کیم کره شمالی در یک مقطع حساس در یک دهه حکومت قرار دارد

[ad_1]

سئول، کره جنوبی (AP) – خیلی جوان است. خیلی ضعیفه خیلی بی تجربه

کیم جونگ اون پس از به دست گرفتن قدرت پس از مرگ ناگهانی پدرش در 10 سال پیش، سوء ظن های گسترده ای را که از تلاش های اولیه او برای گسترش حکومت وحشیانه خاندانش بر کره شمالی استقبال می کرد، پاک کرد.

پیش‌بینی‌های اولیه سلطنت، رهبری جمعی یا کودتای نظامی با صدها اعدام و پاکسازی با هدف اعضای خانواده و گارد قدیمی شکست خورد. این تثبیت بی امان قدرت، همراه با شخصیتی بزرگتر از زندگی که ظاهراً برای تبلیغات تلویزیونی با دقت بسته بندی شده ایجاد شده بود، به کیم اجازه داد تا روشن کند که اقتدارش مطلق است.

اما در حالی که اولین دیکتاتور هزاره کره شمالی در این جمعه یک دهه از قدرت را جشن می‌گیرد، ممکن است با سخت‌ترین لحظه‌ای که تا به امروز به سر می‌برد، با سرکوب تحریم‌ها، یک بیماری همه‌گیر و مشکلات اقتصادی فزاینده روبرو شود. اگر کیم نتواند به تعهد عمومی خود برای توسعه تسلیحات هسته ای و اقتصاد مرده عمل کند، چیزی که بسیاری از کارشناسان معتقدند غیرممکن است، می تواند برای حکومت طولانی مدت او مشکلاتی ایجاد کند.

رشد اقتصادی اندکی که او طی چندین سال از طریق تجارت و اصلاحات بازار محور به دست آورده است، با تشدید تحریم‌های بین‌المللی از سال 2016، زمانی که کیم به دنبال سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌هایی با هدف ایالات متحده و متحدان آسیایی آن بود، دنبال شد.

کیم پس از اینکه در اجلاس‌های سران با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال‌های 2018 و 2019 در کانون توجه قرار گرفت، اکنون در خانه گیر کرده و با اقتصاد در حال فروپاشی که به دلیل بسته شدن مرزهای مرتبط با بیماری همه‌گیر بدتر شده است، دست و پنجه نرم می‌کند.

مذاکرات با واشنگتن بیش از دو سال است که پس از شکست او در کاهش تحریم‌ها از سوی ترامپ به بن بست رسیده است. به نظر نمی رسد که دولت پرزیدنت جو بایدن برای دستیابی به توافق عجله ای نداشته باشد مگر اینکه کیم تمایل خود را برای پایان دادن به برنامه تسلیحات هسته ای خود نشان دهد، “شمشیری گرانبها” که او آن را بزرگترین تضمین بقای خود می داند.

در حالی که کیم هنوز کاملاً کنترل را در دست دارد، به نظر می رسد کمتر و کمتر به اهداف اعلام شده خود یعنی حفظ همزمان سلاح های هسته ای خود و ایجاد رفاه برای فقرای خود دست یابد. کیم این هدف را در اولین سخنرانی عمومی خود به عنوان یک رهبر در اوایل سال 2012 تعیین کرد و قول داد که کره شمالی “دیگر مجبور نخواهند شد کمربندهای خود را ببندند.”

پارک وون گون، استاد مطالعات کره شمالی در دانشگاه اوها وومنز در سئول، گفت که چگونه کیم در سال‌های آینده اقتصاد را مدیریت می‌کند، می‌تواند ثبات بلندمدت حکومت او و احتمالاً آینده خاندان خانواده‌اش را تعیین کند.

«برنامه تسلیحات هسته ای، اقتصاد و ثبات رژیم به هم مرتبط هستند. پارک گفت: اگر مشکل هسته ای حل نشود، اقتصاد بهبود نخواهد یافت و این فرصتی برای اضطراب و سردرگمی در جامعه کره شمالی ایجاد می کند.

کیم برای ساختن اقتصادی که چندین دهه سوءمدیریت و هزینه‌های نظامی تهاجمی را نیز متضرر کرده است، به شدت به لغو تحریم‌های آمریکا نیاز دارد.

اما تسکین قابل توجهی برای ایالات متحده ممکن است حاصل نشود مگر اینکه کیم گام های مشخصی در جهت خلع سلاح هسته ای بردارد. علیرغم تلاش برای نشست، ترامپ هیچ علاقه‌ای به انحراف از تحریم‌هایی که او آن را اهرم اصلی واشنگتن در قبال پیونگ یانگ توصیف کرد، نشان نداده است و مشخص نیست که آیا کیم رئیس‌جمهور دیگری مانند ترامپ مایل به تعامل با کره شمالی خواهد بود یا خیر.

دیپلماسی آنها پس از دومین نشست سران آنها در فوریه 2019، زمانی که آمریکایی‌ها درخواست کره شمالی را برای لغو قابل توجه تحریم‌ها در ازای برچیدن یک تأسیسات هسته‌ای منسوخ که تسلیم نسبی قابلیت‌های هسته‌ای آن بود، رد کردند، از هم پاشید.

