کشت و امپریالیسم در زمان Covid-19

نستله بزرگترین شرکت های مواد غذایی شناخته شده است ، آن لقب “babykiller” در دهه 1970 باعث نوزاد بیماری و مرگ در جوامع کم درآمد با ترویج تغذیه بطری از آن فرمول نوزاد و دلسرد تغذیه با شیر مادر. در سال های اخیر اتهامات مشابه ساخته شده اند در برابر این شرکت برای کمک به افزایش نرخ چاقی و دیابت در جوامع فقیر توسط هدف قرار دادن آنها را برای فروش فوق العاده-فرآوری غذاهای آشغال. اما یکی دیگر از رسوایی به همان اندازه تیره و تار به نسبت موجود است که در حسابداری شرکت ورق.

در تاریخ 23 آوریل سال 2020 با جهان در مدتها از Covid-19 همه گیر و فائو هشدار از بلندی, بحران جهانی غذا, نستله سهامداران و مدیران تعلق می گیرد خود یک رکورد پرداخت سود سهام از 8 میلیارد دلار. در یک زمان از یک بهداشت جهانی و بحران غذایی این جزوه با ارزش بیش از کل بودجه سالانه سازمان ملل متحد برنامه جهانی غذا و خواهد بود به اندازه کافی برای پوشش متوسط سالانه هزینه های مراقبت های بهداشتی برای بیش از 100 میلیون نفر در آفریقا است.

نستله عظیم 2020 پرداخت سود سهام, بود و در واقع فقط یک کسری بالاتر از سال گذشته است. از جمله بزرگ پرداخت برای سهامداران و مدیران است عمل استاندارد برای این شرکت– به عنوان آن را برای همه بزرگ فراملی مواد غذایی و محصولات کشاورزی شرکت حتی در زمان بهداشت جهانی فجایع. دیگر قابل توجه سهامداران سود سهام اعلام کرد در ماه آوریل سال جاری شامل US$2.8 میلیارد دلار پرداخت توسط بزرگترین دانه و كشاورز شرکت Bayer AG US$600 میلیون پرداخت توسط بزرگترین طیور تولید کننده تایسون و 500 میلیون دلار پرداخت توسط بزرگترین خوک شرکت WH است. شرکت کارگیل کلمه بزرگترین شرکت کشاورزی است که در مسیر بالا رکورد سال گذشته پرداخت 640 میلیون دلار است که این باعث می شود تا فقط تعداد کمی از شرکت کارگیل اعضای خانواده. افزایش تجارت الکترونیکی به ویژه از مواد غذایی در طول Covid-19 بحران افزایش ارزش خالص جف بزوس بنیانگذار تجارت الکترونیک آمازون با یک تکان دهنده ما 24 میلیارد دلار. آن است که حتی غنی زمان برای سهامداران از بازیکنان کوچکتر در صنعت مانند روغن نخل و کشت و زرع لاستیک شرکت SOCFIN. دو فرانسوی و بلژیکی خانواده است که اساسا خود این شرکت دریافت EUR20 میلیون (حدود US$22.5 میلیون) در سود و remunerations از SOCFIN گروه عملیات در حالی که جوامع که در آن این عمل در نیجریه غنا و کامرون نمی تواند دسترسی به تمیز کردن و یا آب سالم.

این همه حرص و طمع در بالای برگ ویرانی و کمی به شدت به پایین که در آن پیامدهای آن کشنده هستند.

قدرتمند صنعت در میان یک “طوفان کامل”

این کارگران در شرکت های بزرگ مواد غذایی سیستم کسانی که کاملا به معنای واقعی کلمه در حال مرگ در مقدم به حفظ شیوه زندگی از سهامداران و مدیران هستند مراتب هست. عرضه زنجیره ای از شرکت های مواد غذایی که همواره از مکان های خطرناک برای کارگران در حال حاضر تبدیل به نقاط مهم برای Covid-19 عفونت و انتقال است. در سراسر جهان وجود داشته است شیوع بیماری مرگبار در گوشت, گیاهان, پورت, امکانات, انبار, ماهی canneries روغن پالم مزارع مزارع میوه و سوپر مارکت ها و دیگر نقاط در امتداد زنجیره ای است که این شرکت ها در دستور– به غیر از خود برج ،

بزرگ گوشت شرکت را شاید بتوان بدترین. با Covid-19 همه گیر در شکوفه کامل آنها به شدت و با سرعت بالا خود را در خطوط مونتاژ به سطح شیب دار تا صادرات به چین که در آن قیمت گوشت غیر منتظره ای بالا است. این تصمیم گرفته شد در آگاهی کامل است که این افزایش در پردازش ساخته شده اجتماعی فاصله غیر ممکن است و قرار دادن کارگران و جوامع اطراف آن در معرض خطر جرم شیوع ویروس. در پایان ممکن است نتایج در بزرگترین صادرات گوشت ملل شد وحشتناک: صدها مهاجر گوشت گیاه کارگران بیمار با Covid-19 در آلمان و اسپانیا هزاران نفر از کارگران بیمار با Covid-19 در برزیل گوشت های بسته بندی صنعت و بیش از 20 ، 000 کارگران آلوده با Covid-19 در ایالات متحده بسته بندی گوشت, گیاهان, با حداقل 70 مرگ و میر. در همین حال صدها نفر از هزاران نفر از حیوانات در حال جمع آوری تحت شرایط بی رحم به دلیل این عظیم گیاهان مجبور به بسته تولید پایین و کوچک کشتارگاهها است که می تواند گرفته اند در این دام را پس مجبور شده از کسب و کار.

