه مشاور با دانش شما منجر به طراحی بهترین برنامه ریزی ممکن برای کنکور می شود. مسلماً اگر تمام مقالات ما در زمینه برنامه ریزی را نداشته باشید ، برای برنامه ریزی نیازی به مشاور نخواهید داشت و فقط برای رفع مشکلات ، پشتیبانی و انگیزه ، عیب یابی و پاسخگویی به سوالات مطالعه شخصی حرف آخر از مشاور کمک خواهید گرفت.

مثال واقعی 1: سوگل دوازدهمین دانش آموز است که در امتحانات مرکز قلم چی شرکت می کند. اواخر ماه فوریه است و سوگل از برنامه امتحان خارج است و دارای بسیاری از موضوعات خوانده نشده و خوانده نشده است. در این شرایط ، در یکی از سایت های کنکور ، بنر برنامه ریزی 5 ماهه کنکور با 3 بار مرور کل مباحث دیده می شود.

5 ماه دیگر به پزشک مراجعه کنید. چه تیتر جذابی 😍 سوگال به سرعت 500000 تومان به صورت آنلاین حرف آخر پرداخت می کند و یک برنامه 5 ماهه رویایی را خریداری می کند.

بعد از کلی انتظار و اشتیاق ، طعم برنامه به 5 صفحه برنامه رنگارنگ با جداول با موضوعات مختلف می رسد! هیچ آموزشی برای شخصی سازی برنامه وجود ندارد ، فقط چند صفحه از برنامه است که بین 5 ماه گذشته مباحث کنکور را پوشش داده است.

سوگل شنبه ها و دوشنبه ها در کلاس های نیمه ریاضی و شیمی حرف آخر شرکت می کند و فقط 6 ساعت وقت آزاد دارد. در برنامه ای که وی خریداری کرده است ، 10 ساعت به مطالعه این روزها اختصاص یافته است. او نمی داند که چگونه این برنامه را شخصی کند و بقیه کلاس را ترک کند یا برنامه رویایی خود را کنار بگذارد.

از طرف دیگر ، در این برنامه ، ساعت اختصاص یافته به مباحثی از جمله احتمال و فصل های اول زیست شناسی و است همان ساعت سایر فصل ها است ، در حالی که سوگال کنترل این مباحث حرف آخر را کنترل می کند و نیازی به اختصاص آن ندارد وقت زیادی برای آنها

مباحث هفتگی برنامه با موضوعاتی که در کلاس تدریس می شود. بودجه های آزمون متناقض است. سرانجام ، پس از دو یا سه هفته اشتباه برنامه و تلاش برای انجام همه این کارها ، سوگل برنامه ر dreamیایی را کنار می گذارد و …

اشتباه داوطلب این بود که وی به ماهیت شخصی برنامه توجه نکرد حرف آخر و برنامه ای را خریداری کرد که از انعطاف پذیری برخوردار نبود.

منطق و امکان پذیری برنامه
واقعیت این است که دلیل عدم موفقیت بسیاری از برنامه های ما غیر منطقی بودن آنها است. همه ما دوست داریم در همه دوره های کنکور به درصد بالایی برسیم و در راستای این هدف ، ساعت مطالعه بسیار بالا و تعداد زیادی تست حل شده داریم.

این آرمان گرایی گاهی برای ما مفید است! توجه داشته باشید که دستیابی حرف آخر به حداقل به حداکثر در مدت زمان بسیار کوتاه غیرممکن است.
من مثالی از رضا می زنم ، یکی از مخاطبین جدید سایت کنکور 1400 ؛ میانگین زمان مطالعه رضا 3 ساعت در هفته بود که فقط برای مطالعه در امتحانات مدرسه بود. رضا که قبلاً آدم سهل انگاری بود و زیاد به درس خواندن برای کنکور توجه نمی کرد ، اکنون کلاس دوازدهم است و در واقع کنکور را پشت سر گذاشته است … و او تازه فهمیده که چقدر زود گذشت و من نتوانستم دهم یا یازدهم خیلی سخت کار کن!

رضا با خواندن مصاحبه با رتبه 1 کنکور تجربی ، متوجه شد که علیرضا حرف آخر سخایی در تعطیلات 12 ساعت درس خوانده است! بنابراین نتیجه گیری این است که زمان مطالعه خود را به 10 تا 12 ساعت افزایش دهید.

بنابراین او یک برنامه هفتگی بسیار فشرده با حجم بالایی از مطالعات برای هفته آینده دارد ، شنبه همان است و مطالعه برای کنکور همان است… رضا دیرتر از آنچه انتظار می رفت بیدار شد شنبه… ساعت حرف آخر 6 in به وقت عصر و رضا فقط 4 او ساعتها درس خوانده است .. بنابراین هرچه حساب کند ، پایان برنامه تا ساعت 12 غیرممکن است و او با ناامیدی برنامه را ترک می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>