‘پوچ’: و پس از ما قلدری هر ذکر از ایالات متحده محروم از قطعنامه سازمان ملل موجب جورج فلوید قتل

سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر در روز جمعه به اتفاق آرا به تصویب یک قطعنامه در محکومیت سوء استفاده پلیس و سفارش یک پرس و جو به اجرای قانون اقدامات است که “منجر به مرگ جورج فلوید و دیگر آفریقایی و مردم آفریقایی تبار.”

اما گروه های حقوق بلافاصله ناودان قطعنامه به عنوان بیش از حد گسترده و “پوچ” به دلیل آن بود ضعیف بود و به حذف تمام مراجع به یک ویژه کشور: ایالات متحده است.

“نهایی قطعنامه تصویب شده توسط سازمان ملل متحد در نوار ذکر است از ایالات متحده, که در آن پلیس کشتن مردم به خصوص مردم سیاه و سفید در برانگیزتر نرخ های بالاتر در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته” جمیل دكور مدیر ACLU مجاهدین خلق در بیانیه ای گفت.

“ایالات متحده است و در عین حال دوباره تبدیل پشت خود را بر روی قربانیان خشونت پلیس و مردم است.”
—جمیل Dakwar ACLU

زودتر پیش نویس قطعنامه—که معرفی شد توسط کشورهای آفریقایی در این هفته در پی فلوید را به قتل on May 25—به صراحت به نام برای U. N. تحقیقات مربوط به خشونت های پلیس علیه مردم سیاه و سفید در ایالات متحده, اما همه مراجع به جهان قدرتمند ترین کشور شد پاک از متن در بسته-درب مذاکرات است.

پیش از رای گیری در نسخه نهایی حل, دكور را متهم کرد که ایالات متحده از “قلدری کشورهای دیگر برای آب کردن آنچه که می توانست یک قطعنامه تاریخی و معافیت خود را از بین المللی بررسی است.”

“ایالات متحده است و در عین حال دوباره تبدیل پشت خود را بر روی قربانیان خشونت پلیس و مردم” گفت: دكور.

دیده بان حقوق بشر یک سازمان حمایت بر اساس در ایالات متحده هشدار داد که این قطعنامه در حال نهایی پنج شنبه که سلب هر گونه اشاره ای به ایالات متحده از قطعنامه برانگیخته توسط پلیس آمریکا خشونت “خواهد تبدیل آن به یک” تمام زندگی از ماده ” متن و خطر آن را بسیار مبهم به عنوان بی معنی است.”

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که “واشنگتن به گله و شکایت از خاص بودن در متن پیش نویس و تعدادی از متحدان آن از جمله استرالیا و اسرائیل صحبت کردن در برابر آمریکا تمرکز در طول بحث است.” مغلوب ساختن پیشی جستن دولت عقب نشینی آمریکا از شورای حقوق بشر در سال 2018 است.

یکی از نسخه های قبلی از این قطعنامه به نام برای پرس و جو به “نقض بین المللی حقوق بشر و سوء استفاده در برابر آفریقایی ها و مردم آفریقایی تبار در ایالات متحده آمریکا و دیگر نقاط جهان به تازگی آسیب دیده توسط سازمان های اجرای قانون.”

این قطعنامه سفارشات ملل کمیساریای عالی حقوق بشر میشل باشله به تهیه گزارش در مورد نژادپرستی نظاممند و اجرای قانون و نقض حقوق بشر علیه مردم آفریقایی تبار.

به عنوان رویترز گزارش داد قطعنامه همچنین مقرر که باشله “بررسی پاسخ های دولت به تظاهرات مسالمت آمیز از جمله اتهامات از استفاده بیش از حد از زور و ارائه يافته ها در زمان یک سال.”

دكور آیتالله سیستانی در بیانیه ای گفت جمعه که “سازمان ملل متحد نیاز به انجام کار خود را—نه اذیت کنید از انجام آن—و نگه داشتن ایالات متحده پاسخگو باشد.”

“این کشور باید به صورت مستقل جهانی موشکافی خود را برای سرکوب مردم سیاه و سفید” گفت: دكور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de