یک استاد حقوق با حضور در آکادمی پلیس. در اینجا چیزی است که او یاد گرفته در مورد مشکلات با مدرن روز اجرای قانون

سالت لیک سیتی — به عنوان یک زن 45 ساله دانشگاه جورج تاون قانون استاد و رئیس سابق پنتاگون از سیاست, مشاور روزا بروکس بود نه معمولی خود را به آکادمی پلیس استخدام.

اما او نمی ثبت نام در سال 2016 فقط برای آموزش به عنوان یک افسر ذخیره در واشنگتن, دی سی, Metropolitan Police Department. بروکس فکر کردم که داخل بسته فرهنگ اجرای قانون را ارائه بینش ارزشمندی برای آینده کتاب “درهم آبی: پلیس آمریکا در شهر است.”

او غرایز ثابت صحیح و تعجب آور است. اولین غیر منتظره غذای آماده بود غیر قابل تشخیص تفاوت بین یک سازمان شبه نظامی و یک نیروی پلیس. زمان کلاس گرفته شد تا با تمرین و تشکیل ایستاده در توجه آموزش تاکتیکی و — بله — بوت پرداخت او نوشت: از تجربه خود در اقیانوس اطلس.

“ما تا به حال مربیان که نورد چشمان خود را در این نوع از چیزی که اما ما نیز تا به حال مربیان که به نظر می رسید به هدایت دریایی گروهبان مته در فیلم” غلاف تمام فلزی,’ bawling توهین و مجازات تخلفات جزئی با مجموعه ای از pushups,” او نوشت یادآوری دبیرستان کلاس بدنسازی بود که آخرین بار او شده بود فریاد زد و مانند آن.

آموزش او صورت گرفت در سال 2016 در طول ظهور سیاه و سفید زندگی مهم جنبش است که به دنبال کشته شدن یک مرد سیاه پوست توسط پلیس در فرگوسن میسوری و مدت کوتاهی پس از کمین مرگبار به سبک حملات پلیس در دالاس و Baton Rouge, لوئیزیانا که ادعا هفت افسر. اما بروکس گفت: گفتگو در مورد آن حوادث در زمان راهرو در میان سربازان و نه در کلاس درس.

“من شاید ابلهانه بود و انتظار آن را به یک کمی بیشتر شبیه به یک کالج, کلاس درس,” او گفت: Deseret News این هفته در مورد آموزش پلیس.

بروکس تجربه باعث شد او را به راه اندازی جورج تاون قانون پلیس برای فردا کمک هزینه تحصیلی ارائه شده از طریق دانشگاه نوآورانه پلیس برنامه که در آن افسران جدید مورد بحث می تواند با مافوق خود سوال سخت در مورد تبعیض نژادی جایگزین برای دستگیری فقر و اعتیاد.

در مصاحبه با Deseret News بروکس صحبت در مورد پلیس تجارب و گفت: ریشه کن کردن طولانی مدت نظامی فرهنگ اجرای قانون کلیدی برای پرداختن به مشکلاتی است که موجب تظاهرات در سراسر جهان است. او همچنین صحبت در مورد آنچه سیاستگذاران می توانید بازگرداندن اعتماد عمومی به پلیس در پی جورج فلوید را به قتل توسط پلیس در مینیاپولیس, مینه سوتا.

مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و طول.

Deseret News: شما قبلا مشغول به کار در پنتاگون چه موجب علاقه خود را در پلیس و چرا شما تصمیم می گیرید در واقع وارد آکادمی برای نوشتن این کتاب ؟

روزا بروکس: من علاقه مند به نوشتن در مورد تار مرزهای بین ارتش و پلیس بین جنگ و جنایت.

و سپس به عنوان در حال حاضر ما در یک لحظه که در آن وجود دارد بسیاری از واقعا بحث شدید در مورد پلیس و نژاد و خشونت است. آن را فقط به نظر می رسید مانند یک جالب لحظه به یادگیری در مورد پلیس. این چنین مات و فرهنگ مشابه و من فکر می کنم بسیاری از مردم فقط هیچ ایده آنچه در آن است: چگونه است که این موسسه در واقع سازمان ؟ که در آن است ؟ چه آن را انجام دهید ؟ چگونه کار می کند ؟ چگونه است که این ساختار ؟ به نظر می رسید مانند یک شگفت آور و عجیب و غریب فرصت کمی در داخل به طور معمول بسیار بسته فرهنگ است.

DN: چیزی که بیش از همه تعجب آور و یا غیر منتظره در آکادمی ؟

RB: اغلب احساس می کردم کل کشور بود صحبت کردن در مورد مسابقه پلیس و خشونت و یک مکان ما نیست که این مکالمات در آکادمی پلیس که در آن تمرکز بسیار تاکتیکی است. آن را در اینجا لیستی از فضایی جرائم حفظ آن است. در اینجا پنج مرحله برای استفاده از دستبند حفظ آنها. آنچه واقعا به من زده است که تمرکز چنان تاکتیکی به جای آنچه که انجام ندادی ؟ چه معنی آن را به خوبی افسر پلیس? چگونه ما می دانیم که اگر ما موثر است ؟

DN: که افسران جدید بپرسید و پاسخ در مورد گسترده تر و اساسی سوالات پلیس در اطراف?

