75 سال بعد ‘ترینیتی” آزمایش هسته ای دیده می شود به عنوان به یاد ماندنی رویداد تاریخی

جولای 16 (سلامت) — جهان وارد عصر هسته ای دقیقا 75 سال پیش پنج شنبه در یک محل در مرکز مکزیک جدید کویر که در آن دولت ایالات متحده انجام “ترینیتی” آزمون-و مجموعه ای از 105 پوند پلوتونیوم مبتنی بر بمب.

آزمون انجام شده توسط ایالات متحده وزارت جنگ و طراحی شده توسط تازگی ایجاد آزمایشگاه ملی لوس آلاموس به عنوان بسته شدن سالوو معروف “پروژه منهتن” — یک دستور از رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت به منظور توسعه یک سلاح هسته ای است.

تبلیغات

این انفجار اوایل صبح روز 16 جولای 1945 تولید یک انفجار در برابر حدود 44 میلیون پوند TNT و ثابت پس از سال ها از نظریه پردازی که اتمی واکنش زنجیره ای می تواند weaponized.

فقط سه هفته بعد, نیروهای مسلح, تحویل دو بمب اتمی — از جمله یکی از یکسان به “ابزار” تست شده در نیومکزیکو — بیش ژاپنی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی کشته شدن ده ها هزار نفر فورا و ده ها هزار نفر بیشتر بعد از سمی تابش.

دقیقا یک ماه پس از تثلیث آزمون ژاپن تسلیم بی قید و شرط خود را اعلام کرد و کمک کرد تا پیروزی را برای آمریکا و نیروهای متفقین در تئاتر اقیانوس آرام از جنگ جهانی دوم است. توسط آن نقطه نزدیک به 112,000 سربازان آمریکایی کشته شده بود در جنگ و بیش از یک چهارم میلیون نفر مجروح شدند.

پنجشنبه آزمون سالگرد 75 کارشناسان می گویند که اگر چه زمان ممکن است نرم منطق پشت به دنبال سلاح های هسته ای اهمیت خود را همچنان بی نقص است.

تبلیغات

“من مطمئن هستم که اگر به عنوان بسیاری از مردم در مورد مراقبت از آن را در حال حاضر تا آنجا که آنها در طول جنگ جهانی دوم اما یکی از دلایل بسیاری که چرا تثلیث باقی می ماند مهم است که آن را به مثابه تولد عصر جدید در وجود انسان” Alan Carr رسمی مورخ در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس گفت آپی از طریق تلفن. “این واقعا یک معامله بزرگ به دنبال آن بوده است.”

Carr به ذکر است که تثلیث در میان مهم ترین وقایع در نوع بشر-به عنوان وسیله ای برای پایان دادن به یک فاجعه آتش سوزی در سراسر جهان و به عنوان یکی از مهم ترین آزمایش در علم مدرن.

برای سه سال منتهی به بمب آزمون یک تیم از 6000 دانشمندان به رهبری آزمایشگاه لوس آلاموس مدیر J. رابرت اوپنهایمر کار کرده بود feverishly در پروژه منهتن برای کامل کردن یک راه عملی به کانال یک واکنش زنجیره ای هسته ای.

کمپین ریشه در ترس است که آلمان نازی بود که به احتمال زیاد در حال توسعه سلاح اتمی-که بلامنازع آدولف هیتلر رژیم ممکن است در نهایت به تسخیر و یا نابود کردن جهان است.

یک روش پیشنهادی درگیر تیراندازی یک مقدار از اورانیوم به اورانیوم از طریق یک لوله در سرعت های بالا رو با مواد منفجره.

این “تفنگ سبک” اورانیوم شکافت بمب در نهایت تبدیل شد به “پسر کوچک” سلاح کاهش یافته است در هیروشیما. برای این نوع از بمب دانشمندان بودند با اعتماد به نفس کافی است که یک آزمون غیر ضروری تلقی شد.

که نه مورد با دیگر پیچیده تر و قدرتمند بمب.

