پس از بیش از 40 سال مبارزه نیوزیلند مجلس در گذشته’ رای به جرم زدایی از سقط جنین مراقبت

Pro-انتخاب قانونگذاران و مدافعان در نیوزیلند جشن چهارشنبه پس از مجلس رای به حذف سقط جنین مراقبت از این کشور جنایات قانون طبقه بندی روش به عنوان یک ماده در بهداشت و درمان به جای فعالیت های جنایی.

این حرکت بود که در نتیجه بیش از چهار دهه از مبارزه با گروه های حامی حقوق زنان بود و به شدت تحت فشار قرار دادند به سمت چپ متمایل قانونگذاران از جمله Jan Logie عضو نیوزیلند حزب سبز.

“در گذشته” Logie در توییتر نوشت پس از تصویب در رای 68-51.

“این واقعا یک زمان طولانی. امروز من امیدوارم که ما را از جنسی و باروری پیچ و تاب زمان که ما گیر شده است در بیش از 40 سال” Logie گفت نیوزیلند هرالد.

بعد از سقط جنین مراقبت گنجانده شد تحت جنایات قانون از سال 1961 یک زن که به دست آمده سقط جنین قانونی می تواند به 14 سال زندان و لازم بود برای به دست آوردن تایید دو پزشک که در نتیجه انجام یک بارداری خطر می اندازد بیمار روانی یا سلامت جسمی.

اگر چه زنان شده اند در قبال دادستان با وجود قانون وزیر دادگستری اندرو کمی گفت: لازم بود به طور رسمی حذف سقط جنین مراقبت از جنایات عمل برای محافظت از زنان است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“در حال حاضر از سقط جنین خواهد شد به درستی درمان به عنوان یک مسئله بهداشتی” کمی در بیانیه ای گفت. “قانون قبلی مورد نیاز یک زن به دنبال یک سقط به از طریق بسیاری از hoops. تغییرات موافقت پارلمان بهتر خواهد شد اطمینان از زنان دریافت مشاوره و درمان در بیشتر موقع راه است.”

در رسانه های اجتماعی قانونگذاران و زلاند نو را جشن گرفتند مجلس تصمیم گیری.

“در نهایت نیوزیلند مجلس آورده قانون سقط جنین به قرن 21—آن را تنها در زمان 44 سال” تری Bellamak مدیر گروه حمایت Alranz سقط جنین حقوق Aotearoa گفت: نگهبان. “در نهایت پس از 44 سال نیوزیلند پارلمان به رسمیت شناخته شده است که زنان باید بدن استقلال—و که بزرگ است. قادر به کنترل باروری کلیدی برای یک زندگی در آن سخت است برای دیدن چگونه ما می تواند رسیدن به برابری و بدون آن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de