قتل عام در آمریکای لاتین جدید کانون Covid-19 همه گیر شده است به خصوص شدید. با اقتصاد جهانی در نزدیکی متوقف محصولات کشاورزی در این منطقه ادامه داد: عملکرد با مصونیت کامل و تعمیق آن ضربه و آسیب در جوامع و اکوسیستم. تقریبا در تمام کشورها در منطقه کشت و صنعت فعالیت شده اند معاف از قرنطینه به عنوان آنها در نظر گرفته شود “ضروری” حتی اگر تمرکز خود را بر صادرات در ارائه مواد غذایی برای مردم محلی.

برای مثال اکوادور دولت صادر وضعیت اضطراری فرمان فلج کشور اما اطمینان حاصل کرد که “تمام صادرات, زنجیر, کشاورزی, صنعت, دام [صنعت] … ادامه خواهد داد به تابع.” به عنوان یک نتیجه, کارگران در موز و خرما مزارع, غذاهای دریایی, کارخانه ها و مزارع گل و بسیاری دیگر مجبور به ادامه کار در صورتی که کشور تحت یک بهداشت و درمان اضطراری در نتیجه خود را در معرض خطر ابتلا Covid-19.

به طور مشابه Bolsonaro دولت برزیل اعلام کرد که تولید و حمل و نقل عمومی و حمل و صادرات مواد غذایی زنجیر شد و فعالیت های ضروری است که باید ادامه عملکرد بدون محدودیت. در این زمینه صادرات گوشت و سویا و سایر کالاها در حال صعودی – به عنوان تعداد افراد در معرض Covid-19 همراه صادرات زنجیر. در برزیل, خارجه ریو گرانده دو سول, گوشت صادرات hub بیش از یک چهارم از تایید رمان coronavirus موارد ممکن است در میان گوشت گیاه کارگران است. کار دادستان در حال حاضر به آلوده گیاهان و شرکت را مجبور به پیاده سازی و حتی اقدامات اساسی برای حفاظت و مراقبت از کارگران خود را در طول بیماری همه گیر.

برزیل صادرات سویا که تا 38 درصد از سال گذشته یکی دیگر از پتانسیل کانون برای Covid-19 به خصوص در بنادر که در آن کامیون ها و کارگران به طور مداوم در گردش. زمانی که دولت های محلی از شهر بندر از ایکنها در ماتو گروسو تلاش برای اقدام با صدور یک فرمان به توقف صادرات دانه های سویا و دانه های دیگر در صورت عدم وجود بهداشت مناسب و ایمنی شرایط کشاورزی غول لوئیس دریفوس و شرکت کارگیل مداخله و قادر به معکوس این حکم در عرض چند روز. ایکنها در حال حاضر در اوایل ماه ژوئن شاهد افزایش در Covid-19 عفونت.

این همه صادرات دیوانگی تاثیر فوق العاده ای بر روی زمین است. با توجه به جلوگیری از این زمان واقعی تشخیص سیستم از برزیل ملی فضای موسسه تحقیقات جنگل زدایی در آمازون در برزیل افزایش یافته است و بیش از 50 درصد در این سه ماه اول سال 2020 – در اوج این بیماری همه گیر کوروناویروس در مقایسه با سال گذشته سه ماهه اول سال جاری. بهره گیری از این بیماری همه گیر دود صفحه نمایش با کمتر بازرسی عوامل قادر به انجام بازرسی محصولات کشاورزی و معدن عملیات در حال پیشروی در مناطق حفاظت شده و بومی سرزمین های افزایش سرایت از Covid-19 در بومی جمعیت. بسیاری از ناظران ترس یک نسل کشی به عنوان یک نتیجه از این بی پروا پیشرفت کشاورزی و استخراج معدن در طول بیماری همه گیر.

چنین بی پروایی نشان دادن شرکت های بزرگ احتکار است ایجاد بحران مشروعیت برای شرکت های بزرگ مواد غذایی سیستم.در میان ملی قرنطینه در آرژانتین صادرات سویا و جنگل تسویه متوقف شد یا نه. در یکی از مهمترین و حفظ جنگل ها در کل گران چاکو اکوسیستم مساحت 8000 هکتار است که پیش بینی برای پاکسازی. بعلاوه بر اساس نظارت با تصاویر ماهواره ای صلح سبز را محکوم کرد که حدود 10000 هکتار پاک شد در شمال کشور پس از این مستند آغاز شد.