RB: به عنوان بخشی از فرهنگ شبه نظامی وجود دارد تاکید زیادی بر روی زنجیره ای از فرمان. اگر شما یک کاربر افسر گشت شما فقط قرار دادن رئیس یک توجه داشته باشید از طریق ایمیل گفت: “هی آقا فقط به حال فکر می کردم.’ شما در صحبت با همسالان خود و یا به گروهبان. و شاید اگر شما خوش شانس ستوان. و بنابراین برای ایجاد این غیر رسمی فضای یاران برنامه به ارمغان می آورد با هم افسران جوان با بیش ارشد فرماندهی کارکنان. شده اند وجود دارد که در آن لحظات کارکنان فرماندهی می گویند ما نمی دانیم که این تجربه خود را. ما نمی دانیم که این است که چگونه این سیاست بود که درک در این راه کاملا متفاوت است.’ و برخی از تغییرات شده اند که در طلیعه در آکادمی (غیر نظامی معلمان در حال حاضر با کمک آموزش ها و سیاست ها مورد بحث و مورد بحث) بنیادی بسیار به طور مستقیم از نظرات ساخته شده توسط برخی از همکاران ما.

DN: برخی از مسائل مربوط به استخدام جدید مبارزه با طی آموزش ؟

RB: ما به پلیس این کاملا متناقض دستورالعمل. ما اساسا گفتن بود رزمندگان بود و مربیان بود پزشکان, توان معلمان, اجتماعی کارگران تواند دشوار باشد خوب است.’ که بسیار گیج کننده برای افسران جوان که 20-24 سال و آنها واقعا به گرفتن مقدار زیادی از فرصت برای صحبت که از طریق. و من در واقع فکر می کنم آن را هیجان انگیز در حال حاضر برای هر دو آنها را به طور گسترده تر برای ملت ایران به داشتن آن گفتگو در مورد آنچه ما می خواهیم مردم با اسلحه به انجام در مقابل چه چیز بهتر انجام شده توسط مردم و بدون اسلحه. من نمی دانم که وجود دارد همیشه یک جواب درست. اما کسانی که در حال گفتگو است که ما باید با داشتن, مانند, ” چرا ما باید مسلح مردم اجرای مدنی ترافیک سنگین?’ ما لازم نیست که افراد مسلح دادن به شما بلیط پارکینگ. هنگامی که شما انتخاب می کنید به پلیس بود که افرادی که این کار را که کردم یک مجموعه خاص از عواقب. و هستند کسانی که عواقب آن ما می خواهید ؟

روزا بروکس
جودی McKitrick

DN: Hخیابان شما تا کنون هر گونه اعضای نیروی که می گویند ” من نمی ثبت نام برای این. من امضا برای حل جرم و جنایت قرن و نیم تنه برخی از سران در حال حاضر و پس از آن’?

RB: گاهی اوقات به خصوص مردان جوان است که می تواند نوع تلخ آنها داشتن سرعت بالا, اتومبیل, تعقیب در همه زمان ها. اما به طور کلی من یک مقدار زیادی از احترام به اکثریت افسران کار می کردم که در شرایط بسیار دشوار با نه خیلی زیاد و نه خیلی تشکر از این شهرستان رسیدگی به این واقعا کثیف, شرایط دشوار و بسیاری از آنها را واقعا به صورت جدی تلاش می شود با رعایت احترام. نه همه آنها به همان اندازه در آن خوب است. نه همه آنها سعی کنید به همان اندازه سخت است اما به طور کلی شما بسیاری از چیزهای خوب است. من به عنوان کسی که بسیار شک و تردید در مورد و انتقاد از پلیس و من هنوز هم هستم. اما من فکر می کنم این مشکلات تا حد زیادی ساختاری.

DN: چه طرز فکر و نگرش سربازان شما آموزش دیده و مشغول به کار با ؟

RB: این تجربه من بوده است که اکثریت قریب به اتفاق افسران پلیس واقعا مناسب افرادی که به پلیس خوب و آرمانی دلایل. آنها می خواهند برای محافظت از مردم است. اغلب آنها یک قربانی جرم و جنایت و یا کسی به آنها نزدیک بود قربانی جرم و جنایت. اما تجربه بسیاری در آکادمی است آن هم از نوع ضربه که از شما, و آن را سخت را برای آنها به نگه داشتن به آن حس آرمان گرایی.

