‘غم انگیز توهم’: آیا بمب اتم را در سازمان ملل منسوخ سه هفته پس از تولد خود را?

در این روز 75 سال پیش در سن اتمی متولد شد و با اولین انفجار هسته ای در نزدیکی المگردو, New Mexico در 16 جولای 1945. تنها 20 روز قبل از آن در ژوئن 26, سازمان ملل متحد تاسیس شده بود با امضای منشور سازمان ملل متحد در سان فرانسیسکو. آیا بمب را در سازمان ملل منسوخ سه هفته پس از تولد خود را?

تنها مهم ترین فرد در این حوادث U. s. President Harry S. Truman قطعا به نظر می رسید فکر می کنم تا. در نظر گرفتن موقعیت منحصر به فرد و لحظه ای. اگر چه المگردو هنوز سه هفته دور ترومن را مشاوران به او اطمینان کرده بود پس از آن که “موفقیت” عملا خاص. و او می دانست که او یک انسان در آنها یوغ تصمیم خواهد به زودی سقوط—در مورد نه تنها این که آیا و چگونه به استفاده از رنگ پریده دستگاه جدید علیه امپراتوری ژاپن اما چه پس از آن در مورد آخرالزمانی مخمصه مورد به فرود بر تمام بشریت است.

پس آنچه که او می گویند در امضای این سند در سان فرانسیسکو ؟

“این فقط یک گام اول به یک صلح پایدار … با چشم ما همیشه در هدف نهایی ما اجازه راهپیمایی به جلو… این منشور مانند خود ما قانون اساسی خواهد بود گسترش یافته و بهبود یافته به عنوان زمان می رود. هیچ کس ادعا می کند که آن را در حال حاضر نهایی و یا ابزار مناسب. جهان در حال تغییر شرایط نیاز به هيدروليکي… برای پیدا کردن یک راه برای پایان دادن به جنگ است.”

آن را کاملا کنجکاو به حداقل می گویند به تاکید بنابراین با صراحت کاستی از یک سند کمتر از یک ساعت ،

دو روز بعد پس از سفر از سان فرانسیسکو با قطار به دریافت مدرک افتخاری از شهر کانزاس دانشگاه خود را در زادگاه رئیس جمهور ترومن افکار تبدیل به هر دو خود را بار است و هدف نهایی. “من یک کار فوق العاده ای است که من نه جرات نگاه کردن بیش از حد نزدیک است.” نه یک فرد که مخاطبان تقریبا به طور قطع می دانست آنچه که او ارجاع شد. اما ما می توانیم خیلی خوب حدس می زنم که آن را به حال چیزی برای انجام با “جهان در حال تغییر شرایط” او می دانست که به زودی به آمده است.

“ما زندگی می کنند در این کشور حداقل در یک عصر قانون. در حال حاضر ما باید انجام دهیم این است که در سطح بین المللی. از آن خواهد شد فقط به عنوان آسان برای کشور به همراه در جمهوری جهان به عنوان آن را برای ما به همراه در جمهوری ایالات متحده” ترومن گفت. “در حال حاضر اگر کانزاس و کلرادو یک نزاع بیش از یک حوزه آبخيز آنها همین حالا تماس بگیرید و از گارد ملی در هر کشور و رفتن به جنگ بیش از آن. آنها را به کت و شلوار در دادگاه عالی و پایبند تصمیم گیری آن است. وجود ندارد دلیل در جهان چرا ما نمی تواند انجام دهد که در سطح بین المللی.”

این تضاد بین قانون که غالب در یک جامعه از شهروندان و عدم وجود آن در میان جامعه ملل شد به سختی اصلی به ترومن. آن را تا به حال بیان شده است در طول قرن ها توسط ذهن های بزرگ مانند دانته روسو کانت بهاءالله شارلوت برونته, ویکتور هوگو, و, H. G. Wells. در واقع زمانی که ترومن برانگیخته خود ما دیوان عالی کشور به عنوان قیاس او تکرار خود سلف جمهور Ulysses S. Grant كه در سال 1869: “من باور دارم که در آینده به روز سازمان ملل از زمین به توافق برسند در برخی از مرتب کردن بر اساس از کنگره … است که تصمیم گیری خواهد شد به عنوان اتصال به تصمیمات دادگاه عالی ایالات متحده هستند.”