به طور کامل طراحی رمان دوم بمب استفاده می شود حدود 5000 پوند مواد منفجره بالا فورا به داخل منفجر شدن یک حوزه پلوتونیوم مورد اندازه و سافتبال به چیزی نزدیک به یک توپ گلف — فشرده سازی است که باید در مجموعه ای قابل توجه واکنش زنجیره ای.

تبلیغات

که نتیجه این شد کاملا علمی. دانشمندان و مهندسان مورد نیاز خود را به آزمون تئوری.

مقامات مجموعه تثلیث آزمون برای predawn ساعت July 16 قرار داده و “زمین صفر” در نزدیکی لبه شمالی متروک بمب گذاری در محدوده حدود 115 مایل در شمال لاس Cruces, N. M. است که فقط روز قبل از آن ایجاد شده بود به عنوان شن و ماسه سفید زمین آزمایش و اثبات.

در سایت آزمون حدود 35 کیلومتری غرب سوکورو این “ابزار” دستگاه قرار داده شد بالای 100-پا جراحی برج و دانشمندان دکمه را فشرده است. در آن لحظه ایالات متحده و جهان آغاز شد و عصر هسته ای. این برج فولادی برگزار شد که سلاح شد و فورا سوزانده در 22-یکهزارتن انفجار.

این انفجار از تثلیث تست انفجار دیده می شود در مورد 0.016 از ثانیه پس از انفجار در نزدیکی Las Cruces, N. M. در 16 جولای 1945. این نیمکره بالاترین نقطه در این تصویر در حدود 200 متر است. فایل عکس توسط آزمایشگاه ملی لوس آلاموس/تابناک

پس از آزمایش موفق مقامات نظامی تولید شده یکسان دستگاه با کد نام “مرد چاق” و کاهش آن در ناکازاکی در اوت. 9. مقامات تخمین زده است که به عنوان بسیاری از 80,000 نفر وجود دارد.

یکی از مهمترین کارشناسان در تثلیث تست می گوید گذشت 75 سال تغییر کرده است چگونه این رویداد تاریخی درک است.

جیم Eckles نویسنده “تاریخچه بمب اتمی ملی نقطه عطفی تاریخی” و سابق امور عمومی افسر در شنهای سفید موشک های پایه باعث شده است تا تورهای تثلیث سایت برای چند دهه. در سال 1975 آن را ملی تعیین نقطه عطفی تاریخی.

تبلیغات

“خاطراتی از رویداد واقعی در حال کاهش,” Eckles گفت آپی. “ما در حال از دست دادن جزئیات و مردم که در واقع آن عمدتا مرده در حال حاضر, بنابراین ما نمی هر گونه دست اول شاهد باقی مانده است.

“همه ما را ترک کرده اند چیزی است که ثبت شده در کتاب و عکس.”

اما نگرانی برای هسته ای عصر که تثلیث آغاز شده است وی افزود آن چیزی است که از آن استفاده می شود-و احتمالا نه آن چه باید باشد.

“با این که من فکر می کنم ما در حال از دست دادن ‘لبه’ به آن” Eckles گفت. “زمانی که من دیدن بازدید کنندگان به تثلیث سایت امروز — و این شگفت انگیز است آنها را در آینده حفظ می کنند — آنها به نظر نمی رسد که همان نوع از نگرانی این است که این سلاح های هسته ای هنوز هم در خارج وجود دارد.”

در دورانی که نگرانی برای جنگ هسته ای تا حد زیادی کم رنگ به پس زمینه, پنجشنبه تاریخی سالگرد می تواند یک یادآوری چگونه قدرتمند سلاح های هسته ای هستند.

“ترینیتی میراث پیچیده و چند وجهی است که چگونه بسیاری از تاریخ است” Carr گفت.

برای دانشمندان در لوس آلاموس درست اهمیت روشن است پس از 75 سال است.

“است که آزمون مسلما بزرگترین آزمایش علمی تا کنون انجام شده” Carr گفت.

“هنگامی که شما نگاه کنید که چگونه آن را تغییر جهانی در بسیاری از راه اساسی آن را تا حد زیادی افزایش درک ما را از اینکه چگونه جهان کار می کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>