DN: چه نقشی نظامی-سبک آموزش به شما تجربه بازی در آن را تغییر دهید ؟

RB: این نوع از آموزش است که سبب بدترین در استخدام و disempowers بهترین ها در بسیاری از راه. این کمی مانند تحقیقات بر روی کودکان مورد آزار قرار گرفته که به احتمال زیاد آماری به رشد به سوء استفاده. اگر چه مدل برای ما در لحظاتی که ما به خصوص تاثیرپذیر — شما جوان هستید, این اولین تجربه خود را در این حرفه و شما هستید که نوع القا به آن مطرح است — مردم با قدرت بیشتری در درمان کسانی که با قدرت کمتر در یک زبان زور و سفارشات این چیزی است که شما را و شما در حال رفتن به درخواست کسانی که درس هنگامی که شما در خیابان برخورد با عموم مردم. در حالی که اگر چه مدل برای شما این است که ما حل و فصل درگیری با گوش دادن به دنبال سازش با دنبال راه هایی برای به دست آوردن همه از اینجا احساس مانند آنها شنیده شده است و نگرانی های خود را گرفته اند و به طور جدی شما در حال رفتن برای آوردن این مهارت به جامعه بیش از حد.

DN: با فرهنگ تثبیت شده در ایالات متحده در اجرای قانون برای نزدیک به دو قرن از آموزش به وسایل نقلیه زره پوش و سلاح در حال حاضر در حال استفاده است که آن را ممکن است به از بین بردن آن ؟

RB: من فکر می کنم آن است. تغییر ماهیت آموزش پلیس تفاوت خواهد بود. و انگار یک تکه از آن است که با استخدام. بسیاری از ادارات استخدام در ارتش کار نمایشگاه و از کالج جرم شناسی بخش اما نه از گروه مطالعات زنان. و شما می توانید که شما استخدام. یکی از peeves حیوان خانگی من است که زنان جوان در حال حاضر تنها حدود 15 درصد از تمام مأموران اجرای قانون در سراسر کشور. و من فکر می کنم متعادل استخدام در جنسیتی نیز یک تفاوت فرهنگی. وجود دارد تعدادی از مطالعات است که نشان می دهد که زنان افسران پلیس بدون در نظر گرفتن کار خود را توصیف کرده اند به مراتب کمتر شکایت از نیروی بیش از حد از افسران مرد. چه کسی می داند که اگر آن فرهنگ و یا زیست شناسی, اما به وضوح پلیس هستند بیشتر احتمال دارد به سعی کنید د-تشدید رویکرد است. بنابراین من فکر می کنم که جنسیت یک قطعه از این که پلیس ممکن است نگاه واقعا متفاوت اگر آن 50% زنان است.

DN: بر اساس تجربه خود را به عنوان افسر ذخیره چه مقدار مرتب سازی از طریق آن بزرگتر سوالات جدید برای افسران که کار خود را به حل جنایات قفل کردن مردمان بد و ساخت جوامع امن تر?

RB: شما در سمت راست وجود دارد در وسط مردم واقعا کثیف زندگی می کند و آنها بسیار به ندرت شامل جنایت قرن و یا برخورد با سرقت بانک و قاتلان سریال و تروریستی جهانی masterminds. آنها یک زن که به مبارزه با خواهرش بر سر اینکه آیا او خشک لباس در لباس های شسته شده. این مرد که ناراحت است و از آنجا که همیشه وجود دارد یک بوی ماری جوانا در راهرو و یا مادر کسی که عصبانی است زیرا او دختر نمی آمد خانه وقتی که او گفت که او را به. وجود جرم های خشونت آمیز است که طول می کشد وحشتناک تلفات در جوامع اما 90 درصد از زمان خود را به عنوان یک افسر پلیس می رود به این شرایط غم انگیز که در آن نوع messed تا مردم در حال مبارزه و اغلب عدم حل و فصل اختلافات است که هرگز نباید بدست تا آنجا که آنها انجام داد.

DN: در پاسخ به زمان اعتراض عمومی برای تغییر سازمان های پلیس محلی دولت و قانونگذاران ایالتی و کنگره به دنبال راه هایی برای ریشه کن کردن نژاد پرستی و محدود کردن خشونت پلیس. چه چیزی شما فکر می کنم راه حل های واقع بینانه در کوتاه مدت و دراز مدت ؟

RB: خلاص شدن از شر واجد شرایط ایمنی (یک دکترین حقوقی است که باعث می شود آن را دشوار است به نگه پلیس پاسخگو به صورت غیر قانونی انجام). دادگاه عالی دارای تنظیم شدت پایین, بار, برای, پلیس, رفتار, اما وجود دارد هیچ دلیلی بر کنگره و دولت در سطح, قوانین نمی تواند محکم در شرایط استفاده از نیروی پلیس و پاسخگویی. کنگره همچنین می توانید ایجاد انگیزه برای سازمان های پلیس برای باز کردن بیشتر و ایجاد تغییرات. کنگره نمی تواند نیروی آن می توانید مطمئن شوید که اویزان یک دسته هویج و بگو: “اگر شما شروع یک برنامه به استخدام زنان بیشتر اگر شما فقط demilitarize آکادمی و یا شروع یک برنامه به همه این اطلاعات در دسترس بر روی وب سایت شهر شما در حال رفتن به گرفتن برخی از پول نقد کمک های مالی که به شما اجازه انجام دیگر چیزهای خوب است.’

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im