و نه آن را اولین بار آن را تا به حال تا کنون رخ داده است به ترومن. سابق موسسه بروکینگز رئیس جمهور ایالات متحده و معاون وزیر امور خارجه بارق Talbott در فوق العاده 2008 کتاب “آزمایش بزرگ” (نیمی از خاطرات و نیمی تاریخ جهان جمهوری ایده) به ما می گوید که 33rd جمهور آمریکا انجام شده در کیف پول خود را از آیات آلفرد لرد تنیسون از 1835: “تا جنگ-درام throbb می خواهم دیگر و جنگ-پرچم بودند furl می خواهم در مجلس شورای اسلامی از فدراسیون جهان است.” Talbott می گوید به عنوان کیف پول خود را کپی هم پاشیده ترومن recopied این کلمات بیش از دست شاید 40 بار جداگانه در سراسر زندگی بزرگسالی خود را.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

آن را دشوار است به نتیجه گیری کرد که در این مشقت و لحظه ای از حقیقت بر خلاف قبل در تاریخ بشر ترومن ترس از شبح جنگ اتمی به این نتیجه رسیدند که تنها راه حل برای از میان بردن جنگ و قابل درک است که سازمان ملل نمی تواند به عنوان منشور خود را اعلام کرد “نجات نسل آینده از بلای جنگ است.”

فلش رو به جلو چند ماه. هیروشیما و ناکازاکی آمده بود وحشتناک جنگ جهانی دوم تا به حال به پایان آن آمده اما پیوسته ترس از بی نهایت زمین شناسی WWIII تا به حال تنها آغاز شده است. و دقیقا دو هفته قبل از منشور سازمان ملل متحد به اجرا در آمد در 24 اکتبر 1945 در یک نامه فوق العاده به نظر می رسد در نیویورک تایمز. “سان فرانسیسکو منشور غم انگیز توهم” نوشت: سناتور J. ویلیام فولبرایت آمریکا دیوان عدالت اوون J. Roberts و آلبرت اینشتین. “با حفظ حق حاکمیت مطلق از کشور رقیب متحده (مانع) ایجاد برتر قانون در روابط جهان … ما باید هدف فدرال قانون اساسی از جهان مشغول به کار در سراسر جهان در نظم حقوقی اگر ما امیدواریم که برای جلوگیری از یک جنگ اتمی.”

نویسندگان بعدها گسترش این نامه اضافه شده بیش از یک دوجین دیگر برجسته و امضا و متصل آن به سال 1945 کتاب ژاکت “آناتومی صلح” توسط سنباده Reves. این مانیفست جهانی جمهوری ایده ترجمه شد و به 25 زبان و به احتمال زیاد به فروش می رسد بیش از یک میلیون نسخه. (Reves همچنین در خدمت به عنوان وینستون چرچیل ادبی و کمک به چرچیل حمایت خود را برای یک “ایالات متحده اروپا” و “جهان سازمان از نیروی غیر قابل مقاومت و تعرض مصون باشند.”) آینده سناتور ایالات متحده و JFK کاخ سفید کارمند هریس Wofford که به عنوان یک وفور کاریزماتیک نوجوان تاسیس “دانشجو فدرالیست” در سال 1942 به من گفت که کادر از یک جوان جهان افراطیون در نظر گرفته Reves کتاب مقدس حرکت خود را.

