آمازون بومی رهبران سهم زمین روز پیام ویدئویی با جهان

اکوادور و پرو – آنها می آیند از کشورهای مختلف و ملیت های مختلف اما این روز زمین بومی رهبران از یک منطقه شناخته شده به عنوان آمازون مقدس Headwaters در حال قرار دادن چهارم واحد پیام به جهان است که “مراقبت از جنگل های آمازون است که مراقبت از زندگی خود و نسل های آینده است.” خانه را به یک و نیم میلیون مردم بومی از بیش از 20 ملیت از جمله uncontacted مردم آمازون مقدس Headwaters منطقه دهانه 74 میلیون هکتار در نظر گرفته است و به ترین زیستی منطقه در حوضه آمازون و به احتمال زیاد جهان است.

پیام از آمازون مقدس Headwaters – روز زمین سال 2020 از ایستادن در Vimeo.

رفته به ادامه مطالب

هیچ راهی وجود دارد در اطراف آن است. بدون تبلیغات است. هیچ میلیاردرهای. فقط کسانی که معتقدند در این ماموریت و کار ما است.

اگر شما بر این باورند که بقای رسانه های مستقل بسیار حیاتی است برای انجام این نوع از روزنامه نگاری دیده بان است که از یک دموکراسی سالم نیاز دارد لطفا برای حمایت از غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

در حال حاضر بومی فدراسیون و ملیت در منطقه در حال مبارزه در برابر تهدید فوری از گسترش حفاری نفت. بیش از 200 ، 000 مایل مربع (مساحت به اندازه تگزاس) هستند در معرض خطر بودن باز برای توسعه نفت است که دروازه ورود به جنگل تکه تکه شدن و آینده جنگل زدایی.

بومی رهبران در این ویدئو بخشی از آمازون مقدس Headwaters ابتکار بومی رهبری تلاش و کار برای پیشبرد مدل های مختلف برای منطقه آمازون. این طرح مبتنی بر نظارت زیست محیطی و فرهنگی طراوت و چالاکی و توسعه بومی حقوق و سرزمین های به جای کسب و کار به عنوان معمول مدل استخراج است که اغلب نمی نفع جوامع محلی و ترک در پشت یک میراث سمی.

با وجود مواجهه با فشار فوق العاده ای از بسط نفت حفاری و استخراج روغن پالم, ورود, کار, کشاورزی, و سایر اشکال extractivism این روز زمین پیام از رهبران بومی یکی از امید که ما متصل به انسانیت مشترک ما و برجسته این فرصت را به کار با هم برای حفاظت از آمازون. این پیام ها به خصوص مربوط به داده های اخیر خط لوله پارگی در اکوادور تهدید جوامع بومی در کوکا و Napo حوضه های رودخانه ای و خبری که COVID-19 رسیده آمازون و قرار دادن جوامع بومی در خطر است.

“مراقبت از جنگل های آمازون است که مراقبت از زندگی خود و نسل های آینده می گوید:” رزا Cerda, معاون رئیس جمهور از کنفدراسیون از بومی ملیت های آمازون اکوادور (CONFENIAE).

“مردم بومی دفاع از جنگل. اجازه دفاع از متهمان می گوید:” خورخه پرز رئيس جمهور از سازمان های منطقه ای از مردم بومی شرق (ORPIO).

“حوضه آمازون و مردم بومی مناطق هستند تضمین برای جهانی آب و هوا تعادل است. بنابراین ما نیاز به یک آمازون زنده برای محافظت از بشریت می گوید:” Tuntiak Katan, معاون هماهنگ کننده بومی سازمان از حوضه رودخانه آمازون (COICA).

آمازون مقدس HEADWATERS ابتکار

به عنوان بخشی از آمازون مقدس Headwaters ابتکار متفقین سازمان — از جمله آمازون تماشا ایستاده است.زمین, Pachamama Alliance, و فوندکین Pachamama — و بومی فدراسیون در اکوادور و پرو از جمله AIDESEP, COICA, CONFENIAE, ORPIO و GTANW — در حال کار به منظور جلب توجه جهانی و حمایت از توقف صنعتی extractivism و حفاظت از آمازون مقدس Headwaters منطقه است.

در یک بیانیه خواستار اشکال جایگزین توسعه ریشه در نظارت زیست محیطی بومی از رهبران منطقه باید اعلام آبا و اجدادی خود را در مناطق تحت تهدید فوری از نفت حفاری و استخراج, و دیگر مقیاس صنعتی پروژه ها و خواست دولت و سرمایه گذاران به عمل در حال حاضر برای توقف مصوبات و تامین مالی پروژه های جدید است.

در دسامبر 2019 در پلیس 25 در مادرید آمازون مقدس Headwaters ابتکار هماهنگ بین المللی در کنفرانس مطبوعاتی با بومی رهبران از آمازون منتشر شد و در عمق گزارش که اسیر جهانی توجه رسانه ها و طاق تهدید رو به این زیست محیطی و فرهنگی gem. این گزارش چگونه کالیفرنیا و چین و دیگر کشورهای در حال همدستی در نابودی آن است.

بومی رهبران برجسته در این ویدئو شامل:

  • TUNTIAK KATAN, معاون هماهنگ کننده COICA (حوضه آمازون بومی سازمان)
  • لیزردو CAUPER PEZO رئیس جمهور AIDESEP (پرو بومی فدراسیون)
  • ساندرا TIKUP مدیر سرزمین CONFENIAE (اکوادور بومی فدراسیون)
  • خورخه پرز رئیس جمهور ORPIO (پرو بومی فدراسیون)
  • DELFINA CATIP TAWAN, رهبر, زنان, برنامه, AIDESEP (پرو بومی فدراسیون)
  • رزا CERDA, معاون رئیس جمهور, CONFENIAE (اکوادور آمازون بومی فدراسیون)
  • MARLON وارگاس جمهور CONFENIAE (اکوادور آمازون بومی فدراسیون)

برای کسب اطلاعات بیشتر در آمازون مقدس Headwaters ابتکار بازدید www.sacredheadwaters.org (به زبان انگلیسی) و www.cuencasagradas.org (اسپانیایی).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im