400 جامعه مدنی گروه تماس در سازمان تجارت جهانی (WTO) اعضا برای: توقف تمام تجارت و سرمایه گذاری پیمان مذاکرات در طول COVID-19 شیوع و تمرکز بر دسترسی به لوازم پزشکی و صرفه جویی در زندگی

واشنگتن – امروز 400 سازمان های جامعه مدنی از جمله اتحادیه جهانی فدراسیون های توسعه طرفداران گروه زنان مصرف کننده و کسب و کار کوچک سازمان ها و گروه های زیست محیطی – به نمایندگی از میلیون ها نفر از مردم از بیش از 163 کشور تحویل نامه ای به اعضای سازمان تجارت جهانی. در آن, آنها اصرار اعضای سازمان تجارت جهانی به: “توقف تمام تجارت و سرمایه گذاری پیمان مذاکرات در طول COVID-19 شیوع و تمرکز بر دسترسی به لوازم پزشکی و صرفه جویی در زندگی می کند.” در این نامه هماهنگ با جهان ما برای فروش نیست (OWINFS) شبکه جهانی است و در دسترس در زبان های انگلیسی و فرانسوی در اینجا.

اکثریت قریب به اتفاق اعضای سازمان تجارت جهانی مخالفت با ادامه مذاکرات میان همه گیر به عنوان ابراز شده توسط گروه آفریقا; آفریقایی کارائیب و اقیانوس آرام از گروه; و بسیاری از کشورهای در حال توسعه هیئت در مارس 17 جلسه از اعضای سازمان تجارت جهانی تشکیل شد به بحث در مورد این موضوع. اما یک اقلیت قدرتمند – از جمله اتحادیه اروپا و استرالیا و کانادا و دیگر کشورهای توسعه یافته – تحت فشار قرار دادند برای ادامه مذاکرات در قوانین الزام آور در قبل از Covid 19 دستور کار است. مدیر کل سازمان تجارت جهانی روبرتو Azevêdo به نظر می رسد به دفاع از ادامه مذاکرات با بیان این که وجود دارد را باید “اضافی مشاوره” به جای فقط تصدیق کرد که اجماع نمی توان به دست آمده زمانی که اکثریت اعضای حاضر به مذاکره قوانین الزام آور تحت شرایطی. (قبلا نسخه ای از این نامه به نمایندگان فقط قبل از آن جلسه است.)

این است که با وجود نیاز شدید برای دولت ها در سراسر جهان به تمرکز کامل خود را از تلاش های صرفه جویی در زندگی در طول coronavirus بیماری همه گیر. این مستند ساخته شده است آن را بسیار دشوار است برای ژنو مبتنی بر مذاکره کنندگان به هماهنگی با ذینفعان حتی در درون دولت است. تغییر دینامیک ممکن است تاثیر مذاکره موقعیت. و آن است که غیر ممکن است برای اطمینان از شفاف و فراگیر مذاکرات داده شده تفسیر و محدودیت منابع به “مذاکره” آنلاین.

“اولین و تنها اولویت برای تجارت مذاکره کنندگان در این زمان باید برای حذف تمام موانع از جمله مالکیت معنوی قوانین موجود در موافقت نامه های که مانع به موقع و مقرون به صرفه دسترسی به تجهیزات پزشکی مانند نجات بخش داروهای, دستگاه, تشخیص و واکسن و توانایی دولت را به هر گام لازم برای رسیدگی به این بحران” یادداشت نامه.

Endorsers شامل بزرگ شبکه های بین المللی مانند: اکشن, کمک های بین المللی; توسعه جایگزین با زنان برای عصر جدید (سحر); دوستان زمین بین المللی; اتحاد جهانی برای عدالت مالیاتی (GATJ); صلح; پزشکان بدون مرز دسترسی به کمپین; آکسفام بین المللی است; مردم ائتلاف در مواد غذایی حاکمیت (PCFS); به سلامت مردم حرکت; اجتماعی سازمان دیده بان; این جامعه برای توسعه بین المللی (SID); و جهان سوم شبکه (TWN).

این همچنین شامل منطقه ای عدالت اقتصادی شبکه از جمله عرب های غیر دولتی شبکه برای توسعه (ANND); آسیا و اقیانوس آرام فروم در زنان, حقوق و توسعه (APWLD); FEMNET – ایرنا-زنان و توسعه شبکه های ارتباطیاست; و اقیانوسیه شبکه جهانی شدن (PANG); پان آفریقایی انجمن های غیر دولتی (PANGOC); از سیاتل به بروکسل شبکهو جهان سوم شبکه-آفریقا, در میان دیگران.

رفته به ادامه مطالب

اما سخاوت شما بسیار مهم است برای بقای ما.

لطفا انتخاب کنید, اهدای روش:

این نامه همچنین پشتیبانی شده توسط اتحادیه جهانی فدراسیون آموزش بین المللی; IndustriALL; بین المللی کارگران حمل و نقل فدراسیون (ITF); اتحادیه بین المللی مواد غذایی, کشاورزی, هتل, رستوران, غذا, توتون و تنباکو و متحد کارگران انجمن (IUF); خدمات عمومی بین المللی (PSI); و UNI جهانی اتحادیه; منطقه ای فدراسیون مانند مرکزی Latinoamericana y Caribeña de Trabajadores del Estado (CLATE) و Confederación Sindical de trabajadores/به عنوان ده لاس آمریکاس (CSA); و همچنین بین المللی کنفدراسیون اتحادیه های کارگری (jetset extra).

بسیاری از عمده شبکه های ملی نیز تایید شده مانند استرالیا نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری شبکه (AFTINET); از شهروندان تجارت مبارزات انتخاباتی در ایالات متحده آمریکا; به شورای کانادایی/Conseil des Canadiens; فدراسیون هند خرد و کوچک و متوسط (FISME); اندونزی برای عدالت جهانی (IGJ); کنیا کمیسیون حقوق بشر ؛ نیوزیلند شورای اتحادیه های کارگری; نروژی تجارت کمپین ؛ Rede Brasileira Pela Integração دوس Povos (REBRIP) از برزیل; و جنوب و شرق آفریقا تجارت اطلاعات و مذاکرات موسسه SEATINI-اوگاندا; در میان بسیاری دیگر.

این گروه همچنین خواهان آن است که “تحریم های یک جانبه است که به جلوگیری از کشورها از اخذ ضروری لوازم پزشکی باید پایان یابد.” یک جانبه تحریم ها در حال افزایش مرگ و میر ناشی از Covid-19.

در این نامه همچنین خواستار “اعضای سازمان تجارت جهانی به اطمینان حاصل شود که همه کشورها باید انعطاف به کنار قوانین تجارت که محدود توانایی خود را برای حل و فصل بحران همه گیر و بدون ترس از عواقب و بس دیگر مذاکرات و فعالیت های است که منحرف کردن منابع خود را از این هدف است.”

در نهایت این نامه اشاره می کند که سازمان تجارت جهانی باید نه بازگشت به “کسب و کار به طور معمول” پس از بحران به عنوان دولت باید تشخیص “که COVID-19 همه گیر مستلزم اساسی دوباره فکر می کنم این نوع از قوانین که در حال مذاکره در موافقت نامه های تجاری از جمله کسانی است که می تواند تشویق انحصارات و کاهش دسترسی مقرون به صرفه به تمام اشکال از لوازم پزشکی و در معرض خطر قرار داده و زندگی مردم در هر کشوری از جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net