دو طرف پس از یک جلسه پیگیری ناموفق بین مقامات سطح کاری در اکتبر همان سال، در ملاء عام ملاقات نکردند. دو ماه بعد، کیم در یک کنفرانس سیاسی ملی وعده داد که زرادخانه هسته‌ای خود را در برابر فشار “گانگستری” ایالات متحده گسترش دهد و از مردم خود خواست تا در مبارزه برای استقلال اقتصادی مقاوم باقی بمانند.

اما بحران جهانی کووید-19 برخی از اهداف اصلی اقتصادی کیم را با مشکل مواجه کرده است و این کشور را مجبور به اعمال محاصره‌ای خودخواسته کرده است که تجارت آن با چین، تنها متحد اصلی و حیات اقتصادی آن را فلج می‌کند.

آژانس جاسوسی کره جنوبی اخیراً به قانونگذاران گفته است که تجارت سالانه کره شمالی با چین تا سپتامبر 2021 با دو سوم کاهش به 185 میلیون دلار رسیده است. مقامات کره شمالی همچنین نگران کمبود مواد غذایی، افزایش قیمت کالاها و کمبود دارو هستند. دیگر منابع اصلی که به گفته قانونگذاران مطلع از این آژانس، شیوع بیماری های منتقله از طریق آب مانند تب حصبه را تسریع کرده اند.

مذاکرات با ایالات متحده ناشناخته است. دولت بایدن، که خروجش از افغانستان نشانگر تغییر گسترده‌تر تمرکز ایالات متحده از مبارزه با تروریسم و ​​کشورهای به اصطلاح متقلب مانند کره شمالی و ایران به مخالف با چین بود، چیزی بیش از گفت‌وگوهای آشکار ارائه نکرد.

کره شمالی تاکنون این پیشنهاد را رد کرده و گفته است که واشنگتن ابتدا باید «سیاست خصمانه» خود را کنار بگذارد، اصطلاحی که پیونگ یانگ در درجه اول برای تحریم ها و رزمایش های نظامی بین ایالات متحده و کره جنوبی استفاده می کند.

آندری لانکوف، استاد دانشگاه کوکمین در سئول، می گوید: «کره شمالی سلاح های هسته ای خود را به هر حال تسلیم نخواهد کرد. تنها موضوعی که آنها می خواهند درباره آن صحبت کنند رویای خلع سلاح هسته ای نیست، بلکه مسائل مربوط به کنترل تسلیحات است.

لانکوف گفت، با این حال، کیم می‌تواند از رویارویی واشنگتن و پکن که ارزش استراتژیک کره شمالی را برای چین افزایش می‌دهد، سود ببرد. چین آماده است تا کره شمالی را با گسترش مواد غذایی، سوخت و سایر کمک‌ها سرپا نگه دارد و این باعث کاهش فشار بر کیم برای مذاکره با ایالات متحده می‌شود.

لانکوف گفت: کره شمالی به جای رشد، رکود خواهد داشت، اما بحران حاد نخواهد داشت. برای کیم جونگ اون و نخبگانش، این یک سازش قابل قبول است.

در بحبوحه بسته شدن همه گیر مرزهای این کشور، کره شمالی گام های تهاجمی برای بازگرداندن کنترل بیشتر دولت بر اقتصاد برمی دارد. این اصلاحات قبلی کیم را که سرمایه‌گذاری خصوصی را پوشش می‌داد و به شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی برای تسهیل تولید و تجارت داخلی استقلال و انگیزه‌های بازار بیشتری می‌داد، لغو می‌کند.

همچنین نشانه هایی وجود داشت مبنی بر اینکه مقامات کره شمالی استفاده از دلار آمریکا و سایر ارزهای خارجی را در بازارها سرکوب می کنند که به وضوح نشان دهنده نگرانی در مورد کاهش ذخایر ارزی است.

بازگرداندن کنترل مرکزی اقتصاد همچنین می تواند در بسیج منابع دولتی بسیار مهم باشد تا کیم بتواند برنامه هسته ای خود را بیشتر گسترش دهد، که در غیر این صورت با وخامت اقتصاد چالش برانگیز خواهد بود.

در حالی که کیم آزمایش موشک‌های هسته‌ای دوربرد را به مدت سه سال متوقف کرد، آزمایش‌های تسلیحات کوتاه‌بردی را که متحدان آمریکا، کره جنوبی و ژاپن را تهدید می‌کنند، افزایش داد.

گو میونگ هیون، تحلیلگر ارشد مؤسسه مطالعات سیاسی آسانا در سئول، می گوید: «بمب های هسته ای کیم را به این آشفتگی کشانده است، اما او یک سیاست بحث برانگیز برای فشار بیشتر سلاح های هسته ای برای خروج از آن را حفظ می کند.

رژیم تحریم‌ها به رهبری ایالات متحده حفظ خواهد شد و بازگشت به اقتصاد تحت کنترل دولت هرگز در گذشته پاسخی برای کره شمالی نبوده و اکنون نیز پاسخی نخواهد بود. در برخی مواقع، کیم با انتخاب دشواری روبرو خواهد شد که تا چه مدت سلاح هسته‌ای خود را حفظ کند و این ممکن است نسبتاً زود اتفاق بیفتد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıVozol 2200Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma dizipalhipercasino bedava bonusistanbul escortümraniye escort