پس از کودتا در بورکینافاسو، معترضان برای کمک به روسیه مراجعه کردند

[ad_1]

اواگادوگو، بورکینافاسو – صبح پس از کودتا در بورکینافاسو، انبوهی از شرکت کنندگان در جشن گرفتن تسلط نظامی بر میدان اصلی غبارآلود پایتخت، دو پیام به جهان خارج داشتند: “نه” به فرانسه و “بله” به روسیه.

برتراند یودا، مهندس عمران که در میان صدها بوق فریاد می زد که در یک تظاهرات بلند قدردانی از حکومت نظامی جدید جمع شده بود، گفت: “ما خواهان مشارکت با روسیه هستیم.” “برای زندگی در روسیه!”

سربازان شورشی روز دوشنبه قدرت را در این کشور فقیر غرب آفریقا به دست گرفتند و بر موجی از ناامیدی شدید نسبت به شکست دولت در توقف خشونت فزاینده اسلام گرایان سوار شدند که از سال 2016 تا کنون 1.4 میلیون نفر را آواره کرده است، 2000 نفر را کشته و شاید دو سوم از کشورهایی که زمانی صلح آمیز بوده اند را بی ثبات کرده است. کشور.

اما اکنون که رو مارک کریستین کابوره رئیس جمهور منتخب دموکراتیک برکنار شده است – ارتش می گوید که او بازداشت شده است – حامیان کودتا به بازسازی اتحادهای خارجی بورکینافاسو روی آورده اند. ترجیحات آنها در پرچم های روسیه در اهتزاز در اواگادوگو، پایتخت، روز سه شنبه، همراه با تابلوهای کسل کننده و نقاشی شده با دست مستقیماً به سمت حاکم سابق استعماری بورکینافاسو پخش شد.

یکی را بخوانید: «نه به فرانسه».

فریاد کمک ناگهانی مسکو نشانه دیگری از این بود که چگونه خشونت اسلام گرایان در ساحل، منطقه وسیع جنوب صحرا، اتحادهای قدیمی را مختل می کند و نظم های سیاسی دموکراتیک طرفدار غرب، هرچند اغلب ضعیف، را تضعیف می کند.

بسیاری از معترضان گفتند که از مداخله روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی الهام گرفته‌اند، جایی که روس‌ها از رئیس‌جمهور محافظت می‌کنند، شرکت‌های روسی الماس استخراج می‌کنند و مزدوران روسی در سال گذشته با تهاجم اسلام‌گرایان جنگیدند – و همچنین حمله اخیر روسیه به مالی، این کشور. شمال بورکینافاسو

یودا گفت: «روس‌ها در سایر کشورهای آفریقایی عملکرد خوبی داشته‌اند. ما امیدواریم که آنها بتوانند همین کار را در اینجا انجام دهند.»

هیچ سرباز روسی شناخته شده ای در بورکینافاسو وجود ندارد، و مشخص نیست که آیا حاکم نظامی جدید این کشور، سرهنگ دوم پل هانری ساندااگو دامیبا، می خواهد آنها بیایند یا خیر. روز سه شنبه، دیلی بیست گزارش داد که دامیبا از کابوره خواسته است تا گروه اجاره ای وابسته به کرملین واگنر را در این ماه استخدام کند.

چندین مقام آمریکایی به طور خصوصی این اطلاعات را زیر سوال برده اند، اما گفته اند که این احتمال وجود دارد که دولت نظامی جدید از روسیه کمک بگیرد.

مشخص نیست که چگونه پرچم های روسیه در تظاهرات طرفدار جنگ در مرکز اوگادوگو در روز سه شنبه، کمتر از 24 ساعت پس از کودتا، به پایان رسید. سفارت روسیه در بورکینافاسو روز سه شنبه برای اظهار نظر در دسترس نبود. اما این تجمع یکی از نشانه‌های تلاش برای هموار کردن راه برای مداخله روسیه در یک کشور آفریقایی دیگر بود.

اندرو لبوویچ، مشاور سیاست در شورای اروپا در روابط خارجی، نهاد تحقیقاتی، گفت: «مشکلاتی که اروپا و به ویژه فرانسه در مقابله با گروه‌های جهادی در ساحل با آن مواجه است، روسیه را قادر ساخت تا همکاری امنیتی خود را به ویژه در مالی گسترش دهد. .

به گفته تحلیلگران، مداخله روسیه در آفریقا اغلب بر کشورهای دارای منابع غنی که نیازمند کمک نظامی هستند، متمرکز است، جایی که نفوذ غرب در حال کاهش یا غایب است. کمک های روسیه به شکل مستشاران نظامی، سلاح یا مزدوران پرداخت می شود که به صورت نقدی یا امتیازاتی برای استخراج طلا، الماس و سایر منابع پرداخت می شود.

حضور روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی غالب است، اما شناخته شده است که روسیه به درجات مختلف در موزامبیک، لیبی و سودان و غیره مداخله کرده است.

لبوویچ گفت که تمرکز روسیه اخیراً به ساحل معطوف شده است، جایی که از احساسات رو به رشد ضد فرانسوی و شهرت خود برای اثربخشی در نبرد استفاده می کند. اما او افزود که “سوابق شرکت های نظامی خصوصی روسی در آفریقا و خاورمیانه در بهترین حالت درهم آمیخته و تحت الشعاع سوء استفاده های قابل توجهی قرار دارد.”

ایالات متحده نیز با کودتای بورکینافاسو مرتبط است.

روز سه‌شنبه، فرماندهی آمریکا در آفریقا تأیید کرد که دامیبا در دوره‌ها و تمرین‌های نظامی متعددی بین سال‌های 2010 تا 2020 شرکت کرده است و به فهرست بلندبالایی از رهبران کودتای آفریقایی ملحق شده است که آموزش‌های نظامی آمریکا را دیده‌اند.

کلی کاهلان، سخنگوی فرماندهی آفریقا، در ایمیلی گفت که دامیبا دستورالعمل هایی در مورد حق درگیری مسلحانه، کنترل غیرنظامی و احترام به حقوق بشر دریافت کرده است. او نوشت: «تسخیر قدرت نظامی با آموزش و آموزش نظامی ایالات متحده ناسازگار است.

استقبال گرم روسیه در برخی از کشورهای آفریقایی به شدت با بحران در حال گسترش در اوکراین، جایی که ایالات متحده و متحدانش در ناتو از حمله قریب الوقوع آن بیم دارند، در تضاد است.

با این حال، روسیه با نقل مکان اخیر خود به مالی، جایی که حکومت نظامی حاکم پاییز گذشته در مبارزه با اسلام گرایان به گروه واگنر روی آورد، لانه هورنت دیپلماتیک را ایجاد کرد.

این استقرار، که به اولین درگیری های گزارش شده بین مزدوران روسی و شبه نظامیان اسلام گرا در اوایل این ماه انجامید، خشم فرانسه را برانگیخت، زیرا از سال 2014 هزاران نیرو را در ساحل از جمله مالی مستقر کرده است تا به مستعمرات سابق خود در مقابله با تهدید فزاینده تروریستی کمک کند.

اما این باعث علاقه در بورکینافاسو شد، جایی که افسران غیرنظامی و نظامی، که از تلاش‌های تحت حمایت فرانسه خود برای مبارزه با اسلام‌گرایان ناامید بودند، شروع کردند به دیدن مدل روسیه به عنوان یک جایگزین مناسب.

آمینه سیسه، یک فروشنده آب که به جمعیتی که حکومت نظامی را جشن می گرفتند، گفت: «ما از روس ها حمایت می کنیم. خانواده های ما در حال مرگ هستند و بیکاری در حال افزایش است، اما فرانسه کمک زیادی نکرده است. حداقل می‌توانیم چیز جدیدی را امتحان کنیم.»

به گفته چندین تن از ساکنان، افکار عمومی به نفع مداخله روسیه در هفته‌های اخیر در رسانه‌های اجتماعی افزایش یافته است. به ویژه، در فیس بوک، مردم بورکینافاسو اخبار استقرار روسیه در مالی را منتشر کردند.

آنها همچنین به انتقاد شدید رهبران مالی از تصمیم فرانسه برای خروج نیروهایش و بستن سه پایگاه کلیدی در شمال مالی از اکتبر گذشته اشاره کردند.

در سازمان ملل در سپتامبر، چوگل کوکالا مایگا، نخست وزیر موقت مالی، فرانسه را به ترک کشورش متهم کرد و گفت که این کشور مالی را مجبور می کند به دنبال “شریک های جدید” باشد.

در یک جمعیت در اواگادوگو روز سه‌شنبه، چند نفر گفتند که از چالش مالی با فرانسه الهام گرفته‌اند. آنها تسلط نظامی روز دوشنبه و چرخش مورد نظر خود به روسیه را فرصتی برای دستیابی به “استقلال کامل” از فرانسه می دانستند که در سال 1960 رسما بورکینافاسو را ترک کرد.

تحلیلگران می گویند کودتای این هفته ضربه دیگری به تلاش های شکست خورده فرانسه برای ایجاد ثبات در ساحل وارد کرده است. اما یک مقام ارشد نظامی فرانسه این گمانه زنی را که بورکینافاسو در آستانه گرایش شدید به روسیه است را رد کرد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت این واقعیت که دامیبا در پاریس آموزش دیده است و نه در مسکو به این معنی است که فرانسه “باید بتواند” راهی برای ادامه همکاری ده ساله خود با ارتش بورکینافاسو بیابد. بحث در مورد مسائل امنیت ملی

اما، او افزود، “ما باید فعال باشیم تا از هرگونه خلائی که روس ها می توانند استفاده کنند، جلوگیری کنیم.”

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و موضوع آن است منشور رفتار. ستاره از این دیدگاه ها پشتیبانی نمی کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin kusadasi escortkusadasi escortbetroad girişbahis siteleri