پوتین و شی در بحبوحه تنش های فزاینده با ایالات متحده یک جبهه متحد نشان می دهند

[ad_1]

مسکو – رئیس جمهور جو بایدن ممکن است اتحادیه دموکراسی های خود را داشته باشد، اما همانطور که در نشست ویدیویی روز چهارشنبه مشخص شد، روسیه و چین هنوز همدیگر را دارند.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، که با تحریم دیپلماتیک المپیک پکن در زمستان امسال توسط بایدن و دیگران مواجه شده است، قول عمومی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای حضور در آن – اولین رهبر ملی که به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی خواهد بود – را به دست آورده است.

پوتین در مواجهه با تهدیدات از بین بردن تحریم های غرب در صورت حمله نیروهای روسی به اوکراین، پیشنهادهایی از روسیه و چین برای همکاری برای “حفاظت بهتر از منافع امنیتی هر دو طرف” شنیده است.

به گفته شی، کنفرانس ویدیویی بین شی و پوتین در روز چهارشنبه – سی و هفتمین باری که این دو مرد از سال 2013 با یکدیگر ملاقات کردند – هم نشان دهنده همبستگی بین دو حاکم مستبدی بود که با فشار غرب می‌جنگند و هم نشان دهنده نوعی مشارکت نزدیک‌تر دوجانبه است. طرف ها در حال ساختن

به گزارش رسانه دولتی چین، شی به پوتین گفت: «ما قویاً از موضوعات مرتبط با منافع اصلی طرف مقابل و حفظ حرمت هر کشور حمایت می کنیم.

هنوز اصطکاک زیادی بین روسیه و چین وجود دارد، دشمنان سابق که مرز زمینی مشترکی دارند که بیش از 2600 مایل در مورد مسائلی مانند ورود به سیبری و تاریخ امتداد دارد. اما از نظر تجارت، امنیت و ژئوپلیتیک، آنها به طور فزاینده ای در یک صفحه قرار دارند و با تشدید تقابل دو کشور با ایالات متحده، بلوکی را تشکیل می دهند که تلاش می کند نفوذ آمریکا را تحت کنترل درآورد.

این دو کشور هیچ اتحادیه رسمی ندارند. اما به گفته یوری اوشاکوف، دستیار کرملین، که پس از پایان جلسه در مسکو به خبرنگاران در مسکو توضیح داد، اما شی به پوتین گفت که “از لحاظ نزدیکی و اثربخشی، این ارتباط حتی از اتحادیه فراتر می رود.”

اوشاکوف گفت، دو رهبر درباره ایجاد یک «زیرساخت مالی مستقل» برای کاهش وابستگی به بانک‌های غربی و آسیب‌پذیری او در برابر تحریم‌های غرب بحث کردند. و آنها پیشنهاد یک نشست سه جانبه احتمالی با هند را دادند که دلیلی بر جاه‌طلبی‌های ژئوپلیتیک گسترده‌تر آنهاست. پوتین هفته گذشته برای دیدار با نخست وزیر نارندرا مودی به دهلی نو سفر کرد.

پوتین در یک سخنرانی تلویزیونی به شی جینپینگ گفت: «الگوی جدیدی از همکاری بین کشورهای ما در حال شکل‌گیری است – مدلی مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی و احترام به منافع دیگران».

در هنرهای نمایشی کمی نمادین، هر دو مرد با پرچم چین و روسیه در قاب پشت سرشان صحبت کردند – برخلاف کنفرانس ویدئویی پوتین هفته گذشته با بایدن، زمانی که پوتین فقط در کنار پرچم روسیه صحبت کرد.

تحلیلگران می گویند یک عامل مهم در روابط روسیه و چین، شیمی شخصی بین پوتین و شی، دو مرد در اواخر دهه 1960 است که کنترل سیستم های سیاسی کشورهای خود را تثبیت کردند. وی از پوتین به عنوان “دوست قدیمی” خود یاد کرد، در حالی که رئیس جمهور روسیه همتای چینی خود را “دوست عزیز” و “دوست محترم” خود خواند.

اما شی و پوتین روز چهارشنبه با اولویت‌های کوتاه‌مدت مختلف به جلسه آمدند. برای شی، این نشست فرصتی برای منحرف کردن انتقادات فزاینده از اقدامات چین برای سرکوب جنبش طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ، تهدید تایوان و سرکوب گروه های اقلیت مسلمان در غرب چین و تعدادی از مسائل سطح پایین بود.

او امیدوار است نشان دهد که چین از نظر دیپلماتیک منزوی نیست، به ویژه در آستانه بازی های المپیک زمستانی، که هدف آن نشان دادن رشد جهانی چین است، نه وخامت روابط این کشور با بیشتر کشورهای جهان.

پوتین در سخنرانی خود در مراسم معارفه تلویزیونی خود به شی جینپینگ گفت: «انتظار دارم در فوریه سال آینده ما بالاخره شخصاً در پکن ملاقات کنیم.» ما همیشه در مورد مسائل همکاری بین‌المللی ورزشی از جمله عدم پذیرش تلاش‌ها برای سیاسی کردن ورزش یا جنبش المپیک از یکدیگر حمایت کرده‌ایم.