چنین بی پروایی نشان دادن شرکت های بزرگ احتکار است ایجاد بحران مشروعیت برای شرکت های بزرگ مواد غذایی سیستم. اگر چه مستندات آن را دشوار است برای اندازه گیری زمین به نظر می رسد تغییر: ما کارگران در صنایع غذایی صحبت از سازماندهی و بیشتر حمایت و همبستگی با دیگران; ما شاهد افزایش علاقه در میان مصرف کنندگان در, سالم, غذاهای محلی و رفاه تولید کنندگان مواد غذایی و کشاورزان شده و وجود دارد غیر قابل انکار رونق در جامعه گرا تلاش برای به دست آوردن غذا به جایی که مورد نیاز آن از طریق همبستگی متقابل کمک داوطلب کار و تعاون. وجود دارد حتی برخی از پیروزی در سطح سیاست مانند دولت آلمان اخیر تصمیم به ممنوعیت sub-قرارداد کار در گیاهان گوشت و دیگری برای جلوگیری از شرکت های مصرف کمک های عمومی از پرداخت سود سهام.

اما این یک قدرتمند صنعت با مقدار زیادی از پول نقد و ارتباطات سیاسی در اختیار دارد و بدون شک وجود دارد که آن را انجام خواهد داد همه چیز از آن می توانید برای استفاده از این لحظه از سردرگمی و مستندات برای پیشبرد منافع خود است. ما در حال حاضر دیده می شود این کار را با فرمان اجرایی که رئیس جمهور به ما تهمت صادر شده در دستور JBS, تایسون, شرکت کارگیل و دیگر گوشت های شرکت های بزرگ برای نگه داشتن خود را Covid-گیاهان آلوده در حال اجرا است. ما نیز در آن دیده می شود در برزیل که در آن Bolsonaro تصویب دولت یک رکورد 96 جدید آفت کش ها در اولین ماه از سال 2020 بیش از همه این مصوبات برای 2019. همان دولت عمدا با استفاده از پوشش همه گیر را امتحان کنید و با تصویب یک قانون است که legalise منازعه زمین و نابودی جنگل ها و پوشش 80 میلیون هکتار در آمازون و Cerrado مناطق. همه گیر نیز استفاده شده است به عنوان یک فرصت به سرعت در حال گسترش تجارت الکترونیک در خرده فروشی مواد غذایی و فشار پیش با ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) در اتیوپی و در بولیوی که در آن بالفعل دولت ادعا کرد که Covid-19 بهداشت و درمان اضطراری ساخته شده GM دانه یک ضرورت برای کشور است.

کشاورزی به عنوان برنده بزرگ از موج جدید تعدیل ساختاری

بدتر هنوز به آمده است. بسیاری از دولت ها در حال به کارگیری جهانی شرکت های مشاوره ای مانند مک کینزی به شکل برنامه های خود را برای باز کردن اقتصاد خود را به بالا. این مرموز شرکت است که عمیقا متصل به بزرگترین شرکت های بزرگ از جمله کسانی که از مواد غذایی و محصولات کشاورزی, بخش, بدون شک تاثیر که ظهور به عنوان برندگان و بازندگان از این بیماری همه گیر پاسخ– کارگران و یا کارفرمایان و کشاورزان’ بازار یا e-commerce غول fisherfolk یا trawling صنعت.

ما نیز دیدن صندوق بین المللی پول و بانک جهانی استفاده از آنها Covid-19 بودجه اضطراری برای فشار به کشورها به اجرای کشاورزی-دوستانه اصلاحات. در اوکراین به عنوان مثال یک قانون privatising زمین های کشاورزی اجرا شد با وجود مخالفت اکثریت اوکراینی. در ماه های آینده این گونه فشارها تشدید خواهد شد. ده ها تن از کشورهای در حال رفتن به صورت پیش فرض ها و بدهی آن را مجبور به مذاکره شود نه تنها با صندوق بین المللی پول و دو جانبه وام دهندگان بلکه با طلبکاران خصوصی که در حال حاضر نشان داد که آنها علاقه مند هستند و حتی تاخیر در بدهی و پرداخت بهره در طول این بحران بهداشتی. موج جدیدی از تعدیل ساختاری در راه است که به شدت تمرکز بر افزایش محصولات کشاورزی خارجی به سرمایه گذاری و صادرات محصولات کشاورزی به پرداخت کرکسهای.

این بار اما دولت در حال رفتن به پیدا کردن آن فوق العاده دشوار است برای تحمیل دور جدیدی از کشت و امپریالیسم در جمعیت هایی که در حال حاضر بیش از به اندازه کافی از آن است که به طور فزاینده ای تشنه برای جایگزین است که جنبش های اجتماعی شده اند و در حال پیشروی برای چند دهه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>