فلش رو به جلو یک بار دیگر به سال 1953 و ما پیدا محترم جان فاستر دالس رئیس جمهور آیزنهاور رئیس دولت است. دالس یکی از بزرگ hawks از دوران جنگ سرد و بسیار مخالف تخیلی خیال باف. او تا به حال شده است بخشی از هیئت آمریکایی در سان فرانسیسکو به عنوان یک مشاور جمهوری خواه سناتور آرتور Vandenberg و کمک کرده بود به سادگی منشور تکان دهنده مقدمه. همه ساخته شده است که حکم خود را هشت سال بر همه بیشتر تعجب آور است.

“هنگامی که ما در سان فرانسیسکو در بهار سال 1945 هیچ یک از ما می دانستم که از بمب اتمی بود که به سقوط در هیروشیما در 6 اوتهفتم, 1945. منشور است بنابراین قبل از اتمی-سن منشور. در این معنا آن را منسوخ قبل از آن در واقع به اجرا در آمد. من می توانم با اعتماد به نفس است که اگر نمایندگان وجود دارد تا به حال شناخته شده است که مرموز و بی اندازه قدرت اتم در دسترس خواهد بود به عنوان یک وسیله کشتار جمعی مفاد منشور در برخورد با خلع سلاح و تنظیم تسلیحات خواهد شده اند به مراتب بیشتر تاکید و واقع بینانه است.” در واقع تنها چند روز پس از مرگ فرانکلین روزولت در تاریخ 12 آوریل 1945, وزیر جنگ هنری Stimson توصیه شده بود رئیس جمهور جدید برای به تعویق انداختن که سن فرانسیسکو کنفرانس—تا بعد از کامل عواقب بلندی بمب اتم می تواند فکر و جذب می شود.

سازمان ملل متحد انجام داده است یک معامله بزرگ از خوب در آن 75 سال است. این مواد غذایی ارائه امداد به 90 میلیون نفر توزیع کمک ها به بیش از 34 میلیون پناهندگان انجام شده 71 ماموریت حفظ صلح تحت نظارت صدها نفر از ملی, انتخابات, کمک صدها میلیون ها نفر از زنان با سلامت مادران واکسینه 58 درصد از کودکان در جهان و بسیاری دیگر.

اما داغ را در اینجا—آن را نه لغو جنگ. و نه آن را حذف ابدی آغوش مسابقات بین قدرت های بزرگ این bellum omnium contra omnes شرح داده شده توسط توماس هابز در کتاب “لویاتان” از 1651. سلاح های لیزری, فضا, سلاح های سایبری, سلاح های, سلاح های نانو, هواپیماهای بدون سرنشین سلاح گرم سلاح های مصنوعی-ربات هوشمند سلاح. سریع به جلو فقط به 2045 سازمان ملل متحد در 100 و کسی نمی تواند حتی در ذهن مجسم جدید صفت در مقابل باستان اسم. هیچ کس نمی تواند شک و تردید است که بشریت به طور مستمر مواجه شود و تا کنون بیشتر هراسان حالات از عذاب.

ببخشید که چه ؟ بله شما وجود دارد در ردیف عقب, صحبت کردن! برای 75 سال در حال حاضر ما نه یک “جمهوری اسلامی” نه یک جنگ هسته ای? بنابراین ترومن شده اند باید اشتباه است ؟ بشریت می تواند با خیال راحت ساکن در جهان از ملی رقبای شما می گویند مسلح با سلاح های هسته ای و فقط خدا می داند چه سلاح های دیگر و مدیریت به طفره رفتن برای همیشه لطفا برای آمدن آخرالزمان است ؟

تنها پاسخ ممکن به این که یکی از همان ظاهرا داده شده توسط چین برتر ژو Enlai در سال 1971 زمانی که خواسته توسط هنری کیسینجر آنچه که او فکر می کردم در مورد عواقب ناشی از انقلاب فرانسه. آقای ژو داستان می رود در نظر گرفته شده این سوال برای یک لحظه و سپس پاسخ داد: “من فکر می کنم آن است که خیلی زود به بگویید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>