برای پوتین، مذاکرات در زمانی انجام شد که خطرات زیادی در آستانه نفوذ غرب در اوکراین وجود داشت. کارن دونفرید، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا روز چهارشنبه برای گفتگو در مورد اوکراین در مسکو بود. اوشاکوف گفت که مقامات روسی پیشنهادی را به وی ارائه کرده اند که در آن خواسته های قبلی پوتین مبنی بر کاهش حمایت نظامی غرب از اوکراین و رد گسترش ائتلاف ناتو برای شامل اوکراین یا سایر کشورهای منطقه را مشخص می کند.

مقامات غربی نگران حرکت نیروهای روسی در نزدیکی مرز اوکراین هستند، زیرا می‌ترسند که روسیه تهدیدی برای تهاجم، حتی در صورت طرح مطالبات دیپلماتیک، کند. در گزارش عمومی چین درباره این نشست اشاره ای به اوکراین و ناتو نشده است، اما به نظر می رسد که به نگرانی روسیه در مورد امنیت آنها اشاره می کند.

بر اساس گزارش چین، پوتین گفت: چین و روسیه باید اقدامات مشترک بیشتری را برای حفاظت بهتر از منافع امنیتی هر دو کشور انجام دهند.

به نظر می‌رسد که جبهه متحد رهبران در واکنش به نشست دموکراسی به میزبانی بایدن در هفته گذشته باشد، که به طور گسترده به عنوان تلاشی برای حمایت از دولت‌های مستبد مانند روسیه و چین تلقی می‌شود.

شی جین پینگ گفت: «برخی از نیروهای بین‌المللی تحت عنوان «دموکراسی» و «حقوق بشر» در امور داخلی چین و روسیه دخالت می‌کنند. این که آیا یک کشور دموکراتیک است و چگونه می توان دموکراسی را بهتر تحقق بخشید، تنها توسط مردم آن کشور قابل قضاوت است.

چنگ شیائوه، استاد دانشکده مطالعات بین‌الملل دانشگاه رنمین در پکن، گفت که روابط بین دو کشور به رهبران آنها این امکان را می‌دهد تا «حمایت متقابل و رویارویی مشترک» را در مواجهه با ایالات متحده نشان دهند. این امر به ویژه در زمان عدم اطمینان اقتصادی و تنش های بین المللی فزاینده صادق است.

وی گفت: چین و روسیه هر دو با فشارهای یکسانی از سوی ایالات متحده روبرو هستند. بنابراین، دو طرف باید در دیپلماسی از یکدیگر حمایت کنند.

دو طرف روابط را که در طول دهه ها مشکوک بود، عمیق تر کردند و در سال 1969 در یک درگیری مرزی در نزدیکی خاباروفسک رخ داد.

زمانی که روسیه پس از الحاق شبه جزیره کریمه به اوکراین در سال 2014 با تحریم‌ها مواجه شد، پوتین به چین روی آورد تا با تقویت تجارت در سراسر مرز از انرژی به چوب، این ضربه را کاهش دهد.

در همان سال، افکار عمومی روسیه در مورد چین به طرز چشمگیری بهبود یافت. بر اساس یک نظرسنجی مستقل مرکز لوادا، 70 درصد از مردم روسیه اکنون نگرش مثبتی نسبت به این کشور دارند – بسیار بهتر از نظر آنها در مورد ایالات متحده، اتحادیه اروپا یا اوکراین.

نیروهای دو کشور همچنین تمرینات و حتی عملیات مشترک از جمله در هوا و برای اولین بار در ماه اکتبر، گشت زنی دریایی در اقیانوس آرام را تشدید کرده اند. آنها همچنین متعهد شدند که با هم فضا را کشف کنند.

پیش از گفتگوی روز چهارشنبه، دیمیتری روگوزین، رئیس برنامه فضایی روسیه، گفت که ایستگاه قمری پیشنهادی روسیه-چین “بر اساس اصول مشارکت برابر، شفافیت و اجماع در فرآیند تصمیم‌گیری خواهد بود.” ، تحت شرایطی که ایالات متحده در پروژه ایستگاه قمری خود تعیین کرده است.

با این حال، این جبهه متحد محدودیت هایی دارد.

به عنوان مثال، چین هرگز الحاق کریمه را به رسمیت نشناخته است و روسیه نیز به دلیل ادعاهای گسترده این کشور در دریای چین جنوبی در کنار چین قرار نگرفته است. آنها همچنین تعهد به یک اتحادیه پیمان رسمی را متوقف کردند و ترجیح دادند توانایی خود را برای عمل مستقل و انعطاف پذیر حفظ کنند.

پروفسور سرگئی رادچنکو در مدرسه پیشرفته جانز هاپکینز گفت: “فکر نمی‌کنم آنها هنوز در زمانی باشند که پکن هرگونه ماجراجویی در اوکراین را تایید کند، و همچنین روسیه مشتاقانه منتظر چین نیست اگر چینی‌ها تصمیم به حمله به تایوان بگیرند.” مطالعات بین المللی اروپا، که به تفصیل در مورد این رابطه نوشت.

من تصور می کنم که هر یک از آنها درجه ای از بی طرفی خیرخواهانه را نسبت به دیگری نشان دهند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers